Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.10.12 - 04.11.12)


Recommended Posts

29.10.12

Поэзия – нечто образное. Всё, что даёт импульс человеческой душе – поэзия. Всё, что даёт побуждение уму – музыка. Всё, что даёт побуждение чувствам – поэзия. Всё, дающее побуждение к поступкам – музыка. Вещи, дающие побуждение хорошо спать – музыка. Вещи, дающие побуждение хорошо работать – музыка.

Основной тон

Поезията е нещо образно. Всяко нещо, което дава импулс на човешката душа, е поезия. Всяко нещо, което дава подтик на ума, е музика. Всяко нещо, което дава подтик на чувствата е поезия. Всяко нещо, което дава подтик на постъпките, е музика. Нещата, които дават подтик да спиш хубаво, е музика. Неща, които дават подтик да работиш хубаво, е музика.

Основният тон

Линк към коментар
Share on other sites

30.10.12

Оккультная музыка такова, что когда мы её исполняем, те, кто её слушает, совершат то, о чём поётся.

Усиленные обертоны

Окултната музика е такава, че като я изпълняваме, то онзи, който я слуша, ще извърши това, за което се пее.

Усилени обертонове

Линк към коментар
Share on other sites

31.10.12

«Я культурный человек, закончил четыре факультета». Зачем человеку дано знание? Знание человеку дано для несчастья. Знание всегда самым первым приносит несчастье. Первый человек, который был в Раю, хотел получить знание как у Бога, и он создал себе своё несчастье. Знание несет несчастье в себе. Но знание само по себе не является чем-то плохим.

Если положите 100 килограмм груза на ребенка, вы причините ему самое большое несчастье, раздавите этого ребенка. Но если положите на слона 100 килограмм, то что ему будет?

Организация

„Аз съм културен човек, свършил съм четири факултета.“ За какво е дадено знанието на човека? Знанието на човека е дадено за нещастие. Знанието всякога най-първо носи нещастие. Първият човек, който беше в рая, искаше да добие знание като Бога, той си създаде своето нещастие. Знанието носи нещастие в себе си. Не че знанието само по себе си е нещо лошо.

Ако турите сто килограма товар на едно дете, вие ще му причините най-голямото нещастие, ще смажете туй дете. Но ако турите на един слон сто килограма, какво ще му бъде?

Организиране

Линк към коментар
Share on other sites

01.11.12

Дары, данные человеку, могут развиться только при внешнем усилии с его стороны. В природе существуют 2 момента учебы: Один момент – Провидение, когда Бог работает над нами. Люди это принимают тем или иным способом и определяют его различно. Другой момент, когда человек сам работает над собой, делает усилия, чтобы прибавить что-то к работе Бога.

Развязано будет на небе

Дарбите, които са дадени на човека, могат да се развият само при едно външно усилие от негова страна. В природата има два момента на учене: Единият момент е на Провидението, когато Бог работи върху нас. Това хората приемат по един или по друг начин и различно го определят. Другият момент е, когато сам човек работи върху себе си, прави усилия, за да придаде нещо към работата на Бога.

Развързано ще бъде на небето

Линк към коментар
Share on other sites

02.11.12

Вы рассмотрите жизнь обширно, я не хочу её рассматривать индивидуально. Существует одна всемирная душа, живущая в каждом человеке. Каждому необходимо слушать эту душу. Люди называют эту всемирную душу различно. Это понимающая всё душа, которая живёт, которая направляет людей, которая создаёт культуру и науку, и искусство – всё её творение. Кто слушает эту всемирную душу – блажен; кто её не слушает – несчастен.

Жизнь более драгоценна

Вие ще разгледате живота обширно, аз не искам да го разглеждате индивидуално. Има една всемирна душа, която живее във всеки човек. Всеки трябва да слуша тази душа. Хората различно кръщават тази всемирна душа. Това е душа, която разбира всичко, която живее, която направлява хората, която създава и култура, и наука, и изкуство – всичко е нейно творение. Който слуша тази всемирна душа, е блажен; който не я слуша, той е нещастен.

Животът е по-драгоценен

Линк към коментар
Share on other sites

03.11.12

Когда люди теряют возвышенную идеальную жизнь, в них прекращает существовать музыка. Если у Вас возвышенная жизнь – музыка приходит сама по себе.

Основной тон

Когато хората изгубят възвишеното, идеалния живот, в тях престава музиката. Щом имате възвишен живот, музика идва сама по себе си.

Основният тон

Линк към коментар
Share on other sites

04.11.12

Центр речи – под глазами, около скул. Существует другой центр красноречия – выше лба, со стороны. Поэт должен использовать сравнения. Теперешным поэтам не хватает слов. Не то, чтобы в буквальном смысле отсутствовали слова, но те, которые употребляют, в своём сочетании не производят никаких цветов с оккультной точки зрения. Несовместимые слова не должны допускаться. Поэты – это солнечные типы людей, но им необходимо и влияние Луны. Но если на них влияет только она, они выйдут из реального в область фантазии. Люди искусства – поэты, музыканты, художники – рождаются такими.

Воскресение, ангел и сыновья Божии

Центърът на речта е под очите, към скулите. Има друг център – на красноречието – горе на челото, отстрани. Поетът трябва да си служи със сравнения. На сегашните поети им липсват думи. Не че им липсват думи в буквален смисъл, но тези, които употребяват, в своето съчетание не произвеждат никакви цветове от окултно гледище. Не бива да се допускат несъвместими думи. Поетите са слънчеви типове, но трябва да имат влияние и от Луната. Но ако им влияе само тя, ще излязат извън реалното – в областта на фантазията. Хората на изкуството – поети, музиканти, художници – се раждат такива.

Възкресение, ангел и синовете Божии

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...