Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любов от пръв поглед


luli

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Юлия, май бъркаш форума с телевизионния канал на ясновидците :))).

Освен това форумците разискваме тъкмо такава тема - за врачките, врачуването, гледането и предсказването....-доколко са надеждни и има ли смисъл да питаме някой друг, има ли смисъл да ни се отговаря и чия информация е достоверната :) Хайде спокойно, не се стресирай предварително, а бъди себе си.

Отговорите са в самата теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Момиченце,май наистина си сбъркала форума..

тука се опитваме да размишляваме всеки по свой си начин,а не чакаме нагото някой друг да ни реши проблемите :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Ахи , Май така се е объркала Юлия . Ясновидци и екстрасенси , не се виждат ноколко .

Ако искате да помислим заедно за любовта от пръв поглед .

Има някаква химия определено . Нещо като , уау я виж ти , какво същество стои пред мен , и после не можем някак да се отлепим от обекта .

Ние сме " Влюбени " , става омагьосване някакво , мислите започват да се пропиват с усещането за този човек . Ние се чувстваме " влюбени " и загубени " :( много често , когато е твърде силен магнетизма на някой , човек наистина може да се загуби там из всичките тези вълни от любов .

Първото ми влюбване , беше точно такова - " от пръв поглед " . Силно преживяване наистина , преодолях привличането си към този човек след много време ,когато вече не бях влюбена и можех да мисля , що за човек стои пред мен .

И не щещ ли точно тогава този човек се "влюби " в мен . Започна една преследване . Много се бях изумила .

Какъв кръговрат на живота само .

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да пооомислим щом казваш...бързо ще споделя

И не щещ ли точно тогава този човек се "влюби " в мен . Започна една преследване . Много се бях изумила .

:) да разбирам ли, че значи ти си го "разлюбила" след втори - трети... поглед :unsure: трудничко е да стане точната "химия'... от пръв поглед сега ( замърсена е окръжаващата среда :ph34r: ), да не казвам - невъзможно, защото нали уж всичко е възможно :v:

:smarty: Не вярвам , ама ниикак не вярвам на мъжката любов от пръв поглед....щото "погледчето" обикновено не е оДухотворено, а си е много приземено...гледат като слънчогледите...бюст - бедро...няма лошо :lol: охохоо, който има време или е самотен...да се връзва... :v: написаното не важи за всички съпорталци...те правят изключение - по подразбиране :P

:D Веселото е обаче когато започват да ти споделят( понеже съм от силно магнетичните :rolleyes: )как усетили веднага, че ти си му сродната душа :blink: не е възможно да имам чак толкоз сродни души...нали :dancing yes: а и "преследването" ми тежи...нали трябва да сме учтиви...да не нараним душата на човека :P

Дано "първият" поглед да е винаги много верен :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

:rolleyes:

Ако усетя, че се "влюбвам" от пръв поглед, вече затварям очи, броя 24 часа и после поглеждам пак - няколко пъти. :dancing yes:

След тази "операция" вече обичам човека такъв какъвто наистина е - не съм влюбена в представата си за него, той не измества останалите от моя свят. Просто всички и всеки си отива по местата.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз като Донка! Че то бедра и бюстове дал Господ. И като тръгне една химия... Решението е да обичаш всички! Може да си физически с една, но можеш ли да си затвориш очите за толкова съвършенство наоколо? Михаил Иванов казва: "Двамата живеят заедно, но какво става в главите им - като гледат някой филм с някоя звезда, или по улицата, в службата, и т.н..." Аз съм влюбен в красотата! И тя може да е гледката на заревото на изгрева от балкона ми или индивидуалната неповторимост на чара на всяка жена. Уьсещам, че с годините ми харесват по-млади момичета - стандартният синдром на прогресиращата възраст. като бях по-малък, напротив, страхотно ме теглеха каките!

А за влюбването - постоянно съм влюбен! Влюбен съм в жената, с която живея и я обичам!

Влюбен съм в живота, в свежестта на силата в пространството, в божественото в мен! Влюбен съм в красотата на Богинята - Анима в мен и в нейното отражение и проекция в милиардите жени - ходещи съвършенства!

А за физическото проявление на влюбването - секса - с една! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Лично на мен не ми е хубаво(не ми е приятно) да се възприемат хората като сексуални обекти. Примерно мъж и жена, които изглеждат добре да не могат да разговарят спокойно, защото поне единият си представя сексуални "нещица" с другият(пожелава го) в момента.

Уважението към човека, събеседника, според мен, би следвало да се прояви в "безполово отношение". Като разговор между равни/еднакви и непривличащи се по пол.

Нямам пред вид тук хората, които си търсят половинката/гаджето. А тези, които са го намерили, които получават достатъчно любов и нежност от връзката си и твърдят, че ги обичат.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че е възможно! Ние сме сексуални същества! И цялата вселена - проявена, ефирна, та чак до Божествения източник, е сексуално/а! двуполюсно! Въпросът е как преживяваме сексуалността си, доколко можем не да я отхвърляме, а управляваме и свързваме с Любовта! Тази, Универсалната Любов! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е и естествено за някои хора. Включително и за мен. Със сигурност и за Максим.

Какво означава да обичаш хората?

Да ги обичаш с чисто сърце като себе си. Тази Любов идва от сърцето, нали. Не от друго място.

Прекаленото заробване в секса освен да ни държи в робство... :hmmmmm:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че сърцето е кръстопът в нейната проява! Тя слиза от Реалността, спуска се до нагона, а оттам отново се изкачва като съзнателно преработен импулс до Духа! Сърцето е кръстопът!

Мисълта ми по отношение на влюбването е, че Любовта може да се прояви като влюбване от пръв поглед, да - с различно качество обаче! Като сърдечна проява или като чисто нагонна, или дори като духовна! Понякога на някое ниво от съществото си си пасваш с някого. Понякога на повече нива! И зависи ти самия къде си...

А сексуалния импулс се проявява в общуването на всяко ниво. Като говорим за сексуалност, съвсем не става дума само за половия акт! Сексуалността е и в усмивката, в радостта, надеждата и любовта! Единствено е с различна честота на вибрацията! Това, което ни кара да остаряваме, да губим сили, топлота, живот, магнетичност и ум, е загубата на сексуалността, която е проява на Любовта!

Линк към коментар
Share on other sites

Не ги разбирам нещата като теб, Орлин, в което няма нищо лошо. За мен усмивката няма нищо общо със сексуалността, поне моята усмивка.

Сексуалност и любов при мен се пресичат само в отношенията ми към моя любим.

То ти с тая сексуалност няма да остарееш скоро :) Да не би това да ти е целебното биле? :)

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Е, хайде, хайде

А сексуалния импулс се проявява в общуването на всяко ниво. Като говорим за сексуалност, съвсем не става дума само за половия акт! Сексуалността е и в усмивката, в радостта, надеждата и любовта! Единствено е с различна честота на вибрацията! Това, което ни кара да остаряваме, да губим сили, топлота, живот, магнетичност и ум, е загубата на сексуалността, която е проява на Любовта!
, сексуалността си е сексуалност, а усмивката си е усмивка. На мен ми се стурва, че не е хубаво да се смесват така нещата. Аз мога да се усмихвам на малко котенце или на бебе, къде ми е тогава сексуалността? И за остаряването също не съм съгласна, освен ако не се обoсоновеш по-добре, защото в момента личното ми становище се доближава до това на wonderful. Да не говорим пък за това, че в този ред на мисли Максим от юношеска възраст си е перманентно стар, а аз и wonderful прогресивно остарявамe ...

А, wonderful ме е изпреварила :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Затова е шарен светът, защото разбираме нещата различно! И това е богатството му! :)

За мен, ако в една усмивка няма сексуалност, тя е само мимика! Тази сексуалност може да бъде груба или фина, във вид на чувство, но си е сексуалност. Всъщност, термините и представите ни за тях подвеждат, както се случва често. Говоря за двуполюсната сила, която се проявява на различни дължини на вибриране - нагон (мортидо-либидо, похот-омраза/страх/), чувство-интелект, както и като чиста воля-любов! Все една изначална двоична сила, която е все по слята в проявите си на по-фино ниво! :3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако разбирам правилно, съм съгласна с това, което казва Орлин. Просто в думата "сексуалност" май всеки влага различен смисъл.

Мисля, че това, което наричаме сексуална енергия е във всяко едно движение и отношение в нашия свят. Може да рисуваме картини, пишем стихове, ядем, четем, тичаме, правим секс, обичаме приятелите си, семейството и роднините си, кучетата, котките, цветята и каквото си се сетим, радваме се на новата си кола и сексуалната енергия ще е във всяко едно от тези действия. И точно тук е въпросът дали ще я използваме консуматорски или ще я прекараме оттам, където ще се върне като Любов, Безкористност, Красота. Пример, за това ни е даден още в началото на пътя ни в този свят, когато нашата Майка ни погледне в очите и ние в нейните.

А за любов от първи поглед - според мен Любовта тръгва преди първия поглед. Друг е въпросът, доколко сме наясно със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че това, което наричаме сексуална енергия е във всяко едно движение и отношение в нашия свят. Може да рисуваме картини, пишем стихове, ядем, четем, тичаме, правим секс, обичаме приятелите си, семейството и роднините си, кучетата, котките, цветята и каквото си се сетим, радваме се на новата си кола и сексуалната енергия ще е във всяко едно от тези действия. И точно тук е въпросът дали ще я използваме консуматорски или ще я прекараме оттам, където ще се върне като Любов, Безкористност, Красота. Пример, за това ни е даден още в началото на пътя ни в този свят, когато нашата Майка ни погледне в очите и ние в нейните.
:3d_047::3d_137:

Сексуалната енергия-кундалини, използвана, канализирана правилно прави чудеса.

Линк към коментар
Share on other sites

Има любов от пръв поглед- между хората с еднакви разбирания, възгледи и манталитет- те винаги се привличат, нещо като от една кръвна/душевна/ група

Стига само външния вид да отговаря на вътрешния, иначе ще се излъжат един друг

Линк към коментар
Share on other sites

Има любов от пръв поглед- между хората с еднакви разбирания, възгледи и манталитет- те винаги се привличат, нещо като от една кръвна/душевна/ група

Стига само външния вид да отговаря на вътрешния, иначе ще се излъжат един друг

има разлика м/у любов и страст .не забравяйте и противоположностите се пивличат.

Линк към коментар
Share on other sites

Да не говорим пък за това, че в този ред на мисли Максим от юношеска възраст си е перманентно стар

:lol: Да, мноого съм стар. Без брада когато съм ми дават 22 г. вместо реалните 32 г. Продължават непознати да се обръщат към мен с думата "момче", което и за мен е странно, но факт.

wonderful
Със сигурност и за Максим.

Определено :) Пресен пример тазиседмичното пътешествие из планината, нищичко не трепва отвътре в сексуален план.

Според мен Орлин придава прекалено голямо значение на сексуалността, не бих търсил връзка при повечето неща непременно с нея. Това е една енергия, на коята сме залепили етикет "сексуална", а тя е същата която се проявява и във вид на радост, гняв, страх, завист, разочарование, вдъхновение...ако махнем тези етикети остават само различни проявления на една енергия, проявяващи се в различни части на организма, но по същество абсолютно с еднаква структура. И когато успеем да осъзнаем това, няма да придаваме прекалено голямо значение на нито една от многобройните й прояви.

Линк към коментар
Share on other sites

Любов от пръв поглед има .

Както и любов от втори поглед.

Както и любов от трети .

Въобще никога не е късно да се влюби човек .

Точно , когато най- малко се е подготвил за влюбване , така е възможно да се изгуби из дебрите на любовта , че ум да му зайде.

Максим :3d_146: , не се знае кога ще те сполети любовта , може и да чака някъде зад ъгъла .

Въпреки ,че не я търсиш, не представлява част от житейските ти цели , нищо чудно един ден да се осъзнаеш като влюбен , което сигурна съм при теб ще бъде много красиво .

Поздрави,сърдечни :Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Макс, голяма дума не казвай, защото в най - скоро време ти предстои такова влюбване и такава любов, че ще си готов на абсолютно всичко, дори на неща, които са ти се стрували невъзможни за твоите разбирания. Доста ще се промениш.

Линк към коментар
Share on other sites

Така ли? Не знаех. Това просто не може да стане. От много години ми се казва да не казвам голяма дума, обаче засега каквото съм казал и твърдял е станало точно така :hypocrite: Когато стане ела да ми се обадиш. Мнооого съм далеч от това нещо. Другата ми половинка е вътре в мен и съм самодостатъчен, не мога да я намеря никъде отвън.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...