Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любов от пръв поглед


luli

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И аз така казвам. :thumbsup1: Проверено е от различни източници-традиционни и нетрадиционни, не е случайно че съм толкова категоричен. :hypocrite: Непоклатим съм като скала. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено ни чака зад храста. :3d_060:

Аха, тъй тъй или пред храста, кога най не очакваш.Даже и без да си метнал пръв поглед може така да те сподели ивръхлети, че цунамитата в Тайлант са бледно подобие..

Макс, голяма дума не казвай, защото в най - скоро време ти предстои такова влюбване и такава любов, че ще си готов на абсолютно всичко, дори на неща, които са ти се стрували невъзможни за твоите разбирания. Доста ще се промениш.

Бре Силве, ти да не си пророк, особено на такива красиви неща...чак на мен ми стана Любовно като видях как категорично говориш за Любов. Макси, внимавай, че тряска на любовта май ще те цапне скоро.Жестоко :3d_062:

Линк към коментар
Share on other sites

Така ли? Не знаех. Това просто не може да стане. От много години ми се казва да не казвам голяма дума, обаче засега каквото съм казал и твърдял е станало точно така :hypocrite: Когато стане ела да ми се обадиш. Мнооого съм далеч от това нещо. Другата ми половинка е вътре в мен и съм самодостатъчен, не мога да я намеря никъде отвън.

Максим,

чувството Ви на себедостатъчност е вдъхновяващо заразително :thumbsup2: !!!

Поздравявам Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

:D Макси да внимава, че скалата му ще се пропука скоро.

Блажени са вярващите в невъзможното... :hypocrite: Пак ли да повторя, че от ясновидство и от звездна карта брак не ми се дава, нито брак нито близост. Да добавя и от вътрешен усет също. Бетон съм отвсякъде :) Няма нищо по-сигурно от самостта ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Първо да кажа здравейте на вси4ки! Аз съм нова и не съм достигнала ва6ето духовно ниво, затова пове4е 6те се у4а и по малко 6те давам съвети :rolleyes: .

Като говорим за любов от пръв поглед, искам да споделя, 4е доста 4есто се влюбвам от пръв поглед и след десетина погледа ве4е ми е минало, обеснявам си го с факта, 4е постоянно търся любов и си внушавам, 4е човека който сре6там е потенциалната "истинска любов". За6то се нуждая от любов, и 4увствам, 4е не мога да живея ако не съм влюбена, може ли някой да ми обясни?

Линк към коментар
Share on other sites

Като говорим за любов от пръв поглед, искам да споделя, 4е доста 4есто се влюбвам от пръв поглед и след десетина погледа ве4е ми е минало, обеснявам си го с факта, 4е постоянно търся любов и си внушавам, 4е човека който сре6там е потенциалната "истинска любов". За6то се нуждая от любов, и 4увствам, 4е не мога да живея ако не съм влюбена, може ли някой да ми обясни?

Нямам особен опит, но мисля, че любовта се случва спонтанно. Това не става истински когато си поставиш за цел да я търсиш в другия. Когато си внушиш, че имаш нужда да те обичат, ти си създаваш фиксация на тази тема, от това идва някаква трескавост и с тази трескавост излизаш от себе си. Върху всеки срещнат от другия пол проектираш своето желание за любов, а това е емоция. Познавам хора, които трескаво търсят под дърво и камък своята любов, и по правило не са щастливи, нито спокойни. Обратното-когато спреш да търсиш на всяка цена, тогава точно истинската любов може да дойде и да срещнеш човека на живота си. Това е така, защото тогава отпускаш желанията си, освобождаваш се от "задължението" непременно да намериш, нещата се уталожват. С това позволяваш на Висшата сила да подреди нещата по най-добрия за теб начин. А знаем че Бог нарежда само по добър начин нещата, нали? Тогава любовта наистина може да се случи. Това е единият начин за решаване на проблема. Така мои познати след като спряха трескаво да търсят любовта, не след дълго тя сама и спонтанно дойде при тях и сега са щастливо семейни. Ако трябва да дойде любовта, тя ще дойде когато й дойде времето, не е нужно човек да се безпокои за това и да я търси. Вторият начин е на по-високо ниво на разбиране-когато осъзнаеш, че всъщност ти си цялостен и щастлив изначално, без да са ти необходими външни условия. Тогава ставаш спокоен, без очаквания, без трескавост, и в крайна сметка си щастлив, защото не чувстваш никаква липса, ти си в своята природа.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре знаете, че полярностите и на фините тела при мъжете и жените се различават. Мился, че съм говорил малко по-обхватно за това преди време из форумите, но любов от пръв поглед би могла да изпита само жената. То е по-скоро любов от първо усещане. :3d_151:

Мъжът обаче наистина е склонен към манипулация в това отношение, както към външна, така и към самоманипулация. Освен ако не разбира протичането на процесите. :3d_048:

И разбира се, говорим за любов - ендокринен процес, просто химия, която по чисто физиологични пътища те ослепява, съвсем по научному. Аз лично го наричам привързване, но точно него повечето хора наричат любов.

Иначе са възможни и изключения, свързани именно с разнополяризацията на телата, които са много добра предпоставка за пълноценност във взаимодействието между мъжа и жената. Разбира се, това е обусловено от тяхното положение по пътя им на развитие и от взаимността на насочеността им. :3d_049:

Общо взето простотии... :3d_060:

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

За любов от пръв поглед не зная, но може да има привличане, което след време да се превърне в любов, азащо не и в Любов?... Зависи от умението да пуснеш някого в сърцето си, кога, как и колко надълбоко... :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_082: Сетих се за онзи фим " Децата на хората " , където вече влюбени хора няма , както и бременни жени , всъщност цялата Земя е вече стара , няма нито едно дете . Нито едно новородено.

И неочаквано една жена забременява , тя по - скоро си мисли , че е болна , но в последствие открива ,че е просто бременна .Да не стане наистина с нас Земляните така . Любовта да стане такъв дефицит , че постепенно всички да остареем .

Аз съм в влюбена в живота засега , но съм си обещала , че каквото и да става ще се отдам на любовта и влюбването и децата когато достигна една определена възраст . :3d_039::3d_053::3d_049::3d_047::3d_050::3d_059::3d_038::3d_056::3d_064:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: докато четях споделеното се сетих и аз за един филм - комедия " 50 ПЪРВИ срещи " :dancing yes: баш по темата е + още нещо си мисля сега :sleeping: за верността + силата + честотата на ПЪРВИЯ поглед :dancing yes: тръпката за верността на усещането как сте я препроверявали + отстоявали :rolleyes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_082: Сетих се за онзи фим " Децата на хората " , където вече влюбени хора няма , както и бременни жени , всъщност цялата Земя е вече стара , няма нито едно дете . Нито едно новородено.

И неочаквано една жена забременява , тя по - скоро си мисли , че е болна , но в последствие открива ,че е просто бременна .Да не стане наистина с нас Земляните така . Любовта да стане такъв дефицит , че постепенно всички да остареем .

Аз съм в влюбена в живота засега , но съм си обещала , че каквото и да става ще се отдам на любовта и влюбването и децата когато достигна една определена възраст . :3d_039::3d_053::3d_049::3d_047::3d_050::3d_059::3d_038::3d_056::3d_064:

Ау какъв е тоя филм бе Инче, каква е тая старост, аз не искам да участвам в такъв филм :3d_071:

Линк към коментар
Share on other sites

Като говорим за любов от пръв поглед, искам да споделя, 4е доста 4есто се влюбвам от пръв поглед и след десетина погледа ве4е ми е минало, обеснявам си го с факта, 4е постоянно търся любов и си внушавам, 4е човека който сре6там е потенциалната "истинска любов". За6то се нуждая от любов, и 4увствам, 4е не мога да живея ако не съм влюбена, може ли някой да ми обясни?

Като всички търсещи имаш силно изразено усещане за непълноценност в познатите ни форми. Като голяма част от хората си мислиш, че завършеността може да се прибави отвън. Това засилва междуполовото привличане обусловено от разнополярността на телата.

Линк към коментар
Share on other sites

Като говорим за любов от пръв поглед, искам да споделя, 4е доста 4есто се влюбвам от пръв поглед и след десетина погледа ве4е ми е минало, обеснявам си го с факта, 4е постоянно търся любов и си внушавам, 4е човека който сре6там е потенциалната "истинска любов". За6то се нуждая от любов, и 4увствам, 4е не мога да живея ако не съм влюбена, може ли някой да ми обясни?

:thumbsup: Анелия! Ти сама си намерила отговора на своя въпрос.

Всеки се нуждае от любов, ние не можем да живеем без нея - така сме създадени. Само че никой не ни обяснява докато израстваме, че тази любов, от която се нуждаем, всъщност се намира в самите нас. Точно обратното - непрекъснато ни убеждават с всички средства, че трябва да я получим от другите в замяна на нещо, което да дадем на тях - т.е. да я заслужим. Това се нарича зависимост от човешката любов. Много добре (според мен) е обяснил това Дийпак Чопра в книгата си Пътеката към любовта. Разбира се, незаменим остава Учителя - писал е толкова много и толкова ценни неща, че е невъзможно сега да бъдат цитирани всички. Тук и тук можеш да намериш много добра според мен извадка - на мен много ми помогна да преодолея моята зависимост.

Незаменима си остава и Изворът на доброто - последното слово на Учителя, която можеш да изтеглиш от заглавната страница на този сайт - линкът се намира в сектора с новините.

Оттук нататък всичко е в твоите ръце, твоят личен Път и освобождение. Няма универсални рецепти. Един прекрасен ден ще усетиш, че истинската любов е в самата теб и нямаш болезнена нужда някой друг да ти я дава или ти да я даваш на някой друг - ще спреш да я търсиш в очите на всеки и тя сама ще дойде при теб; ще спреш да я насочваш към отделни специални хора и ще я излъчваш около себе си равномерно и спокойно - към всичко и всички. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Склонен съм да смятам, че 1). истинската любов при 2). чисти души винаги е от пръв поглед! Когато обаче липсва 1). или 2)., а често и двете, тогава няма голямо значение дали е от пръв или от пореден поглед, защото "нещото" не се е случило или поне все още има големи примеси от заблуждаващи и самозаблуждаващи елементи. При мъжете мигновеното омайване по-често е поради сексуално привличане, което прибързано се взема за цялостна любов към жената и после се разсейва и човек се чуди "къде му са били очите". При жената по-често това са болезнени психологични комплекси, заради което тя си създава фантазии за "принца" и после се разочарова съответно. Но и при постепенното намиране на все по-голяма близост с човека, до който живееш, далеч не винаги се касае за проглеждане по отношение на факта, че сте сродни души. Много по-често това са случаи на формирана зависимост, вторично засилване на страха от самостоятелното материално, социално и емоционално оцеляване. Както казва и Донка, критерият е дали човек се чувства любвеобилно настроен и към себе си, и към всичко наоколо, а не само към отсрещния човек. Ако е само към него, и то само при определени условия... любовта все още не е дошла - :3d_079::3d_048: нито от първия, нито от следващите погледи!

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля ,че много пъти хората се влюбват истински и не точно само от "първи поглед", защото много неща забелязваме , по - късно , а понякога и прекалено късно . Незнам , защо ми идва да черногледствам в тази тема , въпреки , че започнах с много настроение .

Много пъти истинските неща , които ни привличат , няма как да се забележат от "пръв поглед", а по - скоро от множество погледи и дори след много "внимателно наблюдение ". По- сериозните ми влюбвания са се случили именно така , след като внимателно разгледам човека отблизо и далеч.

Откакто порастнах се усещам , че имам желанието да опозная истински човекът , който ме е заинтригувал , а не да правя интрерпретации на собствените си виждания за него . Досадно ми е някакси да изживявам подобни "филми ", които ще прожектира развихрената ми представа за някой , по- скоро искам да преживея истински този човек , възможно най- цялостно , най- реалистично , най- неподправено .

Но , честно казано в момента никак не ме вълнуват тези въпроси , защото имам много други неща за постигане . Тайно се влюбвам в минувачите , в случайните хора , без да отделям повече от 2 мин за всяко едно влюбване от "пръв поглед". :3d_140::3d_049::3d_089:

Линк към коментар
Share on other sites

Много пъти истинските неща , които ни привличат , няма как да се забележат от "пръв поглед", а по - скоро от множество погледи и дори след много "внимателно наблюдение ".

Ами защото ни е такова вниманието! :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Много пъти истинските неща , които ни привличат , няма как да се забележат от "пръв поглед", а по - скоро от множество погледи и дори след много "внимателно наблюдение ".

Ами защото ни е такова вниманието! :3d_146:

Защото любовта не е част от приоритетите ни. Като , че ли последното нещо , което му идва наум на човек е да се "влюби".

Линк към коментар
Share on other sites

Че то влюбването с идване наум ли става?

Точно , ама точно така става . Само ,че много пъти трябва да ти дойде наум , желанието да се влюбиш и накрая става.

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не съм по реда си тогава.

Силвия всичко в нашата глава е до голяма степен "програма ". Ако имаш наум настройката да убиваш , много трудно би могла да се влюбиш. Ако имаш настройката за добронамереност и приятелство , съвсем"неочаквано", ще намериш приятели, ако имаш програмата в главата за влюбване ,много скоро и това ще стане .

И тъйкато много рядко програмите в главите ни са свързани с любовта , затова и да обичаш друго човешко същество се оказва непосилна задача. Прост анализ на взаимовръзките .

За влюбването човек е подготвян с месеци от неговата психика /колкото и невероятно да звучи това/

изграждането на програмата за влюбване , набелязването на емоционални територии и желания за постигане ,общ преглед на общочовешката любов и позитивно отношение към света . Това го правим съвсем съзнателно , а понякога и недотам , просто заравяме дълбоко някъде в подсъзнанието разлчините програми . И чакаме докато не се отдаде удобния случай. Ето така "случайно и ненаум"сме се влюбили . :3d_048:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...