Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.01.13 - 13.01.13)


Recommended Posts

07.01.13

 

Если скажем, что Бог всесилен, то подразумеваем, что это в физическом мире. Если скажем, что Бог есть огонь поядающий – в духовном мире. Если говорим, что Бог есть свет – в умственном мире. Когда говорим о Боге, подразумеваем, что Он – везде. Нет ничего, что ускользнуло бы от его взгляда. И самые малые существа и самые малые атомы, ионы и мельчайшие из них. Всё находится под Его взглядом, не осталось ничего, чтобы Он не предвидел. Единственное, что Он не держит в своём уме – это наши глупости. Единственное, что Господь не держит [в своём уме] – это наши заблуждения, малые, мелочные дела.

 

Благословен

 

 

Щом кажем, че Бог е всесилен, разбираме, че е на физическия свят. Щом кажем, че Бог е огън пояждащ – в духовния свят е. Щом кажем, че Бог е светлина – в умствения свят е. Когато говорим за Бога, разбираме, че Той е навсякъде. Няма нещо, което да избегне от неговия поглед. И най-малките същества и най-малките атоми, йони и по-малките от тях. Всичко е под Неговия поглед, не е останало нещо, което да не предвиди. Единственото нещо, което не държи в своя ум, то са нашите глупости. Единственото нещо, което Господ не държи, то са нашите заблуждения, малките, дребнавите работи.

 

Благословен

Линк към коментар
Share on other sites

08.01.13

 

В мире имеется нечто, что нам мешает. Это – неорганизованный мир. Есть одна плохая сторона в людях – человек, когда становится учёным, не хочет, чтобы и другие становились сильными как он. Если и другие сильны – начнут состязание, рождается непонимание жизни. Не кооперирующиеся приложат силы чтобы работать как органы великого целого, но каждый человек хочет быть как божество, чтобы властвовать.

 

Большая радость

 

 

Има нещо в света, което нас ни спъва. То е онзи неорганизиран свят. Има една лоша страна в хората, че човек като стане учен, не иска и другите да станат учени като него. Като стане силен, не иска да станат и другите силни като него. Ако и другите са силни, ще дойде едно състезание, ражда се неразбирането в живота. Не се кооперират да турят силите си да работят като органи на великото цяло, но всеки човек иска да бъде като божество, че той да заповядва.

 

 Голямата радост

Линк към коментар
Share on other sites

09.01.13

 

Человеку необходимо быть средой, через которую Божественные силы проходят без всякого сопротивления. Если имеется сопротивление, тогда образуется внутренняя реакция в уме и чувствах и человек входит в противоречие с самим собой. Не дело только на один день иметь хорошее настроение, это ещё не духовное состояние. Духовное состояние человека – быть тихим и спокойным, когда болен, не терять присутствие духа и быть радостным.

 

Руководимый Любовью

 

 

Човек трябва да бъде една среда, през която Божествените сили да минават без никакво съпротивление. Има ли съпротивление, тогава се образува вътрешна реакция в ума и чувствата и човек влиза в противоречие със себе си. Не е работата само за един ден да имате отлично настроение, това не е още духовно състояние. Духовно състояние е човек да бъде тих и спокоен, когато е болен, да не изгубва присъствие на духа и пак да бъде радостен.

 

 Ръководен от Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

10.01.13

 

Ты думаешь, что все люди плохие и ты единственный остаёшься добрым. Если все люди плохие и ты загрязнишься. Ты – озеро, все люди – мутные притоки, впадая в тебя, они тебя загрязнят. Если ты думаешь, что все люди плохи, а только ты останешься свободным, ты станешь озером и эти притоки вольются в тебя. Чтобы избавиться от несчастья перестань думать, что люди плохие. Думай о Боге и тогда будешь в связи с океаном и будешь чист. Чистая вода вольётся в тебя. Ты освежишься. Не теряйте вашу связь.

 

Самовоспитание

 

 

Ти мислиш всичките хора са лоши и ти единствен оставаш добър. Щом всичките хора са лоши и ти ще се окаляш. Ти си езеро, всичките хора са мътни притоци, които като влезат в тебе, ти ще се окаляш. Щом мислиш, че всичките хора са лоши, а само ти ще останеш свободен, ти ще станеш езеро и тия притоци ще се влеят в тебе. Престани да мислиш, че хората са лоши, за да се избавиш от едно нещастие. Мисли за Бога и тогава ти ще бъдеш във връзка с великия океан и ще бъдеш чист. Чиста вода ще се влива в тебе. Ти ще се опресняваш. Не губете вашата връзка.

 

Самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

11.01.13

 

Вы хотите, чтобы люди познакомились с вами. Каждое знакомство – это необходимость. Для каждого любящего вас человека знакомство является необходимостью. И для вас знакомство – это необходимость полюбить его. Если существуют эти две необходимости, тогда имеется разрешение вопроса. Сейчас не думайте, что любить друг друга это простая работа. Это самая трудная работа. Как я знаю – нет более трудной работы, чем любить. Всё проистекает от любви. Если знаешь как любить – будешь счастлив, если не знаешь – тебя постигнет самое большое несчастье.

 

Отношение трёх жизней

 

 

Вие искате хората да се запознаят с вас. Всяко познанство е една необходимост. Всеки човек, който ви обича, то е една необходимост заради него. И вие, за да го обичате, то е една необходимост заради вас. Ако тия двете необходимости съществуват, тогава има едно разрешение на въпроса. Сега не мислете, че тази работа е лесна, да се обичаме. Това е най-мъчната работа. Няма по-мъчна работа от нея, както аз зная – да обичаш. Всичките неща произтичат от обичането. Ако знаеш как да обичаш, ще бъдеш щастлив, ако не знаеш как, ще те сполети най-голямото нещастие.

 

Отношението на трите живота

Линк към коментар
Share on other sites

12.01.13

 

Тот, кто тебя любит, принесёт материал, с которым тебе необходимо приготовить еду, а ты сготовишь еду тому, кого тебе необходимо любить, и вы вдвоём будете её есть. Если он принесёт еду и вы не знаете как её приготовить – родится неестественное условие. Любить кого-то – это значит приготовить нечто из того, что он тебе дал.

 

Отношение трёх жизней

 

 

Онзи, който те обича, той ще донесе материал, с който ти трябва да приготвиш яденето, а ти, който трябва да обичаш, ще сготвиш яденето, че и двамата да ядете. Единият ще донесе яденето, ти ще го приготвиш и двамата ще ядете. Ако той донесе яденето и вие не знаете как да го приготвите, ще се роди едно неестествено условие. За да обичаш някого подразбира онова, което той ти дал, да приготвиш нещо от него.

 

Отношението на трите живота

Линк към коментар
Share on other sites

13.01.13

 

Если говорится о законе любви, то подразумевается, что ты не можешь любить, пока не откроешься. Любовь друг к другу – это закон в мире. Прежде всего тебе необходимо открыться, воспринять нечто от внешнего мира, мочь расти, начать мыслить. Этим отличается [закон любви]. Необходимо дать нечто, произвести в самом себе усилие. Ты не можешь любить, если не воспринимаешь нечто. Сейчас некоторые занимают второе положение – необходимо любить. Самое первое в любви – занять положение воспринимать и тогда то, что ты воспринял, останется у тебя как отражение.

 

Приобретение энергии

 

 

Щом се говори за закона на любовта, любовта, тя подразбира, че ти не можеш да обичаш, докато не се отвориш. Обичането в света е закон. Най-първо ти трябва да се отвориш, да възприемеш нещо от външния свят, да може да растеш, да започнеш да мислиш. По това се отличава. Трябва да дадеш нещо, да направиш едно усилие в себе си. Ти не можеш да обичаш, ако не възприемеш нещо. Сега някои вземат второто положение – трябва да обичаш. Най-първо в любовта ти ще вземеш положението да възприемаш и тогава туй, което си възприел ще остане отражение.

 

Придобиване на енергия

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...