Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Коя наука описва най- добре материалният свят?


Recommended Posts

Аз бих разширил обхвата на материалните полета, но наистина чистия дух е извън математическите зависимости и всички закони на проявения свят.

Линк към коментар
Share on other sites

А толкова ли е важно коя е науката, която най-добре описва материалният свят?!

Универсална наука няма и не може да има. Преди споменах за математиката, защото тя борави с числа, а всяка материя подлежи на анализ посредством цифри и величини. Но всъщност, всички науки (човешки или божествени) обясняват (а не описват) или поне се стремят да обяснят и Материята, и Света като цяло.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

А толкова ли е важно коя е науката, която най-добре описва материалният свят?!

Универсална наука няма и не може да има. Преди споменах за математиката, защото тя борави с числа, а всяка материя подлежи на анализ посредством цифри и величини.

:3d_084:

И това е вярно , че е материята подлежи на анализ точно посредством съпоставяне, съотнасяне , измерване , използвайки универсалния език на математиката .

Универсални науки и според мен няма . Всяка наука има своята своята функция .

Споменах , че реалистичното рисуване е описание на материята .

А математиката има своята носеща функция в перспективата , която пък е конструкция на реалистичното рисуване и така .

Но какво толкова е материята наистина ?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

startetradavinci.jpg

fibonacciblocks.png

archeometer.jpg

goldenmeanspiral.jpg

Circles_DNA-2.JPG

DNA2.gif

DNA_Dynamics-3a.jpgNuToL-Bones-1.jpg

NuToL_grail-woman.jpg

Всичко е създадено по един и същи модел- структурата на Светлината, структурата на ДНК, на костите, органите, на планетите, галактиките, и всичко от най-малкото, до най-голямото е една и съща.

Няма никаква разлика между физическия свят и духовния, защото те взаимно се "проникват" ...

Една кофа можем да напълним с камъни до горе, но в нея, макар и пълна с камъни до горе, можем да поместим и пясък- пак до горе, освен пясъка можем да налеем и вода- пак до горе...и това е само пример с материята, като се борави само с две величини- големина, и агрегатно състояние....ако боравим с нужните величини, имаме възможността да проследим двупосочно пътя от Светлината до формата, и обратно- от формата до Светлината. Не се иска никаква дарба, всичко е наука, наречена свещена геометрия, или "магическа математика"...

ДНК например, като основен носител на информацията за това, което е човека, чрез т.нар. гени, изявява тази информация на принципа на трансформирането на светлина в материя- това е практически елементарен процес, който все още убягва от погледа на учените, защото боравят с едното си полукълбо, и разполагат с по-малко от 50% от "пъзела"...Добре че има и такива сред тях, които жертвайки себе си, прокарват "нови" неща, които всъщност са добре заровени "стари" неща, но в онази половина от мозъка, която не ползваме..

От картинките по-горе, и особено от едната, е от ясно по ясно представено какво представлява т.нар. Свещен Граал, и само тази картинка обяснява това, което дузина евангелисти не са успели да направят с думи, въпреки че и думите имат енергийна стойност, но само ако се живи, а живите думи никога не "живеят" в книгите...наричат ги Слова, а Словата се слушат, не се четат...

Днес Словата звучат навсякъде, но аудиториите са празни, хората са се завряли в читалните, и там са стигнали до нивото си на самодостатъчност, от която самодостатъчност не могат да се откажат...

Имаме пет отключени врати, и един ключ, за врата която можем да отключим, но не знаем къде се намира, но има достатъчно указателни табелки именно във физическия свят, чрез които да можем да стигнем и до нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Свещена Геометрия , да това е много по - конкретен отговор от математиката , Кристиан . Това ми се щеше да чуя от някой и ето , че ти го обясни блестящо .

Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодаря за споделените изображения със сакрална геометрия, прелестни са! И коментарите сами по себе си, някак се "позадъхват", оставят висящи в опит да придадат подобна изчерпателност... :3d_142: .

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Философия! ! !

В миналото под философия са се разбирали всички науки и да бъдеш философ е значело, че си вещ в поне няколко от разните научни клонове. Това сега е останало под формата на докторската образователна степен на запад - в каквато и област да е, тя е доктор по философия : Ph.D. В този контекст математиката е само една от науките, описващи живота. Тя дава скелета на нещата, формата на проявление, рамката. Всички форми в природата са израз на естествена заложена в самия живот математика. Сама по себе си обаче е просто един скелет - дори висшата.

Как може да бъде описан ТОЗИ свят без връзката му с фините светове и с ИЗНАЧАЛНИЯ свят? Нашият свят е проникнат от Него. А най-добър израз на тази връзка и описанието на този свят в контекста на ИСТИНСКИЯ дават хуманитарните науки, теологията и изкуството. Те носят в себе си импулса на реалния свят го предават в нашия.

...

А, ако говорим за цялостна наука, която обхваща всички наши човешки науки и ги надхвърля, както споменах и по-горе, това е науката на Посветените!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Философията съвсем не е най-езотеричната наука, напротив- та е наука с подчертано екзотеричен характер. Следвайки "степените", започваме винаги с неофит, който отговаря на степен 0, след това следват външните нива-1-Зелатор, 2-Теорикус, 3-Практикус, 4-Философус, след което следват вътрешните нива- 5-Adeptus Minor, 6-Adeptus Major, 7-Adeptus Exemptus, 8-Magister templi, 9-Magus, 10-Ipsissimus.

 Такава е "стълбицата" или степените на познание и посвещение в повечето окултни "научни общества", макар и в някои от тях имената да са различни.

 Като научна степен вкоято и да е наука,степента Ph.D. дпоред мен поне, израз

Линк към коментар
Share on other sites

То зарадои това е всичката нелепост по света - заради разделението! Разделение на добро и зло, дух и материя, духовност и материализъм - разцепване стигнало до индивидуалното съзнание. Някой отрича окултната наука, друг отрича съвременната - и пропастта си седи зейнала ...

Ако не учехме тази, обикновената наука, нямаше да можем сега да пишем тук.

Но - аман от разтягане на локуми, наистина! Често се превръща в разтягане на егото ... И за себе си съм го забелязвал, и при вас... Да се окажеш на всяка цена прав, да блеснеш с "познанията" си и динамичния си изказ.... Получава се фино его раздуване, агресия и налагане! Пиша това за себе си, но не само ...

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

И това го има, но да не забравяме, че понякога то е и наша интерпретация. Отсрещната страна може да се опитва на първо място да помогне за разбирането на дадена тема, а също и да доизбистри своето разбиране. Ако към това се прибавя и практическа стойност на обсъжданата тема, където се споделя опит и се дават конкретни полезни направления, фактът, че това е човек, който не е надживял напълно егоизма си, не бива да ни спира да вземем ценното. То ако всички бяхме "отвъд", може би нямаше да има изобщо смисъл не само от форум, но и от земно съществуване! :3d_109:

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, въпросът по - горе е коя наука описва най - добре МАТЕРиалния свят. На този въпрос и отговорих. Орлин доразви отговора ми, като в хода на изложението си стигна до извод, който аз споделям напълно и мисля, че е най - подходящ отговор на ДРУГИЯ въпрос на Г-н Георгиев?

И разсъжденията за разделението изцяло споделям и не от сега!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Нека да имаме богатството на гледните точки . Какво по - хубаво от това. :3d_005:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз пък се питам, разглеждайки актуалностите: коя тема излага най-добре духовното.

По мои критерии се бяга напоследък от подобни теми и се набляга на по-кристализирали. Чудя се... Много от другите теми бих вкарал в "езотерични", а от там някои бих извадил... И Портал за съзнателен живот - портал, добре, обаче съзнателния живот кой е - тук много ни се различават мненията на тръгналите към съзнателност. Не ще да е единна цел. Чудя се и кой определя важността на някои теми... Такива ми ти работи, свързани само с наблюдаването на развитието, иначе не съм толкова развълнуван, не ми е много лесно, освен за лошо... хе-хе...

Линк към коментар
Share on other sites

А коя тема СПОРЕД ТЕБ излага най-добре духовното?

Също така каква ти беше мисълта за името на портала - не разбрах.

тук много ни се различават мненията на тръгналите към съзнателност.
- искаш да са ни еднакви мненията - защо?

Не ще да е единна цел.
- а нужно ли е да е единна? И възможно ли е?

Чудя се и кой определя важността на някои теми...
- е, за това и аз се чудех и то по-скоро не кой, защото е ясно, ами по какви критерии - явно не е по броя изкакзани мнения например.
Линк към коментар
Share on other sites

Малко са ми непривични насочените въпроси. Опитвам да дам само насоки, но...

"Кой" би могъл да е многоаспектен въпрос, зависи от задаващия го.

В света на относителността единността е абсурд, но някои от нас наоколо вярват в съществуването на някаква форма на абсолютност и всъщност тя е есенцията на нашите стремежи. Та, за цел, съзнателност и т. н. няма единна по човешки утвърдена схема, но излизайки от рамките на човешкото би могло да се получи доближаване на субективностите.

Най-добре духовното СПОРЕД МЕН (?) не се излага с тема, понеже тя е форма, а то - обратното. Пък и е доста отвъд понятийността ни, инчае не би било духовно.

Идва ми в момента идея да отворим тема за "нищото", да видим какви ще ги изнищим... :3d_106:

Линк към коментар
Share on other sites

Мненията ни се различавали. Не виждам проблем в това. Проблема е в стремежа на хората винаги да търсят и обръщат внимание именно на различията, като в същото време остават слепи за допирните точки.

Коя наука описва най-добре духовността? - Животът.

Линк към коментар
Share on other sites

Абе, пак ми е чудно, като не се посочват проблеми, как тези, които не ги виждат, ги виждат?!

Проблемът всеки сам си го отглежда и храни в собствената си почва, останалото е вятър...

Линк към коментар
Share on other sites

Проблеми ли? Аз проблеми не съм забелязала. Забелязах един доста неясно (според мен) написан пост (№66) и реших да задам някои уточняващи въпроси. Обаче и в пост №68 неяснотите се запазиха (пак според мен). А и в някои други теми забелязвам, че и други реагират, както аз тук. Е, може би има нужда от известна корекция тогава, за да може аудиторията да те разбира все пак ...

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Моето виждане е,че в библията се крият основите на всички необходими науки за повдигането на човек,следователно най-обширната и пълноценна наука,обхващаща както материлното,така и духовното,основополагащи божественото,си остава библията и степента на нейната вдъхновяваща интерпретация определя коефицента на полезно действие,съзнателно или несъзнателно приложен,практически или теоритично обусловен....

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Сещам се за Аристотеловите категории : Битие + Време + Количество + Качество + Положение + Отнощение + Притежание + Действие + Претърпявне + Простанство....Свещената ГЕОметрия :thumbsup2: май го описва най - добре = най - точно и т.н. тук + тук + тук The Geometry Code + тук

"Идва ми в момента идея да отворим тема за "нищото", да видим какви ще ги изнищим... " :dancing yes: НИЩОТО сме го почнали + даже нищили, но не сме го до-из-по-из-нищили :whistling:НИЩО - философски смисъл

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз пък се питам, разглеждайки актуалностите: коя тема излага най-добре духовното.

По мои критерии се бяга напоследък от подобни теми и се набляга на по-кристализирали. Чудя се... Много от другите теми бих вкарал в "езотерични", а от там някои бих извадил... хе-хе...

Защо ли и аз го забелязвам ама и друго че все се говори във всички теми за едно и също е не в самото им начало ами малко като започнат да се поизчерпват...

Можеби говоренето за едно и също(бог) ще е единната цел , но говоренето за бог дали е достатъчно за духовното ? ;))

Не мисля че една тема или няколко на брой могат да изразят най-добре духовното просто то е цялостно в целия портал и всички теми са свързани

/А по темата само една наука не би могла да опише материалния свят

А най-добре можеби тази която не е наука :hypocrite: .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...