Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Aurora2012

Форумите и темите в Портала - вашето мнение и препоръки

Recommended Posts

Разглеждах днес някои от форумите. Тъжна история.

Приличат да принадлежат на някой портал на злото. Чудя се как този портал е привлякал такова присъствие.

И нуждата на някои участници да са част от него!

Жалко, но факт. Много жалко.

(Наблюдението ми не се отнася до горния коментар/и. По-скоро по темата)

Редактирано от Aurora2012

Сподели това мнение

Ех, ех, защо така?

Сега иде нова вълна в света - вълната на шестата раса, за която всеки трябва да бъде готов. Тя носи благоприятни условия за развитието на човечеството; обаче, такива вълни идват рядко в света. С идването си, шестата раса ще повдигне всички растения и животни на едно стъпало по-високо от сегашното. Всеки трябва да използва условията, в които днес се намира. Щом влезете в живота, вън и вътре във вас, ще се повдигнат известни бури и ветрове, като съмнения, безверие, подозрение, обезсърчаване и т.н. Тези неща са много естествени. Като влезете в океана, вие не можете да очаквате само тихо време. По същия начин, живеете ли между хората, вие ще имате и приятности, и неприятности. Хората не са ангели. Учениците, които влизат в окултната школа, изискват от хората повече, отколкото те сами могат да дадат. Често вие виждате погрешките на другите, а своите не виждате. Не е лесно човек да постъпва идеално, чисто в своите мисли и желания. Ако е въпрос за погрешки, светът е пълен с такива. Земята, върху която живеем, е покрита с човешка кръв. Човешките мисли и чувства са наслоени върху почвата.

От ООК, година V, Кръг и елипса

Сподели това мнение

Разглеждах днес някои от форумите. Тъжна история.

Приличат да принадлежат на някой портал на злото. Чудя се как този портал е привлякал такова присъствие.

И нуждата на някои участници да са част от него!

Жалко, но факт. Много жалко.

(Наблюдението ми не се отнася до горния коментар/и. По-скоро по темата)

Ще ви бъда благодарна, ако дадете конкретни примери за теми, които са оставили у вас усещането за портал на злото. 

Какъв е според вас процентът на темите в този портал, които отговарят на определението "портал на доброто" и може ли да дадете няколко примера (ако разбира се откриете такива и толкова). 

Какви са вашите препоръки за "теми на доброто" - как според вас изглежда дискусията в такива теми? 

Сподели това мнение

Процентът на доброто е много голям. Затова и посещавам портала. И е вярно, че получавам повече отколкото мога да дам тук. Моят коментар не е критика. То е тъжно чувство, което се появи и споделих. В бъдеще ще се въздържам. Вярвям, че нещата естествено ще се изчистят.

Дълбоко съм благодарен на организаторите и особено на Знанието, донесено ни от Учителя.

Сподели това мнение

Ти виждаш в този форум това, което искаш да видиш - зло

Аз виждам в него само добро и съм озадачена, кои теми са зло за теб?

Конкретизирай....

Сподели това мнение

Благодаря за отговора - аз писах съвсем искрено своите въпроси. Вътре в екипа много сме дискутирали за това какви теми не би следвало да се коментират в Портала и в интерес на истината много сме трили, затваряли, преименували - за което още ни се сърдят доста хора. 

Аз лично съм стигнала до извода, че няма ясна граница, но има един момент, в който една последна капка прелива чашата и темата наистина става "зла". Естествено, всеки си има свое лично усещане кога чашата прелива. Изобщо не смятам личното си усещане за мерило и винаги ( с малки изключения, в които злото е съвсем явно) се консултирам с поне още двама колеги от екипа и с админите при всеки съмнителен случай. Обикновено темите, които ме карат да посегна към модераторския бутон, отиват първо във вътрешен форум на екипа за мнение от колегите ми едва тогава се решава окончателно съдбата им. 

Получавала съм критики и от двете страни - и че сме прекалено строги и налагаме "цензура на розовите очила", и също че допускаме теми, които "нямат никаква връзка и са в разрез с Учението". Отново разглеждаме случаите и понякога променяме първоначалното решение. Аз зададох въпросите си, защото е напълно възможно да сме изтървали от поглед някоя тема, която наистина няма място в Портала. В такива случаи забележката е добре дошла и сме благодарни за помощта! 

Сподели това мнение

Хм... Странно... 

Аз не съм попадал на теми, чиято тематика да мога да определя като зла. Възможно е в някои теми да има злобни коментари, обиди и др. под. нелицеприятни неща. Но аз не съм попадал на такова нещо. 

Аз обаче не претендирам да съм изчел всички теми и мнения, намиращи се в този форум. 

Не зная авторът на темата дали има предвид заглавия на теми (най-лесно е заглавието да се преформулира) или нечии конкретни мнения в определени силно дискусионни теми. Или - завоя на някои теми твърде встрани от основната им посока. Или пък - нещо съвсем друго.

И на мен би ми било прелюбопитно за кои теми иде реч. И какви са проявенията на Злото в тях. 

Библията казва да разрушаваме делата на Дявола... Ами - дайте първо да ги видим - какви са и къде са извършени... 

Сподели това мнение

Здравейте!

Защо са тези безкрайни насоки за този или онзи форум и/или подфорум? Къде остана свободата, личната преценка, замисълът на автора ...? Като че ли потребителите са някакви малоумни, или малки деца, или не знам какви. А и ако нещо /тема, мнение/ не е съвсем на мястото си, такава голяма беда ли е? Нещото може да се остави там, където е или пък дискретно да се премести, след разговор с автора, защото не знаем с какъв замисъл и мотиви е написал това мнение или тема. А то дори чета следното в последната измежду насоките - относно форум Философия:

Затова, тази тема идва да каже, теми, които са извън философския дискурс, ще бъдат изтривани.

Моля онези, които имат резонен интерес и убеденост в дълбоките си познания в културологичното минало на света през призмата на философията, да създават теми.

Моето мнение е, че всяко нещо може да бъде разгледано и коментирано и във философски аспект.

Също какво значи "резонен интерес", ами ако интересът не е резонен? :D И кой ще определи какъв именно е интересът на всеки един потребител? Но освен, че трябва да имаме не какъв да е, ами резонен интерес, следва да имаме и убеденост в дълбоките си познания. Ами ако са по-плитки горките ни познания и именно затова пишем, за да попитаме нещо и евентуално по-знаещите като ни обяснят нещичко, да ги задълбочим?

А бе, знаете ли какво, я да вземем предварително да тестваме годността на всички потребители - кой какъв интерес има, резонен ли е или не е резонен, какви и колко дълбоки познания притежава относно различните форуми и ако нещо не му е наред, то ... или   :3d_076:   , или :3d_150:и :3d_016: , или в краен  случай :3d_072:, а може и самият потребител доброволно  :3d_104:, докато не стане :3d_015: 

Сподели това мнение

Диана, насоките не са безкрайни, а касаят само 3 форума.

Модератор съм на тези форуми и това е моята лична преценка за нещата. Оттам-насетне, всеки има право да обсъжда или критикува. Приятен ден.

Сподели това мнение

Ти виждаш в този форум това, което искаш да видиш - зло

Аз виждам в него само добро и съм озадачена, кои теми са зло за теб?

Конкретизирай....

Охо, значи виждаш в моите писания само добро :) ха ха ха ха 

Сподели това мнение

Здравейте!

Защо са тези безкрайни насоки за този или онзи форум и/или подфорум? Къде остана свободата, личната преценка, замисълът на автора ...? Като че ли потребителите са някакви малоумни, или малки деца, или не знам какви. А и ако нещо /тема, мнение/ не е съвсем на мястото си, такава голяма беда ли е? ................

Видях тези теми с насоките и дори не ми се искаше да ги чета, Аман от насоки, много станаха. Интересно ми е тези писали темите с насоки дали въобще се ръководят от насоки?! Не, нали?.....

Сподели това мнение

Форумите на Портала са разнообразни и това, според мен е тяхното богатство. Ако едни имат тясна насоченост и специализация  и разводняването на темите в тях не е желателно, то други са оставени по-свободни, като идеята е самите потребители да оформят облика и конкретната им насоченост в момента. Съответно ролята на отделните модератори е адекватна на замисъла на форума. Докато едни форуми се ръководят, то други се следят, трети само осигуряват максимално улеснен контакт между модераторите и потребителите така, че не само задаващите въпроси, но най-вече четящите форума (без значение регистрирани или не) да се ползват от мненията. 

Нормално е различните потребители да предпочитат различни по характер форуми. Нормално е, според мен, съотношението между четящите и пишещите потребители да бъде съотв. 100/10. нормално е , ако в момента разговорите и атмосферата на един подфорум не ми допадат, избирам да не участвам в разговорите и дори да не отварям темите. За всеки влак си има пътници и за всеки пътник си има влак...

Сподели това мнение

Триенето на теми ще предизвика война. Кое его е толкова нищожно, че да остане спокойно, след като му изтрият темата? Небеса, кой заслужава подобна участ  — да бъде отхвърлен, само защото начинът му на изразяване не отговаря на раздела? За да се запази добрият тон във форума  според мен — модераторите трябва да мислят къде е мястото на темата, ако им се струва, че е публикуване в грешен раздел, но не и да посягат да трият. 

Сподели това мнение

Триенето на цяла тема е изключение в този форум и се допуска или в тясно специализираните и контролирани форуми, или ако правилата са грубо нарушени. Обикновено те се местят или се сливат с други подобни. Но ако все пак имате пример за неправомерно изтриване, моля дайте инфо - лично ще проверя. 

Сподели това мнение

Не, не се сещам за неправомерно изтриване. Просто коментирах предложението на модератора на раздел Философия, който иска да трие теми, които не отговарят на философската традиция. Да трие. Щом му се вижда човешко. Изразих позицията си по-горе, а това че може да е погрешна няма да оспорвам. Всеки с мнението си, модераторите пък с тяхното. 

Сподели това мнение

В подобни случаи темите се прехвърлят в друг подходящ форум и само в съвсем драстични случаи се трият

Сподели това мнение

Мога да потвърдя, че тук темите обикновено не се трият....колкото и да притесняват модераторите.....Което е похвално за хладнокръвието им.

Но доста теми се заключват. Уж не е триене, но е ...... абе направо заключването си е триене и то триене с последващо редактиране, което си е по-зле от триене.....

Ето, има една тема за насоки. Пусната е с мнението на създателя й и веднага след това е заключена. За да не може никой друг да коментира това мнение. Е, човешко ли е?!

Може ли и аз така да се облагодетелствам да публикувам теми с мое мнение и веднага да ги заключа за коментари?! Как става това питанм аз????? Искам и аз коня си да разигравам...

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим

Сподели това мнение

Божидар, пропускаш факта, че темите за насоки към определен форум се пишат от неговия модератор. Той определя визията на форума си и това не е тема на публично осъждане.

Ако имаш възражения и конкретни препоръки ги направи тук, това е точното място.

Редактирано от _Маги_

Сподели това мнение

Божидар, пропускаш факта, че темите за насоки към определен форум се пишат от неговия модератор. Той определя визията на форума си и това не е тема на публично осъждане.

Знаех си, че ти ще напишеш първото мнение.

Искам само едно да те запитам. Това публични фруми ли са или не? Или частни? Ако са частни, кажи на кого са собственост?

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим

Сподели това мнение

Поздравявам те за интуицията ти :)

Прочети цялото ми мнение, ако обичаш. 

Направи конкретните си предложения и препоръки  тук. Проблем ли е за теб?

Редактирано от _Маги_

Сподели това мнение

Имам чувството, че се създават проблеми от нищото. Все пак още няма изтрити теми във Философия или в Сънища. Очевидно е, че някои потребители не са съгласни с визията на Лиула за споменатите подфоруми и тук в тази тема е мястото да изразят това несъгласие, а не в темите с насоки, които не са предназначени за обсъждане. Ще се радвам ако повече потребители го направят (изразят мнението си по въпроса).

Сподели това мнение

Донка, трябва да ти кажа, че не искам разправии. Обръщам се към теб, понеже ти си Глобален модератор. С други думи, Лиула, която е модератор на форум Философия, ако може така да се каже, е подчинена на теб. Донка, тъжно ми е, че философията пострада, откакто Лиула се намеси в нея. Каза, че е дошла да внесе ред, а донесе смут и хаос. Недоволен съм от нейните правила, недоволни са и други потребители. Не я щем Лиула. При Модератор Ани нямаше проблеми. Първо, темата ми Емил Чоран, Скуката като метафизичен изблик“ е с редактирано заглавие. Вече е: Емил Чоран, Скуката като метафизен изблик. Правилната дума е метафизичен, а не метафизен. Защо е редактирана не знам. Ако аз съм я публикувал с грешно заглавие, в което се съмнявам силно, то извини ме и бъди добра, когато имаш свободно време да редактираш заглавието, както следва да е правилно — Емил Чоран, скуката като метафизичен изблик“. Второ, Лиула е заключила темата ми Космополитизъм. Нека се отключи, имам още какво да добавя. Донка, забележи, че аз не създавам разправии. Ако исках щях да се занимая лично с Лиула, просто искам проблемите да се решат по нормален начин. А по нормален път можеш да ги решиш ти. 

Заключени още са: 

— Вярванията и щастието

— Величието

— Очакванията

— Пътят към любовта

— Естественост и оригиналност

— Космически дълг

— Това, с което се бориш, само се усилва

— Справедливостта или живота

— Движим се слепешката

— Кога изпълняваме волята на Бога

— Отношението към другите, алтруизъм и егоизъм

— Какъв е смисълът на физическата красота 

Интересно е, че теми пуснати от теб не са заключвани. Вероятно Лиула се страхува от теб. Дано исканията ми бъдат уважени. Ако ми отвърнеш, че модераторските действия не подлежат на критика, аз ще напусна форум Философия, призовавам и всички останали потребители да последват примера ми и да отварят теми в други форуми, в които ръката на Лиула няма достъп. Няма проблем, че ще нищим философки въпроси, да речем, във форум Езотерика. Форум Езотерика се модерира от Модератор Ани и от Глобален модератор Станимир, има свобода. Но твърде дълго стана. 

Обобщено:

1. Искам заключените теми да се отворят и да останат във форум Философия. Ако не може, то нека бъдат отключени и преместени във форум Езотерика.

2. Темата ми  „Космополитизъм“ да се отключи и да си остане във форум Философия. Ако не може, то нека да бъде отключена и преместена във форум Езотерика. 

3. Заглавието на темата ми Емил Чоран, Скуката като метафизен изблик“ да бъде редактирано на Емил Чоран, Скуката като метафизичен изблик“.

4. И най-горещата ми препоръка е модераторските права на Лиула да бъдат отнети, това за форум Философия. Тя си има форум Таро. Нека там си модерира със здраве. Там я слушат и обичат. 

Сподели това мнение

...

Но доста теми се заключват. Уж не е триене, но е ...... абе направо заключването си е триене и то триене с последващо редактиране, което си е по-зле от триене.....

...

Темите могат да се заключат по три причини:

1. Създадени са с информативна цел и не подлежат на обсъждане (поне не в самата тема, но в редица случаи това може да се направи на други места във форума).

2. Възможностите за развитие на дискусията са изчерпани (например поради изтекла давност, но и поради други причини).

3. Дискусията е станала прекалено разгорещена и в поредица от мнения се е излязло извън границите на добрия тон. В тези случаи темите обикновено се затварят временно, но е възможно наистина, поради дългия период от време модераторите да забравят за въпросните теми и те да си останат затворени.

Предимството на заключените теми пред изтритите теми е, че първите винаги могат да бъдат отключени и дискусията по тях да продължи. Освен това те все пак могат да бъдат четени от потребителите.

Колкото до редактирането, то може да се случи както при заключени, така и при отключени теми. По-важното е редактирането да не е тенденциозно, а да има за цел единствено съблюдаването на правилата на форума. Естествено, за забелязаните нередности може да ни уведомите в настоящия подфорум (Форум за обратна връзка).

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Специално за темите във Философия - вчера ги преглеждах и за мен е загадка защо са заключени или пък вече нямам спомен ако е имало някаква причина в миналото. Заключени са и мои теми (при тях поне помня причината за заключването). Предполагам, че е въпрос на време по отношение на тези теми да се вземат нужните решения.

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Станимир, аз редовно следя форум Философия. Темите са заключени от Лиула. Добре, може да са заключени от друг модератор, но бяха заключени, след като Лиула се появи и каза, че ще е модератор на форум Философия. И аз се надявам да се съберете с Донка и да оправите нещата. Твоята тема(само тя е заключена от темите, които си публикувал там) Духовният живот като героизъм“ и аз помня поради каква причина беше заключена. Не че някой ми е казал, сам се досетих за причината. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега