Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.12.12 - 30.12.12)


Recommended Posts

24.12.12

 

Я бы хотел, чтобы приходящий ко мне рассказал о своей любви, а не о своих страданиях. Я бы хотел, чтобы мне рассказывали о страданиях, происходящих от любви. Мать переносящая страдание от ребёнка в своей утробе, несёт самое благородное страдание. Она скорбит, но в ней – радость. Никто не может родить без любви. Помните: Без любви никакая идея в мире родиться не может. Никакое благородное чувство не может родиться без любви. Никакое счастье в мире не может родиться без любви. Никакой прогресс, ничто в мире не может прийти без любви.

 

Когда рождается ребёнок

 

 

Аз бих желал, който иде при мене да ми разправи за своята любов, не за страданията си. Аз бих желал да ми разправят за страданията, които излизат от любовта. Една майка, която носи едно страдание на онова дете в утробата си, тя носи най-благородното страдание. Тя скърби, но има радост в нея. Без любов никой не може да роди. Помнете: Без любов никаква идея не може да се роди в света. Никакво благородно чувство не може да се роди без любов. Никаква благородна постъпка не може да се роди без любов. Никакво щастие в света не може да се роди без любов. Никакъв прогрес, нищо в света не може да дойде без любов.

Като роди дете

Линк към коментар
Share on other sites

25.12.12

 

Сейчас всем вам пожелаю, чтобы Слово стало в нас плотью, воплотилось. Прежде всего, если необходимо, выберете для себя идеал, по которому необходимо жить. Кто он? Я назову его Новый Адам, назову его Христос, сын Человеческий. Он придёт судить. Сын Божий придёт в мир. Кто Сын Божий? – Тот, кто всегда любит людей больше, чем они его любили.

 

Слово стало плотью

 

 

Сега на всички вас пожелавам Словото в нас да стане плът, да се въплоти. Най-първо, ако трябва ще си изберете един идеал, с който трябва да живеете. Кой е той? Аз ще го нарека Новия Адам, Христос го наричам, Син Човечески. Той ще дойде да съди. Синът Божи ще дойде в света. Кой е Синът Божи? – Онзи, който всякога обича хората повече, отколкото те са го обичали.

Словото стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

26.12.12

 

Христос пришёл на землю пригласить женщин обернуться к Господу, покаяться и последовать за ним. Новая религия будет религией женщин, чтобы отказаться от отца своего и матери своей, от теперешних мужей – отказаться от всего. Что вы на это скажете, мужья? Необходимо радоваться, потому что у вас будет новая жена, от которой будет полыхать нечто новое, идеальное, хорошее. Тогда целый мир преобразуется. И тогда новая жена начнёт месить хлеб в мире. Тогда матери будут месить хлеб, от которого будут рождаться будущие дети. Тогда будут рождаться гении и святые.

 

Блажен, кто вкусит хлеба в Царствии Божием

 

 

Христос дойде на земята да покани жените да се обърнат към Господа, да се покаят, и да го последват. Новата религия ще бъде религия на жените да се откажат от баща си и от майка си, от сегашните си мъже – от всичко да се откажат. Какво ще кажете вие, мъжете, на това нещо? Трябва да се радвате, защото ще имате една нова жена, от която ще лъха нещо ново, идеално, хубаво. Тогава целият свят ще се преобрази. И тогава новата жена ще почне да меси хляба в света. Тогава майките ще месят хляба, от който ще се раждат бъдещите деца. Тогава ще се раждат гении и светии.

Блажен, който яде хляб в Царството Божие

Линк към коментар
Share on other sites

27.12.12

 

Я уже наполнил всю Землю и воздух новыми идеями и люди начнут принимать их, но каких препятствий не было в начале.

 

Педагогический разговор

 

 

Вече съм напълнил цялата Земя и въздуха с новите идеи и хората ще почнат да ги приемат, но какви ли не препятствия имаше в началото.

Един педагогически разговор

 

Линк към коментар
Share on other sites

28.12.12

 

Если придёт Христос и изъявится вам, то умер ли он? Кто тот, кто вас избавляет от всех страданий? Не есть ли Он? Не есть ли сын человеческий, приходящий и разрешающий все затруднения в вашей жизни. Он скрыт в тысячах форм. Под формой вашего отца, вашей матери, вашего брата, вашей сестры, вашего слуги, под формой дерева. Он – везде, где его ищешь.

 

Когда рождается ребёнок

 

 

Ако дойде Христос и ви се изяви, умрял ли е? Кой е онзи, който ви избавя от всичките страдания? Не е ли Той? Не е ли син човечески, който дойде и разрешава всичките мъчнотии във вашия живот. Той е забулен в хиляди форми. Под формата на вашия баща, на вашата майка, на вашия брат, на вашата сестра, на вашия слуга, под формата на едно дърво. Навсякъде, дето да го потърсиш – Той е.

Като роди дете

Линк към коментар
Share on other sites

29.12.12

 

Чтобы исполнился Божественный План всем в мире необходимо работать для подъёма женщины. Женщина проходит через посвящение. Ей необходимо быть красивой и отречься от отца своего и матери и прилепиться к Богу. До тех пор пока женщина не полюбит Бога и не пожертвует всем ради Него, она не может подняться каким бы то ни было образом. Ей нет необходимости жертвовать своими убеждениями, в соответствии с которыми она родилась для какого-либо мужа в мире. Это значит – посвящённая женщина. Всякая женщина, которая отрекается от своих религиозных верований из-за мужчины – страшная женщина. Именно эти женщины принесли самые большие существующие несчастья.

 

Блажен, кто вкусит хлеба в Царствии Божием

 

 

В света всички трябва да работят за повдигане на жената, за да се изпълни Божествения План. Жената минава през посвещение. Тя трябва да бъде красива и да се отрече от баща си и от майка си и да се прилепи към Бога. Докато жената не залюби Бога и не жертвува всичко заради Него, тя по никой начин не може да се повдигне. Тя не трябва да жертвува своите разбирания, с които се е родила за никой мъж в света. Това значи жена, която е посветена. Всяка жена, която се отрича от своите религиозни вярвания за един мъж, е ужасна жена. Тези жени, именно са донесли най-големите нещастия, които съществуват.

Блажен, който яде хляб в Царството Божие

Линк към коментар
Share on other sites

30.12.12

 

Христос изъявлял Божию Волю и не служил самому себе. Говорит: Да изъявится воля Божия. – Каждый человек, выполняющий в данном случае волю Божию как необходимо, – Христос. Говорит: Христос ли ты? – Если люблю людей – я Христос. Если не лгу людям я Христос. Если везде, где прохожу, налаживаю порядок – я Христос. Что значит Христос? Вы можете быть Христосовцами [похожими на Христа, как Христос]. Я пожелал бы всем быть Христосовцами.

 

Молодой сын

 

 

Христос изявяваше Божията Воля и не служеше на себе си. Казва: Да изявя волята Божия. – Всеки човек, който в дадения случай извършва волята Божия, както трябва, той е Христос. Казва: Ти Христос ли си? – Щом обичам хората – Христос съм. Щом не лъжа хората – Христос съм. Щом внасям навсякъде ред и порядък дето мина – Христос съм. Какво значи Христос? Вие може да бъдете Христосовци. Аз бих желал всички да бъдете Христосовци.

Младият син

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...