Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.01.13 - 27.01.13)


Recommended Posts

21.01.13

 

«Если не родитесь от воды и Духа». Я перевожу слово вода как добро, а Дух – как Истина. Что такое вода? – Добро. Единственная реальная вещь в мире, которую мы знаем, это – Добро. Единственное, что мы видим и что даёт нам радость, счастье и блаженство, это истина. Истина – это постоянно входящий в нас свет. Она несёт жизнь. То, что видишь, – это истина, несущая пищу для человека. Она несёт пищу через свет. Значит, то, что несёт истинную пищу для человеческой души, это истина. Эта пища – истинный свет для души. Этот свет нам раскрывает внешний мир.

 

В каком теле

 

 

„Ако се не родите от вода и Дух.“ Аз превеждам думата вода с думата добро, а Духът – с Истината. Що е водата? – Доброто. Единственото реално нещо, което ние знаем в света, това е Доброто. Единственото нещо, което ние виждаме, и което може да ни причини радост, щастие и блаженство, това е самата истина. Истината е тази светлина, която постоянно влиза в нас. Тя носи живот. Това, което виждаш, е истината, която носи храна за човека. Тя носи храна чрез светлината. Значи, това, което носи истинската храна за човешката душа, това е истината. Тази храна е истинската светлина за душата. Тази светлина ни разкрива света отвън.

 

С какво тяло

Линк към коментар
Share on other sites

22.01.13

 

Человеку необходимо знать, что болезни в жизни – это препятствия в его пути, таким способом он удерживается от совершения какого-то зла.

 

Регулирование магнетизма и электричества в человеческом организме

 

 

Човек трябва да знае, че болестите в живота са спирачки в неговия път – по този начин той се възпира от извършване на някое зло.

 

Регулиране на магнетизма и електричеството в човешкия организъм

Линк към коментар
Share on other sites

23.01.13

 

Всегда, чтобы постигнуть идею, прежде всего попытайтесь, если вы можете, петь за идею – вы воодушевитесь [этой идеей], [тогда] вы сможете постигнуть идею. Идея может воодушевить вас музыкально. Там, где музыка не принимает участия в человеке, в его состоянии или в уме, или в чувствах, или в душе, трудно чего-нибудь достичь.

 

До мажор и ре мажор

 

 

Всякога, за да постигнете една идея, опитайте най-първо, ако вие можете да пеете за една идея, да ви въодушеви, вие може да постигнете идеята. Една идея може да ви въодушеви музикално. Там, дето музиката не взима участие в човека, в неговото състояние или в ума или в чувствата или в душата, нещата мъчно се постигат.

 

До мажор и ре мажор

Линк към коментар
Share on other sites

24.01.13

 

Как служить Богу? – Когда работаешь среди людей. Когда человек работает над собой – это приготовление для служения Богу и поэтому может считаться Божественной работой. А после он будет работать среди людей. После того как человек научится работать среди людей, ему будет дана другая работа более высшего характера. Человеку не надо говорить: «Буду служить Богу», но делать это в каждый момент своей жизни, каждый день.

 

Остров блаженных

 

 

Как се служи на Бога? – Като се работи между хората. Когато човек работи върху себе си, това е приготовление за служене на Бога и затова може да се приеме като Божествена работа. А после той ще работи между хората. След като се научи човек да работи между хората, ще му се даде друга работа от по-висш характер. Човек да не казва: „Ще служа на Бога“, но да го направи в момента, всеки ден.

 

Островът на блажените

Линк към коментар
Share on other sites

25.01.13

 

Человеку, отправляющемуся к Богу, необходимо научиться тому, что от него хочет Бог. Господь желает нечто от людей. Если ты догадаешься о попрошенном Божественном и Господь догадается о том, что ты хочешь. Если ты не догадаешься о том, что Он от тебя хочет и Он не догадывается. Любовь за любовь, право за право. Или как вы его переведёте? Если ты проявляешь любовь и другие её проявят, если ты не проявляешь любовь и другие её не проявляют.

 

Первое слово

 

 

Човек, като отива при Бога, трябва да се учи какво иска Бог от него. Господ иска нещо от хората. Ако ти се досетиш за Божественото, което се изисква и Господ ще се досети за онова, което ти искаш. Ако ти не се досещаш за онова, което Той иска от тебе и Той не се досеща. Любов за любов, право за право. Или как ще го преведете? Ако ти проявиш любов и другите ще я проявят, ако ти не проявиш любов и другите няма да проявят.

 

Първата дума

Линк към коментар
Share on other sites

26.01.13

 

В воздухе имеется достаточно масла. Те, кто долгое время изучали закон питания, употребляют по 50, по 100 грамм риса в день и здоровы. Со ста граммами масла ты можешь жить половину года. Со 150 граммами сыра ты можешь жить весь год. Это – наука. Эту науку знал Христос.

 

Слово стало плотью

 

 

Във въздуха има доста масло. Онези, които дълго време са изучавали закона на храненето, употребяват по 50, по 100 грама ориз на ден и са здрави. Със сто грама масло ти половин година можеш да живееш. Със 150 грама кашкавал, ти цяла година може да живееш. Това е наука. Тази наука я знаеше Христос.

 

Словото стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

27.01.13

 

Христос пятью хлебами накормил 5000 человек и 12 корзин остались. Откуда приходит этот хлеб? Из воздуха. Христос знал закон. Хлеб умножился. Вы говорите: Христос мог. Это потому что верил, любил. Он жил согласно закону любви, мудрости и истины. Каждый человек, который живёт по этому закону также может сделать это. Кто не живёт – может носить имя Христа, но ничего не произойдёт. Даёт не имя.

 

Слово стало плотью

 

 

Христос с пет хляба нахрани 5000 души и 12 коша останаха. От къде дойде този хляб? От въздуха. Христос знаеше закона. Увеличи се хлябът. Вие казвате: Христос можеше. Туй е защото вярваше, обичаше. Той живееше според закона на любовта, мъдростта и истината. Всеки човек, който живее по същия закон същото може да направи. Който не живее, може да носи името на Христа, пак нищо не става. Не е името, което дава.

 

Словото стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...