Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Aurora2012

Форумите и темите в Портала - вашето мнение и препоръки

Recommended Posts

Разбирам реакцията - аз също бих реагирала и то по много по-драстичен начин, ако защитата се отнасяше за някой от другите форуми или за Таро за начинаещи. Все пак мотивите на модераторите да поискат тази промяна ми прозвучаха сериозни и разумни. Не мисля, че този модел има почва за приложение в другите подфоруми. От друга страна следва да отбележа, че модераторският екип също има свой защитен подфорум, който ползваме за наши екипни нужди и това е съвсем нормално. Напомням, че няколко проекта, свързани с изучаване на беседи, също минаха през подобно обсъждане и дори експериментална работа. Все още не сме съвсем сигурни дали обсъждането на беседи няма да привлече повече участници и по-сериозно отношение, ако потребителите не чувстват неудобство да споделят твърде лични мнения и преживявания пред неопределено широка публика - целия нет. Има неща, които можем да споделим само със близки свои съмишленици, нали? 

Сподели това мнение

Като сте започнали да слагате пароли и за четене и за писане, предлагам на модераторите от "психотерапия онлайн" и астрология, да си сложат подобни пароли.

По този начин всеки желаещ, или новорегистриран няма да може нито да чете нито да пише там, и модераторите ще си влизат да си разговарят помежду си като ВИП клуб.

Ако все пак някой се престраши да напише на лично писмо-въпроос към модераторите, който да бъде публикуван и обсъждан, да му бъде искано да заплати за услугата

Абе, както сте тръгнали, защо не си запаролите всички теми във форумите и си останете само няколко близки да си говорите тук, за да не ви копират ценните разсъждения и по други места...аааааа, нали има авторско право, айде де

Голяма серетност значи, то стана по-зле от форум за конспирации

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

Като сте започнали да слагате пароли и за четене и за писане, предлагам на модераторите от "психотерапия онлайн" и астрология, да си сложат подобни пароли.

За психотерапия не знам, но форум Астрология ще последва модела на форум Таро.

Ще рече, че определени теми, практики и техники в астрологията, както и цитати от редки източници, преводи на специализирана литература, съответно - техния анализи и проверка ще бъдат предоставяни само на хора, които имат сериозен интерес към материята. Нещо което съм се въздържал да правя до сега, както се казва  - "на всеослушание".

Това е така, защото някои неща, могат да се обсъдят само с хора, които са достигнали определено ниво на познание в материята, имат определена практика, и преди всичко собствено мнение изградено с опит, а не от четене на книги.

Основното в тази идея, не е рестрикцията, точно обратното. Ако човек има интерес и желание да учи и практикува, подобни мерки биха били стимулиращи. Казвам това, не от гледна точка на хипотетичното, а защото аз също участвам в форум устроен по подобен начин.

Проверено е - работи!

Редактирано от Йордан Анов

Сподели това мнение

както и цитати от редки източници, преводи на специализирана литература, съответно - техния анализи и проверка ще бъдат предоставяни само на хора, които имат сериозен интерес към материята. 

не знам от какви руски или други форуми взаимствате, но това е егоистично. Да преведеш "ценна" статия и да си я държиш само за себе си и за няколко подбрани, Бог знае подбрани по какви критерии

Добре, че има хор,а които превеждат и статии и филми, които си правят анализи и това се разпространява свободно в интернета, иначе, ако всички се скъпяха за труда си като вас,

съществуването на интернет щеше да се обезсмисли

Сподели това мнение

ако потребителите не чувстват неудобство да споделят твърде лични мнения и преживявания пред неопределено широка публика - целия нет. Има неща, които можем да споделим само със близки свои съмишленици, нали? 

Това пък ми звучи като някакви вуду истории., като някакъв сатанизъм

Какво толкова има да се крие, което да не е за четене публично

А за  споделяне на  много лични мнения и преживявания, има скайп, и много други видове общуване, затворени групи в социалните мрежи и др. 

Ваша си работа, баш ме брига и таро и астрологията, но се издразних от тази секретност.

Като направите Лиула и админ, непременно го оповестете публично, да зная да си обирам крушите навреме, щото няма да се търпи

Лиула, няма ли да си сложиш паролки за достъп и на сънищата и на философията, че и за там се иска доказване на способности, и не всеки може да се изявява със   100% успеваемост в тези твърде трудни поприща?

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

Решението вече така или иначе е взето. Форумната среда позволява да се правят затворени форуми, но аз все пак съм против това да става тук в Портала. И аз бих могъл да напиша много неща, които не са за пред масовата публика. Но просто не го правя. Според мен нивото на форума трябва да се определя от потребителите, а не потребителите да бъдат подбирани така, че да отговарят на форумното ниво. Това не е курс, а модераторите не са учители. За обучение има множество подходящи варианти и за мен форумът не е такъв. Разбирам добре, че за форум Таро са положени големи усилия с които вероятно се злоупотребява. Но според мен това се дължи на лоша преценка на форумната среда и на възможностите, които тя предоставя на модераторите да реализират целите си. Средата във форума разбира се може да бъде нагодена според желанията на модераторите за да се компенсира тази лоша първоначална преценка. В това по принцип няма нищо лошо. Но аз не бих го разрешил, ако зависеше от мен. Т.е. аз не бих поддържал подобни закрити форуми.

Сподели това мнение

Хубаво е да влезем и "в обувките и на другия". Направила съм, преценила съм, поела съм риска. Нека и другите го направят, не боли. 

Хората са различни, очакванията им, представите им, нормално. 

Преценката не зависи от форумна среда, а от целите и задачите на всяка една наука. Но не мисля, че тук е мястото да се коментира това, излизаме извън контекста. 

Поздрави.

Сподели това мнение

Моля да не се преекспонира и спекулира излишно предприетата мярка. Тя има своите основания и не мисля, че с нещо вреди на целия форум. Точно обратното. Нека оставим времето да покаже какви ще бъдат резултатите. В крайна сметка потребителите на високо специализираните форуми не са чак толкова много по разбираеми причини. Второ - има свободен вариант за потребители, където всеки може да чете, пише, задава въпроси. 

Един от моите мотиви да се съглася с проекта беше именно общият вид на форумната среда. Често в списъка на новите теми се създава впечатлението, че този форум има само Таро (и то на високо ниво) и Психотерапия онлайн, което не е вярно. Така списъкът, който проверяваме всеки ден значително ще олекне и ще изпъкнат много теми и в другите подфоруми, които иначе бързо потъват. 

Мотивът за въздържането от писане заради прекалено широка публичност е много сериозен и мисля има реална почва. Психотерапия онлайн го усещат много силно и там също търсим някакви компромисни варианти. Не е въпросът в някаква секретност, тайни, затворени общества, но все пак има някаква санитарна предпазливост, която човек спазва. Факт е, че форум Таро и модераторите му наистина бяха подложени на некоректно отношение от някои потребители - съвсем несправедливо. Налагало ми се е да трия груби невъзпитани коментари, които нямат нищо общо с материята, а коментират личността им - нещо напълно забранено в този форум. Няма да изтрия (засега) коментарите в тази тема, но моля да бъдат прекратени

Дали този форум е "такъв" - това никой не може да каже. Форумът е жив и се развива в полза на своите потребители. Ако потребителите имат нужда от защитени форуми - не сме ние тези, които да ограничат тази възможност. А и изненадвам се на болезнената реакция на хора, които декларират, че не четат тези форуми и не харесват екипа им, а все пак настояват да останат отворени за четене и дори за писане.... 

Светъл ден, приятели!

Сподели това мнение

Предполагам, че Кон има предвид мисълта, която се появява на началната страница под рубриката "За размисъл днес". Тя се генерира автоматично от бази с мисли от беседи, които попълваме редовно. Едната база е с мисли, преведени на руски език. Създателите на сайта и на базите с мисли са заложили това още в самото начало. Предполагам, че това тяхно решение е свързано с мнението и с пророчествата на Учителя за Русия - например тук:

в Русия ще стане духовна промяна, там ще приемат новите идеи, Русия ще изпълни своята духовна мисия. Сега Христос ще възтържествува в Русия. Това е за посветените и не е нещо, което да се говори на невежи: невежите хора навсякъде са опасни. В Русия ще дойде духовното, сега там има чистене, всички стари възгледи трябва да се пречистят – това е оран.

Сподели това мнение

Благодаря!

Сподели това мнение

Кон Круз, опитах да ти пратя съобщение, но ми излезе отговор, че не можеш да получаваш съобщения.  Дано поне ти отговорят защо.

Сподели това мнение

Потребителят Кон Круз многократно бе предупреждаван да не злоупотребява с изпращането на лични съобщения до потребители от форума, които не желаят да общуват с него. Тъй като личните съобщения са достъпни само на потребителите, но не и на модераторите и администраторите на сайта, те не могат да бъдат модерирани, както мненията. След поредната серия от оплаквания, предупреждения и неспазени обещания, се наложи да бъде ограничена кутията за лични съобщения. Не можем да си позволим един потребител да създава неприятен образ на сайта и форума ни. Потребителят Кон Круз отлично знае това, тъй като това не е първата санкция, прилагана при подобно негово поведение. Все пак, той има възможност да участва в темите, доколкото спазва правилата и тона на общуване в този форум. 

Сподели това мнение

Много интересно.

Кон Круз днес, без никаква провокация, беше наречен "потребител на психодиспансера" и "нискочел съфорумец" от мечоларе. 

Мненията не са модерирани, въпреки че сигнализирах.  Това позволено ли е, за да знам аз как да се обръщам към хората.

Кон Круз е от малкото потребители и има несъмнен принос към форума.  Лесно се режат хората, по-трудно е да се задържат.

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

Благодаря за сигнала. Темата беше почистена. При следващи подобни нарушения, моля, изпратете ми лично съобщение с линк към мненията.

Сподели това мнение

Току-що, Донка каза:

Потребителят Кон Круз многократно бе предупреждаван да не злоупотребява с изпращането на лични съобщения до потребители от форума, които не желаят да общуват с него. Тъй като личните съобщения са достъпни само на потребителите, но не и на модераторите и администраторите на сайта, те не могат да бъдат модерирани, както мненията. След поредната серия от оплаквания, предупреждения и неспазени обещания, се наложи да бъде ограничена кутията за лични съобщения. Не можем да си позволим един потребител да създава неприятен образ на сайта и форума ни. Потребителят Кон Круз отлично знае това, тъй като това не е първата санкция, прилагана при подобно негово поведение. Все пак, той има възможност да участва в темите, доколкото спазва правилата и тона на общуване в този форум. 

Нито веднъж не съм бил предупреден. Мога да се закълна в това. Даже бях санкциониран без да знам защо. За какви точно мои провинения става въпрос? От кои дати? Имахме чат в който се съгласих с Вас, че трябва да се държа по - добре: беше във връзка с това, че на шега си бях написал една титла... (чатът се отнасяше само и единствено за тази моя проява, не за друго). Какво толкова съм извършил преди или след това (наблягам на второто)? Нито веднъж не съм обещавал, че няма да пращам лични съобщения на еди кого си. Нито веднъж не се е случило потребител да ме помоли да спра да му пиша (най - сериозно го заявявам). Поредната сесия от оплаквания? За пръв път научавам, че са се оплаквали. Ако знаех щях да помоля да ми бъде посочено кои са потребителите, за да спра да им пиша.

С какъв срок е наказанието? Това е много важно. :)

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Цитат

Здравей Христо,

След поредното получено оплакване от потребител за тормоз с лични съобщения, смятам, че нямаме основания да се надяваме, че нещата ще се променят. Обещанията са си обещания, фактите - факти. 

Настоявам администраторът Иво да блокира опцията ти за изпращане на лични съобщения, а ако това не е възможно, да блокира профила ти за неограничено време. 

Благодаря за участието във форумите, но не можем да си позволим наш потребител (активен) да ни "представя" пред останалите потребители в тази светлина. 

Желая ти успешна кариера и свобода на действията, където и да решиш да се подвизаваш, с изключение на Портала към съзнателен живот.

Донка

Това е предупреждението. Останалата кореспонденция и особено оплакванията нямам право да публикувам, защото не са написани от мен. Също така нямам никакво право да давам информация за оплакванията и най-малко за имената на хората, които се оплакват. Проверили сме случая и сме се убедили в основателността на оплакванията. Добре знам похвата на Христо да бъда въвлечена в безкрайни обяснения. Добре знам и на какви стъпки е способен, когато реши да подразни някого. Това време отдавна мина. Не публикувах горното си съобщение заради него, а заради останалите потребители, които все пак имат правото да знаят истината. Срокът на отнемането на кутията е в ръцете на администраторите, но е в зависимост от поведението на потребителя във форума. 

Сподели това мнение

Първо да уточня: това съобщение го виждам за пръв път. Възможно е да не съм го забелязал - не твърдя, че не ми е било изпратено...То обаче не е предупреждение, а уведомление за предстояща санкция.

Неслучайно попитах по - горе какво точно и какво толкова съм направил и по - важното (наблягам): преди или след чата ми с Вас, в който ме предупредихте по друг повод и аз се съгласих (след което съгласие не смятам, че съм имал прояви, които биха могли да се определят като тормоз и като основание за наказания).

Имам едно разумно предложение. Правя го публично поради техническа причина и главно с цел по - голяма тежест. Да приема сега, че вече наистина съм предупреден да внимавам в личната ми кореспонденция. Понякога ми се е случвало да досаждам - не споря. Както споменах и по - горе: никой не ме е молил да спра да му пиша... Не съм идеален, но смятам, че съм по - добър юзер от преди (което навежда на мисълта, че може да стана и още по - добър). Предложението ми е тук да обещая "пред цяла вселена на тоз славен рът" да бъда по - ненатрапчив и в замяна на това да получа отново достъп до пощенската ми кутия.

Но както решите. Живи и здрави... Помислете и преценете. :)

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Благодаря за откровеността. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега