Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Голяма каша... помощ!


Stella_s

Recommended Posts

Ще започна така: зная, че сама съм си виновна, само аз и никой друг! Не зная какво си въобразявах...

На кратко - от няколко години и аз нямам обяснение как, живея в две отделни връзки, с двама различни партньори. Имах дългогодишна връзка с мъж по средата на която се появи друг. Всичко тръгна, като на шега и в един момент нещата станаха много сериозни... и с единия и с другия. Оставих нещата така, защото не можах да избера... Лавиах и се разкъсвах между двете връзки, всяка с плюсовете и минусите си, а времето си минаваше. Все повече се оплитах в лъжи, които ставаха все по-ужасни. На скоро нещата лъснаха и е въпрос на време единият от тях да разбере, че съм го лъгала толкова време... Винага има по един доброжелател, който се грижи за интригите около чуждите връзки.

Не зная какво да правя, не мога да нараня никой от двамата, не искам, не мога да призная, че съм живяла в лажа и повлякла и тях... Трябва да кажа нещо, да обясня... Помогнете ми.... моля.... не зная какво да правя...

Линк към коментар
Share on other sites

Случайно или не скоро се бях сетила с усмивка, за един любим филм от детството ми -

Мики и Мод (1984)

Ако го откриеш изгледай го може и да си направиш хубави изводи, ако не поне ще те отпусне и ще се успокоиш, че това не е единствено твой проблем. Подобни ситуации в живота съществуват и вече е помислено по темата. Аз се опитах да го открия, но го намерих на руски, ако си го намериш на български ще е страхотно, дори ще се радвам да споделиш в темата, за да го гледам отново. Поздрави, ето и линка -

http://filmin.ru/9440-mikki-i-mod.html

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да бъда лош пророк, но се сещам за поговорката, според която седящият на два стола, накрая пада от тях и се оказва седнал на земята.

Надявай се поне единият да не разбере, че си го лъгала.

Не мога да кажа как твоите двама мъже биха реагирали на тази новина. Не мога да кажа също и как аз бих реагирал, понеже такова нещо не ми се е случвало.

А какво би станало, ако ги запознаеш? И си признаеш и пред двамата какво се е случило в последните хикс броя години...

Питам, понеже ще бъде още по-лошо, ако и двамата научат новината от трето лице - "доброжелател".

"Не съм искала да нараня никого от двамата..." - дали ще ти повярват, ако им го кажеш?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Значи ти знаеш каква е истината! Щом чувство за вина се промъкнало в теб, това трябва да ти каже, че с него е и истината. И когато кажеш истината вината отпада веднага и усещаш колко си невинна! Това, че си признала грешката пред себе си идва ти каже, че си изрекла наполовина истината. Защо да мъчиш себе си и други двама? Излизаш смело и отговорно и пред двамата! По-добре за теб би било да го направиш поотделно. Тоест днес кажи на единия истината, а утре викни на кафе другия и му я кажи. Ти си сгрешила и си се поправила. Застъпила си се за доброто в човека. Това ти е ценен урок, че не трябва да лъжеш, че сега от цялата тая работа ти страдаш най-много. Бъди откровенна и към двамата и не ги жали. Достатъчно си лъгала тях и себе си. Сега е ред нещата да дойдат по местата си и всеки да намери своята тишинка - правдива! Може би ти се струва твърде трудно да се приложи написаното и се плашиш какви ще са им реакциите. Дали ще ти простят не бива да е от значение за теб. Това си е тяхно право и ти нямаш право да ги натоварваш с желания да ти се прости. Не трябва да ги молиш да не изтриват телефона ти от списъка с контакти. Важното е, че си направила след цялата тая каша каквото трябва! Всичко ти е простено още в мигът, в който им кажеш какви си ги вършила! Ти още утре се опитай да приложиш това и ще видиш, че всички угризения ще изчезнат. Елементаран съвет, който мнозина биха ти казали. Истината е елементарна! Бъди смела! Не говоря от името на всички мъже, но беше ли се случило с мен щях да ти стисна ръката. Да ти благодаря, че си излязла чиста и си ми казала истината. И щях да преустонява абсолютно всякакви контакти с теб. Това щеше да ми покаже на мене, че не търпя лъжата, както и на тебе, че и ти не я търпиш! Прекалено е просто и се искат само няколко думички, за да се освободиш от чувството за вина.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна така: зная, че сама съм си виновна, само аз и никой друг! Не зная какво си въобразявах...

На кратко - от няколко години и аз нямам обяснение как, живея в две отделни връзки, с двама различни партньори. Имах дългогодишна връзка с мъж по средата на която се появи друг. Всичко тръгна, като на шега и в един момент нещата станаха много сериозни... и с единия и с другия. Оставих нещата така, защото не можах да избера... Лавиах и се разкъсвах между двете връзки, всяка с плюсовете и минусите си, а времето си минаваше. Все повече се оплитах в лъжи, които ставаха все по-ужасни. На скоро нещата лъснаха и е въпрос на време единият от тях да разбере, че съм го лъгала толкова време... Винага има по един доброжелател, който се грижи за интригите около чуждите връзки.

Не зная какво да правя, не мога да нараня никой от двамата, не искам, не мога да призная, че съм живяла в лажа и повлякла и тях... Трябва да кажа нещо, да обясня... Помогнете ми.... моля.... не зная какво да правя...

Ако в продължение на години си живяла двойнствен живот, вероятно в момента си страшно объркана.

Не мога да си представя количеството вложена енергия в поддържането на едно такова положение.

Безпокоиш се и с право, не си в най- лесната емоционална ситуация, но безпокойството няма да ти даде отговори. Затова първо се оправи с него.

Ще ти предложа любимите си три стъпки за справяне с безпокойството на Карнеги.

1. Формулираш проблема, т.е. кое точно в ситуацията те безпокои. Например : ще остана сама, ще нараня двамата, ще нараня единия, чувството за вина, смесените чувства, хората ще говорят, приятелите ще ме порицаят и т.н. Кое!? Точно.

2. Представи си, че всичко това е станало, колкото можеш по - реално. След това го приеми с цялото си същество, все едно вече го живееш.

3.И сега мисли какво правиш с вече случилото се, концентрирай се към конкретни действия и решения.

Това е.

Когато си готова с този тренинг, стани и направи това, което смяташ за най- правилно.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Явно никой от двамата не те удовлетворява във всички аспекти като партньор. щом е имало нужда от двама.

Ако останеш при единия, това ще е компромис от твоя страна и лъжа спрямо него.

След време историята ще се повтори - все ще търсиш някого, който да запълва липсите.

Търси трети, а за техните рани не се бой - по-добре зараснала рана от истината, отколкото години гной от лъжи.

Линк към коментар
Share on other sites

Хвърли ези-тура .... и който се падне....

Другия вариант е - намери Трети.

Трети вариант-съберете се тримата и си живейте заедно....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Хей, това направо ме разби... Години наред и с единия, и с другия... Години наред лъжа, измама, изневяра... И сега?! Искаш "ум" от Учителя? А къде беше твоят ум, преди да влезеш в тази ситуация? Не те съдя, а питам? Защото ти май си мислила само за "веселата" страна на връзката. Е, сега е време да се замислиш и за сериозната, защото когато един мъж е излъган най-долнопробно в чувствата  си - той не само не прощава, но търси и отплата!!! Моят съвет е: стягай си багажа и заминавай по надалеко, дори и в чужбина, защото двама имат да решават важни въпроси с теб!

Линк към коментар
Share on other sites

След като дълго си живяла с двама, и не си успяла да определиш кой все пак е по-добрия от тях

значи никой от тях не е бил най-подходящият за тебе.

 

Съветвам те да прекъснеш връзката си и с двамата (надявам се да не си много материално зависима от тях и да можеш да продължиш и сама)

 

След това остани известно време сама, без мъжко присъствие, за да се самооцениш и да разбереш какво всъщност искаш

 

А по натам, истинският мъж сам ще дойде

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...