Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Aurora2012

Форумите и темите в Портала - вашето мнение и препоръки

Recommended Posts

Цитат

Пише много, нещата, които пуска, са интелигентни и забавни; държи се добре.

Личните съобщения затова са лични, защото писаното в тях не касае целия форум.  Имат и опция за блокиране на потребител.  Във форумното пространство не съм виждал Кон Круз да се държи по начин, заслужаващ санкция, напротив - виждал съм го да не отговаря на обиди. 

Винаги сме го оценяли адекватно и сме били благодарни, дори, когато беше времето да трием негови мнения без да го предупреждаваме дори. Въпреки заслуженото изтриване на профила преди години и неприятните хакерски набези в нашите профили и в платформата (в рамките на отмъщение, заявено в прав текст), ние допуснахме потребителя Христо да се регистрира без да ни уведоми за това (ние разбрахме веднага, но лично аз се застъпих да бъде оставен на спокойствие и под моя лична отговорност). Оставихме профила и сега, въпреки задкулисното натрапчиво поведение към избрани от него потребители (жени). Взехме възможно най-деликатната мярка. Би следвало да се оцени. 

Модераторският екип няма нужда от нов модератор. Това е сложна платформа и обучаването и доверието към нов човек е сериозна работа. Модераторите нямат имунитет срешу нападки на потребители - за нас важи същия правилник, както за всички. Изключение прави клаузата, че не сме длъжни да даваме обяснения за модераторските мерки. Въпреки това, в момента го правя. Това не е оправдание, но обяснение за потребителите, които не познават добре правилника и прецедентите. Ако някой смята себе си или друг потребител за несправедливо нападнат, нека сигнализира модератор със съответния бутон. Няма как да има 24 часов контрол на всички теми. 

За намалелите разговори във форума... Моля да ми дадете линк към форум с подобна на нашата насоченост, който е значително по-жив. Моето обяснение, базиращо се на факти, вече изложих по-горе. Разширяването и обогатяването на възможностите на мрежата за общуване. Изпитала съм го на свой гръб... 

Сподели това мнение

Когато рицарите са завладяли Ерусалим по-будните от тях там са започнали да се облагородяват, защото са разбрали, че не те са носителите на цивилизацията и културата. Така е и положението на модераторите, те имат най-много нужда от превъзпитание. Защото егоманяшко е да си мислиш, че толкова добре си опознал себе си, че да поемаш отговорност и за другите хора. Толкова добре си разбрал Учението на Учителя, че да се изказваш като последна инстанция. 

Количеството на празни приказки, лишени от съдържане ми навява мисълта за картата "глупакът" от колодата на Таро. Тласкан от кучето към пропастта, неподозиращ опасността...

Сподели това мнение

преди 5 часа, Донка каза:

Би следвало да се оцени. 

Оценено е, Донче (дори и да не си личи)... :D Казвам го сериозно и без друг смисъл, макар че се смея. :)

Александър Кьосев (mecholari), високочели ми съфорумнико, след като си толкова духовен, защо не отговори по по - кратък и възпитан начин на темата ми? Това, което ти си мислиш за мен, аз съм си мислел за теб..., но не съм тръгнал да ти го навирам...в лицето. Мисля, че ако продължиш в същия дух ще е добре да си понесеш последствията, за да няма двойни стандарти. Особено с оглед на коментара, в който споменаваш модераторите.

Сподели това мнение

Току-що, Кон Круз каза:

Оценено е, Донче (дори и да не си личи)... :D Казвам го сериозно и без друг смисъл, макар че се смея. :)

Александър Кьосев (mecholari), високочели ми съфорумнико, след като си толкова духовен, защо не отговори по по - кратък и възпитан начин на темата ми? Това, което ти си мислиш за мен, аз съм си мислел за теб..., но не съм тръгнал да ти го навирам...в лицето. Мисля, че ако продължиш в същия дух ще е добре да си понесеш последствията, за да няма двойни стандарти. Особено с оглед на коментара, в който споменаваш модераторите.

ЦРУ, всъщност не се казвам така. 

Сподели това мнение

Чукча не е читател, той е писател. Затова има нужда от публика. Изобщо, да споделяш с Бог интимно не е достатъчно, да се покаеш и разкаеш, да интегрираш и трансформираш собствената си сянка и се превърнеш в цялостна личност, без врагове навън, никой да не може да те обиди. Нали имаш Бога и Той те цени?... Или да го заменихме с ухилените емотикони на тълпата "Осана… Осана…" И след това "Разпни го.... Разпни го...."

цитат: Виж, аз съм зает човек и нямам време да чета километрични постове, относно всичко, което на човека му е минало през ум.

За какво му е на такъв човек оживление, като няма да чете?

Редактирано от mecholari

Сподели това мнение

Почти съгласна за четенето, но според мен се имат предвид само "километричните постове", които аз също чета по диагонала. Те често са копи-пейст без мяра. Да се напише такъв пост отнема много време, а то е ценно... Разговорът, все пак, не бива да преминава в монолог. 

Форумът "наука" ми е добре познат. Правилно е заключението, че той не е от същия вид, като нашия. Разликата е в значително по-широкият обсег на тематиките. Това стоеше като избор в първите години на съществуването на нашия форум. Имаше предложения за значителното му свиване само до тематика, свързана с Учението. За щастие, отстояхме широтата на тематичния обсег и подредихме форума. Сред форумите под името на Учителя, нашият е най-свободен и широк. Аз се радвам много и съм благодарна, че при нас работят психотерапевтите. Вече обясних защо и им благодарих в специална за това тема. 

За мечолари - съгласна съм за споделянето с Бог... Това е една от причините да понамаля своето участие в темите... Може би и други го правят. От друга страна, споделянето има огромно значение. На мен ми се е случвало да ми помогне мой собствен пост, пуснат 10 г. по-рано, за който вече съм забравила, и го откривам напълно случайно... 

Сподели това мнение

Донке, аз още помня един пост на Кристиян, който прочетох преди 12 години. Важно е качеството, а не количеството. Нямам против дори всичко да мине в архив. Пак ще има стойностни неща за четене. Не искам нищо да променям, нито да сменям модератори и смятам, че човек като отиде на едно място, каквото му предложат, трябва да е доволен. Учителя казва, че трябва учениците да са като теменужките, да не се виждат много много, но да привличат със силната си миризма. Учителят ще бъде открит от всяка търсеща душа и без да правиме циркове и шоу програми, шумни реклами и да се търси показност.

Сподели това мнение

Ако вдигнем ограниченията на пощенската кутия, и потребителят отново си позволи тормоз, това ще означава следващата стъпка - изтриване. В момента затворената кутия предпазва потребителя от изтриване. Настойчивото поведение само влошава нещата.. 

Моля, покажете ми къде точно в момента има пристрастно модериране, за да го отстраня лично. 

Сподели това мнение

преди 16 часа, Alexeo каза:

Не знам изобщо да има друг форум с подобна насоченост, но активни форуми има - форум Наука например, в който има множество раздели.

Форум Наука

Аз бих добавил и kaldata. Но Порталът беше и може би продължава да е най - добрият подобен форум (не съм видял дори в последните сухи години някой друг подобен сайт, който да е с по - голяма активност). Знам за един широкопрофилен и появил се по - късно сайт, в който имаше много по - голяма активност и десетки пъти повече потребители, но вече не е сред живите...

Сподели това мнение

В 28.02.2019 г. at 15:31, Донка каза:

Ако вдигнем ограниченията на пощенската кутия, и потребителят отново си позволи тормоз, това ще означава следващата стъпка - изтриване. В момента затворената кутия предпазва потребителя от изтриване.

Нямам нужда от това предпазване. Готов съм да поема риска. Няма да пращам нови съобщения на някой, ако той не ми отговаря. :D Обещавам. Ще бъда и по - внимателен в играта на гатанки. В крайна сметка се намират и хора, които имат желание/нямат против да комуникират на лс с моя милост.

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега