Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Ван123

За самочувствието

Recommended Posts

Ако можем да различим истинското, ще различим и фалшивото.

Откъде всъщност идва самочувствието? То е пряко свързано с вътрешната духовната сила на човека, с неговата психична енергия. Знаем, че с тази енергия могат да се побеждават болести, да се въздейства благотворно на цялото обкръжение, дори да се променя климатът в определена област... Това всъщност свързвам със самочувствието – запаса от психична енергия. А енергията се натрупвам когато водим живот според повелите на духа. Всяка несъответстваща мисъл или действие намаляват запаса от психична енергия и понижават нейното качество. Така човек губи бодрост и жизненост, и в крайна сметка се разболява. На физически (етерен) план духовната енергия е прана, даваща живот на всички форми. Всички знаем как праната се отразява на тонуса и самочувствието ни. Както физическото тяло се нуждае от храна и въздух, а етерното от прана, така и висшите принципи се нуждаят от хранене, т.е. от обмен с обкръжението и с цялото. Само в хармония с цялото човек може да притежава сила и самочувствие, когато духовната енергия се движи свободно. Всъщност това определя и доколко самият човек е свободен. ...

Сподели това мнение

Хората приемат физически впечатления от своето обкръжение чрез своите сетива. Долавят желанията и мислите на околните. Но как ще интерпретира тези въздействия зависи изцяло от човека. Той може да влезе в контакт с тях, но те дори и да допринесат за неговото самочуствие, то ще е временно - измамно. Или може да ги отхвърли и замени с нещо по-възвишено, идващо от истинската му същност и да затрепти в унисон с Него - истинското си Аз, в унисон със своите Братя, в унисон с Учителя.

Животът е изпълнен със Светлина, другото е илюзия.

Сърцето няма да ни подведе! Нека му се отдадем!

:thumbsup2:

Трябва да излезем от суетата на битието.

И да намерим своето място в еволюиращата вселена.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Може да е от зодията, а може и да не е... но аз не познавам дева с високо самочувствие , нито пък лъв с ниско :)

Дъщеря ми е дева с високо самочувствие, а аз - лъв с ниско.

Нейният асцендент е във везни, луната - в скорпион, а годината според китайския зодиак е на заека /"Той е надарен, умерено амбициозен, приятен за компания, дискретен и най-важното - добродетелен. Зайците обичат обществото и обществото ги обича. Жените под този знак ще блестят във всички занятия, които изискват добър вкус, контактност, представителност. "/

Аз имам асцендент рак, луната ми е във везни, а според китайския календар съм куче /"Рядко привлича отведнъж вниманието, но никой не умее да слуша като него. Философ и моралист, Кучето подхожда сериозно към всяко нещо в живота. Винаги е малко "скитник", който лесно се лишава от парите и комфорта, но остава верен на идеалите си."/.

Като дете обаче бях дълбоко убедена в превъзходството си над другите и ми беше необходимо време, за да допусна /пак поради превъзходния ми ум, ха-ха-ха!/, че съществува вероятност някой друг в някое отношение да е по-добър от мене. Очевидно не съм си повярвала достатъчно, защото след това получих от живота доста шамари, които ме поведоха към пътя на смирението, което за един лъв практически не е лесно постижение.

Сподели това мнение

Може да е от зодията, а може и да не е... но аз не познавам дева с високо самочувствие , нито пък лъв с ниско :)

Дъщеря ми е дева с високо самочувствие, а аз - лъв с ниско.

Нейният асцендент е във везни, луната - в скорпион, а годината според китайския зодиак е на заека /"

...

Леле, ти сериозно ли? Аз също съм дева с асцендент везни, луна в скорпион и заек по китайския календар. И майка ми е лъв. Е при нея самочувствието си е съвсем лъвско, но и на мен никак не ми липсва. Абе въобще колкото деви знам (а те не са малко) все са с високо самочувствие.

Сподели това мнение

:)Аз съм Стрелец с асцедент Рак,но си имам самочувствие и не се чувствам виновна за това.

Според мен зодията не е от първостепенно значение за самочувствието на човека.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега