Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената - производно на Духа на първият й мъж


мече

Recommended Posts

Мисля, че най-после намерих логично обяснение защо „първата любов ръжда не хваща“ ;-)

"Генетиците успяха да обяснят връзката между девствеността и качеството на потомството, откривайки през миналия век закономерността за решаващото влияние на първия мъж в живота на жената върху нейното потомство. Именно той, а не бъдещият баща на детето залага генофонда на потомството на всяка жена, независимо от това кога и от кого тя ще ражда деца. Той, нарушавайки девствеността, става нещо като генен баща на бъдещите деца на жената."

Цялата статия може да се прочете тук : http://www.sirius1-bg.net/sirius/buletini/2008/br2_1008.html

Под статията има още по-интересни цитати от „Теория на енергийния обмен” на Спас Мавров:

„...Всяка жена получава своя дух от своя първи мъж, с когото има полово общуване."

„...След половата кулминация киноварното поле е усвоило енергията на партньора и тя се запечатва в енергийните вихри на бипирамидалната структура на жената, както и в подсъзнателните информационни структури. Завинаги. Освобождаване от това наследство няма...”

„...Първият мъж е единственият, дал същността си на жената и оставил у нея отпечатък докато е жива. Какъвто е бил той - такава е жената и децата й. Генетичните белези на бащата, ако не е първият мъж на майката, ще се онаследят, но те винаги ще бъдат вторични по отношение на енергийното поле на майката приела енергиите на другия...”

".... всеки мъж след първия ще бъде приет като чужд, като интервенция от подсъзнанието и то ще реагира като информира ДНК за вмешателството...”

"След това потокът енергия преминава през челния дял, където вибрациите задействуват психотронното ниво на излъчване /така нареченото Трето око/ и жената веднага кодира в Етерното си тяло този, чийто дух е приела. Това е космическото бракосъчетание. Всички други, независимо от причините, са прелюбодействие за Космоса. Тази енергийна информация е код и знак за кармичните отношения до смъртта на човека...”

Чудех се какво се случва на енергийно ниво с първият мъж? Дали той също приема духа на първата жена, бива ли и тя кодирана в неговото етерно тяло?

Линк към коментар
Share on other sites

Споменава се още нещо интересно, което е хубаво да се знае:

"Днес в Америка от психиатрична помощ се нуждаят 37 000 000 (!) американци. А повече от 50% от болничните легла в САЩ са заети от душевно болни."

Американците имат нужда направо - от психиатрична, а не - от психотерапевтична помощ!

Питам се: Къде сме ние?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

мече, това сме го коментирали подробно преди, но не помня точно името на темата. Ако те интересува, разрови се из темите.

За съжаление, съвременното отношение към секса е ... като към спорт примерно. Никой не знае и хората нехаят какво е значението му.

Подобно "форматиране" се наблюдава и при животните. Развъдниците на расови кучета много внимават кой ще е първия партньор на женската; ако я изпуснат случайно с мъжкар от друга порода, обявяват я за продажба, защото не само това, но и следващите й потомства са компрометирани (знаят от опит).

Линк към коментар
Share on other sites

Ами май се дава не точно дух, а душа. Има голяма разлика.

Но също и жените слагат енергиен отпечатък върху мъжа.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете ме, ама май не съм съгласна. Мъжът, в който жената се е влюбила, който е другата половинка и го е пуснала в сърцето си /като и мъжа разбира се/ би могло да повлияе... Любовта започва от влюбването... Много, прекалено физически/животински се разглежда... Имаме Дух, Душа... Разум... И те дават много по-съществен отпечатък... Има измерения на Съзнанието, Вселенски закони... Има неща, които не се решават на земята...

И още, има родови гени, неща, които са записани първо във фините полета и носят кармични белези...

...А ето, Христос иде. Той е в България. И Той е, Който ръководи тази работа. От поведението на българския народ, от поведението на славянския елемент въобще, ще зависи разпоредбата на невидимия свят. Във вашите умове вие трябва да съдействате само, та да можете да помагате.

Най-сетне, дори и ако една, или няколко години по-рано напуснем и излезем из къщите си, няма какво да губим, защото не бива

да сме прилепени толкова о материята, та щото да мислим, че тя е всьо и вся. Ако ний сме тук още, то трябва да знаете, че има наши братя, на които следва да помогнем. И понеже славянството представлява от себе си по-добър елемент, то е, което има благоволението на Небето, при все че и в него има два големи порока – блудство и пиянство. В душата му обаче изобилстват добродетели, които интересуват приятелите му духове.

После, не бива, грешка ще е да си внушавате, че България може да стане една велика държава, защото, като четем историята, питам аз где са Персия, Рим и пр.? Не бяха ли и те велики държави? Та, ако България със своето бъдещо величие иска да прослави името Божие, тогава ще има благоволението свише. Ако Небето не е с един народ, напразно е всичката негова сила и войска. На такъв народ трябва един ум, а този ум е Господ и ако ний отиваме с Неговия план, трябва да положим всичко, за да запазим този народ от опиянение.

Ето защо всичките тия, които познават Господа, трябва да кажат дълбоко в сърцето си: "Господи, нека бъде волята Ти". Да се държим с Господа, защото Той е главнокомандващият, пред Когото не след много години ще се явите за отчет. И затова във вашата душа трябва да се роди съзнание да служите Господу. Всички трябва да бъдете благодарни на Господа от онова, което ви дава, а ний не знаем какво именно ни е необходимо. Умен човек е този, който използва всякой случай в живота и благодари за всичко на Небето. Всичките желания, които развалят мира ни, нашето духовно равновесие, трябва, особено сега, да ги подчиним на Господа. Защото сега-засега България е на 35 години, носи значи два кръста (35=3+5=8, т.е. 2x4) и ако го изнесе, то ще бъде голяма нейна придобивка.

Обсадно положение Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

„Да възлюбиш ближния си като себе си!“ Под думата „себе“ аз разбирам Божествената човешка душа. Всички души, които са излезли първоначално от небитието и са влезли в битието, са били все двойки. Две души са били те, и тези души сега се търсят. Всички стремежи на хората, дето се любят, дето се женят, дето деца раждат, подразбира това, че всеки търси своята душа. Когато се разрушил онзи кораб, тези души се изгубили, омотали се в материята и днес те се търсят. Ще ми възразите: „Че как тъй, не виждаме ли ние, не виждат ли хората?“ Духовното зрение във вас още не е развито. Някоя мома намери някой момък, ожени се за него и казва: „Моят възлюблен, той е!“ И попът дойде и ги венчава в името Божие. Не се минава един месец след женитбата, и тя казва: „Не е той“. Мъжът намери някоя жена, ожени се за нея и казва: „Не е тя“. Всеки се намира в положението на английския реформатор Джон Уеслей, който се влюбва в една мома, оженва се за нея, но три дни след женитбата си казва на приятелите си: „Не си струва човек да се жени“. – „Защо?“ – „Не е тя, не е моята душа, която аз търсех.“

Христос казва: „Да възлюбиш ближния си“, т.е. да възлюбиш ближната, сродната душа. Имайте предвид, че когато вземам думата „душа“, аз я употребявам като една мярка. Ако ти не можеш да любиш близката си душа, ако не можеш да любиш душата, с която си излязъл, никого не можеш да любиш. „Като себе си“, казва Христос, а не извън себе си. От думите „като себе си“, от онзи човек, който може да люби, започва творчеството на земята. Вие ще възразите: „Как, колко ми е горяло сърцето, по цели нощи не съм спал?“ Ако не си спал по цели нощи, това не е още доказателство, че си любил. Като те набият и ти счупят крака, спиш ли? По цели нощи не спиш, не можеш да се обърнеш. Като си счупиш крака, това от любов ли е? Аз се чудя на хората, когато казват: „От любов не мога да спя“. Че каква е тази любов, която гори?! „Ума си щях да изгубя!“ Каква е тази любов, която взема умовете на хората? И сега имаме много писатели, автори на романи, които пишат, че героят и героинята припаднали. Пишат туй, което не е. Ами че аз мога да накарам всекиго да припадне. Не само аз, но и всеки от вас може да стори това. Като го хлопнеш по главата, ще му припадне. И тогава казват: „Припадна му“. Не, не, това не е философско разглеждане на думата „любов“.

„Да възлюбиш ближния си като себе си!“ Не да го любиш, а да го възлюбиш, се казва. Казваме на български език: „възлюбвам“ и „любя“. Думата „възлюбвам“ е по-силна от думата „любя“. Вие любите, но не се възлюбвате. Любете се и се възлюбвайте! Във влюбването има разлюбване, а във възлюбването няма разлюбване, в него има един процес на възрастване.

Тези две сродни души са двата полюса, дето се ражда животът. Само когато намериш душа, сродна на твоята, която да съставлява противоположния полюс на твоя живот, само тогава ще има растене и ще започне истинската еволюция.

Когато Христос казва: „Да възлюбиш ближния си“, той подразбира, че в дълбокия смисъл на окултната наука лежи друго едно знание, в което напредналите хора едва имат едно малко прозрение. Само когато придобиеш истинското знание, само тогава ще намериш другия полюс на своя живот, или пътя на своето възлизване. Туй, което се казва „посвещение“, ще стане, когато намериш учителя си, а той – своите ученици. Всичката тайна седи в това – да намериш своята възлюблена, сродна душа. Не я ли намериш, никой учител няма да те вземе да ти покаже онова дълбоко, тайно знание, да ти покаже пътя на твоето възлизане. Като намериш тази сродна душа, ще тръгнеш напред. Има ли една опорна точка, всичко става. Как е казал Архимед? „Дайте ми една опорна точка, за да туря своя лост, и ще вдигна цялата земя.“ Следователно този ближен, когото трябва да възлюбиш като себе си, той трябва да ти бъде опорната точка, на която да туриш своя лост. Кой лост? – Любовта. И тогава всички действия ще стават правилно. Любовта не е едно греховно чувство. Преходните неща са само материалните неща, те са сенки. Сенките прехождат, защото земята се движи, върти се, и в нейното движение сенките постоянно се менят.

„Да възлюбиш ближния си като себе си!“ Това не значи да се слееш с ближния си. Тук няма сливане. Не да му кажеш, както някои се изповядват: „Аз съм готов да ти стана роб“, това не е Любов. Някой казва: „Аз съм готов да жертвам всичко за тебе“. Но и в жертви не седи тази Любов. Тази Любов с жертви не се откупва....

Щом намериш тази сродна душа, ти си разрешил половината от своята задача, намерил си правия път. Тогава твоят учител ще те намери и Христос ще ти заговори. Само тогава Христовите думи имат смисъл. И тук е великият закон: „Дето има двама души, събрани в моето име, там съм и аз“. Тези двама, това са тези две сродни души. Само при тези две сродни души Христос ще бъде третият. Това не е обикновен закон, да не си правите никаква илюзия, никаква измама. Често цитирате този стих: „Дето са двама или трима, събрани в мое име, там съм и аз“...

...„Да възлюбиш ближния си като себе си!“ Тогава ще ви запитам: намерили ли сте тази ваша сродна душа? Сега вие ще ми зададете въпрос: „Ами сега с тия наши жени, с тия наши мъже какво да правим?“ Този въпрос не го зачеквам. То е все едно, като да ме попитате: „Какво да правим с нашия костюм?“ Костюмът си е костюм, жената си е жена, жененето е женене. Този велик въпрос не стои в свръзка с това. Жененето е закон на самопожертване. Като се ожениш, какво правиш? – Добиваш своята чистота. Щом си чист, не трябва да се жениш; щом си нечист, жени се, колкото искаш. Женитбата е закон на самопожертване, за да добиеш своята чистота или да изкупиш своята карма, както казват индусите. Но щом влезеш в епохата на истинското развитие, имаш чистота, законът на жененето и раждането вече ще се измени. Хората няма вече да се женят, да се раждат и въплътяват по този начин, както е било досега. Че няма да е така, Господ казва: „И ще се вселя между тях, и ще живея в тях“. И всички ние ще почнем да дохождаме чрез вселяване, а не чрез раждане, въплътяване. А сега жената, като ражда, колко пъшка, вика бабите и колко пъти помисля да пометне детето. Не е въпросът там. Това е жертва. Когато дойде законът на вселяването, ние ще бъдем вече в Царството Божие и оттам ще дойде истинското разбиране – да познаем Бога. Аз не говоря за сегашната епоха, а за истинската, но това не значи, че трябва да напуснем живота си – ни най-малко. Ние трябва да довършим работата си. Работата, която вършим сега в живота си, ще има отношение към бъдещия ни живот. Онзи, който краде майсторски, той и в другите си работи ще бъде такъв майстор. Онзи, който много мрази, той може и много да люби. Като видя някой лош човек в света, аз му се радвам, защото този човек, като дойде в познание на истината, ще бъде пак също тъй ревностен в доброто, както е бил в злото. Аз не говоря за туй обикновено добро, не. За мене сегашните, и добри, и лоши хора, са все под един и същ знаменател. Всички са добри...

Сродните души
Линк към коментар
Share on other sites

Този въпрос ми прилича на една тема в един християнски форум. Беше озаглавена " Мъже, уважавайте жените си ". Тази заповед предразполага мъжа да мисли, че жената е под него и е препоръчително да се държи добре с нея. Това се случва и с тая тема. Не виждам как може да се докаже тая небивалица, затова заключавам и отхвърлям веднагически тези нелепи космически прелюбодействия! Почтено и достойно е да кажем, че първия мъж на жената не определя и не се вселява по никакъв начин в жената! Разменят ли се енергии нека са еднакво разпределени, че иначе звучи мръснишки и буди презрение.

Линк към коментар
Share on other sites

Този въпрос ми прилича на една тема в един християнски форум. Беше озаглавена " Мъже, уважавайте жените си ". Тази заповед предразполага мъжа да мисли, че жената е под него и е препоръчително да се държи добре с нея. Това се случва и с тая тема. Не виждам как може да се докаже тая небивалица, затова заключавам и отхвърлям веднагически тези нелепи космически прелюбодействия! Почтено и достойно е да кажем, че първия мъж на жената не определя и не се вселява по никакъв начин в жената! Разменят ли се енергии нека са еднакво разпределени, че иначе звучи мръснишки и буди презрение.

Няма значение кое в мъжа какво определя у жената. Нооооо виждам как у теб е влязло съвременното обуславяне за ролата на мъжа и на жената.

Мъжът и жената не са еднакви и затова трябва да се поклоним на женското у жената и на мъжкото у мъжа, А нашето възпитание ни кара да очакваме жени мъжкарани?!?!?!? НЕ-женствени. Доказващи се мъжемразки.

И какво се получава? Комплекси. Един характерен комлекс у жената е да си мисли, че не е достатъчно умна. Това я кара постоянно да подчинява живота си на това да се представя за умна. Имаме и във форума такъв един случай. Засукани изречения, чиято цел е да компенсират собствената омраза към самия себе си като жена.

Като се освободиш малко от обусловеността на съвремение ще успееш да усетиш как всъщност си влияят половете :)

П.С. Е, имаме и обратните случаи. Мъже, които от зор да са чувствителни мислят себе си за противоположния пол.

Модераторска бележка: Моля разсъждавайте по темата по принцип, без да коментирате лични качества, разбирания и състояние на останалите участници или актуални личности извън форума.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години се занимавах със същата „Теория на енергийния обмен”, само че не от Спас Мавров, а от ведическите писания.

В края на краищата се оказа, че това е течение, което е създало тази догма, за да се омаловажи ролята на жената на физическо поле, и така да няма жени духовни водачи около тях.

А ние сме души от Духа, и нито се женим нито се омъжваме.

Най-кратко казано: има полове защото така се работи по-лесно в гъстата среда на материалния свят.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, виж какво! Женствеността и мъжествеността остави настрана! Не съм отрекъл това. За друго става на въпрос. Съжалявам, че не си ме разбрал. Нашето възпитание не знам какво е? И се чудя нашите кои са? Аз говоря от свое име и казвам, че не допускам подобни истини в себе си. Не мога да докажа защо не е така, както и ти не можеш да докажеш, че е така. Това са чувства. От зор или не приеми позицията ми за окончателна, отдавна приета!

Оценявам учителската ти загриженост да ме успокоиш и освободиш от съвременното обусловение относно ролята на мъжа и жената и ти казвам по случая, че съм бил с толкова жени, колкото повечето мъже не са имали шанса да изпратят до входната врата. Това, че искам и си представям едно желано от мен равноправие не си мисли, че ме поставя и в ролята на готвач или пазаруващ. Или пък, че не съм удрял шамар на жената до себе си. Не съм казал горното с желанието да подновя старата словесна престрелка между мен и теб, защото виждам, че си добронамерен. Желая да си пиша с теб, но не искам да ме оценяваш и да ми даваш непоискани съвети, че след новоприетите драконови мерки мисля, че е излишно. Нека се стремим да мислим по казаното, а не по това какъв е казалият го или от какво страда. Нали това е част от правилата? И никак нямам желание да ги престъпвам, че става твърде сложно...

Та, конкретно по темата. Първия мъж в живота на жената оставя трайна следа, ако жената го е приела от сърце, държал се е мило с нея и я е карал да се чувства желана. Защитавал я, когато не е могла сама да го стори и е поемал непосилните за нея трудности. Тя от своя страна го е успокоявала бил ли е ядосан, заставала е плътно зад него, до него и се грижила за него по женски начин. Такъв мъж се обича и жената си спомня за него, но да се доверявам на някакъв професор, който е омърсил жената(меко казано), твърдейки, че след първия мъж е:

„...Всяка жена получава своя дух от своя първи мъж, с когото има полово общуване."

„...След половата кулминация киноварното поле е усвоило енергията на партньора и тя се запечатва в енергийните вихри на бипирамидалната структура на жената, както и в подсъзнателните информационни структури. Завинаги. Освобождаване от това наследство няма...”

„...Първият мъж е единственият, дал същността си на жената и оставил у нея отпечатък докато е жива. Какъвто е бил той - такава е жената и децата й. Генетичните белези на бащата, ако не е първият мъж на майката, ще се онаследят, но те винаги ще бъдат вторични по отношение на енергийното поле на майката приела енергиите на другия...”

".... всеки мъж след първия ще бъде приет като чужд, като интервенция от подсъзнанието и то ще реагира като информира ДНК за вмешателството...”

"След това потокът енергия преминава през челния дял, където вибрациите задействуват психотронното ниво на излъчване /така нареченото Трето око/ и жената веднага кодира в Етерното си тяло този, чийто дух е приела. Това е космическото бракосъчетание. Всички други, независимо от причините, са прелюбодействие за Космоса. Тази енергийна информация е код и знак за кармичните отношения до смъртта на човека...”

Смятам за неуважение спрямо мене си, за неуважение спрямо майка ми, спрямо жените въобще.
Линк към коментар
Share on other sites

И друго. В днешно време децата започват да правят секс на 14, 15 години! Някак си не приемам едно дете ( мъжле ), което оставя отпечатък и бракува дамата ( 14-сет годишна девойка ). Чел съм, че според Джайнизмът ( ако не се лъжа ) жената няма душа!!! Аз не доумявам какъв човек трябва да си, за да се замислиш сериозно върху това. Ами не че ще отхърля това твърдение в рамките на една секунда, а и твърде възможно да наругая подобна система! С "риск" да съм предубеден.

Линк към коментар
Share on other sites

Хе, хе.. Винаги ми е било забавно да чета или гледам как мъжете спорят помежду си за това колко са ”компетентни” относно женската сексуалност. Човек би си казал, че едва ли не те са преживели тайнството на първият сексуален акт на жената вместо нея.. :D

Много е забавно.. :D

Сега сериозно:

Прочетох статията и трябва да кажа, че според мен има много истини в нея.

От една страна – тези истини могат да бъдат доказани посредством медицината и в частност генетиката. Няма да навлизам в подробности в това отношение, т.к. познанията ми в тези науки не са професионални – а който желае, може и сам да се образова по темата. Генетиката е наука, с която е добре всеки да е запознат поне отчасти – особено пък ако тръгва да създава деца.

От друга страна – тези истини могат да бъдат доказани посредством психологията. Тук също няма да навлизам в отегчителни и научни постулати.. защото за всеки, който желае да осъществи цялостен личен дълбинен анализ и психологическа интроспекция – има достатъчно достъпни средства за това, изразяващи се в методи за самоанализ или консултации с терапевт. И след подобни анализи голяма част от истините за важността на първият сексуален контакт (особено при жената) - ще се докажат от самосебе си.

Ще споделя само малко разсъждения по темата, откъм езотерична гледна точка.

Преди двайсетина години, когато започнах своите изследвания в тази посока – аз самата все още се формирах и осъзнавах като жена. Тогава, наред с книгите на Учителя, изучавах и други Школи. Като, например Херметизмът – където нещата се припокриват с Учителя.

Много силно въздействие ми оказаха описанията за принципите на магнетизма, полярностите и творческата (сексуална) енергия – и тяхното проявление в мъжа и жената.

Сега не мога да дам някакви точни цитати от книги и така нататък – но, в общи линии нещата са описани отлично от автори като Джон Бейнс в книгите му ”Науката за Любовта” и ”Съществува ли жената”, както и в книгите от Учителя ”Любовта” и ”Мъжът и жената”.

Та, в тях се пише много за процеса на сублимация, който става между мъжът и жената по време на сексуален акт – и за циркулацията на енергиите между сърцето, половите органи и гръбначния мозък.

Където любовта не се явява сливане на двамата партньори в едно същество – а в тяхното допълване, с цел да се образува трети индивид, андрогенно същество, синергия в която те запазват индивидуалността си. За да стане това, двойката трябва да постигне съвършено общуване в сексуално, инстинктивно, емоционално и интелектуално отношение.

Много е важно да се знае и това, че при всеки пол – всеки от органите му има различни активни сфери и характеристики.

Например, мозъкът при жените е активен и с мъжки характеристики, а при мъжете е пасивен и с женски характеристики. Това означава и че матрицата на мозъка на мъжа е стерилна и има постоянна нужда да бъде ”оплодявана” и вдъхновявана от общуване с жена – и че основните промени, които стават с него по време на това общуване, остават траен отпечатък именно там в мозъка му. Защото мъжът не е творец в света на разума и се нуждае от съюз с жена, за да претвори себе си в света. По същият начин жената не е творец в сферата на инстинктите и емоциите – и за тази цел се нуждае от силата и виталността на мъжа.

И именно, понеже при жената ВСИЧКО минава през нейните инстинкти и емоции – е от съществено значение с кого и как влиза в отношения.

Затова има значение и какво ще бъде качеството на първата й връзка – тъй като тя се явява един вид импринтинг за жената.

И ще има огромна разлика между това дали тя ще я осъществи в състояние на пълна осъзнатост с мъж, с когото има допълване във физически, емоционален, интелектуален и духовен аспект – или ще я осъществи ей-така просто от любопитство, скука, мода, под действието на емоция, алкохол.. или някаква друга причина.

Този първи сексуален акт трябва да е нещо като акт на Посвещение и за нея, и за него. Защото женската душа е инстинктивно по-тясно свързана с колективната душа на природата и именно гените на жената се предават ¾ и върху потомството й.

Неслучайно, например, се казва и че щастието или злощастието на едно семейство – зависи от жената, т.к. тя проектира себе си емоционално върху средата си и според собствения си статус и състояние влияе на творческите сили около себе си (по конструктивен или десктруктивен начин).

Да, животните имат вродени инстинкти за това как да подбират партньорите си, от които да имат здраво потомство. А ние, хората - май сме позабравили тези неща..

Правени са множество изследвания в това отношение. И се е установило, че понеже обонянието е първото сетиво, което се развива у бзайниците – ние инстинктивно избираме генетично подходящия партньор по миризмата. Разбира се, това става неосъзнато при хората и за съжаление рядко използваме тази ”дарба” на обонянието си. Но, тези изследвания показват, че при двойки, отгледали генетично здрави потомства – го има този така наречен ”импринтинг на миризмата”.

И така нататък..

Няма да ви отегчавам повече с разсъжденията си.. Темата е интересна и важна, според мен, и не трябва с лека ръка да я иронизираме и отхвърляме.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, ученото си е учено. След това мнение не ми остава друга възможност, освен да се оттегля. Лични убеждения и чувства не се доказват и не водят до конструктивна дискусия. Защото дори и на базата на някакви изследвания да е доказано това не бих се доверил на тях в никакъв случай. Няма да изнерявам в случая на собствена си вътрешна преценка, която нито е научна, нито подкрепена с факти. Няма как да променя позицията си и нямам желание да търся доказателства подкрепящи неверието ми относно тези твърдения. Но със сигурност ще е от полза на хората, които искат да се замислят по този въпрос. Аз ще си вярвам, че първия мъж на жената не определя абсолютно нищо и не прехвърля разни енергии обричаща я до края на живота й. Същото смятам и за първата жена на мъжа. Ясно става, че мнението ми е лично.

Преди години се занимавах със същата „Теория на енергийния обмен”, само че не от Спас Мавров, а от ведическите писания.

В края на краищата се оказа, че това е течение, което е създало тази догма, за да се омаловажи ролята на жената на физическо поле, и така да няма жени духовни водачи около тях.

ivail, правилно се е оказало и съм съгласен с написаното от теб!

Приятно събеседване на останалите!

Линк към коментар
Share on other sites

Viva Caselli, недей така, ти си много буден и интелигентен, а така просто все едно казваш - "Не ме интересува какво става в действителност, на мен не ми харесва и не ми се иска това да е така, затова ще продължа да си мисля това, което мен ме устройва.". Виж това:

Един пример за размисъл. През 1980г. имаше олимпиада в Москва. 4-5 години по-късно в Москва, както и в други руски градове, в семейства на бледолики блондини се раждат цветнокожи бебета...По онова време не ске е прилагал ДНК-теста за бащинство, но в средата и края на 90-те години на ХХв., някои от тези цветнокожи деца са били изследвани чрез ДНК-анализ, според който, те са деца на своите родители- бледолики блондини...Поради това, че през 80-те години не се прилага ДНК-анализ, много от тези бракове се разпадат...

Обяснението на това явление всъщност не е сложно. Жените, родили тези цветнокожи бебета са участвали в олимпийските игри, т.е. били са бивши или настоящи спортистки, и по време на олимпиадата са имали сексуален контакт с цветнокожи мъже- спортисти, с които всъщност са осъществили първия си полов акт...

При жените, всеки един мъж с който са имали сексуални взаимоотношения, оставя постоянен информационен "отпечатък", който се предава на поколението, като най-силен и траен е информационния отпечатък на първия мъж в живота на жената, с който тя е имала сексуални отношения. Примерно, ако една жена е имала сексуални контакти с 5-ма мъже в живота си и забременее от последния 5-ти, бебето което ще се роди, ще носи освен белезите както на двамата си родители, така и на всички останали мъже в живота на майката, с най-силно присъствие на първия, който...както се казва, й е "откъснал цветето"...

Този принцип е познат и сред развъждащите чисти породи животни, независимо дали става въпрос за кучета, котки, коне и т.н. Ако една породиста женска се чифтоса само веднъж с помияр, дори без да се стигнте до бременност и раждане, то, от тази женска не би се родило породисто поколение- ако ще да я заплождат и най-породистите от съответния вид...

Взех го оттук. Това е също просто форум, преди години можеше по-лесно да се намери по-достоверна (от сигурен източник) информация за това, но и сега сигурно може, трябва да се порови човек.

Човекът бива атакуван от най-различни изкушения. Едно от тях е свободния и разнообразен секс, подсигурен с много и достъпни предпазни и противозачатъчни средства. За много млади момичета сега в 21 век една нощ с едно може дори почти непознато момче е не по-значително мероприятие от това да се гримира. Едва ли това е нормалното положение на нещата.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Мислех да не пиша, но реших да попитам къде е мястото на Любовта и спасението от Христос? Как ще се обясни тогава, че жената може да формира с мислите си плода и неговото здраве, че дори да прилича на човек, когото тя си представя? Ами пренаталното възпитание/въздействие?.. Майки, които не са били спокойни по време на бременността си, предават своите чувства и мисли на плода?... Как ще се обясни това, че осиновени деца започват визуално да приличат на осиновителите си?...

Мисля, че най-после намерих логично обяснение защо „първата любов ръжда не хваща“ ;-)

Логично?-Да. Духовно?-Не.

П.П. В беседите съм срещала съвети за двойката, мъжът и жената първо да се обърнат към Бога в себе си и тогава да създават дете. Т. е. да има вътрешна чистота-мисли, чувства действия...

Далеч съм от мисълта, че няма влияние върху психиката на девойката та и младежа първия сексуален акт, но нещата имат много страни, които трябва да бъдат взети под внимание...

Линк към коментар
Share on other sites

Много страни или много пози? :)

Права си и какво от това?! Чисто генетично човек не се интересува от подробностите. Също така може да повлияе и цвета на кожата, ако това има смисъл за духа, обаче.

Сексът с другия пол (или същия при някои особености .... хе хе хе) повлиява твоята същност.

Но какво най-вече повлиява. Ти го знаеш Слънчева. Какво най-вече повлиява?

Фалшивият Аз се повлиява най-вече. Нищо не може да измени първоначалната ти програма, с която си дошла на тази земя. НИЩО. Нищо не може да измени Истинския Аз.

Сексът с мъж повлиява на някои детайли и на Фалшивия ти Аз. Прави го да изглежда по-различно Фалшив :) ха ха ха ха

А има начин да разкриеш истинския си Аз. Става за седем години и от месеци говоря за това, но явно никой не се интересува, Никой не иска да разкрие Истинския си Аз. Чрез който дори да прави секс с Дявола, ще си остане същия.

Никой не не иска да е себе си, но го е страх какво ще му вкарат по време на секс....като душа и дух де :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не исках да пиша в темата, защото поражда смях всичко в статията публикувана в началото.

Разбира се пълна фантазия и храна за хората, които търсят сензации.

В цялата статия няма нито един конкретен научен факт, а общи приказки и обобщения, не знайно на кого.

Стигайки до края и срещайки името на Ломброзо ( с неговите генетични трудове съм запозната), убеждението ми за фантазия стана пълно.

Ломброзо и неговите генетични изследвания са отречени и опровергани много отдавна. Те са без реална връзка с действителните ситуации. Имал е няколко точни попадения, които обаче не са база за сериозни доказателства и теории.

Всички изследвания проведени , за да потвърдят тази теория - девственост , поколение - са направени с животни. Там нещата се получават , няма спор. И моята котка роди 3 различни котенца от едно котило, с гените на трите различни котарака, с които е била. Интересно това как би се получило при мен. :)

Било е време, когато опитите с животни са се отнасяли едно към едно към хората, но дойде времето, когато това беше опровергано и подложено на сериозна селекция, особено що се отнася до психологически изследвания.

Относно статистиките за развратни майки = деца наркомани: факторите за този резултат са всякакви други само не и генетични, а още по - малко свързани с първия партньор.

Това е като твърдението на масовата манипулация, че световния глад се увеличавал, защото населението се увеличава, тъй като се раждат много деца. Тук 1. няма световен глад ,а масово разхищение. 2. населението се увеличава не защото се повишава раждаемостта, а защото продължителността на живота се увеличава. и 3. Не се раждат много деца, приръста е отрицателен.

Че и тук развратния живот е следствие на лошата социална и семейна среда или ценностна система - раждат се рано деца поради липса на полова култура - децата растат в лошо социално и семейно положение - лесна плячка за наркопласьорите. и т.н.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички, споделили мнение по темата! :3d_041:

Едва ли някога ще разберем със сигурност къде е истината, но все пак да споделя и аз.

С моята първа любов сме разделени от 10 години. Наскоро се открихме в социалните мрежи и се оказа, че и двамата вече сме създали семейства и имаме деца. Най-интересното е, че децата ни са родени на една и съща дата, макар и с 4 години разлика.

Говорим си много често на чат, чуваме се по телефона и понякога излизаме с децата. Не знам за него, но за мен всеки контакт е като празник. Чувствам го толкова близък и скъп. Имам усещането, че част от мен винаги ще го търси. Отначало си мислех, че това е моя слабост, която трябва да преодолея, но горните твърдения ме карат да вярвам, че всъщност между нас, още от миналото са останали връзки на енергийно ниво, които особено се активираха напоследък.

Аз никога не бих си позволила да развалям, което и да е семейство. Вярвам, че така е трябвало да стане - всеки от нас да поеме по своя път. Просто се опитвам да намеря правилното отношение и осъзнатост прямо първата любов. Засега чувството е само на любов и копнеж. Много е силно, като стихия ме завлича!

Линк към коментар
Share on other sites

Да кажа и нещо изпитано по темата. За което Божидар ме провокира. :whistling: В Рая Адам и Ева не са изпитали срам, докато не са яли плод от дървото за познание на добро и зло. Значи ако има срам и грях, къде сме?... А ако има страх, няма Любов! Любовта е всеприемаща, не осъжда... и т. н. Аз съм си аз, такава, каквато съм... И жена, и майка, и умна и добра... /чакайте, че ще си лепна тщестлавие... :) /. Забравяме, че се учим. И че просто сме себе си. Някои чисти, като ангели, други имаме и нещо по-различно... Това е природата ни, живеем във физически тела и е добре да си ги познаваме... За да вървим и към другите тела, неживотинските, изпълнени с Любов...

А има и една истина, че долу, в животинските ни страсти пъплят недобри духчета и се стараят да ни владеят. За това тази енергия е добре да се превръща в творческа, градивна, позитивна... Бавно и полека...

Светъл и усмихнат ден... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички, споделили мнение по темата! :3d_041:

Едва ли някога ще разберем със сигурност къде е истината, но все пак да споделя и аз.

С моята първа любов сме разделени от 10 години. Наскоро се открихме в социалните мрежи и се оказа, че и двамата вече сме създали семейства и имаме деца. Най-интересното е, че децата ни са родени на една и съща дата, макар и с 4 години разлика.

Говорим си много често на чат, чуваме се по телефона и понякога излизаме с децата. Не знам за него, но за мен всеки контакт е като празник. Чувствам го толкова близък и скъп. Имам усещането, че част от мен винаги ще го търси. Отначало си мислех, че това е моя слабост, която трябва да преодолея, но горните твърдения ме карат да вярвам, че всъщност между нас, още от миналото са останали връзки на енергийно ниво, които особено се активираха напоследък.

Аз никога не бих си позволила да развалям, което и да е семейство. Вярвам, че така е трябвало да стане - всеки от нас да поеме по своя път. Просто се опитвам да намеря правилното отношение и осъзнатост прямо първата любов. Засега чувството е само на любов и копнеж. Много е силно, като стихия ме завлича!

Това вече е нещо друго, но повярвай тези твои чувства нямат нищо общо с това, че този човек е бил първия ти сексуален партньор и е оставил нещо генетично в теб. Ама нищо общо. Подобни чувства се появяват и след втора и трета връзка, а дори и към човек, с който си нямал сексуален контакт. Дори при платоническата любов бих казала са много по- силни.

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак се чудя, защо в миналото е било толкова важно жената да бъде девствена преди да се омъжи. Нашите баби и дядовци все за първата любов са се женели и заедно в добро и лошо са си изживявали живота до дълбоки старини. А сега уж сме си походили, пробвали, сменяли, избирали и най-накрая какво...Никога не е имало толкова много разводи и генетично обременени деца. Вероятно за всичко това причините са комплексни, но все пак, макар и с доза съмнение, ми се струва, че има доста логика в горните твърдения.

А и познаваме ли достатъчно добре енергийната природа на секса? Макар и не само с Първия, вярвам, че след полов акт между партньорите се създават енергийни връзки и остават някакви енергийни отпечатъци :yinyang:, които все дават някакво отражение върху бъдещия ни живот. Та нали няма нищо случайно и всичко е толкова оплетено и свързано. Та знае ли се, знае ли се? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек вярва в това, в което иска да вярва и нищо не е в състояние да го разубеди, ако се чувства удобно във вярата си.

Ако вярата е градивна всичко е прекрасно. Ако подобна вяра в генетични връзки, води до градивни действия и качествени партньорства, нека вярват хората, няма по- хубаво от това.

Относно нашите предци, те мнооого рядко са се женели за първата си любов. Традицията е била - родителите им избират партньор, женят ги, а едва след това евентуално е идвала любовта.

Изборът на партньор е ставало от възрастните, като се е взимало под внимание, социалното положение, здравето в рода, трудоспособността, което е била гаранция за здраво поколение, което в онези години е била изключително важно. Да, тук има роля генетиката, но в съвсем друг аспект.

Девствеността е била свързана с честта и с гаранцията, че бъдещото дете е заченато от настоящия мъж.

Имало е сватби с цел да бъде скрит нечий чужд "срам" както се е наричало. Девствеността е била и гаранция, че жената не е бременна.

Тези неща са били трудно доказуеми, затова и толкова стриктно пазени.

Разбира се в днешно време има доказателства за всичко, манипулират се данни и се пренебрегват фактори.

С това се занимава експерименталната психология. Вчера обявиха най- официално, че щастието на семействата зависело от консумацията на алкохол, колкото по - често се консумира алкохол съвместно от двамата партньори, толкова по- щастливи са те. И това подкрепено с факти, изследване и статистика. Доказват, че в щастливите семейства, поне веднъж седмично двамата партньори заедно консумират алкохол.

Това звучи много правдободобно за общата маса хора, но един експериментален психолог, веднага ще попита, а какво друго правят тези, щастливите заедно? Дали това не е единственото, което ги обединява, а те имат такава неистова нужда от близост, че проявена по този начин определя алкохола като обединяващо звено!?

Когато човек има нужда и потребност от нещо, вярва на всичко подкрепящо нуждата му, а истината е някъде там.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Тук става дума за генетика, Диди! Твоите думи също са резултат от собствените ти вярвания...

Линк към коментар
Share on other sites

Има една леко вулгарна народна приказка "К...р оправя, к...р разваля".

Чисто народно наблюдение как момичето се променя след първия полов акт. Или става по-добро, отколкото е било или върви към по-зле. Наблюденията са съвсем точни за този, който може да ги види.

Също и последващите мъже са от значение. Ще споделя леприката на един известен човек към друг известен човек: "абе ти, с която и жена да се захванеш, я съссипваш". И си беше така, а пък и познавам въпросния човек.

Явно тези неща за мъжете са доста по-забележим.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...