Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчески сънища


Recommended Posts

aorhama,

Звучен ник,но какво означава всъщност? Ще ми бъде интересно как го измисли?

Това което сънуваш в разказа си по-горе е пределно ясно. Усещането в спортната зала също е ...безпределно ясно.:)

Нима някога си мислил,че ще можеш да се занимаваш с духовни практики без да обърнеш сериозно внимание на духовната философия?

Абсурдно е човек да си въобрази, че ще заобиколи законите на Битието, дори и несъзнателно.

Споделяш за тренировките ти по тай-чи. За да се достигне до тренировка с меч, се предполага дълга подготовка за това. Всеизвестно е ,че мечът е кралят на бойните изкуства.

Та като казах бойни изкуства..... имам въпросче ...малко въпросче?

Използването на меч, предполага убиване. Най-напред тръгва мисълта за убиване , след нея ръката командвана от мисълта, тя-ръката пък води/държи меч.

Въпросът е ..... Как съчетаваш мисълта за убиване с духовните теории и практики? При Духа - всичко е Любов. При Любовта няма убиване. Ето ти го и противоречието. Съответно контрареакцията е налице.

Сам избери дали ще ставаш нинджа / биоробот в ръцете на някой/ или Духовността. И през ум да не ти е минало,че онези в Шаолин са светци.

Двете дейности - Духовни практики и бойни изкуства, са несъвместими заедно.

В дуалистичния свят си и имаш право и задължение на избор при това органичено във Времето до критичната точка на вече зрялата карма. После боговете на кармата взимат решението вместо тебе.

Това беше само лично мнение и не искам да се обвързвам с нечие мнение по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей Ян,

На въпросите ти:

1 - никът aorhama e дума от ватанския език. Извини ме, но не съм склонен да уточнявам значението й, поне на този етап.

2 - Нима някога си мислил,че ще можеш да се занимаваш с духовни практики без да обърнеш сериозно внимание на духовната философия?

Абсурдно е човек да си въобрази, че ще заобиколи законите на Битието, дори и несъзнателно.

Ян, ти как разбра, че се занимавам с духовни практики - аз ли го споменах някъде? Заниманията с бойни изкуства не означават задължително духовност, както и следването на определени учения, каквито и да са. Не съм си и помислял, че постнатото от мен има цел, по-различна от тази да сподели определени преживявания и да попита за подобни такива сред уважаемите форумци, които преживявания в моя случай са си просто ДАДЕНОСТ - има неща, които НЕИЗБЕЖНО И НЕСЛУЧАЙНО ни се случват/връхлитат - винаги индивидуално за всеки - и човек или ги приема, за да ги разбере, или не - просто има изпитания, които са дял на човека, но не са задължително негово дело. Ето защо аз се интересувам много повече от въпросите на себепознанието, целта и смисъл на живота, въпроса за страданието в светлината на Христианството и т.н. в най-добрия и чист смисъл на думата. Тая работа с "абсурдното въобразяване" не ми е много ясна, доколкото реално познание за мен е самият път към себепознание. Както го беше казал един мой голям приятел: "Светът е такъв какъвто е, а ние го виждаме такива, каквито сме". Бог ни приема според реалните стремежи на сърцата ни, а не според въображаемото ни самомнение. С други думи - ние сами избираме да открием кои сме и в какъв свят живеем. Книгите са ценно нещо, но истинското знание го носим в себе си още преди да се родим - изпитът е тук, долу. Така осъзнах, че Пътят съдържа в себе си скръбта и страданието и горчивата чаша не отминава никой истински търсач - досега не съм срещнал изключение от този Закон, макар да съм виждал доста "духовно подготвени" хора, които рухват от най малкото изпитание на живота. Рано или късно всеки един от нас се самоопределя с Да или с Не спрямо реалната си същност и няма такова нещо като "неутралитет". И аз си въобразявах, че съм много духовно подготвен, до момента, в който се сблъсках с това наистина страшно нещо "нещо", за което не нося вина - "то" не съм аз, разбрах го, успях също и да превъзмогна огромна част от собствените си страхове. Знаеш ли колко книжно знание рухна и се стопи? Знаеш ли как само "отваря" очите това и как човек наистина благодари за страданията си? Именно Най-Висшата Любов е Тази, която ни изпраща тези страдания и изпитания. Да си чел Йов? Самозаблуждение е да мислим, че можем да растем духовно без изпитания и врагове. Да, онези именно врагове, за които Христос е казал да ги обичаме и благославяме. Не съм казал, че е лесно. А всъщност е много просто - именно в болката и изпитанието човек вижда кой е и избира какво да бъде и аз зная, че това е изключително мъчителен, труден избор и отговорност, винаги личен по необходимостта на един Върховен Закон, на Който сме подвластни всички човешки същества - от светиите и гениите до профаните.

3 - Та като казах бойни изкуства..... имам въпросче ...малко въпросче?

Използването на меч, предполага убиване. Най-напред тръгва мисълта за убиване , след нея ръката командвана от мисълта, тя-ръката пък води/държи меч.

Въпросът е ..... Как съчетаваш мисълта за убиване с духовните теории и практики? При Духа - всичко е Любов. При Любовта няма убиване. Ето ти го и противоречието. Съответно контрареакцията е налице.

Сам избери дали ще ставаш нинджа / биоробот в ръцете на някой/ или Духовността. И през ум да не ти е минало,че онези в Шаолин са светци.

Двете дейности - Духовни практики и бойни изкуства, са несъвместими заедно.

Я ги забрави тия мечове и тези убивания, това е несериозно - ами, просто това е "форматът" на провежданите тренировки, дето сме по 15-20 души и всички едно и също правят, какво пък толкова? Това са много мили и добронамерени хора - е, тук там има и по някой побойник или "надувко", но за кратко. Тренировката и мечът бяха просто фон на преживяваното, което споделих.

4 - Двете дейности - Духовни практики и бойни изкуства, са несъвместими заедно.

Хич не ми е до търсене на теле под вола. Ако трябва да го кажа другояче и сериозно: общото, от мое гледище, между Христовото учение и бойните изкуства е НЕНАСИЛИЕТО, наричано още Миротворство - то не е на върха на копието, на острието на меча, а в сърцето и в душите ни. Не е лесно да се разбере, напротив - много е трудно и не си първият, "открил" несъвместимостта. Не твърдя, че съм успял, но дълбоко в себе си зная, че въпросът има разрешение. Нарича се победа над личния ни егоизъм, защото всички хора носим в себе си в латентно състояние семената на Добро и зло, а в Пътя те са еднакво възможни, и никакви човешки теории и вменени мъдрости и предразсъдъци не могат да бъдат заместител на личния ни избор, опит и стремеж към постигане на Светлина - да, много боли. До сега съм срещал в живота си "на живо" един-единствен човек, за когото зная, че наистина е успял, за другите само съм чел или слушал. Убийства - хайде, бе...

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че знаеш отговорите на въпросите който си задал.

Тогава личното ми мнение отпада като вярно за тебе....продължавай като правиш до сега.

В спор няма да влезна.

Животът си е твой - прави каквото решиш за полезно и не задавай тогава въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

...и не задавай тогава въпроси...

Ян, донякъде, т.е що се отнася до необходимостта от лична и реална увереност, си напълно прав. Но що се отнася до това, че темата ми е безкрайно интересна, смятам, че обмяната на опит не за пренебрегване. Ако има такива хора - има, ако не - не.

Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Точно от опит говоря.

Вече казах - в спор не влизам.

"Щаолиновците" са много упорити / термина е друг, но и този върши работа/- на това ги учат . Спорът с тях е излишен. Ако чуят - добре. Ако не чуят - пак добре.

Като ти стане възглавницата 400 кг. , а главата 1 тон спомни си за мене и бягай през глава от залата и не се връщай там.

Приятни тренировки!

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен ми се струва, че когато човек не приема отговори, които са доста по-различни от неговите, то няма смисъл да пита. Защото на практика не иска да чуе нищо, което не потвърждава неговите собствени отговори или хипотези.

А щом не иска да възприеме и някаква по-различна от неговата гледна точка, значи няма и реална обмяна на опит.

Но от друга страна наистина всеки върви по своя си път, всеки е свободен да чува или да не чува, да възприема или да не възприема, да оценя какво е полезно и какво не ... Околните могат да помогнат, но могат (дори без да искат) да попречат - и в двата случая обаче само ако човек им позволи.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди и Ян,

благодаря ви за отговорите. Вярвам, че те отразяват искреното ви отношение по описания в примерите ми проблем, НО по същество нямат почти нищо общо с повдигнатите от мен въпроси. Това в никакъв случай не ги прави погрешни или неуместни. Напротив, просто "лепнат" в мащаб 1:1. За мен "тоналността", казано в напълно позитивен смисъл, на тези отговори е показател за естеството на доста мои дългогодишни въпроси, отговорите на които ги няма в книгите, както взе, че излезе. Те пък, въпросите се оказаха твърде трудни. Ще споделя с вас още и обстоятелството, че зная от личен опит, че има Духовни Същества от висш порядък, РЕАЛНО знаещи, можещи и разбиращи за какво в споменатия случай иде реч, а това значи много жива светлина - от онази, дето "в мрака свети"... Съществуват безкрайно много пътища към Истината, но всеки един от нас сам намира собствената си пътека - тя е дълбоко, дълбоко скрита в сърцето на всеки търсач и няма нищо общо с разните му там мечове, книги, даващи готови рецепти, и прочее бързи и лесни пътеки. Ето защо не ми остава нищо друго, освен да ви сърдечно поздравя с една любима моя, класическа даже, борбено-непримирима "шаолинска" песен, родена в древната люлка на бойните изкуства Stadt Leipzigq, LOL = Laughing Out Loud! Успех и до скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

хубава интерпретация, но защо Шао Лин? :thumbsup2:

До

1 - Уточнение. От доста години наяве ме измъчват и угнетяват неразрешени проблеми във взаимоотношенията ми с определено група хора, мои роднини. И така, ситуацията на съня: виждам ясно и в пределно лаконичен геометричен вид "схемата на интригата" на нашите взаимоотношения, насочена срещу мен и която ме засяга лично. До тук съм спокоен и уравновесен, защото си зная хората, а и самата "схема", каквато и сложна плетка да е, подлежи на интелектуален анализ и е смилаема. Обаче, онова което е в дъното на нещата и е основен двигател, гориво и корен на взаимоотношенията ни ме изумява до потрес. В чертежа то е представено като "точка" с пределно нищожни размери, колкото половин зърно леща, буквално. Тази точка, е "имплантирана" във врата ми и притежава свръхплътност, примерно 1000 кг. - осезаемостта е убийствено реална и не подлежи на никакво логическо обяснение. Тази свръхплътна маса притежава необяснимо енергийно-гравитационно поле, към което насилствено прилепва съзнанието ми, в смисъл, че тази гравитация парализира способността ми да мисля и да се изразявам свободно. Колкото и диво да се съпротивлявам, не зная как да я преодолея и да се освободя. Събуждам се с вик на потрес. Изобщо, светът е пълен с мили хора.

Според мен си сънувал семейната карма :)

2 - събуждам се посред нощ и в състояние на полубудност нещо ми внушава "да си преместя възглавницата". Няколко неуспешни опита, докато схвана, че върху съзнанието и нервната ми система действа целенасочено свръхтежка, необяснима, парализираща волята и съзнанието сила с напълно необясним произход. След малко това спира и осъзнавам както реалността на тази сила, така и неспособността си да разбера с какво си имам работа. Физическите усилия за преодоляване са смешни. Някой от вас да ползва възглавници по-тежки от 200 кг? - доста непрактично е, повярвайте.
Препоръчвам спане на запалена плазмена лампа за определено време и четене на Псалом 91.

3 - тренирам в зала форма с меч от тай-чи. До едно време всичко върви ок. В един момент нещо невидимо започва да противодейства на свободното движение с ръката ми, с която държа меча. Опитвам се да го преодолея с мускулна сила няколко пъти, но всичко е напразно. Нещо повече, интензитетът на излъчването нараства постепенно, острието на меча се изкривава, сякаш е от картон и в крайна сметка вълната ме тръшва на земята. Изправям се и виждам кой ги върши "тези неща" - една жена, притежаваща свръхсилна мисъл. Насочена и фокусирана, тази мисъл действува като парализиращ ток. С 1800% увереност заключавам: "Това е затвор за мисълта!".

Тук съм изпълнен с интерес. Позна ли жената?

Би ли написал и споделил потока от асоциации които буди съня? Може на лични.

4 - Е, не всичко е тежко на този свят - има и хубави неща. Мотая се из улиците и си мисля за живота на Авраам. Изведнъж ВРЕМЕТО ИЗЧЕЗНА и изпадам в състояние на пряко възприемане и разбиране за онова, което е било тогава, по-точно онзи случай, в който от ревност е влязъл и изпочупил сума идоли в магазина на баща си. Виждам ясно съпоставката на идолопоклоничеството между "тогава" и нашето съвремие. Осъзнавам, че един от многото идоли на нашето време е "кариеризмът". Знам, че мога да го потроша. Ще повторя - в това състояние на съзнанието времето не съществуваше и същността и реалността на събитията бе пряко достъпна. Никога не бих се усъмнил в реалността на този сън не поради фактология или личните си предпочитания, а поради духовната му еманация, която не дава никакъв шанс на съмнението и човекоумието.

Да, това е един много хубав сън. Имал съм подобни. Ще споделя един от тях.

Той е свързан с пътеката на Крия Йога която следвам и с учителя на Йогананда, Шри Юктешвар, сънят е отпреди около 3 години.

Бях в причинния свят. Разговаряхме в група от 4 за природата на случайността. Възвишените същества хвърляха зарчета. Шри Юктешварджи се появи в бялo, сериозен. На въпроса мoже ли той да управлява случайните събития, той не отговори. Единият от играчите каза комбинация и хвърли. Комбинацията беше точна. Друг направи същото. Отново точна комбинация. Тогава Шри Юткешвар сериозно и съсредоточено донесе отнякъде дъски, ряза ги с трион и т.н. за да направи ефект който да съответства на хвърлянето на зарчета с преднамерено известен резултат.

Аз го попитах нещо като, "Да, но те го могат със зарчетата". Той замълча.

Едва преди година започнах да схващам какво искаше да ми каже. :)

Шри Юктешвар Джи е голям човек пред който неизмеримо се възхищавам и прекланям. icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Валката,

хубава интерпретация, но защо Шао Лин? :thumbsup2:

Ами, това е безобидна и friendly смешка за Ян, дето ме прати "на другия край на географията" с неговите "щаолиновци" - така ме е разбрал човекът, пък аз взех, че му отговорих в неговия стил. Веселба да става!

Според мен си сънувал семейната информационна карма :)

А-а-а, тука си много точен. Освен за нея, по според моите усещания и близо 12 г. опит по темата, иде реч и за нещо като тренажор/подготовка за същинската част, ама по този въпрос "нашите хора" много мълчат, хич не бързат.

препоръчвам спане на запалена плазмена лампа за определено време и четене на Псалом 91

Не се съмнявай - не само 91, но и доста още неща са "active". А по-яка лампа от смелостта и вярата на сърцето до сега не съм видял. Това е въпрос на лично поостигане и себеизграждане.

Тук съм изпълнен с интерес. Позна ли жената?

Би ли написал и споделил потока от асоциации соито буди съня? Може на лични.

Зарежи ги личните - според мен, иде реч за черна магьосница от много висш порядък на лявото посвещение. Нашите хора в един сън я нарекоха "Задължителния Враг". Страшно "висока летва" - най-малкото, което научих е да уважавам враговете си - тя/те, т.е тъмните поне наистина има/т убеждения и ги преследва/т неумолимо и до край. Безкомпромисна е! Ако тя/те са такива, аз какво да направя - да се спихна като яхния ли? Между другото, казвано ми е, че черните атаки идват от Азия някъде - Индия или Тибет, не зная със сигурност, какая разница?

Да, това е един много хубав сън. Имал съм подобни. Ще споделя един от тях.

Той е свързан с пътеката на Крия Йога която следвам и с учителя на Йогананда, Шри Юктешвар, сънят е отпреди около 3 години.......и т.н.

Аз следвам друга система, но това не е толкова важно. Имената, споменати от теб не са ми познати, но стилът на отношение и обучение ми е "относително познат". За моите учители знам, че освен всички останали качества на Светлината са и "неизлечимо болни" на тема поезия, музика и особено специфичното - имат "убийствено" чувство за хумор - до срив, просто не можеш да си вземеш дъх от смях. И един много важен момент - сред тях има и жени-войни. Това обаче няма нищо общо с конвенционалните представи за бойните изкуства, за Холивудския цирк да не говорим. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Веселба да става!

:thumbsup2:

...нещо като тренажор/подготовка за същинската част, ама по този въпрос "нашите хора" много мълчат, хич не бързат.
:whistling: значи трябва да се продължи дърпането на телове оттук - оттам от бунището

стискам ти палци :thumbsup2:

Не се съмнявай - не само 91, но и доста още неща са "active".

:thumbsup: - good

"по-яка лампа от смелостта и вярата на сърцето до сега не съм видял. Това е въпрос на лично поостигане и себеизграждане."

Мъдростта и практичността са добро допълнение на обичта, смелостта и вярата

Смелите хора понякога са безгрижни :sorcerer: Затова народът казва

"Покритото мляко котки го не лочат"

...иде реч за черна магьосница ...

има си име. Пробвай да го разбереш, поне - мисля че ще ти бъде от голяма полза.

И аз преживях преди повече от 15 години подобна атака, от мъж. Жената ти беше откъм гърба в съня, или бъркам?

...което научих е да уважавам враговете си

:thumbsup:

тъмните ... има/т убеждения и ги преследва/т неумолимо и до край. Безкомпромисна е!

да

казвано ми е, че черните атаки идват от Азия някъде - Индия или Тибет, не зная със сигурност, какая разница?

много е вероятно да е така за теб. Важно е.

...поезия, музика и особено специфичното - имат "убийствено" чувство за хумор ... не можеш да си вземеш дъх от смях.

Да :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мъдростта и практичността са добро допълнение на обичта, смелостта и вярата

Смелите хора понякога са безгрижни :sorcerer: Затова народът казва

"Покритото мляко котки го не лочат"

Yes Sir, работя яко по въпроса - и аз наистина си зная защо! Напоследък доста нещо "се озъртам" за любовта.

има си име. Пробвай да го разбереш, поне - мисля че ще ти бъде от голяма полза.

Напълно си прав, предизвестен съм за това, но усещам, че не е настъпил още моментът на същинското търсене и намиране - не съм готов още. На път съм.

И аз преживях преди повече от 15 години подобна атака, от мъж. Жената ти беше откъм гърба в съня, или бъркам?

Евала, бе, пич - за последните 12 г. ти си първото човешко същество в плът и кръв, с което установявам контакт и което НАИСТИНА!!! знае какво говори, защото говори от живия опит на преживяното, а не ме "замерва" безразборно с цитати, "кухо-егоцентрични" умотворения др. Изобщо не съм против такива хора, но в тази война се иска много повече от цитати, лична суетност и книжна образованост. 100% Бинго - уточнение, в по-голямата си част атаките са откъм гърба, макар, че е имало и такива "от дистанция, без докосване" - тя самата им аура и мисловни еманации са убийствено-отровни, но знам, че един ден ще успея с Божия помощ да ги спра, за това работя всички тези години - има просто горчиви неизбежности. Да познаваш други като теб и мен? А, и още - случайно да си от Пиринския край? Аз съм от Варна.

Индия/Тибет.......много е вероятно да е така за теб. Важно е.

Всяко нещо с времето си. И за това съм предизвестен. Онези тъмните са нечовешки търпеливи, жестоки и непредсказуеми. Знам, че не съм сам. Има си момент за всяко ново осъзнаване/стъпка. Дълбоко ме занимава въпросът за "Усещането за момент, синхронност и такт" със събитията, защото това дава много, а те притъпяват сетивността за тези именно усещания.

поезия, музика и особено специфичното - имат "убийствено" чувство за хумор ... не можеш да си вземеш дъх от смях.

Да :)

No comment, ти си в час.

Линк към коментар
Share on other sites

'aorhama'

има си име. Пробвай да го разбереш...

На път съм.

:thumbsup1:

... беше откъм гърба в съня, или бъркам?

...знае какво говори, защото говори от живия опит... 100%

:3d_043: благодаря за хубавите думи, май има такова нещо :)

...макар, че е имало и такива "от дистанция, без докосване" ... знам, че един ден ще успея с Божия помощ да ги спра, за това работя всички тези години - има просто горчиви неизбежности.

близо си, долавям много добра интуиция и много силен енергетичен канал.

Предпазните мерки са донякъде, дисциплина и рутина.

Да познаваш други като теб и мен?

Да :)

случайно да си от Пиринския край?

физически съм роден в София :D

...Знам, че не съм сам.icon12.gif Има си момент за всяко ново осъзнаване/стъпка. Дълбоко ме занимава въпросът за "Усещането за момент, синхронност и такт" icon12.gif със събитията, защото това дава много, а те притъпяват сетивността за тези именно усещания.

точно попадение!

:thumbsup: :thumbsup: icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Тези за които си приказвате така сладко, сладко имат за тотем това животно....

Lightmatter_snowleopard.jpg

Е...и то е на другия край на географията, ама карай да върви. Значи все си приказваме за едно и също нещо, но просто не исках да му давам гласност.

Дерзайте смело.... като й кажеш "къшшшш.." на тази котка или на криещите се зад нея като символ група хора и те направо ще се уплашат и ...дим да ги няма..

:thumbsup2:

Щях да пропусна...

Ако не става с .."къшшшш.." , пробвайте с магическата формула ... "Абра-катабра - синсалабин.." или ..." Бежте крачета да бягаме.." :thumbsup2:

Редактирано от Ян
Линк към коментар
Share on other sites

Тези за които си приказвате ... имат за тотем това животно....

снежен леопард

..." Бежте крачета да бягаме.." :thumbsup2:

на страха очите са големи :3d_146:

Зову мышей на бой

Пусть встретятся со мной

Хоть миллион, хоть миллиард

Я тигр, а не кот,

Во мне сейчас живет

Не Леопольд, а леопард! [людоед]

Дыбом шерсть, хвост трубой -

На дороге у меня не стой!

Если встречу тысячу чертей -

Разорву на тысячу частей!

Котаракът Леополд

слабости:

гордост, егоцентризъм, коварство, гняв - безразсъдство

leopard ~ lepard

характерният рисунък по козината наподобява проказата на астрално ниво

други начини :whistling:

писи пис, ... да дадем на момчето малко млекце :sorcerer::thumbsup:icon12.gif

и става пак - котаракът Леополд

"...Мишки, хайде да живеем дружно"

Котаракът Леополд

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ян, не съм ти казал нищо лошо, че да се цупиш.

Какво пък толкова не й хареса на шаолинската песен? Смяташ, че е агресивна ли? Или недостатъчно религиозна? Ако нещо не е наред с нея, ще подбера друга някоя.

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не се цупя, нито пък си бръчкам нослето.

Който може да чете символиката- добре, който не може, негова си работа.

Валентин - браво,откривател си. Позна снежния леопард. Пък и аз май много трудна гатанка ти зададах, а!? ... :3d_146: Трябваше повече да се потрудя в гатанкта. Но в комбинация снежният леопард, петнист питон и планински лъв... нещо не съм навит да ги срещам заедно, дори и на сън.

Виж млекцето го обичам - тук позна. Щото ако и млекцето откажа.... момчето няма какво да яде.

Линк към коментар
Share on other sites

...петнист питон ... нещо не съм навит да ги срещам ... дори и на сън.

прав си :thumbsup:

http://members.pcug.org.au/~stevec/IC4604_...STL11K_E180.htm

http://www.ne.jp/asahi/stellar/scenes/seiza_e/oph.htm

- известно още като съзвездие Орел

"Когато човек върши зло, то идва от тъмните духове.

Когато направиш едно лошо дело, тогава имаш вече помрачение в ума си и

в чувството си и не можеш да видиш ясно положението."

"Ти не се занимавай със злото"

"Смисълът на живота се заключава в служене на доброто."

"Добър човек или добър ученик е онзи, който помни доброто, а забравя злото.

Ученик е онзи, който помни само Любовта, а забравя омразата."

"За Доброто трябва воля! За да вървиш нагоре, изисква се воля...

само при доброто се отива нагоре."

"Доброто. Това е непоклатимата канара, здравата основа, върху

която се гради, какъв да е разумен живот. Съграденото върху доброто е

неразрушимо. Това, което се руши, не е добро. Доброто свързва човека с

неизчерпаемия източник на сили. Силата на доброто прави човека крепък,

канара при всички мъчнотии и препятствия. Прави го силен да устои, да

преодолее всичко и да победи."

"Най-мъчният въпрос, който съществува в света, е да станат хората

добри. Това е голямо изкуство. Трябва да работите. Единственото разумно

нещо в света е доброто. То е вечното, мощното. Това, което може да

превръща алхимически нещата, това, което може да превръща простите

елементи в скъпоценни камъни, това е само доброто."

Учителят Дънов, http://www.dobroto.org/download/Dobroto_Master.pdf

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ,тъкмо, когато се разделяхме с една моя приятелка , тя ми разказа един очарователен сън . И той е следния :

Сънувала един голям слон ,сънувала как той я ражда ,но когато излязла на повърхността била индийка , цялата в индийски дрехи и сари . И сънувала ,някакъв отрязък от живота си в Индия . Родила се на около 30 . В момента тя е на 26г,колкото мен .

:)Но в съня си била доста по - зряла жена . С дълга черна коса и явно била женена ,защото имала червена точка на челото си . И след това се разделихме с нея . Аз доста помислих за нейния сън и сега ви го споделям . А тя между другото има доста азиатски черти и по - скоро нещо много древно - българско . Винаги когато я погледна се сещам за прабългарите . Да не говорим ,че тя е завършила археология и е много в час с българската история , тази която е малко известна .Присъствала е на доста разкопки и открития на различни предмети .Но това е друга тема . Да не се отплесвам. :3d_131:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Дано не ме лъже паметта, но Богът Ганеша от индийския пантеон, изобразяван с тяло на човек и глава на слон, е Богът на Мъдростта. Ако говорим за тълкуване, аз виждам раждането от слона като основна характеристика на споделения сън. Що се отнася до точката на челото, в доста духовни учения, символа на женитбата се тълкува като връзка на човешката душа с Божественото Начало, намиращо се тайнствено скрито в самата нея. Колко просто и колко дълбоко!

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Здравейте !

Тук съм ,защото всичко ,което коментирате ме интересува!

И аз се стремя към ценностите ,които ви подкрепяте!

Много малко литература съм чела до сега,но с ваша помощ се надявам да доизясня и подредя в себе си всичко онова с което се чувствам изпълнена.

За сънищата- Сънумав много и винаги цветно.

Останалата част от постинга преместих в правилната тема

Сънища как да ги тълкуваме.

Извинявам се за грешката

Стремя се да живея в хармония и мир с душата си

Редактирано от добрина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вчера беше първият ми ден на нова работа ,трябваше да отида да се запозная с работата и да потвърдя започването си .Работата е като аранжор в голяма фирма за аранжировки с цветя .

Вечерта преди този ден сънувах един детски дом с много деца всички бяха с гръб към мен танцуваха в странна фигура пееха нещо но аз не ги разбирах странно защо в съзнанието ми остана че си говорят за картите таро,след миг срещу мен стоеше млада жена облечена в черно с дълга черна къдрава коса и дълбоки черни очи ,запомних очите ,зад нея танцуваха децата ,с очи тя ми каза-"лошо".

Събудих се притеснена ,помислих че е нещо свързано с новата ми работа.Когато отидох първата поръчка ,която получихме беше от Дома за сираци ,искаха голям букет от 14 бели хризантеми с голяма бяла панделка с надпис "Сбогом Преси .обичаме те"-същата нощ беше починало едно дете.

Сетих се за съня си и се замислих,защо ни се дават тези сънища след като нищо не можем да направим?Просто някаква информация ,която дори не можем да изтълкуваме ,а след това просто получаваме реалната информация,като доказателство,но защо ни е нужно първото?

Линк към коментар
Share on other sites

Може би подсъзнанието ни "омекотява" удара, който ни е приготвен в близкото бъдеще, за да ни останат сили и любов да го понесем и излезем от него по-мъдри.

Представям си какво изпитва един аранжор на цветя, когато изпълнява подобна поръчка. Не ми се иска да си представям какъв удар би било за чувствителен светъл човек, обичащ и разбиращ децата, като диди, в първия си работен ден неочаквано да получи не просто поръчка за погребение, а за погребение на дете-сираче.

В такива моменти за сетен път се убеждавам, че Бог най-добре знае как да се погрижи за нас...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Отдавна надничам тайничко във форумите на Портала, които са великолепни и... не можах да преодолея изкушението да се включа най - сетне, а една от темите, по които бих могъл да споделя наистина много неща, е тази за пророческите сънища. Имал съм не един и два, но сега ще ви разкажа едно съновидение на дъщеря ми Светослава от 3-ти срещу 4-ти април 2004 година, свързан с едно от загиналите на следващата вечер в река Лим деца със същото име - Светослава. Всъщност, това съновидение беше капката от поредица необичайни събития, която преля чашата и която ме накара да осъзная, че аз съм длъжен да опиша цялата тази невероятна история в книгата "Мистерията Лим", каквото и да ми струва това. Сънят е следният, разказан, а след това и записан, от дъщеря ми по моя молба. Тогава тя беше в четвърти клас, а другата Светослава в пети: "Късно вечерта съм на някакви люлки и се люлея. Около мен нямаше никой. Изведнъж отнякъде се появи Светослава и се опитваше да ми каже нещо: "Когато..." Но някой я извика по име: "Светослава, Светослава..." и я прекъсна. Тя изчезна за малко, след което пак се появи и ми каза:

Когато аз умра,

ти на гроба ми ела,

син букет ми подари,

а аз ще зная, че си ти.

Аз я погледнах, изненадана и озадачена, и я попитах какво означава това. Тя обаче не ми отговори и изчезна."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,това е един изключително готин форум и се радвам,че има хора,с които може да се обсъжда тази тема за Сънищата :3d_163: Много от сънищата,които съм сънувала са ми подсказвали по нещо или са го посочвали директно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

нов съм тука, и ми харесва че намерих подходящ форум за целта. Незнам обаче дали е активен напоследък.

Аз вярвам в пророческите сънища....

..и съм убеден дори, че 98% от мойте такива, са именно пророчески. Не че са се сбъдвали, но вътрешно някак си

го усещам това...

Сънувам едно 50% катаклизми и бедствия.

Напоследък сънувам неща от сорта на бъдеще и минало....пътвувания в времето, и

непрекаснатите борби.....

Сега някой може би ще каже че имам развита фантазия, но, знае ли човек.

ПП. От 4 години приблизително си записвам сънищата в тефтерчета, с точна дата, само да спомена де :)

Редактирано от Amareto
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...