Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчески сънища


Recommended Posts

Здравей!

Това, че си записваш сънищата е добре. А опитваш ли се да ги осмислиш след това? Дори е хубаво да го правиш с известна дистанция във времето. Може да забележиш някаква връзка или последователност между сънищата и с действителността.

Ти най-често участник ли си в това, което сънуваш?

Катаклизмите и бедствията все в един "бранш" ли са или най-разнообразни?

Също така ми стана интересно какво имаш предвид под "непрекъснатиТЕ борби"?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей!

Това, че си записваш сънищата е добре. А опитваш ли се да ги осмислиш след това? Дори е хубаво да го правиш с известна дистанция във времето. Може да забележиш някаква връзка или последователност между сънищата и с действителността.

Ти най-често участник ли си в това, което сънуваш?

Катаклизмите и бедствията все в един "бранш" ли са или най-разнообразни?

Също така ми стана интересно какво имаш предвид под "непрекъснатиТЕ борби"?

Здрасти,

записвам си ги точно поради тази причина, ако един ден получа "Deja Vu" както се вика, поне да анализирам....

връзката е винаги в глобални мащаби...катаклизми и бедствия.

Под "борби" разбирай това, не само аз да съм като участник, а и като наблюдател...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз това питах ти по-често участник ли си или по-често наблюдател?

И катаклизмите все подобни ли са - например все наводнения, или все земетресения, или все пожари, или са най-разнообразни по характер?

А и за борбите пак не ми стана ясно; ти си я членувал думата, сякаш се отнася за точно определени борби - какви именно имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз това питах ти по-често участник ли си или по-често наблюдател?

И катаклизмите все подобни ли са - например все наводнения, или все земетресения, или все пожари, или са най-разнообразни по характер?

А и за борбите пак не ми стана ясно; ти си я членувал думата, сякаш се отнася за точно определени борби - какви именно имаш предвид?

По-често като 50/50 мисля...може и да греша, не съм го мислил толкова статистически.

А относно катаклизмите, различни по характер. Най-вече породени от "човешки фактор".

Под "борби" , разбирай оцеляването като основен фактор, независимо дали "моето" или на цялото човечество.

Линк към коментар
Share on other sites

В такъв случай е възможно сънищата ти да са свързани с твоя живот, може би си в процес на търсене, искаш да намериш здрава основа, на която да можеш да се опреш...

Линк към коментар
Share on other sites

В такъв случай е възможно сънищата ти да са свързани с твоя живот, може би си в процес на търсене, искаш да намериш здрава основа, на която да можеш да се опреш...

Да...и това е възможно...знам ли...има моменти в сънищата ми които дори не съм си ги представял докато съм буден....

явно подсъзнанието ми тиктака добре :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, ако наистина е така, тогава е важно какви са по характер тези сънища.

Ако например завършват с хепи енд, значи може би вътре в себе си ти вече си открил това, което търсиш. Дори и да не го съзнаваш явно в момента, скоро нещата ще се избистрят.

Ако ли пък са по-скоро плашещи и катастрофически, те може би те побутват да си намериш и изградиш такава сигурна основа, да си промениш мирогледа, може би...

Линк към коментар
Share on other sites

Предната нощ сънувах, че отивам с още двама мои близки към Рила и по скоро към т.наречените Духовни ббиблиотеки, тогава времето се поразвали доста и щеше да вали, те ми казаха че няма да успеем да го отложим, но аз реших, че трябва да отида и бързах и вървях толкова устремена натам сякаш нещо ме теглеше като с магнит... И така отидахме, разбира се аз далеч по бързо от тях, почти тичах беше много интересно, като храм в пещера, вътре осветено и с чешма като от мраморна скала, и ще сядаше върху нея...намерих мястото си и си поседнах, после се събудих...какво ли значеше това.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съвсем сигурен, че това е подходящата тема, но както и да е:

Сънувам се да препрочитам текст от Стария Завет. Текстът е от Павел - това е езикът, с който ми говори сам сънят (да, не от ап. Павел, а от Павел). Внезапно схващам, че това е книгата на пророк Исайя. Чел съм го десетки пъти и е трудно да го сбъркам заради ярко-поетичния му език.

Отварям очи, схванал безсловесното и илюстративно послание на съня, че Павел е прероденият Исайя.

---

Чел съм, например, Учителят да казва, че ап. Йоан е прероденият Даниил, а също и Йосиф (синът на Яков). Но тъждеството Павел=Исайя не го съм срещал никъде. Поне до тази сутрин.

Някой да е чел някъде нещо подобно?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Все още се чудя защо понякога при мен идват сънища(незнам дали да ги нарека пророчески)за хора,които не са в близкото ми обкръжение. Известно време след съня се чувствам объркана ,защо тия послания идват точно при мен.Каква е ролята ми в развръзката на техните житейски изпитания?Чувството за неудовлетвореност ме преследва, все едно не мога да разшифрирам някакъв важен код.Всякаш сънищата изпреварват моето развитие и

като че ли са безмислени.А може би всичко се случва на друго ниво и няма как да го свържа с реалното тук и сега?!

Такива едни човъркащи въпроси се въртят в главата ми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Този сън, от заключената тема (част 2-ра) мисля че разбрах, какво означава и то след като ми се случи и напаснах нещата :)

Това което помня от сънят е - намирам се при нещо като сух канал над който има мост, и съм тоно под моста, там явно има нещо като кариера за някакъв материал подобен на цимент - по-ситен от чакъл. На 2 опънати като въжета има нещо като 2 цилиндъра. НО само единият цилиндър е на въжетата а другият е паднал и аз решавам да го кача на въжетата - и той тръгва надолу към средата на въжетата и канала, защото е под наклон. (отгоре изглежда минава и влак, защото имам чувството че съм го видял докато се возя на влак отгоре и съм решил да върна цилиндъра на място - явно има някакво значение да е на въжетата.) <от тук става по-интересно> Връщам се до блока с колелото, точно преди блока се разминавам със някакъв човек който явно познавам - имам неприятно усещане от него (напомни ми за един съсед- от физическия свят- може просто асоциация или той да е бил) той също с колело и някакъв човек, мислеше да прескочи нещо с колелото си. Тръгвам да влизам в блока, и там една възрастна жена на която съм казал нещо за някакъв младеж от блока по повод други хора. Тя е със торби и 100% с Яйца между 2-те входни врати. Казва ми че съм бил прав за младежа и еди какво си за другите хора. - <тук е по-интересното - поради което пиша> Отивам при асансьорите, които са 5-6 на брой разположени около мен. С малки врати са и чакам. Пред мен в дясно излиза познат младеж (мисля пак познат от съня някъде) от ляво едно момиче, и отзад от една врата още един човек. Търся на коя врата да се кача. На най-лявата се качва същото момиче или някое друго (или от там е излязал просто някой човек и се качва някакво момиче). аз се качвам най-вдясно. Незнам със или без колелото. Чудя се на кой етаж живея - да натисна. Преди във сънища често съм сънувал асансьори. Решавам на 10-ти етаж. << никога не съм живял на 10-тия етаж, но знаех че там трябв да натисна. Може би във един от старите блокове да съм живял на 10-тия, но там асансьорите бяха 2 и то големи на 2-та края на коридора, а входната врата голяма. Във асансора миришеше на изпраж****я малко. Явно бях в някаква особена сграда, защото знаех че има някакви изложби и други работи в нея. Можеше да се види над кабинката какво има наоколо малко. Т.е. кабинката беше отворена отгоре а кабели нямаше(които да теглят). С момичето понякога се споглеждахме, минахме през етажа с галерията с картини. После започнах да се чудя кога ще пристигна на 10-тия етаж. Тогава започнахме да пробиваме таваните със кабинките- (един брой таван мисля). След което пробихме го единия таван, и се озовахме в стая с като че ли окачен бял таван, голяма и обширна стая с някаква група хора, където беше доста високо самото пространство. Кабинката ми пак се насочи към тавана, но явно аз си казах -стигаааа - няма да излитам я . тя започна да слиза и се насочи към кабинката на момичето в крайчеца на стаята където нейната се беше "приземила" и там имаше като много шкафове. Тогава тя отвори някъде нещо в кабинката където има камера и е сложила видео касета за да запише нещо (каза че било позволено още когато са обевили еди какво си в тази сграда. И тя принципно обича да си записва. Аз исках определено да разбера какво е станало и извадих моята касета - дадох я на единия човек в стаята - ленатата й беше поизлязла и вече завързана на места да не се разпилява. Имаше разни PC чаркове вентилатори в устройството.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

От известно време ми лекуват единия зъб. Вчера ходих да си правя снимка относно това дали лечението е успешно. Взех снимката, даже не я погледнах, и без това не разбирам нищо.

Преди да си легна докато се рових из разни сайтове, попаднах на интересни видео материали за сънищата.

Легнах да спа и сънувах как зъболекарката гледа снимката и ми казва, че единия ми зъбен канал е извит и ще се наложи да се запълва наново. Неприятна за мен процедура. :)

Отивам днес на зъболекар и наистина така стана...

Напоследък не си помня често сънищата заради ежедненвния стрес, но пък този сън си беше много точен.

Линк към коментар
Share on other sites

Не сънувам често такива сънища,но една седмица преди да паднат близнаците в Щатите сънувах че една моя позната,психотерапевт ми казва,че на някоя регресия(тя връща в минали животи) се появил нов духовен водач и той казал че започва третата световна война и за нея ще е виновен Юнион ? От тук нататък няма да има дълги семейни родове, а големи и малки? Честно казано много не го разбрах това,но факт е че една седмица по-късно,когато се връщах от работа около мен чувах от всеки втори че по новините съобщили за голямата трагедия в Щатите и че се говори за трета световна война.Е добре че бяха само приказки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Отново повтарящ се сън. Опасност.

Падане от високо, винаги Тя страда

Хора, притеснявам се. Сънувам височини и опасности. Преди 2 години сънувах приятеля ми, че се надвесва от някаква тераса и пада. Месеци по-късно той падна наистина, но от стълба и си начупи много сериозно ръката.

Тези дни сънувах, че аз и сестра ми сме покачени на някакви скали близо до море. Снимахме се с фотоапарат. По едно време усетихме, че скалата под нас се клати. Аз бързо придрапах на друга, но сестра ми не можа. Видях я как пада заедно със скалата във водата. Аз слязопх долу притеснена и я извадих от водата. За щастие тя беше жива, само беше глътнала мнгоо вода...Съвзе се.

Тая нощ (петък срещу събота) сънувах, че аз и сестра ми търсим мама и тати, на някаква екскурзия бяхме, ама в чужбина. Нямаше хора наоколо, само дива природа. Качихме се на някакви скали, после не знам как се озовахме на мнгоо високи, нямаше почти място за стъпване и буквално висяхме от скалите, треперещи. По едно време тя се опита да се премести, за да мине по 1 тънък път и каза:"Само да не падна" и се олюля и падна надолу, но докато падаше ми каза нещо от сорта на :"Търси ме по течението на реката" или нещо от сорта. Аз се надявах да е оживяла, върепки че беше адски високо, останах сама, ръцете ме боляха, треперех...Някак си успях да звънна на мама и на татко, да ги моля да пратят хора за помощ. Не ми вдигаха :(:( Беше ужасно, много истинско. Звъннах и на приятеля ми, той не ми повярва отначало. Каза, че си има достатъчно проблеми, да не го лъжа, не повярва, че съм в такава опасност. После му се развиках, казах, че е истина, каза, че ще викне 1 негов приятел и ще се опитат да помогнат. Нямах сил;и вече. Направи ми впечатление, че не можех да крещя за помощ, издавах няаккви леки и тъпи звуци, сякаш нямах сила. Ужасно беше. По едно време се появи от някъде най-добрата ми приятелка, няаккви хора се спуснаха от високо, някаква кабинка се доближи до мен като лифт, аз се качих вътре, приятелката ми ме успокои. Казах й за сестра ми, заедно се притеснихме какво е станало с нея....Така и не разбрах жива ли е...Беше ужасно! Притеснявам се, защото вече 2 пъти сънувах нещо подобно, все сестра ми пада, а тоя път не разбрах какво се случи с нея...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз поне като искам помощ насън, никога не я получавам. Сънищата често показват определен проблем, който е в нас самите. Споменаваш, че в съня, ти се страхуваш да не паднеш от високо, сестра ти се страхува от същото, после споменаваш, че като си казала на приятелката ти какво се е случило, и тя се е притеснила. Всъщност, притесняваш се и се страхуваш единствено ти самата. В съня ти твоята сестра пада от скалата, но това е проекция на твоя собствен страх от високото. Дали сънят ти е пророчески? Не мисля. Първият може и да е бил. Този дето сънуваш, че приятелят ти пада от терасата, но следващите според мене се отнасят до тебе самата, до твоите страхове, а не до бъдещето.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали сънищата предсказват бъдещето,Да.

Те ни карат да се замислим върху даден проблем и когато милиарди хора сънуват даден проблем и неприятност

те се чудят как да решат проблема и излезнат от тази бъдеща реалност в по-добра позиция.

Ако не можем да контролираме съня си,ако там сме изпълнени с гняв и панически страх,

дали в реалността няма да изпитваме същото.

Сънят в някаква степен е като обучение и тренировка.

А които знае как да тренира постига невероятни резултати.  ;)

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Не вярвах на сънища докато една нощ не сънувах проблем с моя брат докато е в казармата. Беше истинско с подробности, цветове, врати, хора...на следващия ден той се прибра от казармата. Усетих, че нещо не е наред и го попитах но той не каза нищо след което започнах да му разказвам какво "зная" от съня. Не му казах, че е сън а той ме попита кой ми е разказал :)) бях удивена от това а той все се чудеша кой ми е казал.

Друг сън показващ поразителна точност, сънувам майка ми която е починала как идва на гости на село с една кола аз излизам да я посрещна на входната врата тя ми отговаря "Мичо е много зле има нужда от мен" и влезе в съседите. Мичо е наш съсед не се оплакваше от нищо, млад, интелегентен мъж със собствен бизнес. Един месец след този сън Мичо си отиде от рак на хранопровода ...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък сънувам за удоволствие. Рядко ми се случва, и в нито един мой сън не еимало нищо пророческо...Сънувам предимно музика- само музика- която не запомням и не мога да изсвиря..Сънувал съм, че съм свирил с какви ли не музиканти от световните величия- от тийнеджърските години насам та досега, не ми се е случвало...и накрая- сънувам сънища, в който насъм падам от смях от леглото...Просто са невероятно комични, свежи, цветни, аз си участвам в тях, имам си иреплики, участвали са какви ли не персонажи- Дядо Коледа, анимационни герои, че дори един се правеше на Господ, на сън съм ходил и на Юпитер (не знам защото точно там най-често си правя разходки, не е кой знае какво, но пък се "лети" леко), и на други планети..че дори далеч извън пределите на слънчевата ни системка съм си спретвал "сънни дестинации"...Нищо от моите сънища няма никакво изражение в живота, който протича в будно състояние в триизмерния ни свят с линейно време...

Така че, приемам, че моят Сънчо е уволнен или разжалван от пророчески пост, и понеже рядко сънувам (2-3-5 пъти в годината най-много), Сънчо ме ползва за да "практикува нелегално" занаята си..или и на него му е хоби, точно толкова, колкото и на мен....тази работа със сънуването де...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За мача Левски - Олимпик Марсилия от преди близо 3 години ,сънувах че Левски ще бият с 1:0 с гол през второто полувреме ,и това около месец по - рано .Казах съня си на един съученик ,а на него му стана смешно ,но после не пропуснах да му припомня като се сбъдна съня :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте. Нова съм във форума и дори не знам дали тази тема все още е посещавана, понеже гледам, че последната тема е от миналата година.

Все пак знам, че тук се пишат интересни неща.

Първо искам да поясня, че аз сънувам пророчески сънища от както се помня ... и също от както се помня това не ми харесва много много.. <_< както и да е..

Разбира се не всеки сън, който сънувам е пророчески, но пък помня абсолютно всеки сън. Това много ме натоварва и както казах вече не ми е приятно.

Относно пророческите сънища - някои ги сънувам буквално, други - символично. Вторите с времето успявам вече да ги тълкувам горе-долу...

Мислите ли, че има начин човек да освободи съзнанието си така, че да не сънува толкова често... ?

Редактирано от Teiru
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Преди около година сънувах две коли как се движат, едната се удари отдолу в дясно. Мислих върху съня, но нищо не ми дойде на ум какво може да ознзачава. На другия ден целия ден се чувствах много напрегнат, сякъш нещо не беше наред. Привечер претърпях леко пътно произшествие и колата ми се удари точно на същото място както в съня. Разминах се леко...

Пророчески сънища, има ли ли сте такива и какви?

Какво мислите за тях?

Как според вас се обесняват?

Записвате ли си ги и правите ли им анализ? Ако да с какви методи?

Можете ли съзнателно да ги предизвиквате?

От дете сънувам сънища които се сбъдват.Понякога се страхувам да заспя.По-добре е човек да не знае какво ще се случи!За мен сънищата са послания от Съдбата.Нужно ли е да знаеш какво ще стане,ако не можеш да го предотвратиш?!Пример-смъртта на дядо си я видях,даже знаех датата.Той не беше болен-сърцето му спря ненадейно.Сънища ,които вещаят добро са по-редки от сънищата-предупреждения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Онази вечер, призори, сънувах сън. Ще споделя само съществената част.

..........

Влизам в заведението с големи прозорци гледащи към малката улица, вътре е моята приятелка, която е и наша кума и кръсница на децата ми. Поглеждам през витрината и виждам в гръб сина си, който тръгва да пресича улицата. Но в гръб ми се вижда някак неестествено свит и приведен. В момента в който прекрачва тротоара, за да пресече, пада на земята много неестествено, както би скочила котка и стана един малък и свит. В този момент, аз бях едновременно зад него и пред него. От мястото зад него виждах това което описах, а от мястото пред него усещах, как при падането бордюра на тротоара го удря в сърцето, как ни заболя и въздуха свърши. Затичах се от двете посоки едновременно. Повдигнах го и видях на ръката му часовник който показваше цифри- 56...57... Знаех, че това е пулса му погледнах го, той ме погледна и падна назад сякаш умря, аз се събудих.

Същия ден, много странно изчезна котката ни, която имаме от 7 години.

Тя напоследък беше странно тревожна.

Казвам странно изчезна, защото ние живеем на 5 етаж от 7 год тя не е излизала, когато случайно я затворим на стълбите не мърда с часове, чака да се прибере. Преди 5 год е падала от терасата два пъти и стои и не мърда, чака да я приберем. А от няколко години е толкова ловка, че няма как случайно да падне от терасата.

Когато излязохме тя беше у дома. Когато се прибрахме, нея я нямаше. Два дена я търсим безуспешно.

Моето усещане е, че тя просто си отиде, къде и как за нас все още е необяснимо.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Моето предположение е, че е поела удар вместо сина ти, жертвала се е. Животните правят такива неща, когато обичат. Знам, че звучи смахнато, но имаме подобна опитност с котка. Удари я кола точно на това място по главичката, където я бях погалила малко преди това.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

По-миналата година сънувах един много гаден сън.Сънувах,че първият ми хамстер умира и то в ръцете ми.Той беше малък още същата година си го купих,но както и да е.След няколко месеца той умря не знайно от какво.Следващата година пак сънувах,че другия ми хамстер (друг си бях купила,но и той беше млад) умира и пак след няколко месеца и той умря.Днес сънувах,че най-добрата ми приятелка умира пред очите ми и ме е страх след няколко месеца да не и стане нещо. :3d_152::3d_013:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...