Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повтарящи се сънища


Recommended Posts

От доста време на сам , имам все 1 и сащи кошмар , лошото в случея при мен е , че се променя и става все по трудно oцеляването ми в съня. Прочетох доста теми и коментари относно сънищатата и никаде не-намерих конкретно за моя случеи полезно инфо. Не ме е страх от това което сънувам , не ми е и приятно от това което сънувам , единствената поука която успявам да си извлеча от съня е глупоста на хората и алчноста им , едвали ще стане реалност (не е пророчески демек). Има много насилие много смърт и както по филмите много хаус . Ако го опиша сигорно и филм ще се направи от него.Въпроса ми кам вас е защо го сънувам . Каква може да е причината ?

Сащо така искам да вметна , че до днеска сънят беше горе доло с едентични спомени , но днеска беше съвсем различен и объркан , беше на различно място и с напално непознати хора който дори не сам виждал.

Редактирано от Onlywithyou
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Два пъти сънувам, че съм в София и искам да си тръгна, запътвам се към гарата и се замотавам по някакви пътища търсейки я и двата пъти познати ми отказват помощта си и ме зарязват сама, а аз се балтая и уж съм близо но никога не излизам на правилното място и все се събуждам не стигнала до ИЗХОДА.

Линк към коментар
Share on other sites

Полагаш усилия и се опитваш да постигнеш нещо (нямам идея какво без да те познавам), но засега не успяваш. Липсва ти нещо малко за да разрешиш задачата си и предполагам е задача, която можеш само сама да разрешиш затова не можеш да получиш външна помощ. Този тип сънища са почти буквални и едва ли ше ти е от полза това. Потърси помощ от някой близък духовен човек, който те познава ако имаш такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Еееее, така ще бъде, Елфче, няма да го видиш ИЗХОДА и все този сън ще си го сънуваш, защото почти изчезна, не мога да влезна в блога ти / какво пак съм направила??? /, ЯДОСАНА СЪМ и те мисля често. Как ли ще се почувстваш ако започна да те призовавам съзнателно,...не знам, но мога и да опитам. И стига с този фантазен живот, вдигни си четирибуквието и ела за десетина часа в София!!! Друг изход няма..... :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Скрила съм го блога защото нямам възможност да го поддържам в онова състояние в което го поддържах. Сега го ползвам само, за да слагам някои неща които искам да са ми под ръка. Хах, тук съм, не се ли забелязва, а в Сф. може да се престраша да ида на есен като се поразхлади, а иначе в съня все виждам релси, влакове, гари, но все не излизам на Централна гара/автогара.

п.п. Всъщност последното ми по- дълго пътуване сама беше мисля през 2008 г. до Варна до една приятелка от Портала след това ПА ме сковаха почти напълно, а до преди това обичах да пътувам много сега с помощта на портала поне ходя на работа и два- три пъти до Сф. през пролетта до болницата в която лежеше майка ми, така, че сънят си има свойто основание да се появи. Благодаря ви за отговорите!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Два пъти сънувам, че съм в София и искам да си тръгна, запътвам се към гарата и се замотавам по някакви пътища търсейки я и двата пъти познати ми отказват помощта си и ме зарязват сама, а аз се балтая и уж съм близо но никога не излизам на правилното място и все се събуждам не стигнала до ИЗХОДА.

И аз мисля, че е буквален сън, който пресъздава настоящето. Знаеш какво търсиш/искаш, но вместо да го намериш/направиш сама, се допитваш до хора, които те разколебават.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди време се скарах с моя приятелка и оттогава не сме се виждали, дори не сме разговаряли по телефона за да изясним причините за конфликта. Сънувам за втори път, че тя е в чужбина, мисли за мен, аз и изпращам съобщения, но не получавам никакъв отговор. Емоциите в съня ми са положителни, като че ли никога не сме се разделяли, но ми тежи дистанцията и, това че не отговаря, като че ли някаква невидима бариера осуетява връзката между нас. Чудя се....дали ще ме потърси, или аз трябва да предприема нещо,.....защо въобще сънувам този сън.....

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Постоянно сънувам здрави хубави бебета и печки на дърва не знам какво значат,но от известно го сънувам всяка нощ.Ако някой има обяснение нека помогне

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Не знам дали съм попаднала на точното място, но бих искала да ми помогнете ако можете. Проблемът ми е следният: най-добрата ми приятелка изчезна миналата година на 2.06.2013. Оттогава не съм я виждала. Оказа се, че е станала п**********. Но въпреки тази информация аз пак не успях да я открия. Започнах да я сънувам абсолютно всеки ден, понякога ситуациите, в които я сънувах доста си приличаха, някои сънища дори бяха почти еднакви. Имаше периоди, през които не я сънувам по 2-3 дена, но след това отново започва да идва в съня ми всяка нощ. Аз много се притеснявам за нея, но предпочитам това притеснение да е само когато съм будна, а не и в сънищата ми. Затова ако някой може да ми каже как да спра да я сънувам ще съм много благодарна, защото това много ме измъчва и не е нормално според мен.  :3d_112:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня! Когато заспим се случва така, че пускаме контрола върху мислите и съзнанието ни отстъпва. Отваряме се. Така много лесно излизат на повърхността потискани страхове, терзания или емоции от всякакъв характер. Това се случва и с теб. Страхувайки се за своята приятелка непрекъснато и преекспонирайки емоции и възможни варианти в будно състояниие, много лесно всичко това се вплита и в сънищата ти, когато си съвсем открита.

Освободи мисълта си, не се натоварвай прекалено и нещата ще се нормализират. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Постоянно сънувам здрави хубави бебета и печки на дърва не знам какво значат,но от известно го сънувам всяка нощ.Ако някой има обяснение нека помогне

Щом сънуваш тези неща всяка нощ,значи не си разбрала посланието което ти изпраща сънят.Това ще продължи докато не разбереш смисъла или се случи това за което те предупреждава сънят /хубаво или лошо - сънищата ни носят и хубави послания/.

Ако ми разкажеш съня ще се опитам да ти помогна.Може и на лични.

Само ще ти кажа че бебето във съня е работа.Но бебета сънуват и жени които имат проблем със зачеването.Така че по точно може да се изтълкува ако разкажеш целия сън.

Дано съм ти помогнала.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Здравейте. Аз имам 4 често сънувани сънища, които искам да споделя с вас. Ако имате мнения за това какво означават, споделяйте. Накратко са следните:

 

1.

Возя се в асансьора в блока в родния ми град. Натискам копчето за 11-ия етаж. Асансьорът тръгва, но пропуска 11-ия етаж, подминава 22-ия и накрая се разбива в тавана. Тук сънят приключва и се събуждам.

Блокът ми има само 16 етажа. Сънувал съм го 15-ина пъти в рамките на последните 2-3 години. Последно го сънувах преди около два месеца.

 

2.

Разхождам се по централната улица в родния ми град. Изпитвам трудности, докато ходя. Всяка следваща стъпка става все по-трудна, до момента, в който вече не мога да ходя, и падам. Не мога да стана. Сезонът е зима и земята е покрита с малък слой лед. Има хора около мен, които ме гледат но не показват никакви емоции. Опитвам се да стана и се събуждам. Сънувам го от много отдавна и последните 1 или 2 пъти знаех, че сънувам, но не можех да направя нещо. Последния път обърнах гръб на хората, а после се завъртях с лице към тях, и те изчезнаха.

 

3.

Намирам се в класната ми стая от първото ми училище. В първи клас съм, но съм на настоящата си възраст. Класната ни учи да пишем. Първите 5-6 пъти бях гол и ми се смееха. Последните няколко пъти пак бях гол, но не ми се подиграваха, а аз знаех, че съм гол и не ми пукаше за това.

В момента съм на 23. Последно го сънувах преди 2-3 седмици.

 

4.

В почти всеки мой сън, откакто почина, участва средният ми брат. Ситуациите са различни, но той присъства.

Понякога го виждам как напуска апартамента и аз го прегръщам, плачейки, защото знам, че няма да го видя оттук нататък.

Понякога седи в леглото ми, облегнат на стената. Когато го видя, го питам защо не е починал и дали помни въобще какво се е случило на датата и часа на смъртта му. 5 или 6 пъте съм сънувал тази ситуация.

Понякога просто стои пред мен и ми казва нещо от рода: "Виждам, че си спрял да се самозалъгваш. Това е хубаво.".

* Брат ми е поет. И аз съм писал стихотворения, но един ден осъзнах, че нямам талант/предпоставки и реших да се откажа от поезията. Да не говорим, че и тогава несъзнателно чрез поезията се опитвах да привличам вниманието на околните, вероятно защото се чувствам слаб и отхвълен.*

Понякога аз лежа в леглото ми, а той внезапно изскача от пода на стаята и ме стряска.

Ако не сънувам гореописаните 4 неща, той пак участва - или като личност, минаваща покрай мен, или като участник в тълпа, или просто колкото да го има...

Редактирано от San D
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди години често сънувах, че ми падат зъби. Чувствах се гадно, а толкова често го сънувах, че си счупих зъб реално и се чудех дали не сънувам. Чувството беше гадно. В тълковниците е на смърт, но аз не го чувствах така, а че не се грижа достатъчно за зъбите си. Мисля, че ми е повлияла и една случка- преди години момче удари с топка моя съученичка и преден зъб и се счупи.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години често сънувах, че ми падат зъби. Чувствах се гадно, а толкова често го сънувах, че си счупих зъб реално и се чудех дали не сънувам. Чувството беше гадно. В тълковниците е на смърт, но аз не го чувствах така, а че не се грижа достатъчно за зъбите си. Мисля, че ми е повлияла и една случка- преди години момче удари с топка моя съученичка и преден зъб и се счупи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! Повдигам темата, защото от известно време ( близо 1-2 години) периодично ми се случва да сънувам един и същи сън. Макар и всеки път развитието на историята да е различна, идеята на съня се запазва неизменно. В него става въпрос за сватбата ми. В началото винаги всичко уж започва да протича нормално. Нормало приготовление. Постепенно обаче в съня ми започват да се появяват организационни проблеми и събития, които биха хвърлили всяка булка в отчаяние. В един от сънищата ми си спомням ясно как текста в поканите беше написан в майтапчийски стил. На всичкото отгоре имаше и картинки. Друг път сънувах как ми се скалъпва набързо рокля от завеса. Имало е и сън, в който уж се омъжвам и идват да ме вземат, а изведъж се оказва, че далеч не заради сватба са дошли. Снощи пък сънувах как нямам подходящи обувки. С роклята също пак имах проблем. Изобщо сънят за сватбата ми винаги се превръща в някаква пародия на сватба накрая. В последно време имам чувството, че някак успях в съня си да прекратявам тази бутафория, отказвайки да правя сватба, но това не променя факта, че вече от немалко време сънувам този сън. Нямам проблем с приятеля ми. Отношенията с майка му също са чудесни. Семейството му ме харесва и не бих имала проблеми с тях от типа " Няма да се жениш за това момиче!" Мислила съм на какво може да се дължи сънуването на този сън, но не мога да намеря отговор. Вие какво мислите? Какво може да означава това?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
В 15.07.2016 г. at 21:55, Yohana каза:

Здравейте! Аз например много често сънувам известни личности от сериала ,,София ден и нощ", дават ми автографи , снимам се със тях, говорим си...и не искам да се събуждам никога от този сън, защото ми е много приятен. Какво би трябвало да означава това?

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

От няколко седмици насам много често виждам в сънищата си един и същ човек. Този човек е мой приятел и преди известно време не бях наясно със чувствата си към него. В последствие разбрах, че изпитвам единствено много силна приятелска любов. Но възможно ли е да съм грешала? Много наши общи приятели казват, че си утиваме много като двойка, а даже и че е много възможно той да не изпитва само приятелски чувства. Какво значи това, че го виждам толкова често в сънищата си?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Може би понякога сънищата се повтарят, защото...повторението е майка на знанието. :D Тоест, съзнанието не е схванало достатъчно добре, неусвоило е достатъчно знанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...