Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Alexander

Държавата на съд за забраната жените да раждат у дома

Recommended Posts

Alexander,

благодаря за статията - не знаех нито за делото, нито че жените имат това право в тази харта.

В статията има едно много ключово изречение:

Умението да се прави оценка на риска е от изключителна важност и определящо за раждащата жена.

Мисля, че комбинацията от професионално направена такава оценка на риска, заедно с правото на свободния избор ще е някакъв качествено нов етап.

Не ми се иска да разсъждавам в плоскостта или-или, нито пък да се налага да отричаме прогреса, заради свещеността на естествения биологичен процес или обратното.

Новото ще е някакъв сполучлив синтез между технологиите и близките до природата обичаи.

Орлин е дал добра идея - вероятно вече съществува мобилна апаратура, която може да се ползва при усложнения у дома.

Някак все си мисля, че за да се е достигнало до някакво познание или технологичен напредък, то той ни трябва, прозрели сме го в точния момент от развитието ни като хора и е напълно приложим. Друг е въпроса дали го прилагаме по най-удачния начин.

Нещо подобно в тази област е ползването на упойка при раждането - много спорен въпрос, но моето мнение е, че щом е измислена и е сравнително безопасна, то не виждам защо жените трябва да се мъчат. Но това е други и също пространна тема :)

Сподели това мнение

hpjon и аз не виждам проблем, майки да не бъдат принуждавани да се мъчат с 200 - 300 лева за тази упойка, още повече, че тя не е съвсем безопасна, ако знаеш къде се поставя. А и да не им се предлагат купчина документи за подпис за съгласие, в последния момент, когато нямат възможност да прочетат какво подписват, а седмица - две преди термина.Нали?

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Информираността и правото на избор са задължителни за всяко цивилизовано общество. Не само на думи, но и в действие... Не се разрешава за момента, защото някой, някъде, нещо трябва да промени... Да поеме отговорности, а за нашата държава/общество си е направо героизъм...

Всички имаме различен опит, различни наблюдения, живата природа твори. Хубаво е да споделяме лични преживявания. Пак ще спомена любимата ми думичка - разумност... разумен риск, разумна оценка на всяка ситуация... Индивидуален подход...

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега