Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хроничен бронхит


Recommended Posts

Със застудяването започват да се обаждат стари травми и болежки.

Към тях може да се присъедини и хроничния бронхит.

Някой знае ли как може да се излекува.С медикаменти...трудно.

Ако знаете някакви билкови рецепти.

Благодаря предварително.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Имам същата диагноза "хроничен бронхит".В момента се чувствам много, много добре. Това "добре" се доказва  и от рентгеновите снимки - едната от март 2012, другата от септември. Разликата в обективното състояние е впечатляваща. При това почти не прибягвам до медикамента, който вземах почти три години ежедневно. Помогна темата "Емоционално състояние и болести" от този форум. Осъзнах причината за появата на този бронхит, какво го влошава и какво оздравява като връзка с моето поведение и мислене. Доста неща промених и резултата се получи.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти...,но си мисля нещо... Не знам дали има такава тема във форума,но нада ли някой знае какво да изправя.

Така ,че предлагам заглавие на тема "Връзка между физическите болести и душевното състояние" - или нещо подобно.

В нея който знае нещо за връзката " болест- състояние на мисли, чуства,идеен свят" да пише. За да може всеки да разбере какво точно трябва да изправя.

Редактирано от zoro2078
Линк към коментар
Share on other sites

Като начало опитай да си спомниш кога и по какъв повод се прояви бронхита при теб, какво беше емоционалното и  душевното ти състояние към него момент.

Редактирано от kashmir
Линк към коментар
Share on other sites

Зоро, някои неща могат да се излекуват по определени начини.

 

Защо хроничният бронхит не се повлиява от лекарства? Защото някои неща няма как да се излекуват с лекарства. Някои неща няма как да се излекуват дори с билки. Някои неща няма как да се излекуват и от врачки, енергийни лечители и т.н.

 

За да се излекува хроничният бронхит се иска работа, много работа. Тази работа пак е свързана със самия теб, но е подобна на неща като сечене на дърва, копаене не градина и т.н. Дълго време.

 

Готов ли си да положиш тези усилия, за да се излекуваш? Или си съгласен да си носиш болестта?

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурен ли си...,че така ще стане.За да го имам в предвид.Освен  сечене , копаене кажи какво още... може да ми помогне.

Редактирано от zoro2078
Линк към коментар
Share on other sites

Е, ти какво се хвана за това копане...още не е пролет :)

 

 

Готов ли си да работиш за себе си, да смениш средата или да промениш средата, в която живееш?

Линк към коментар
Share on other sites

Е, ти какво се хвана за това копане...още не е пролет :)

 

 

Готов ли си да работиш за себе си, да смениш средата или да промениш средата, в която живееш?

Тази идея за "промяна" е ясна. Важен е конкретния метод за работа.

Копането е за пролет...ясно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да намеря книгата ,,Болестта като път",.Дал съм я на някого.Намеря ли я ще пиша.Идеята за белите дробове е че работят с въздуха който споделяме .Отношението към другите дишащи се отразява на дробовете.И много други интересни неща за много органи,характерни болести и т. н.Например че обикновено тялото заболява в следствие на определен начин на живеене.И много често само промяната е достатъчна за отшумяване на болестта.Др.книга е ,,Самолечебник на 21 век"от Генадий Малахов моята книга е от ИК,,Здраве и щастие"2004 г.Обръщам  вниманието ти към книгите,защото лекарствата са  само катализатор на вътрешните оздравителни сили.Само правилното здравословно отношение към света и живота дават добър и дълъг живот.Ако ти е под ръка ,,Съвършеното здраве" от Дийпак Чопра можеш да се запознаеш освен с добра теория и с елементарни йога упражнения.  Виж началната страница:Курс за за усъвършенстване на Паневритмията и Упражнения за духа и тялото в София

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Добре Зоро, преди да преминем към първото упражнение имам няколко въпроса. Друго е среща лице в лице, но ще се справяме с възможностите, които дава форума. 
Би ли разказал и описал атмосферата си вкъщи? Също така особености и ярки спомени за взаимоотношения с роднини: някой от който си бил недоволен, но не си могъл нищо да направиш и защо; други. от които си бил доволен и защо си бил? Няма значение дали все още живеете наблизо или на едно място или някой от тях (баба, дядо) може да е починал. 
Линк към коментар
Share on other sites

Живота е сложен...,а и аз не съм добър в писането...

 

Ето го и първото упражнение. Да изкажеш това, което съм те помолил. Като направиш първото упражнение, ще преминем нататъка. 

Линк към коментар
Share on other sites

Zoro2078, прегледай темата "Емоционално състояние и болести", която препоръчва kashmir, там може сам да откриеш някои отговори и методи.

Но от друга страна, когато чуя нещо като това:

Сигурен ли си...,че така ще стане.За да го имам в предвид.Освен  сечене , копаене кажи какво още... може да ми помогне.

ми се струва, че човекът още не е достатъчно узрял, да предприеме нещо по-сериозно за себе си.

Какво имам предвид - когато човек е силно решен да оздравее, въобще не задава такъв въпрос "Сигурен ли си, че ще стане по този начин?". Такъв човек опитва всичко, готов е на всичко, склонен е да направи всичко. Сам! Това е разликата с другото, от което се възползват шарлатаните - тогава човек също е готов на всичко, но такова, че от него се иска само да си плати и то сериозно, а да го излекува някой друг.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

От 2 до почти 17-18 годишен боледувах от хроничен бронхит.

Мед, дом.гроздова(за пиене - около 50ина градуса, а не "първак" - >65град.и зехтин - в равни количества.

Разбъркват се до емулсия. По една супена лъжица - сутрин на гладно и вечер преди лягане.

Ако е "по-силен бронхита" - и на обед, но или преди хранене, или 1 час поне след това.

Идеята е да е "чист" хранопровода, за да може медът като полепне в хранопровода близо до дробовете, ракията "да си свърши работата", а зехтина - да не се получи "изгаряне" на лигавицата.

 

Понякога хората имат нужда от нещо "практично", а не "езотерично"...

А като гледам @zoro2078 ("Атин") какви картини рисува, хич и не ме учедва, че има бронхитче. Различните, особено артистичните, им трябва доста време за "адаптация" към "пошлия", "посредствения въздух" и честото повърхностно разбиране на изкуството им и идеите, вложени в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...