Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Aurora2012

Форумите и темите в Портала - вашето мнение и препоръки

Recommended Posts

Правила

Нека си припомним правилата, и да прекъснем празното говорене.

Модератора е отговорен за форума, който стопанисва, за да изпълнява ролята си на модератор, то е защото има ценза и визията да управлява дадена тема, и да я направлява в нужната посока.

Доколкото виждам, в центъра на обсъждането е форум "Философия". Това какво се случва или не се случва с темите, е съобразно правилата, които са наложени във форума, за да може той да функционира съобразно тематиката си. 

Така или иначе има достатъчно теми, които да дадат изява на философското във всеки, могат да се отварят и нови теми, които да дават начало на нови разисквания.

Претенциите към форума или модераторите са безпочвени, първо по правилник, а и второ, по аналогия, съгласете се, че е недопустимо, някой да се разпорежда с това как да стопанисваш имота си.

Сподели това мнение

Донче, да, хубаво е още потребители да вземат отношение.

Не съм сигурна обаче, че ще го направят. И мога да кажа защо, въпреки че не е лицеприятно.

Ето аз например заставам зад всяка дума в тази тема на Viva. Както сигурно и много други. Не е случайно и подмятането на Божидар за "господарка". Вижте, нито сме глупави, нито слепи, абсолютно всички виждат какво се случва, но се правим, че не забелязваме. Докога? Хайде потребителите не ни е работа да даваме непрекъснато акъл как да се управлява това място, веднага ни се дават да четем правилата, напомня ни се, че сме на гости и ако не ни харесва, да си търсим друго място и т.н.

Ок, това е така, но все пак ще кажа явно, гласно (пардон ще напиша черно на бяло) как стоят нещата според мен, защото този форум беше едно съвсем различно място преди време.

Та, няма кой знае какво отношение от страна и на други потребители по две причини:

1) защото просто последните години все по-малко хора пишат и тази тенденция е трайна от около 3 години поне. Преди този форум беше с повече толерантност, гъвкавост, свобода ... един оазис за всички по-нестандартно мислещи хора. Далеч не всички потребители бяха последователи на Учителя, но това не беше проблем, защото тези, които стопанисваха форумите, изповядваха ценностите на Учителя. Аз вече съм го казвала, но за мен форума беше най-активен и в добра форма по времето, когато се управляваше от 4-мата админи + двамата модератори (сега глобалните такива). Те вливаха собствената си енергия в това място, решаваха казусите етично и максимално справедливо и най-важното никой от тях не се съблазняваше от властта да управлява.

2) от страх, че ако каже нещо напреки на определени членове от екипа, получава една остра и масирана атака от тях самите и от "почтените им гвардейци" (нека да съм по-мека и да не кажа "роби" и "господари").

Така постепенно дискусиите затихнаха, изчезнаха толкова стойностни хора, че вече направо не е интересно тук. Това ли искате? Какво целите? Защо държите потребители и модератори, които явно и системно нарушават нормалната и коректна комуникация, да не говорим за добрия тон или за още по-хубави неща като хармония, любов ...?

Донче обръщам се към теб, защото ти бе един от инициаторите да се разшири модераторския екип. В което по принцип няма лошо, то и в един момент форумите бяха толкова активни и разрастващи се, че имаше нужда. Но още тогава изказах съмнения, дали ще успеят да се подберат точните хора. Е, мисля, че има нужда да се помисли отново. А и без друго форумите едва вегетират и нямат нужда от голям модераторски екип.

Сподели това мнение

Правила

....

Претенциите към форума или модераторите са безпочвени, първо по правилник, а и второ, по аналогия, съгласете се, че е недопустимо, някой да се разпорежда с това как да стопанисваш имота си.

Ти също се опитваш да помогнеш някому, но си мислиш, че трябва да върнеш помощ, защото си получил помощ заради естеството на своето себевъзприемане. Твоето себевъзприемане може да бъде утвърдено само от теб, не от някой друг, който ти казва "аха, такъв си, аз съм с теб"...Това, че някой те е утвърдил, както искаш, не значи, че ти мисли доброто. 

Имотът на форума е на неговите участници. Модераторът се избира да модерира от администраторите. Цитираният от теб модератор НИКАКЪВ имот няма тука. Разпорежда се със чуждо. без да има право. 

П.С, А да, и големите планети имат огромно значение. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим

Сподели това мнение

Така си е, Диана, нито аз, нито ти искаме разправии и кавги. Пишем тук, защото искаме чисти и свободни форуми. Аз също съм нарушавал правилата, но това беше отдавна, просто не бях свикнал с тях. Не помня вече откога не съм обиждал потребител, не съм минавал на лични, вече се стремя да размишлявам върху написаното. Мога да кажа, че не съм доносник, ако изглеждам такъв в този момент. Мога да кажа, че един потребител ме обижда на няколко пъти. Не съм му отвръщал, нито съм го докладвал. Просто престанах да си пиша с него. Никога не бих поискал да не участва в този форум. Не желая това на никой от пишещите. Дори ако зависи от мен бих премахнал бановете на всички. Но това е друга тема. 

Добри намерения ме водят в тази тема. Много ще съжалявам, ако проблемите не се решат. Сега, аз съм наясно, че има някакви по-тесни контакти между модераторите, но ако модераторите са умни хора, би трябвало да се вслушат в съветите на потребителите. Нищо че не се познават лично с тях. 

Сподели това мнение

Проблемът е в това, че когато стане въпрос за правила, стегната и ясна мисъл, въобще за мисъл, ситуацията става сложна.

Въпросът, Диана, не в това, кой ограничава, кой контролира, а в това какво се пише. Проблем имаме, защото се наложи ограничение на спама, безкрайното празнословене и преди всичко на личностното чувство за значимост. Уви, мнението на никой не е толкова ценно, за да не подлежи на корекция, мнението на никой не е толкова ценно, че да не подкрепено от теза, лежаща на плещите на изследващите преди него - визирам форум "Философия".

Темата за Пиер Абелар е отключена, но не се радва на внимание, както и много други.

В крайна сметка опираме до корена на проблема, било в народопсихологията, било в манталитета на съвременния българин. А той се корени в нещо много просто - ние не можем да се движим по правила, не можем да спазваме правила, защото сме родени знаещи, можещи и за нас системата, като набор от правила, не важи.

Ужасно е да се гледа, как мъже се държат като жени, събрани на седенка, вместо да седнат и да мислят като мъже, да си съберат акъла, да се приспособят и да действат оптимално в нова среда. Но това е което ни липсва в голяма доза - приспособимост.

Редактирано от Йордан Анов

Сподели това мнение

Темата за Пиер Абелар била отключена ... Е, какво, да благодаря за благосклонността на модератора ли, че е благоволил да я държи отворена, макар че е убеден, как тука сме се събрали едни малоумни неграмотници? Ами ако искам да пиша по друга тема, от затворените, щото нямам в момента вдъхновение за Пиер Абелар? Те тези неща не стават така по команда, но явно такова е желанието на някои хора, да командват.

И кой ми говори за приспособимост само  :)

Аз казах вече - знам на какво се дължи "новата среда", тя не ми харесва и нямам намерение да се приспособявам към нея. Доста време си затварях очите и чаках дали някой, от тези които могат и трябва да го направят, няма да се намеси. Оказа се, че няма. Поне досега.

Честно казано, като знам как стоят нещата (изкушенията могат да пробият и в най-светлия човек - имам предвид Иво), не вярвам да има някаква промяна и след тази дискусия. Но ще изчакам още няколко дни, то ще си проличи.

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

Преди години Донка ми каза "след като не се отнасят добре с теб там, не пиши в тези форуми"

Естествено нещата са двоични. Това бе добър съвет, НО......

Но метафорично казано все едно да ми казват: не ходи в Бейрут, щото си лош......"Там в Бейрут нормално се избиват, има терористични актове, а ти си лош, че протестирш срещу това. "

Добре, щом тероризмът се приема......

Сподели това мнение

Мда, тероризмът се приема ...

И не само това, ами се разраства. Или както в рекламите: беше само в Бейрут, сега очаквайте и на други места :)

П.С. И отново типично за тероризма - забелязахте ли как изведнъж се увеличиха гостите и анонимните потребители, а регистрираните, които са он-лайн се броят на пръстите на ръката.

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

Лиула е вече модератор на три подфорума :3d_144: УЖАС

Защо не я направите направо админ, да изпозаключи всички теми във форумите,

както направи в Таро, а сега започва и във Философията...

и да си остане сама тука да си разговаря със себе си....интелигентно при това

Сподели това мнение

И кой е третият подфорум, на който е модераторка? Да си знаем, да не четем и пишем и там

понеже..не можем да докараме дискурса, темите и мненията ни не са теми пар екселанс,

изказваме се в рефлексията на филосовстващ субект, а не по нужния дискурс

и как не ни е срам да не знаем с подробности всякакво инфо за Боеций, ами говорим само за Господ

боже. какво доживях

Психолозиииииии, не си давайте и вашия подфорум, май само той ще остане интересен за четене

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

Като заговорихме за правилата на форума.....

Изрично е записано, че като някой бъде изтрит, не може повече да се проявява във форума. 

Мона бе съвсем изтрита, а сега се проявява като Лиулуа. Какво да мислим за правилата на форума и осожено за УЖ спазващите ги......

Сподели това мнение

Божидар, пропускаш факта, че темите за насоки към определен форум се пишат от неговия модератор. Той определя визията на форума си и това не е тема на публично осъждане.

Ако имаш възражения и конкретни препоръки ги направи тук, това е точното място.

Сега виждам каква правописна грешка съм допуснала, която за съжаление, се оказа и показа пълната истина за това, което става днес тук.

Потресена съм.  

Редактирано от _Маги_

Сподели това мнение

Божидар, пропускаш факта, че темите за насоки към определен форум се пишат от неговия модератор. Той определя визията на форума си и това не е тема на публично осъждане.

Ако имаш възражения и конкретни препоръки ги направи тук, това е точното място.

Сега виждам каква правописна грешка съм допуснала, която за съжаление, се оказа и показа пълната истина за това, което става днес тук.

Потресена съм.  

Да, _Маги_, точна си била.

Ти си потресена днес, аз съм потресена от няколко години ... И не само аз. Много хора просто млъкнаха или дори си отидоха, нямаха моето търпение. Не знам, явно аз нещо много сантиментално съм настроена към този Портал. Обаче и Божидар беше много точен - въобще днес е ден на истината :) - при този толериран и разрастващ се психологичен тероризъм, нормално е все някога чашата да прелее. Просто последната капка беше Насоките за форум Философия.

Сподели това мнение

Наистина, не съм учудена от поредния късометражен психотрилър в подобни теми. С едни и същи автори през годините. Е, има промени. Но то е нормално. Има цикличност.

Подсъдимата скамейка явно е любимо място :) Понякога местата се сменят, но не във виртуалния живот, а в реалния. Както и да е.

Сетих се за Исус Христос - който е безгрешен да хвърли пръв камък, но явно живеем във времето на квантовата физика, където време-пространството, е някак различно.

Нека админите ми махнат правата от форум Философия, нямам нищо против, въпреки, че битието на този форум, е мое дело и идея.

Нека, някой от вас или друг, все едно, се грижи по-добре за него.

Виждам, че Сърцето ви е там.

Сподели това мнение

Сигурно не е било случайност, че посветих днешния си ден на паневритмията (с благодарност за Надеждна, с която имах радостта и удоволствието да я изпълним тази сутрин) и после на децата от школата, ровейки из нета, за да направя уроците им по-вълнуващи и полезни и за мен и за тях. Товане го казах просто така... а в отговор на това защо по-малко хора пишат. Никак не са малко, според мен. Нашият форум е един от най-оживените интелектуални форуми в нета. Можете сами да се убедите, ако посърфирате малко. Е, с фейса не можем да се мерим, но и нямаме желание, защото не сме си един друг в категориите. 

Прочетох мненията ви, приятели и ви благодаря за съпричастността и загрижеността. Преди днешната дискусия се опитах да обясня разликата между форумите и техния мениджмънт. Няма да коментирам повече нито хора от екипа, нито техните действия, защото това не е етично и не е позволено от правилата. Все пак имаше дадени ценни съвети, макар и под емоционален тон. Ще се съобразим с тях и със Станимир ще преместим и отключим темите от подфорум Философия. моля да ни бъдат оставени 48 часа за това. все пак ние и работим, и ще ни е нужно време да обсъдим и реализираме най-удачното решение. Дотогава ще преместим временно темите в Езотерика и ще оставим линковете в стария им подфорум. 

Моля, продължавайте да давате мненията си за форума, те са ни много важни, но настоятелно моля да избягвате адресиране към членове от екипа и особено каквито и да било коментари на личности и техните качества. 

Сподели това мнение

Благодаря ви, че ме заставихте да се поровя в нашите форуми - богатството от темите и разговорите ни в тях наистина е уникално и си заслужава човек да си инвестира времето.... Започвам да си давам сметка къде и защо си губя част от времето напоследък. Но може би всеки период си има смисъл и предназначение... Не можем да оценим нещо стойностно по подобаващ начин, докато не го погледнем от разстояние, може би. Започвам да разбирам хората, които четат форума ни с години и нямат порив да пишат.... все още :)

Сподели това мнение

Хм, Донка, призоваваш към НЕ-лично отношение. 

Искаш да кажеш НЕ-лично отношение ....... Щото, ако една личност създава всички проблеми заради това да не проявяваме лично отношение към нея,......

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Да, Божидаре, призовавам, защото това са изначалните правила на този форум и всеки от нас се е подписал да ги спазва. Изключения няма. Изтрих квалификациите от мнението ти, да се надяваме, че само аз съм успяла да ги прочета, защото мисля, че не си в настроение да си себе си и утре вероятно щеше да се чувстваш малко криво заради тях. Не разбирам защо толкова болезнено се приемат промените в един от подфорумите - всички имат свободата да пишат в десетките други също интересни форуми и теми. За сведение - заключените теми вече са отключени и преместени в езотерика. Всеки може да пише в тях.

За втори и последен път МОЛЯ да оставяме клавиатурите си на спокойствие, когато емоциите надделеят над спокойния тон тук. Мнения, които засягат членове от екипа няма да бъдат толерирани дори в тази тема, защото рискуваме да създадем отново един стар прецедент, който за малко не разби форума преди години. Слава богу - тогава разумът и любовта надделяха над  егото и се роди новата версия на форума в този и вид. Благодарности на Дианчето, която беше една от акушерките му тогава и все още има място и в сърцата и в редиците на екипа ни - винаги, когато прецени, че има възможности желание. 

Сподели това мнение

Аз не мисля, че тук е писано с някакви разбушували се емоции. Нито аз, нито Viva, mvm или който и да е друг, може би с изключение на Божидар, но това си е негов стил на изразяване, сме писали в тази тема афектирани, напротив, всеки от нас добре си е премислил и подбрал думите; просто това е най-мекия вариант, който въобще е възможен, за да изкажем това, което е очевидно сякаш за всички други, освен членовете на екипа.

И не, не е коректно да кажеш акушерка.

Идеята за широк екип си е твоя, твое е и кадруването за него. Просто аз бях една от тези, на които предложи модераторски пост.

Аз още тогава бях против идеята и изказах силни съмнения относно някои решения. Не случайно около година може би след това напуснах екипа, защото нещата бяха започнали да буксуват. Не можеш да събереш много и различни хора да дърпат една кола в определена посока, някои ще теглят надясно, други - наляво. Твоята идея беше, че ако искаме тези с уклон вляво да не правят проблеми, нека да им дадем пагони и по този начин да ги впрегнем в каруцата, като така те ще се почувстват задължени да теглят надясно. Само че това е илюзия, както го доказа практиката и вече е видно не само от мен, ами от всички други. 

Но за мен по-важното е, че промяна тук няма да има. Тогава остава другият вариант - да си намеря друга среда :)

Поздрави на всички!

Сподели това мнение

Аз бих се смяла. Смешно е. Мвм, стараеш се, но ...

Модераторска бележка: моля не се отнасяйте с неуважение към останалите потребители.

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Аз бих се смяла. Смешно е. Мвм, стараеш се, но ...

Ей тук моят вътрешен отговор (а умът ми не отговаря за него, нито моите чувства) нещо се възпротиви. 

Ролята на МВМ в този фодум е много голяма. Не всички я разбират.....

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Да, уникална е. Що не си направи един форум тя? Виждам, че иска да ръководи. 

спрямо това как "ръководят" някои хора, тя ще е много добра.

ти още не си осъзнала смисъла на сегашната ни дискусия, а?! 

Има една тема, която съм пуснал.......

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега