Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повтарящи се сънища


Recommended Posts

от десет години сънувам един и същи сън през определен период от време.

..сънувам едно русо момиче висока около 177 178 см, с руса коса и атлетично тяло.

.. може би имам някаква кармична връзка с това момиче от съня ми.

Ако си сънувал мен - да знаеш, че това не е карма.. Това е кошмар :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

от десет години сънувам един и същи сън през определен период от време.

..сънувам едно русо момиче висока около 177 178 см, с руса коса и атлетично тяло.

.. може би имам някаква кармична връзка с това момиче от съня ми.

Ако си сънувал мен - да знаеш, че това не е карма.. Това е кошмар :3d_146:

някои ако има адекватен и сериозен отговор бих го прочел с удоволствие :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте angelski,ще споделя моя пример с повтарящия се сън. След като го прочетеш, мисля, че ще разбереш , че сънят те предупреждава за кармическа връзка, така че бъди много внимателен. Аз на времето не го разбрах много, но в последствие нещата се оказаха точно такива. И така-години наред периодично сънувах един и същ сън-бурно море,хубаво време,аз се къпя в морето и в един момент започвам да се давя. толкова истинско и толкова страшно, че винаги в момента в който трябва да умра веждах две ръце , които ме хващаха и се събуждах. И наистина след години отидохме с мой познат на плаж-времето хубаво, морето бурно. Аз влязох да плувам сама, а той остана на брега. И това си спомням. В един момент всичко стана ужасно, гълтах вода и не можех да изляза, като във вихър...не различавах това същият сън ли беше или наистина е така...в същия онзи момент, когато силите ме напускаха отново видях две ръце.... но това беше истина вече-ръцете бяха на моя познат, който ме извади на брега...стана мой съпруг след известно време, но... нещата не потръгнаха...Както и да е

Линк към коментар
Share on other sites

И аз имам някакъв странен сън,който периодично ме спохожда.Сънувам отново вода/май е често срещан подобен сън/-много вода, море и аз вървя под водата-бистра,чиста ,спокойна вода и си се смея и съм щастлива,и суха.Плаши ме това...

Линк към коментар
Share on other sites

Защо те плаши това- хубаво е.Особено щом водата е бистра и ти се смееш, няма от какво да се страхуваш, нито да се плашиш.Просто нещото още не се е случило...

Линк към коментар
Share on other sites

Защото съм чувала,че хубавите неща в съня принципно означават нещо лошо в реалния живот...знае ли човек...Но пък при мен това със сънищата не работи-имам близки при които сънят подсказва нещо,някакво развитие,при мен няма такива филми/поне не съм забелязала/,но този сън с водата го сънувам вече4-5път за 3-4 г/което вс.не е ли много разлято във времето?/!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Марсин!Време няма...Така че не винаги трябва да ги тълкуваш като хубаво или лошо. Освен това наблюдавай когато го сънуваш, не точно какво ще се случи като събитие, а например как се чувстваш -като състояние, като промяна вътре в теб самата...

Линк към коментар
Share on other sites

от десет години сънивам един и същи сън през определен период от време.в съня си съм на възрастта в която съм в момента а може би малко по-малък сънувам едно русо момиче висока около 177 178 см, с руса коса и атлетично тяло.понякога сънищата са различни само момичето е същото а понякога се повтаря и целия сън.днес говорих с 1 познат и тои ми каза че може би имам някаква кармична връзка с това момиче от съня ми. Възможно ли е това и някои има ли някакво друго обяснение и тълкование на съня ми ?

Аз съм имала няколко повтарящи се сънища, които се оказаха пророчески за мен и семейството ми. Отговорите намерих след години. Опитай се да запомниш добре сънищата си - къде се намираш (свързан ли си понякакъв начин с това място), има ли хора около теб, как е облечена тя, говори ли и т.н.

Когато някой мисли за нас ние го сънуваме.

Относно кармичните връзки - всяка връзка е кармична.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте имам няколко сънища които са повтарящи.

1 тип-един и същ сън като история го сънувам през годините по един или няколко пъти

2 тип-сън с еда истори го сънувам повече от месец и то няколко години.

пророчески сънища съм имала много,но най интересно ми стана тук ,че на няколко човека сънищата ни са сходни.

-старина,цена книга

-много вода и ужас от наводнение

за влъхвите- както стана на дума зная че наистина в първата вечер на новороденото идват орисници при бебето и нареждат за съдбата му

а сега за книгата в моят сън старата книга е голяма,тежка,с корица от дебела кожа и цялата в резба. аз е разтварям и чета,знаци които на яве не познавам,и език говоря ,който в действителност не заня и не разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мегги, струва ми се , че сънищата със старинната книга е кармичеk:))) Нормално е и някой други хора в този сайт да сънуваме подобно нещо...Вероятно не е случайно , че сме точно тук , заедно...?:))За наводненията вероятно е така също...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Моите сънища не са повтарящи се,но 2007 година почина свекърът ми.От тогава съм го сънувала поне 20 пъти,че си идва и че си е жив.Но сънищатат ми с него са толкова реални,че наистина мисля,че е жив.Всеки път си мисля"Защо всичко мислят ,че е починал като в същност той е жив."Поне тази мисъл всеки път се повтаря.Тази нощ пак го сънувах,че си идва от морето.Бил е заминал,защото се е скарал със синът си и идва да се сдобрят .Мисля си дали това не е причината да ми се явява толкова често на сън-нещо недоизказано към синът си(защото той почина внезапно).

Линк към коментар
Share on other sites

Един повтарящ се сън, който ми се появява периодично през последните 5-6+ години с приблизително следния сюжет:

Пред мен е древна книга. Знам, че съдържа нещо много важно за мен, за вътрешния ми живот, за духовния ми път... а може би и за живота на други хора. Книгата е пред мен, в ръцете ми е. Знам, че съм направил важно откритие...

Тук обикновенно се събуждам с някакво чувство хем на доволство, че съм намерил книгата, хем на неудоволетворение, че не съм успял да я разгърна и да разбера ясно нейното послание. Сякъш съм на една много малка крачка да разбера някаква важна истина, но ми трябва още малко.

Този сън обикновенно се появява преди да разбера някоя истина за себе си или да взема някакво решение свързано с вътрешния ми живот. Сънят идва относително рядко на 5-6 и повече месеца веднъж..., а понякога и повече.

Вие имате ли подобни повтарящи се сънища?

Наскоро имах доста подобен сън само че ми се случва за 1 път . Имах книгата тя беше доста голяма нз дали беше древна , но знаех че е мн ценна и едва ли не обяснява всичко , но така и не успях да я отворя. Съня беше оплетен и със близък човек , приятни моменти с него , също с една красива градина и като цяло чувството през цялото време беше доста приятно както и след като се събудих. Но и при мен го имаше любопитството какво е пишело в книгата..

Иначе не мога да кажа че се е появил преди някакъв повратен момент в живота ми. : )

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще се опитам да опиша моите повтарящи се сънища.

От дете, в продължение на приблизително 15 години сънувах един и същ сън, поне веднъж седмично. Всъщност аз израснах с него. Не съм се плашила от него, защото всъщност го приемах за нещо нормално - когато го сънуваш често и в продължение на години... Така бях свикнала с него, че когато престанах да го сънувам усетих празнина. Но да опиша съня си:

Нива, високо в планината. Отдавна не е валял дъжд, тъй като земята е напукана. Слънцето напича. Нивата е голяма, разорана. В краищата й се виждат храсти, а в далечината дървета. Няма хора - само аз и една жена. Жената е на средна възраст, въпреки, че като малко дете я виждах като баба:) Не я познавам, не прилича на никой от познатите ми или роднините ми. Жената е облечена с дълги тъмни дрехи, има забрадка. Лицето й излъчва доброта, но същевременно и силна загриженост. На небето се появяват буреносни облаци, смрачава се, излиза ураганен вятър. Жената, силно загрижена крещи, но вятърът отвява думите й. Опитвам се да достигна до нея, да я хвана за ръка, но вятърът, който до този момент е духал срещу нея обръща посоката си и ме блъска в гърдите, като ме отдалечава от нея. Въпреки това се опитвам да са задържа права и все пак да се доближа до нея и да чуя какво се опитва да ми каже. Очевидно ме предупреждава за нещо ужасно, но аз не разбирам за какво, думите й не стигат до мен. Опитвам се да чета по устните й, но без успех.

Този сън го сънувах в продължение на много години. Когато за пореден път се озовавах в този сън аз си казвах "Сега ще разбера какво иска да ми каже тази жена. Ще достигна до нея, ще говоря с нея." Опитвах се да я достигна, но никога не успях да се преборя с този вятър.

когато се събуждах, чувствата бяха едновременно приятни, чувствах тази жена близка и същевременно в мен усещах празнотата, че за пореден път не успях да говоря с нея или да чуя какво ми казва или за какво иска да ме предупреди.

Така и не разбрах какво означава този сън, а определено е имал някакво значение след като го сънувах дълги години. Когато спрях да сънувам тази жена се почувствах самотна. А сега, когато описвам този сън и си го припомням (въпреки че аз нито за миг не съм го забравила - той е все така жив в мен) усещам тъга. Тази жена ми липсва.

Ще се радвам ако някой може да каже какво всъщност означава този сън.

Имам и още повтарящи се сънища, но тях ще ги опиша друг път.

Редактирано от smehy
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да опиша моите повтарящи се сънища.

От дете, в продължение на приблизително 15 години сънувах един и същ сън, поне веднъж седмично. Всъщност аз израснах с него. Не съм се плашила от него, защото всъщност го приемах за нещо нормално - когато го сънуваш често и в продължение на години... Така бях свикнала с него, че когато престанах да го сънувам усетих празнина.

Това е приказно! Аз като мъж рядко въобще помня сънищата си. Познавам обаче много, много жени, за които сънуването е реалност дори по-наситена и жива от сетивно възприеманата!

Нива, високо в планината. Отдавна не е валял дъжд, тъй като земята е напукана. Слънцето напича. Нивата е голяма, разорана. В краищата й се виждат храсти, а в далечината дървета. Няма хора - само аз и една жена. Жената е на средна възраст, въпреки, че като малко дете я виждах като баба:) Не я познавам, не прилича на никой от познатите ми или роднините ми. Жената е облечена с дълги тъмни дрехи, има забрадка. Лицето й излъчва доброта, но същевременно и силна загриженост.

Високо в планината - високо в полета на духа, в свръхсъзнанието. Разорана, маркирана от храсти и дървета нива - подреден, силен и точен ум. Липса на влага от дълго време - липса на любов, на щастие, на радост, на доверието на сърдечността и свързаността на нещата, която дава водата. Загрижена жена на средна възраст, мъдра, добра и загрижена жена, в черни дрехи - собствената мъдра, добра и любяща душа, която обаче е почернена от някакви обстоятелства.

На небето се появяват буреносни облаци, смрачава се, излиза ураганен вятър. Жената, силно загрижена крещи, но вятърът отвява думите й. Опитвам се да достигна до нея, да я хвана за ръка, но вятърът, който до този момент е духал срещу нея обръща посоката си и ме блъска в гърдите, като ме отдалечава от нея. Въпреки това се опитвам да са задържа права и все пак да се доближа до нея и да чуя какво се опитва да ми каже. Очевидно ме предупреждава за нещо ужасно, но аз не разбирам за какво, думите й не стигат до мен. Опитвам се да чета по устните й, но без успех.

На небето на житейския хоризонт се появяват буреносни облаци, тежки преживявания, които отдалечават от любовта на душата, почернят я, разкъсват връзката с нея. Душата призовава с любовта и загрижеността си за добруване, но житейските преживявания (бурята) са прекалено тежки и личността се откъсва от душата, опитвайки се да се крепи със силите на егото, на ума. Но така тежи. А сега задачата вероятно е възстановяване връзката с душата като се "смелят" тежките преживявания от житейските бури.

Опитвах се да я достигна, но никога не успях да се преборя с този вятър.

А сега може би е време този вятър да бъде впрегнат, платната на раждащата се мъдрост да поведат личността към душата!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, благодаря за изчерпателното ти мнение! Ммм..да..., но ще ми трябва време да го осмисля:3d_159:

А сега ще се опитам да опиша друг мой повтарящ се сън. Дано да не ставам досадна, но нали това е темата на форума. А при мен истории със сънища - цял самосвал.

Този сън съм го сънувала доста пъти - не мога да кажа точна бройка, но със сигурност повече от 20 пъти. И така:

Къща, не много висока, но със сигурност на повече от два етажа. Никога не съм виждала тази къща отвън. Действието на съня винаги се е развивало вътре в нея.

Когато съм на най-горният етаж се чувствам добре. Стаята в която обикновено пребивавам е със семпло обзавеждане. Мебелировката е стара, донякъде вехта. Мебелите като цяло са запазени, но просто са старинни - сякаш от друга епоха. Коя - не зная. По история съм много зле. :( Времето сякаш е спряло и цари спокойствие и тишина. Уютно е, тук се чувствам сигурна и в безопасност. С любопитство разглеждам мебелите - нещото, което наподобява скрин (пълен с някакви дрехи), може би бюфет (трудно ми е с определенията, защото търся еквивалент на мебелите от настоящето) със старинна посуда - виждам порцеланови чаши; старинен часовник, на който едновременно махалото се движи и се чува характерният звук и същевременно стрелките не помръдват. Мебелите са масивни, от дърво. Докосвам ги - създават ми усещане за топлина. Приятно ми е да стоя в тази стая, сякаш съм извън времето и пространството и мога да се насладя на тишината. Обичам да се изтягам на дивана и с поглед да обхождам стаята. Сама съм. В тази стая винаги съм сама, но усещам че преди мен, някога много отдавна, преди векове може би е имало друг човек. Опитвам се да усетя този човек, защото зная ,че е оставил някакви послания за мен, но не успявам. Галя мебелите, докосвам се до дрехите (те са от стар плат, особен плат, простичък и са по-скоро не панталони или поли или блузи и т.н. , а като плащове или пелерини - трудно ми е да ги опиша), взирам се в часовника, в дърворезбата, но нищо не разбирам, освен че тук ми е приятно. Въздъхвам, защото не разбирам посланието, а искам защото знам че е важно за мен.

Решавам, че ще се разходя из къщата. Слизам до мазето. Тук е хладно и неприятно, но аз съм любопитна. На места мазилката е паднала, стъпвам в буклуци, в строителни отпадъци. Стигам до място, където е станало срутване (като в мините). Опитвам се да разровя тухлите, но не успявам. Намирам лопата, но отново неуспех. Какво ли има зад тази паднала стена? Така и не разбрах. Продължавам - достигам до друго място, където отново е паднала част от стената, но има малък отвор - промушвам се, макар и трудно. Попадам в подземието на някакъв замък- влажно, мръсно, мухъл и плесен навсякъде, усеща се характерната миризма на влага, вода капе от тавана, влагата се е просмукала навсякъде. Оглеждам се - безброй коридори. Сама съм. Хваща ме страх, че ще се загубя и за това се промушвам обратно през дупката. Продължавам и намирам друга пролука - минавам и през нея и се озовавам в нещо като пансион. Като време е близко до нашето - съдя по интериора, мебелите и пр. Отново съм сама. Защо пансион - защото виждам безброй стаи с легла. Този сън съм го сънувала доста пъти. Когато го сънувах за пореден път нарочно се промушвах през дупката и отивах в този пансион, за да разгледам. Ако първият път усещането ми беше, че хората които са били тук отдавна ги няма, напуснали са го, то със всеки следващ път сякаш бях все по-близо до тях. При едно от последните ми посещения просто се разминавах с тях, виждах гърба им, как за миг ги изпускам. Сякаш със всеки следващ път аз се връщах малко по малко назад във времето когато този пансион е бил "жив", обитаван от хора, с техните истории и живот.

Намирах и други пролуки в мазето, през една от тях пък попаднах в някаква сграда, която не разбрах каква е. Трудно е да опишеш нещо, дори като усещане, за което нямаш база за сравнение. Там нищо не видях, защото светлината ме заслепяваше. Не разбирах какво става, затова отново се върнах там, където ми беше познато.

Но при всяко посещение (сън) в тази къща винаги първо бях в онази стая, където времето е спряло своя ход, а след това

слизах до мазето и до другите сгради. Имах чувството, че сградите са безброй, навързани една с друга, като лабиринт и всяка една е различна от останалите и носи различна информация.

Ами мисля да свършвам, защото май прекалих с откровенията:)

Линк към коментар
Share on other sites

Може би уютната стая горе има връзка с онази стаичка, за която се казва в мъдрите книги - стаичката в сърцето, вътрешната стая! Там е хубаво и уютно, спомените за сливането с Него, другата половина от теб живеят там. Долу може би е подсъзнанието. То е доста поизоставено милото, неподредено и капсулирано. Едва през малка дупчица можеш да се промъкнеш в дебрите му. Зад дупчицата - влажно и неприятно - спомени от отдавна, неприятно емоционално наситени. Та - взема се чукът на осъзнаването и смело се руши стената на капсулацията, пуска се вътре светлина и се почиства ... :) И животът продължава напред, по-светъл и ведър!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,свекърва ми почина преди 5 години а синът ми я сънуваше често ,като сънят беше един и същ.Той както си стоял в стаята тя идвала ядосна и му казвала "ще го взема ..ще го взема.." а той не и отговарял нищо освен последния път когато и казал"ами вземи го..".Аз се притесних и на задушница когато отидохме на гробището му дадох стотинка да я сложи в земята на гроба и да каже повече да не идва да го притеснява.От тогава не е сънувал,но незнам дали не е предупреждавала за нещо и как мога да знам какво .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

ако може да ви попитам, а именно- какво означава ако сънуваме един и същ сън 3-4 пъти

Редактирано от vankata_97
Линк към коментар
Share on other sites

ако може да ви попитам, а именно- какво означава ако сънуваме един и същ сън 3-4 пъти

Повтарящите се сънища според мен показват навици, предразположения, страхове, желания и въобще мисли от които човек все още не е успял да се освободи напълно, въпреки че в будно състояние може да си мисли, че го е направил. Примерно аз, след като отказах цигарите на няколко пъти сънувах как пуша. Иначе в будно състояние подобна мисъл дори не ми е минавала през ума, т.е. не само че не пуша, но и мисълта за цигара не ме привлича по никакъв начин. Имам и други повтарящи се сънища (сещам се за такива въртящи се около още 3 неща).

Ако повтарящите се сънища са неприятни, може преди да заспиш да си повториш няколко пъти, че ако се случи такъв сън ще разбереш, че сънуваш и ще се събудиш. Можеш да избереш вместо да се събуждаш да решиш проблема в съня си. Това означава още преди да заспиш да дадеш волева заповед на подсъзнанието си в съня си да реагираш по желания от тебе начин (всъщност от веднъж вероятно няма да стане, а трябва да повтаряш това докато успееш) .

Сънят е шанс за подсъзнанието да се наложи над съзнанието, т.е. когато човек иска да промени нещо в себе си и е постигнал определен успех в тази насока, често човек сънува това нещо. По време на сън умът и самосъзнанието са изключени и това дава възможност на подсъзнанието да изплува на повърхността. Важното е когато се събудиш да не дадеш възможност на съня ти да продължи да оказва влияние върху будното ти съзнание. Веднага трябва да осъзнаеш, че всичко е било сън и той няма никакво влияние върху тебе, а проблема (ако има такъв) ще разрешиш така, както ти избереш вече в будно състояние, а няма да действаш воден от съня си.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Не мога да се похваля че сънувам един и същи сън,но има няколко теми по които често сънувам сънища. Едната от тях донякъде мога да си обясня ,но другата и до ден днешен ми е загадка.

Първо да кажа че съм изненадан на мнението където се казваше "Аз като мъж трудно си спомням сънищата си" . Е аз да не съм жена :) не знаех че мъжете не сънуват :)

Едното от нещата които сънувам често е асансьор.

Пътувам в асансьор и слизам в мазе или се качвам толкова високо че сградата няма такъв етаж. Винаги се страхувам след като съм сънувал такъв сън. Нямам идея защо толкова неотменно присъства асансьор в сънищата ми. Спомням си навремето как съм гледал в шахтата когато монтьорите оправят асансьора. Не е имало проблеми. Сега не мога да погледна през вратата на етажа ако кабината я няма. А пък ако видя кабината да е спряла с две педи надолу или нагоре, направо отстъпвам като опарен и не могат да ме накарат да се кача. Иначе нямам проблеми - возя се редовно. А ако асансьора захълца или спре между етажите , започва да отнася псувни на поразия. Псувам защото ме е страх- изнервям се.Ако има друг човек с мен - всичко е наред . И в общи линии ме е страх само при преминаването от етажа в кабината. Понякога го правя със затворени очи. Открих че страхът ми е само визуален- ако не гледам не ме е страх :) Интересно.

Ако човек има фобия от паяци и пред него има паяк , дали ако не го гледа пак ще го е страх? Защото аз като не гледам не ме е страх.

Както добре знаем , човек сънува почти винаги, но не винаги си спомня сънищата си на сутринта. Е понякога ставам ,обличам се извиквам асансьора и в момента в който го отворя , разбирам че не мога да се кача. тогава си казвам "сигурно пак съм сънувал асансьор тая нощ" . Понякога се шегувам че имам страх от асансьори защото ги сънувам.Страх ме е заради съня. Макар че по-скоро сънят е заради страха. Не знам защо. ФАКТ.

Другото нещо което доста често сънувам са риби. Сънища с няколко тематики повтарящи се често.

-отивам в гората и намирам река , а в нея аквариумни рибки.понякога ги ловя

-гледам аквариума с рибки и изведнъж те излизат от водата и започват да плуват във стаята. запитвам се защо не ги отглеждам в стаята. Като се събудя си отговарям защо :)

-на село съм , махам една от плочките на пътеката пред къщата и отдолу море. пускам въдица и хващам рибка.

-вървя през гората и опитвам да си спомня къде е реката в която има аквариумни рибки

рибки,рибки , рибки... голяма мания :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Бих искала да споделя... Пет години преди да се реша да имам дете чрез метода ин витро,сънувах непрекъснато вода и то водата като стихия-бистра,мътна,заливаща,бушуваща и аз -обикновено плувам в нея.Сънувах го непрекъснато.Особено морето. По време на процедурата ин витро,имах много усложнения.Стигнах до животоспасяваща операция.Бях на ръба.Мисля,че съня ми е показвал това.

Сега сънувам кал.Пише,че е болест...Моля се да не е...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,свекърва ми почина преди 5 години а синът ми я сънуваше често ,като сънят беше един и същ.Той както си стоял в стаята тя идвала ядосна и му казвала "ще го взема ..ще го взема.." а той не и отговарял нищо освен последния път когато и казал"ами вземи го..".Аз се притесних и на задушница когато отидохме на гробището му дадох стотинка да я сложи в земята на гроба и да каже повече да не идва да го притеснява.От тогава не е сънувал,но незнам дали не е предупреждавала за нещо и как мога да знам какво .

Здравей!

Когато почина баба ми, често сънувах че е дошла да ме прибере при себе си (така ми казваше тя в съня), а аз се дърпах с всички сили и и казвах, че не искам да отивам с нея. Сънят изчезна след време.

Може би този сън е свързан със спомен от детството - всеки път, когато баба ми идваше да ме вземе да и погостувам, аз се дърпах, но против волята ми тя ме отвеждаше.

Може би и при сина ти сънят е свързан с някакъв спомен?

Според мен вие сте се справили и не си заслужава да се безпокоиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Едното от нещата които сънувам често е асансьор.

Аз също често сънувам асансьори.Сънувам и превозни средства-возя се на

влакове,автобуси,трамваи и тогава винаги се страхувам,че не зная къде трябва да сляза или

пък,че съм без билет.Понякога в съня си се провирам през много тесни пространства,мъчително

е.Няколко пъти буквално съм "усещала" как умирам,някой (не виждам кой) ме прострелва.А от

известно време имам доста неприятен повтарящ се сън.Мястото е различно,но чувството винаги

е едно и също. В определен момент клепачите ми натежават сякаш много,много ми се спи и

просто не успявам да отворя очи,колкото и да се опитвам.Не виждам нищо около себе си,а това

ме кара да се чувствам меко казано зле.

Ако повтарящите се сънища са неприятни, може преди да заспиш да си повториш няколко пъти, че ако се случи такъв сън ще разбереш, че сънуваш и ще се събудиш. Можеш да избереш вместо да се събуждаш да решиш проблема в съня си. Това означава още преди да заспиш да дадеш волева заповед на подсъзнанието си в съня си да реагираш по желания от тебе начин (всъщност от веднъж вероятно няма да стане, а трябва да повтаряш това докато успееш) .

Добър съвет,но това не предполага ли да си наясно с проблема?В моя случай аз дори не знам защо сънувам тези неща и какво може да означават.:rolleyes:

Редактирано от katt
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Най- чести повтарящи сънища при мен са, че съм ученичка.Седя в класни стаи, на чин има учител, все уча.Кошмарите при мен са, че сънувам старото училище, мъчно ми е на душата и не мога да избягам от това усещане.Сънувала съм и Учителя как излиза от една обикновена къща, все едно от една доста позната фотография, но се движи- в жълто е видението, като старо връщане във времето.Друг път го сънувам как ми казва, за дълбока тревога/ къде да запиша дете да учи/, че училищата ще са само по изкуствата за в бъдеще, да не се чудя.Самия Учител е малко момче с гуменки и обръсната глава, по- нисък на ръст от мен.

Друг много забавен сън беше свързан с това, че тичам по една поляна и на нея един възрастен човек одухотворен красив,а аз държа един букет жълти цветя и ми говори:Предстои ти красиво преживяване в живота!Не го и попитах да конкретизира, но казах :Благодаря на Петър Дънов!И след няколко месеца моята приятелка ми донесе свои картини, на които виждах красиви истини и и ги споделях.Имах едно послание, че ние със съпруга сме били в преден живот богата фамилия в Германия, видях замъка, в който сме живели и роднините в обкръжението на съпруга ми, колко са различни.

Много кошмари имам свързани с турското робство, има нещо кармично с този период от българската история.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Снощи за 3 път за ~2 месеца се случва да сънувам починалата си баба, че отново умира в съня ми. В него физически тя изглежда болна, самотна, уморена, отаяна и ми споделя, че нещо я боли - крак, ръка. Почти винаги се появяват и хора, които плачат и страдат за нея...

След тези сънища се събуждам много разтроена и изтощена....

По принцип много често сънувам баба. Много ми липсва, имам силна връзка с нея, но точно тези сънища не ми дават мира и реших да споделя.

Ще се радвам, ако споделите какво мислите!

Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...