Jump to content
Порталът към съзнателен живот

«Мысли на каждый день» (01.10.12 - 07.10.12)


Recommended Posts

01.10.12

От Солнца идёт музыка и влияет на солнечное сплетение. Музыка Луны влияет на ум. Наша музыка ещё не солнечная, она – лунная. Каждая планета издаёт по одному особенному основному тону небесной музыки и тот, кто её слушает, усвоит целокупность всех этих основных тонов. Невидимый свет музыкален и когда войдёшь в него, даже только пыль прилипнет к твоим ногам, то всё равно ты получил много.

Музыка, сверхсознание и яснослышание

От Слънцето иде музика и влияе на слънчевия възел. Музиката от Луната влияе на ума. Нашата музика не е още слънчева, тя е лунна. Всяка планета издава по един особен основен тон на небесната музика и който я слуша, ще схване целокупността на всички тези основни тонове. Невидимият свят е музикален и когато влезеш в него, дори само прахът му да се полепи по краката ти, то пак си получил много нещо.

Музика, свръхсъзнание и яснослушане

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

02.10.12

В будущем у светской музыки ещё много работ для постижения. После приходит оккультная музыка, которую людям всё ещё не дано знать, поскольку будут злоупотреблять ее силой. В оккультной музыке существует сила; например с песней «Буря» буря перестанет бушевать. Вы можете произвести опыт, когда поёте, чтобы прояснилось небо или же пожелаете чтобы пошёл дождь, чтобы напоить растения. Если усвоите основной тон, по которому построен мост, то если петь этот тон несколько минут, мост может внезапно разрушиться. Или же если одному камню поёшь его песню, можешь его привести в движение и переместить с его места. Если цветку поёшь любимую песню, он правильно разовьётся, будет крепнуть и цвести.

Усиленные обертоны

Занапред светската музика има още много работи да постигне. После идва окултната музика, която хората все още не бива да знаят, понеже ще злоупотребят със силата ¢. В окултната музика има сила; например с песента „Буря“ бурята ще престане да вилнее. Вие може да правите опит, като пеете, да се изясни небето или пък да пожелаете да завали дъжд, за да напои растенията. Ако се схване основният тон, по който е построен един мост, то ако се пее този тон няколко минути, мостът отведнъж може да се разруши. Или пък ако на един камък му пееш неговата песен, можеш да го раздвижиш и преместиш от мястото му. Ако на едно цвете му пееш любимата песен, то ще се развива правилно, ще израства и ще цъфти.

Усилени обертонове

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

03.10.12

Первые люди, первая раса, которая появилась на земле, были очень музыкальными. Самое хорошее, что существовало в тогдашней музыке, сегодня едва начинает проявляться. Я называю этих людей мудрецами человечества. Некоторые их называют музыкантами, а другие – поэтами. Когда явления происходят ритмично, в них уже присутствует музыка.

Кто сеет и кто жнёт

Първите хора, първата раса, която се яви на земята, бяха крайно музикални. Най-хубавото, което е съществувало в тогавашната музика, едва сега започва да се проявява. Аз наричам тези хора мъдреци на човечеството. Някои ги наричат музиканти, а други – поети. Когато явленията стават ритмично, в тях вече има музика.

Който сее и който жъне

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.10.12

Египтяне и другие древние народы скрыли священную музыку – тогда широкие массы не были готовы и она не могла быть ими получена.

Необходимо изучать классическую музыку, чтобы производить сравнение в чём она различается в построении от оккультной музыкой. Никогда не было столько музыкальных инструментов и столько певцов, сколько сейчас. Сейчас миллионы играющих и поющих людей и это большой вклад – люди облагораживаются. Если бы не было музыки, то люди были бы как звери. Наш век отличается пением. Надо радоваться, что вы находитесь в том веке, в котором музыка более развита.

Выше четырёх октав

Египтяните и други древни народи скриха свещената музика, тогава широките маси не бяха готови и тя не можеше да се изнесе за тях.

Трябва да изучавате класическата музика, за да правите сравнение по какво се различава в построенията си от окултната музика. Никога не е имало толкова музикални инструменти и толкова певци, както сега. Милиони хора има сега, които свирят и пеят, и това е голям принос – облагородяват се хората. Ако нямаше музика, хората щяха да бъдат като зверове. Нашият век се отличава с пеене. Трябва да се радвате, че сте в един век, в който музиката е по-развита.

От четири октави нагоре

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

05.10.12

Какая это любовь – будешь привлекать людей? Гениальный, талантливый, обыкновенный привлекают людей, но никогда не вырывают из их орбиты. Никогда не вырывай человека из его Божественной орбиты, в которой он движется! Ты можешь его понимать, можешь высказывать своё мнение, но на этот раз оставь человека идти по своему пути. Этот, кто его создал, начертал ему путь и пусть он идёт по нему. И ты иди по своему пути. Бог посылает издалека свет, тепло и силу. Зачем люди будут собираться в одном месте чтобы ссориться?

Приложение и работа

Каква е тази любов – ще привличаш хората? Гениалният, талантливият, обикновеният привличат хората, но никога не ги изваждат от тяхната орбита. Никога не изваждай човека от неговата Божествена орбита, в която върви! Ти може да го разбираш, може да изкажеш своето мнение, но остави човека да върви в този път. Този, който го е създал, му е начертал един път и нека той да върви по него. И ти върви по своя път. Бог изпраща отдалече светлина, топлина и сила. Защо ще се събират хората на едно място да се карат?

Приложение и работа

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

06.10.12

Разногласие – это признак, что между двумя людьми нет любви, нет взаимных уступок. Когда два человека любят друг друга, они делают уступки. Могут выполняться опыты с двумя, с тремя и более людьми и увидите, что это так. Может кто-то желает нечто, что покажется глупым, но в данном случае, люди, которые друг друга любят, готовы отступить. Так и в природе. Что мы желаем, Бог нам его уступает.

Развязано будет на небе

Разногласието е признак, че между двама души няма обич, нямавзаимни отстъпки. Когато двама души се обичат, те взаимно си правят отстъпки. Могат да се направят опити с двама, с трима и с повече хора и ще се види, че това е така. Може някой да иска неща, които видимо да се показват, че са глупави, но в даден случай, хората, които се обичат, са готови да си отстъпват. Така е и в природата. Каквото ние желаем, Бог ни го отстъпва.

Развързано ще бъде на небето

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

07.10.12

Величие этого Господа, о Котором вам говорю, познаётся по тому, что Он занимается самыми малыми работами, которыми никто другой в мире не занимается. Господь не занимается большими работами. Он оставляет большие работы другим существам, а когда дойдёт до малых работ, которыми никто не может заниматься, Он их принимает и приводит в порядок. Поэтому в Писании сказано, что Бог живёт в сердцах смиренных, малых. Когда кто-то говорит, что с ним всё закончено, тогда Господь начинает ему говорить: До этого времени тобой руководили другие люди, сейчас я буду тобой руководить, будешь иметь моё расположение.

Будьте как дети

Величието на този Господ, за Когото ви говоря, се познава по това, че Той се занимава с най-малките работи, с които никой друг в света не се занимава. Господ не се занимава с големите работи. Той остава големите работи на другите същества, а като дойде до малките работи, с които никой не може да се занимава, Той ги поема и ги урежда. Затова и в Писанието е казано, че Бог живее в сърцата на смирените, на малките. Когато някой каже, че всичко с него е свършено, тогава Господ му проговаря: До сега те ръководиха другите хора, сега аз ще те ръководя, ще имаш моето разположение.

Бъдете като децата

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...