Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кakво да правя от тук нататък?


kris_82

Recommended Posts

здравейте,моята история е много объркана.Ще започна от начало за да ме разберете до колкото това е възможно. Запознах се с едно момче преди 8 години,заминах с него за Гърция,нещата вървяха сравнително добре. След 2 години почина майка ми,а 9 месеца по-късно и баща ми,до този момент вече бях изгубила всичките си баби и дядовци,само аз и сестра ми ,с която не сме в добри отношения.След смъртта на баща ми разбрах че съм бременна,роди ни се момиче и вече е на 5 годинки.За тези 5 години с баща и (въпросното момче от по-горе),отношенията ни се влошиха значително,но около приятелите ни живеехме поносимо,до момента в който преди около 2 години почина неговият баща.Аз се сринах,тотално се отчуждихме и видях края на тази връзка. В  този момент в живота ми се появи друг човек.Всичко започна на шега,но сега след година и 6 месеца все още сме заедно.Тук идва проблема. новият ми приятел е румънец,много добро момче и го чувствам като дар от Бога,но не намираме вариант да сме заедно. Бившият ми не позволява детето за напусне страната,и заплашва да убие това момче,ако той дойде в България. От тази цялата каша аз се съсипах,психически и за всичко обвинявам себе си. Сринах се,спрях да се храня,не спя по цели нощи в търсене на отговора,плача и (с извинение) повръщам,отчуждих  се от детето си,усещам че я губя,губя и себе си,губя и любовта си,а въпросът е един-ами сега накъде?Да се върна назад в името на детето или да продължа напред,въпреки трудностите,които предстоят. Какъв е изхода от всичко това,кое е правилното решение????        

Линк към коментар
Share on other sites

Бившият ти съпруг е все още в Гърция, ти живееш тук в БГ с румънеца? Аз така разбрах, малко объркано си го написала

И какъв е проблема? Живейте си заедно с румънеца и това е

Или коя страна не трябва да напуска детето? И в коя не трябва да идва румънеца, защото може да бъде убит от бившия ти?

Или румънеца си е в Румъния, ти и детето сте в БГ или все още сте в Гърция?

Как тогава сте заедно с румънеца вече година и половина? 

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Аз разбрах, че са в България в момента. А връзката с румънеца може би е предимно виртуална.

 

Имате ли брак с бащата на детето? Ако не, той е припознал детето ли? Според мен така или иначе е хубаво да се посъветвате с адвокат, за да е сигурно, че биологичният баща на детето има законово право да не се съгласи детето да напусне България. В тези условия на криза, преценете къде и как бихте могли да се устроите с румънеца - дали в България или в Румъния. Заплахите доколко са сериозни? Аз и не разбрах какво мисли по въпроса бащата на детето - той иска ли да живеете заедно? А румънеца иска ли да приеме детето?

Линк към коментар
Share on other sites

"Да се върне назад , в името на детето или да продължи напред въпреки трудностите.....

 

Да се върне назад, сигурно има предвид да се съберат отново с мъжа си. А този румънец иска ли детето ти?

Може тя да е в Русе, а той в Гюргево, тогава някак си могат и да се срещат отвреме на време

А пък ако е съвсем виртуално, то нещата не са сигурни.

 

Нейният казус прилича малко на моя, когато аз бях решила да заминавам в Северна Русия.

Само че без децата си. 

На мен ми бяха дадени знаци, които да ме откажат, на няколко пъти, и ексалиращи, ако мога така да кажа.

В смисъл всеки следващ знак беше по-ясен и по-грозен от предишните, и ми показваха, че решението да ходя точно в Русия не е най-правилното

 

Момиче, може би и на тебе ти се дават знаци. Оглеждай се, анализирай какво ти се случва, кога, 

Как да го обясня, то е по-скоро интуитивно, но в такива заплетени случаи, когато силно се колебаем какво да направим, Вселената винаги ни дава знаци

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нашето момиче и румънеца не са желани в България, Румъния и/или Гърция, има много други държави по света, в които те двамата могат да се преместят и да заживеят заедно.

 

Ако пък връзката им е виртуална, значи са заедно някъде в дебрите на интернет.  

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...