Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (12.11.12 - 18.11.12)


Recommended Posts

12.11.12

Ангелы – это люди, жившие перед нами на земле; они жили на земле не как мы и достигли этого состояния – стали ангелами. Они имеют совсем другой опыт. Когда через какое-то время мы станем ангелами – придём к ним. Они нами интересуются, так как мы будем ангелами с другими достижениями, поскольку они находились при одних условиях, а мы – при других. Поэтому между ними и нами существует отношение – мы будем изучать их, а они будут изучать нас. Кто-то хочет быть ангелами как они. Ты будешь необычным ангелом, так как не живёшь в их условиях.

У купальни

Ангелите са хора, които са живели преди нас на земята; те на земята са живели, не като нас и са постигнали това положение – ангели са станали. Те имат съвсем друга опитност. Ние, които след време ще станем ангели, ще идем при тях. Те се интересуват от нас, понеже ще бъдем ангели с други постижения, понеже те са били при други условия, ние при други. Затова между тях и нас има отношение – ние ще проучаваме тях, и те ще изучават нас. Някои искат да бъдат ангели като тях. Ти ще бъдеш особен ангел, понеже ти не живееш при техните условия.

При къпалнята

Линк към коментар
Share on other sites

13.11.12

Под словом ангелы я понимаю наиболее совершенных людей. Ангелы – существа, принадлежащие человеческому роду, завершившие путь, пошедшие по этому пути. Существа, для которых слово – это слово. Что сказал – сказано, сделано, никогда не берут слова обратно. Только при одном условии могут не сдержать слово. Никогда не берёт слово назад, но если дал обещание, говорит: «при тех условиях, при которых ты находишься, не могу осуществить то, что сказал. Если изменишь свою жизнь – осуществлю».

Предпоследние врата

Под думата ангели аз разбирам най-съвършените хора. Същества от човешкия род, които са завършили, минали по този път. Същества, на които думата е дума. Каквото каже е казано, свършено е, не си взимат никога думата назад. Само при едно условие може да не си изпълнят думата. Никога не си взима думата назад, но ако то даде обещание, казва: „При тия условия, при които си, не мога да изпълня това, което казах. Ако измениш живота си, аз ще го изпълня.“

Предпоследната врата

Линк към коментар
Share on other sites

14.11.12

Если к тебе пришла светлая мысль, то тебя посетил Ангел. Радуйся этому; он тебя посетил, хотя ты и не видел его. Говоришь, что никто тебя не любит – это ложь. Когда к тебе придёт светлая мысль, это значит что Ангел тебя любит и посещает, он посылает тебе эту светлую струю. Человек не знает Ангелов и не подозревает, что хорошая работа, которой занимается – это с их содействием. Успех её держится на присутствии какого-то Ангела в нём самом.

Да пробудим её вовремя

Щом ти дойде една светла мисъл, Ангел те е посетил. Радвай се на това; макар и да не си го зърнал, той те е посетил. Казваш, че никой не те обича; това е лъжа. Когато ти дойде една светла мисъл, значи един Ангел те обича и те посещава, той ти праща тази светла струя. Човек не познава Ангелите и не подозира, че хубавата работа, която върши, е с тяхно съдействие. Успехът ѝ се дължи на присъствието на някой Ангел в самия него.

Да я събуди навреме

Линк към коментар
Share on other sites

15.11.12

На [древне]индийском языке «дева» значит «ангел, чистый». Вдохновение в человеке обязано посещению Ангелов. Когда люди живут с Богом, тогда Ангелы их любят. Ангелы интересуются людьми по единственной причине – Господь интересуется ими. Если бы Бог изъял воплощенных ангелов, то до этого времени не остался бы и ни один человек на Земле. Для ангелов люди представляют объект изучения, так как исправление человечества – это нелегкая работа. Обращение одного грешника – это целое событие на Небе и приносит большую радость. Ангел, спускаясь на Землю, интересуется гораздо больше грешником, который плачет и раскаивается в своих грехах, нежели праведником, думающим, что сделал что-либо.

Да пробудим её вовремя

На индийски език „дева“ значи „ангел, чист“. Вдъхновението в човека иде от посещението на Ангелите. Когато хората живеят по Бога, тогава Ангелите ги обичат. Ангелите се интересуват от хората по единствената причина, че Господ се интересува от тях. Ако Бог бе изтеглил въплътените Ангели, досега не щеше да остане и един човек на Земята. За Ангелите хората съставляват обект за изучаване, тъй като не е лесна работа изправлението на човечеството. Обръщането на един грешник е цяло събитие за Небето и причинява голяма радост. Един Ангел, като слезе на Земята, се интересува много повече от един грешник, който плаче и се разкайва за греховете си, отколкото от един праведник, който си мисли, че е свършил нещо.

Да я събуди навреме

Линк към коментар
Share on other sites

16.11.12

Когда две души понимают друг друга – они близки, а когда не понимают – далеки друг от друга. Господь велик, он удовлетворяет людей и посылает Ангелов, чтобы изучать нужды человеческой души. Какой-то человек опечален и скорбит; Ангелы знают, что у него пропало и когда ему его приносят, удивляется, что скорбь его исчезла, и говорит, что ему полегчало на душе. Ангелы приходят к нему, проигрывают ему какую-то мелодию Невидимого мира и его мысли изменяются.

Я нахожу покой в Твоей Любви

Когато двама души се разбират, те са близо, а когато не се разбират, те са далече един от друг. Велик е Господ, Той задоволява хората и праща Ангелите, за да изучат нуждите на човешката душа. Някой човек стои натъжен и скърби; Ангелите знаят какво му липсва и когато му го донесат, той се чуди, че скръбта му е изчезнала, и казва, че му е олекнало на душата. Ангелите идват при него, изсвирват му някоя мелодия от Невидимия свят и мислите му се променят.

В Твоята Любов намирам аз покой

Линк към коментар
Share on other sites

17.11.12

Когда будешь петь, подними своё сознание в возвышенный мир, свяжись с Божественной идеей, с Высшими существами. Когда поднимешь своё сознание к красивой, великой Реальности, ты, когда поёшь, вместе с музыкой передашь духовным путём всё это и другим. Чтобы твои музыкальные дары проявились, необходима помощь членов Ангельской иерархии, но чтобы они могли тебе помочь необходимо подготовиться с помощью упражнений в музыкальной технике и если работаешь внешним образом над музыкой, они тебя найдут подготовленным.

Музыка, сверхсознание и яснослышание

Когато ще пееш, издигни съзнанието си в един възвишен свят, свържи се с Божествена идея, с Висши същества. Като издигнеш съзнанието си към една красива, велика Реалност, ти, пеейки, заедно с музиката ще предаваш по духовен път всичко това и на другите. За да се проявят музикалните ти дарби, трябва да дойдат на помощ членове от Ангелската йерархия, но за да могат да ти помогнат, ти трябва да се подготвиш чрез упражнения в музикалната техника и щом работиш външно върху музиката, те ще те намерят подготвен.

Музика, свръхсъзнание и яснослушане

Линк към коментар
Share on other sites

18.11.12

В каждом тоне содержится много тонов, но плотность земной атмосферы не позволяет их слышать и улавливать, и они остаются скрытыми. Но только при Ангелах среда разрежённая, акустическая, благоприятная для тонов и поэтому в одном тоне слышно много звуков и голоса там полифоничны. Каждый тон – полифонический, многоголосный.

Музыка, сверхсознание и яснослышание

Във всеки тон има много тонове, но гъстотата на земната атмосфера не позволява да се чуват и долавят и те остават скрити. А само при Ангелите средата е рядка, акустична, благоприятна за тоновете и затова в един тон се чуват много звуци и гласовете там са полифонични. Всеки тон е полифоничен – многогласен.

Музика, свръхсъзнание и яснослушане

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...