Jump to content
Порталът към съзнателен живот

«Мысли на каждый день» (22.09.12 – 30.09.12)


Recommended Posts

Дорогие друзья! С небольшим опозданием начинаем публикацию «Мыслей на каждый день» в переводах на русский язык.

22.09.2012 г.

Самое важное в новом учении – каждому стать служителем любви. И в своей мысли. И в своём сердце. И в своём теле. Служить даже когда ложится спать, служить, когда спит, служить, когда ест – чтобы стать слугой Божественной любви. Так мир оправится.

Молодой сын

Първото нещо в новото учение е всеки да стане служител на любовта. И в своята мисъл. И в своето сърце. И в своето тяло. Че като ляга да служи, като спи да служи, като яде да служи – да стане един слуга на Божествената любов. Така светът ще се оправи.

Младият син

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.09.2012 г.

Да служишь Богу своим телом.

Да служишь Богу своим сердцем.

Да служишь Богу своим умом!

Это – смысл человеческой жизни. Это успех, прогресс, сила, богатство, всё в в мире там. Там скрыта вся тайна, это закон человеческого омоложения. Здесь можно омолодиться. Если уйдёшь на тот свет, труднее омолодиться, потому что иной раз пройдёт долгое время, пока тебя омолодят и пошлют на землю. Прежде всего тебя проведут через огонь, чтобы очистить тебя от всех мыслей, желаний, которые ничего с собой не несут. Всё это необходимо растопить. Всё не исчезнет, останется только идея о Боге. Это – реальное, которое не изменяется.

Приложение и работа

Да служиш на Бога с тялото си.

Да служиш на Бога със сърцето си.

Да служиш на Бога с ума си!

То е смисълът на човешкия живот. То е успехът, прогресът, силата, богатството, всичко в света е там. Там е скрита всичката тайна, то е законът на човешкото подмладяване. Тук може да се подмладиш. Ако заминеш за оня свят, по-мъчно се подмладяваш, защото някой път дълго време ще мине, докато те подмладят и пратят на земята. Най-първо ще те прекарат през един огън, да те пречистят от всички мисли, желания, които нищо не носят. Всичко туй трябва да се разтопи. Всичко няма да изчезне, да остане само идеята за Бога. Това е реалното, което не се изменя.

Приложение и работа

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

24.09.2012 г.

Он (человек) не должен искать Бога вне себя. Если он найдет его в себе самом, найдёт его и извне. Если найдёт его вовне, войдёт в гармонию со всей природой. Смысл жизни сразу же разъяснится – будет доволен собой, будет доволен окружающей средой и будет доволен людьми – будет доволен от всего, что окружает вокруг и будет радоваться. Таким образом в нас вольётся новая магнетическая струя жизни и вы омолодитесь. Так говорит Писание: Кто слышит Его голос – оживёт.

Два сына

Той (човекът) не трябва да търси Бога извън себе си. Щом го намери в себе си, ще го намери и отвън. Щом го намери отвън, ще се хармонира с цялата природа. Веднага смисълът на живота ще се изясни – ще бъде доволен от себе си, ще бъде доволен от окръжаващата среда и ще бъде доволен от хората – ще бъде доволен от всичко, което го заобикаля наоколо и ще се радва. По този начин ще се влее в нас една нова магнетична струя на живота и ще се подмладите. Така казва Писанието: Които чуят Гласа Му, ще оживеят.

Двама синове

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

25.09.2012 г.

Бог видит все наши ошибки, не то что их извиняет, но терпит. От страданий, через которые мы пройдём, мы чему-то научимся. Почему страдания неестественны? Душа не желает страдать, мы желаем радостей, не страданий. Это – Божественная жизнь. Страдания могут преодолеваться, когда человек начинает служить любви. Беды в жизни будут преодолены, когда придёт руководить Божественная мудрость. Ограничения будут преодолены, когда придёт истина и пойдёшь по этому пути.

Вечер и утро

Бог вижда всичките наши погрешки, не че ги извинява, но търпи. От страданията, които ние ще преминем, ще научим нещо. Защо страданията са неестествени? Да страда душата не желае. ние желаем радостите, не страданията. То е Божественият живот. Страданията може да се премахнат, като започне човек да слугува на любовта. Несретите в живота ще се премахнат, когато дойде Божествената мъдрост да ръководи. Ограниченията ще се премахнат, когато дойде истината и тръгнеш по тоя път.

Вечер и сутрин

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

26.09.2012 г.

Теперешние люди ополчаются против Бога, говорят то да сё за Божественное учение. Мы не служим народу, не служим человечеству, мы служим Богу. Если народ любит Бога, мы служим и ему.

Всё для Бога

Сегашните хора се опълчват против Бога, говорят това-онова за Божественото учение. Ние не служим на народа, не служим на човечеството, ние служим на Бога. Народът щом обича Бога, ние служим и нему.

Всичко е за Бога

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

27.09.2012 г.

Сейчас проповедуют новое учение. В чём состоит новое учение? Человек не может быть от нового учения, если в его сердце не господствует любовь. Человек не может быть от нового учения, если мудрость не господствует в его уме. Человек не может быть от нового учения, если истина не господствует в его теле. Не только это, но куда он ходит, что и говорит, этот человек чувствуется радостным, веселым, сильным, без противоречий – благодаря этому учению.

Новое в жизни

Сега проповядват новото учение. В какво седи новото учение? Един човек не може да бъде от новото учение, ако в неговото сърце любовта не господствува. Един човек не може да бъде от новото учение, ако мъдростта не господствува в неговия ум. Един човек не може да бъде от новото учение, ако истината не господствува в неговото тяло. Не само това, ами той накъдето ходи, каквото и да говори, този човек се чувствува радостен, весел, силен, няма противоречия заради него.

Новото в живота

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

28.09.2012 г.

Многие говорят о Божественной Любви, но не могут примириться. Говорит: Не могу его любить. – Это непонимание. Этот человек не нуждается в твоей любви. Не думайте, что если ты его не любишь, он не станет человеком. Думаешь ли ты, что если не любишь вола, то он не преуспеет в жизни? Если ты его любишь, он не преуспеет.. Если ты его полюбишь, целый день будет пахать ниву и ты будешь давать ему солому. Благодарим за такую любовь. Я предпочел бы не иметь любовь, какую имеют к волу, к коню, которого любят и нагружают.

Перестанем обманывать себя! Тот, кто любит, тот служит всем. Так как Бог служит, так служить – это любовь . Когда все люди станут так сильны чтобы служить, тогда проявится любовь. Сейчас все сердятся. Жены сердятся на мужей, поскольку не служат им. Мужья сердятся на жен, поскольку не служат им. Дети сердятся на родителей, что им не служат. Родители сердятся на детей, что им не служат. Господа сердятся на своих слуг, что им не служат. Слуги сердятся на своих господ, что им не служат . Все сердятся, что нет того, кто им служит. Как рассматривать служение? Тот человек, который служит, мудрость с ним. Тот человек, который служит, Истина с ним. Так стоит вопрос. Сейчас я не говорю за обыкновенных слуг, которые оцениваются деньгами. По моему мнению, самые ученые люди должны стать служителями мира. Мир так исправится.

Новое в жизни

Мнозина говорят за Божията Любов, а не могат да се примирят. Казва: Не мога да го обичам. – То е неразбиране. Този човек не се нуждае от твоята любов. Не мислете, че ако ти не го обичаш, той човек няма да стане. Ти мислиш ли, че ако ти не обичаш един вол, той няма да прокопса. Ако ти го обичаш, той няма да прокопса. Ако го обикнеш, целия ден ще оре на нивата и ти ще му даваш слама. Благодарим за такава любов. Бих предпочел да нямам любовта, която имат към вола, към коня, който обичат и го товарят.

Да престанем с тази самоизмама! Онзи, който люби, той слугува на всичките. Тъй както Бог слугува, тъй да слугувате – то е любов. Когато всичките хора станат така силни да слугуват, тогава ще се прояви любовта. Сега всички се сърдят. Жените се сърдят на мъжете, понеже не им слугуват. Мъжете се сърдят на жените, понеже не им слугуват. Децата се сърдят на родителите си, че не им слугуват. Родителите се сърдят на децата си, че не им слугуват. Господарите се сърдят на слугите си, че не им слугуват. Слугите се сърдят на господарите си, че не им слугуват. Всички се сърдят, че няма кой да им слугува. Как считате слугуването? – То показва степента на знанието, на мъдростта. Онзи човек, който слугува, Любовта е с него. Онзи човек, който слугува, Мъдростта е с него. Онзи човек, който слугува, Истината е с него. Тъй седи въпросът. Сега аз не говоря за обикновените слуги, които се ценяват за пари. Според мене, най-учените хора трябва да станат слуги в света. Светът така ще се изправи.

Новото в живота

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

29.09.12

Сейчас вы прожили всю свою жизнь в желании изгнать от себя зло. – Это невозможно! Вы хотите разом очиститься. Вы не можете очиститься от зла, так как прежде всего вы не знаете происхождения добра и происхождения зла и не знаете как поступать. Как изгнать зло? – Если его изгнать через ворота, оно влезет через дымовую трубу. Если его выгоните через дымовую трубу, оно войдёт через малейшую дыру. Даже и святые, которые проводили по 20 лет в пустыне, которые достигали высокой степени развития, имели приводящий в ужас опыт и говорили: никогда человеку не пройти через такие ужасающие опыты! Одно надо знать: Чем выше поднимаетесь, тем более большие испытания будете иметь.

Не беспокойтесь о своей жизни

Сега вие изживяхте целия си живот в желание да изпъдите злото от себе си. – Невъзможно е това! Вие искате изведнъж да се изчистите. Вие не можете да се очистите от злото, защото преди всичко вие не знаете произхода на доброто и произхода на злото и не знаете как да постъпвате. Как ще изпъдите злото? – Ако го изпъдите през вратата, то ще влезе през комина. Ако го изпъдите през комина, то ще влезе през най-малката дупчица. Даже и светии, които са прекарвали по цели 20 години в пустинята, които са достигнали висока степен на развитие, пак са имали ужасни опитности и са казвали: Никога човек да не минава през такива ужасни опитности! Едно трябва да знаете: Колкото повече се издигнете, толкова повече по-големи изпитания ще имате.

Недейте се грижи за живота си

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

30.09.12

Когда праведный потеряет тысячу левов, он приобретёт десять тысяч; когда грешник получит тысячу левов, он потеряет десять тысяч левов. Согласно моей статистике это так. Когда праведный претерпит большое страдание для него это большое благо. В Писании сказано: «Все обратится в добро для тех, кто любит Бога».

Скажи мне всё

Когато праведният изгуби хиляда лева, той ще спечели десет хиляди; когато грешникът спечели хиляда лева, ще изгуби десет хиляди лева. Според моята статистика е така. Когато праведният претърпи едно голямо страдание, за него това е едно благо. В Писанието е казано: „Всичко ще се превърне за добро за онези, които любят Бога“.

Каза ми всичко

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...