Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Когато насън ни навестяват любими хора...


Recommended Posts

"Да обичаш някого, това значи да го облечеш с дреха, изтъкана от твоите най-хубави мисли и чувства. Да разлюбиш този човек значи да съблечеш тази дреха и да я дадеш на друг. Правилно ли е това? Защо не оставиш дрехата на гърба на първия, а трябва да го съблечеш? Щом обичаш друг някой облечи и него с нова дреха. Който иска да обича едновременно няколко души, той трябва да има б

огато сърце."

Б. Дуно :feel happy:

...Прости, любима, че ти измених,

че радостта ти замених с тревога -

случайно глътка синева отпих

и без небето повече не мога.

:thumbsup::yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И неусетно темата се разшири в " Ако Любовта, която се стремим на забравим ни е дошла на гости...".

Ами сега!!! Голям страх пада. :D

И докато се питаме дали Космичната обич не се проявава и в това хората помежду си да се обичат, докато чоплим и ровим и с нож я разсичаме, с какви ли не имена я наричаме, с какво ли не я закичваме, току виж тя се превърнала в притча... И има дълго още след нея да тичаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, отклонихме се доста... Все пак искам да напомня, че се започна от това дали е редно да се разваля чуждо семейство поради това, че "душичката ти гори" и дали такава връзка е оправдана само заради наличното в момента чувство. Изобщо не е ставало въпрос какво ще стане, ако любовта на живота ти дойде така естествено и без странични компликации, както се показва ненадейно Слънчо от прозореца... :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Точно казано - компликациите са страничност. Но за любовта не съм много съгласна , че е " на " живота ни, понеже тя самата е живот. :D Ами той Слънчо все се показва, а ние сме зад прозорци. Няма грешна любов, има грешни разбирания за нея. :D
Линк към коментар
Share on other sites

Само където едва ли на някой влюбен му хрумва, че точно неговите разбирания не са наред... :) Както беше казал не мога да се сетя кой, любовта на другите за нас не е много повече от секс, а нашият секс задължително е само проява на огромната ни Любов... Ето това са двойните стандарти на егото.

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ами ето - този някой, така ги разбира нещата, изхождайки от своето его отново. Само, когато не поставяме любовта някъде, а влезем в нея, допускайки тя да влезе в нас, ще да разберем, че можело и да се обича със сърцето. Иначе странично все от упор ще си я гледаме и ей такива, като горните умнотии ще се пораждат, хехехехе.

Его - умнотии. :D

Обаче не си признаваме едно - страх ни е да я допуснем, че ще ни помете и отиде ни егото, хехехе. :D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Предпочитам да не увеличаваме отклонението от темата тук, но за егото имам малко по-особено мнение, вече го казах донякъде в "Опасностите", а когато имам време ще го доизясня

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Изравям темата от праха - днес ми се прииска да пиша. Да обичаш със сигурност не означава да разваляш. И защо се свързва изживяването на любовта с “консумация”. Изживяването на любовта пак подчертавам става в душата, а на физическо ниво, може въобще да не си с човека, който я е събудил, а може и да си. Зависи... Ако си свързал пътя си по някаква причина с друг човек (често става дума за обща работа, която има да се свърши), ще го обичаш не по-малко, защото, ако обичаш един, ще обичаш всичко. Ако обичаш един мъж, а той обича друга жена, ще я обичаш и ти. Какво значи “грешна любов”? А как се разбива “чуждо хармонично семейство”, ако обичаш? Нали ако ти е скъп някой, ти ще искаш той да се развива и ако чувстваш, че пътят му занапред е без теб, сам/сама ще си тръгнеш.

Влюбих се в един мъж, не е обвързан, което от земна гледна точка е хубаво, но оттам наттатък пълен крах на старите ми забавни разбирания... И по-добре! Ама такава душица като неговата, не подозирах преди това, че може да има - светла, любима. Това разбира се, не означава, че не мога да обичам други хора, точно обратното, мога още повече. Объркано стана, ама това е, не можеш да твърдиш, че обичаш приятеля си, а мразиш кучето на съседа. Мисълта ми e, да се прави разлика между “неподходящ” от земна, човешка гледна точка и от божествена, и най-вече разлика между изживяването на Любов от божествена и от човешка гледна точка. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Изравям темата от праха - днес ми се прииска да пиша. Да обичаш със сигурност не означава да разваляш. И защо се свързва изживяването на любовта с “консумация”. Изживяването на любовта пак подчертавам става в душата, а на физическо ниво, може въобще да не си с човека, който я е събудил, а може и да си. Зависи... Ако си свързал пътя си по някаква причина с друг човек (често става дума за обща работа, която има да се свърши), ще го обичаш не по-малко, защото, ако обичаш един, ще обичаш всичко. Ако обичаш един мъж, а той обича друга жена, ще я обичаш и ти. Какво значи “грешна любов”? А как се разбива “чуждо хармонично семейство”, ако обичаш? Нали ако ти е скъп някой, ти ще искаш той да се развива и ако чувстваш, че пътят му занапред е без теб, сам/сама ще си тръгнеш.

Влюбих се в един мъж, не е обвързан, което от земна гледна точка е хубаво, но оттам наттатък пълен крах на старите ми забавни разбирания... И по-добре! Ама такава душица като неговата, не подозирах преди това, че може да има - светла, любима. Това разбира се, не означава, че не мога да обичам други хора, точно обратното, мога още повече. Объркано стана, ама това е, не можеш да твърдиш, че обичаш приятеля си, а мразиш кучето на съседа. Мисълта ми e, да се прави разлика между “неподходящ” от земна, човешка гледна точка и от божествена, и най-вече разлика между изживяването на Любов от божествена и от човешка гледна точка. :1eye:

Е, нещо се обърках в началото...

Ето за форума нещо, което ми хареса и мисля, че е подходящо.

С Ъ Н И Щ А

Какво е сънят? Изживяна, но позабравена емоция или спомен, затворен нейде в нас? Порив към доброто или зов за помощ? Връзка с отвъдното или поглед в бъднините? Копнеж по красивото или подавяно страдание? Споделена нежност или притаен гняв? Невъзможна любов? Или неосъзнати чувства? А може пък и осъзнати? Кой знае...

* * *

Притъмнена стая. Лежа на голямо, широко легло. Лежа по корем с изпъната напред ръка. Дланта е нагоре с разперени пръсти. На нея е положило главица бебе, повито по старовремски като копринен пашкул. Усещам допира на неговата бузка. То спи с чистотата на ангел.

Вратата на стаята внимателно се открехва и на прага застава Тя. Поглежда към нас и казва през рамо назад в светлината, надникваща отвън: „Спокойно, има кой да се погрижи”.

Бебето отваря черни очи, поглежда ме с възрастен поглед и с него може би нещо ми казва. И пак заспива. А аз лежа и не смея да мръдна. С изпъната напред ръка, в чиято длан съм приютил едно тъй крехко доверие...

* * *

Многолюдно суетене, всеки нещо носи нагоре по стълби, после всеки нещо сглобява. „Тука ще спим”, нарежда някой.

И аз спя, пак по корем, обърнат с лице към стената. В стаята мъждука свещ, но не църковна, а от онези, декоративните. Които ги слагаме като символ на светлина и топлина.

Някой бавно повдига завивката и ляга внимателно до мен. Притиска се с едва доловимо треперещо тяло, усещам как моята топлина започва да прелива – така, както кръв се прелива от ръка в ръка. И една длан върху главата ми с малки пръсти, галещи леко косата ми. Аз лежа и не зная сън ли е това или не.

Обръщам глава и виждам Нея. Като че ли не е сън. За да съм сигурен, протягам ръка и докосвам къдрици. Тя притваря очи. Повдигам се напред и нежно целувам извитите мигли. С леко притискане на чело Тя приема моята ласка. Но само след секунда се отдръпва, слага пръсти на устните ми и с въздишка прошепва: „Недей! Не бива!”

Отново обръщам глава към стената. И не зная сън ли е това или не...

* * *

Какво е сънят? Кой знае...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Колко много сте писали за любовта и за това дали да се разваля семейство. А тя историята е проста. Тази жена, женена за чужденец, когото не обича.....значи женена по сметка, вероятно за чуждо гражданство ...и да се фука пред приятелки, че живее в чужбина. После се влюбила в някакъв много известен...май политик. И какво, започнала да му показва любовта си, а той я скастрил, че му разваля имиджа. И толкова. Тя никъде не каза, че са имали реална връзка поне за известно време.

Тя се опитва да го забрави, какво да забравя, като то нищо не е имало. Обаче го сънува, защото не може да го забрави. По-добре да се отрезви (ако вече не го е направила) и да си даде сметка, че този човек въобще, ама въобще не се е интересувал от нея.

Тц,тц, какви хора има само.....как сами си създават проблеми и се задълбават в тях...а то проблем няма.

Все едно аз или някой от вас да се влюби в холивудски артист, да го сънува....и да се опитва да го забрави после...хаха, голям цирк. Извинете, ама ми е смешно

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, като сте се заговорили за сънища, нека и аз да попитам, относно един сън, който ме споходи преди около седмица.

Защото този сън, беше много реален, докато го сънувах, изглеждаше наистина като истински, като случващ се, затова и предизвика интерес в мен.

Кажете ми сега как бихте разтълкували този мой сън

Значи, сънувам, че съм в апартамент със семейството си, мъжът си и децата.Получава се предупреждение по всички телевизии и радия, че след около час настъпва апокалипсис - тоест край на света...

По всички новини съобщанат, че ще бъде прекъснато навсякъде електричеството, и всички трябва да се снабдят със свещи.Че ще започне заметресение, невиждано по сила досега, което ще затрие света.Всички трябва да стоим до прозорците, и да наблюдаваме какво става навън, тъй като ни е невъзможно да излизим, защото пред блоко хората от ужас и суматоха, които са страшно много буквално се премазват един друг, и умират.Така, че ние стояхме и наблюдавахме в очакване на голямото заметресение.

В един момент тока спря, ние запалихме наредените свещи на прозореца, навън беше вече много тъмно, тоест това бе през ноща.Виждахме как в блоковете, съседните прозорци също бяха озарени от свещи.

Заметресението започна първата вълна беше толкова силна, че буквално като една голяма морска вълна повдигна земята и жестоко бяхме разлюляни, загасихме веднага свещите, тъй като медиите бяха предупредили, че след започване на заметресението всички веднага трябва да загасят свещите.

След това не помня какво е станало , но в един момент ние вече не бяхме в блока, който беше тотално сринат, както всичко останало, ние бяхме в една гора и в нещо като окоп се бяхме пъхнали.

Наблюдавахме падащите сгради и всичкият ужас..

След което алармата на тел. ми звънна и аз се събудих, не видях края...

Странен сън....

Как бихте го тълкували...

Интересното е, че изпитвах някакъв страх, но минимален, тоест в съня си общо взето бях спокойна, което пък ми е странно, защото при такова нещо, да знаеш, че всеки момент настъпва краят и при гледката която беше ужасяваща, аз неизпитвах страха, който трябваше да се изпитва при такъв сън....

Линк към коментар
Share on other sites

Предстоят ти значителни промени, съпроводени с известни трусове, трудности и критични ситуации за теб и семейството ти, но при всичко това трябва да останеш вътрешно спокойна и уповаваща се на благия Божи промисъл. И още нещо да доуточня - "апокалипсис" не означава "край на света", а "откровение"!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен сън!

Съгласна съм с borislavil, дори бих добавила някои неща, макар че по принцип не съм се занимавала с тълкуване на сънища.

Указанията да се стои до прозорците по време на силно земетресение са абсурдни - за мен това означава друго: прозорец - нужен е, когато човек желае да има видимост, когато иска да наблюдава (например какво правят другите или той самия къде се намира).

Също така според мен свещите са символ на ориентирите, които си имала до сега - не само ти, но и другите около теб. Това, че някой (медиите) те е накарал да угасиш свещите, във връзка с предстоящия Апокалипсис (Откровение), би могло да означава, че тези ориентири са били неподходящи и е назряла нуждата да се премахнат. След като сте елиминирали старите ориентири, нормално е човек да остане за известно време на тъмно, объркан, неориентиран... А това, че след земетресението се оказвате не във вашия апартамент, а в гора, означава коренна промяна на начина на живот.

Това, че не си се изплашила или съвсем малко, според мен означава, че ти самата предчувстваш това, което ти предстои, очакваш го, дори искаш да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, благодаря ви!

С ваша помощ аз наистина успях да си дам отговор на съня!

Вие наистина ме насочихте, малко ми е трябвало, за да си дам обяснение на съня

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Куриоз си е, когато сънуваш любими хора, които са починали, защото в съня ги усещаш сякаш не са умирали никога.

Скоро сънувах баба си, която си замина от този свят преди 7 години.

Беше седнала на една табуретка в хола и наблюдаваше как мама и аз си говорим. По едно време аз й се усмихнах с умиление, осъзнавайки, че това е сън и че тя си е мъртва (винаги сънувам осъзнато) и пристъпих към нея. Когато се доближих, тя ме погледна тъжно и изрече нещо, което няма да забравя. Хвана ръката ми и обръщайки се към дъщеря си (моята майка), която сякаш не я виждаше, каза "Ето, още малко и тя ще разбере, тя ще разбере..." . Имаше предвид мен- че аз ще разбера или узная нещо.

Все още се чудя какво значеше този сън.

Редактирано от Brizeida
Линк към коментар
Share on other sites

Куриоз си е, когато сънуваш любими хора, които са починали, защото в съня ги усещаш сякаш не са умирали никога.

Скоро сънувах баба си, която си замина от този свят преди 7 години.

Беше седнала на една табуретка в хола и наблюдаваше как мама и аз си говорим. По едно време аз й се усмихнах с умиление, осъзнавайки, че това е сън и че тя си е мъртва (винаги сънувам осъзнато) и пристъпих към нея. Когато се доближих, тя ме погледна тъжно и изрече нещо, което няма да забравя. Хвана ръката ми и обръщайки се към дъщеря си (моята майка), която сякаш не я виждаше, каза "Ето, още малко и тя ще разбере, тя ще разбере..." . Имаше предвид мен- че аз ще разбера или узная нещо.

Все още се чудя какво значеше този сън.

Винаги, когато ми предстоят много трудни моменти, сънувам дядо си или котката си, и зная - очаквай лоши неща и бъди готова ...

А иначе няма нищо по-хубаво от това да сънуваш любимите си хора (които са живи), когато не можеш да ги докоснеш :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Веднъж едната от съквартирантките на моя вече бивша съученичка, сънувала починалата си баба, която и казала, че живеем на земята за да страдаме. :)

Веднъж сънувах, че у нас е дошла една починала приятелка на баба ми, бяше минало по - малко от година от смъртта и, не помня точно колко. Целуна ме по бузата, аз и казах, че е мъртва, а тя ми каза : " Не съм мъртва, жива съм." :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Непрекъснато сънувам нещо за кармичното минало и съответно връзката ми с хората, които по един или друг начин се появяват в живота ми. Имам нова съквартирантка, полякиня, но с френско фамилно име. Сънувах, че тя е потомък на стар френски аристократичен род и че е "принцеса". И аз имам такова минало и то свързано с гонитбите срещу хугенотите във Франция. Впоследствие ми увисна ченето, когато я попитах за френското й име и тя ми рече, че предците й са хугеноти, забягнали навремето в Австро-Унгария.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи може да сте били приятелки ...Хора, мислите ли че това поверие почива на някаква истина, а именно : ако те повика починал човек на сън и ти отидеш при него, значи скоро ще умреш ... :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Да, и аз така си мисля. Аз във Франция съм киснала в тъмници като малко момиче. Много отдавна си го видях това, но още не ми е ясен смисълът му. Но може тя да се е появила, за да разбера.

Интересното е, че при нея това е както кармично, така и реално минало. Дали една душа бива привличана към подобно семейство и обстоятелства, които по някакъв начин повтарят миналото?

Но идеята беше, че такива неща ми се случват непрекъснато и, да, животът е интересно нещо.

П.П. Всъщност не изключвам да е била и "от другата страна". Да е била католичка и да се е преродила в семейство на хугеноти. В католическа страна. Не е ясно на кой кралски род е наследник (кармично имам предвид). Има да научавам нещо от ситуацията.

За съжаление не съм спец по френска история, за да разбера правилно картините.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...