Jump to content
Порталът към съзнателен живот
KirilChurulingov

Разбрахте ли тази мисъл?

Recommended Posts

Тук на близо има тема ,,с ум или без ум" . Мисля че е същото . Ролята на ума е да нарисува картина пред мен . Тогава тои трябва да притихне ,за да мога да живея . (да се включат всичките ми удове ) . Тогава сработва осъзнаването .

Сподели това мнение

Да, но ти мислиш или по-скоро "мислиш" и всичко написано в предходното мнение е резултат от мисълта. Ако се съмняваш, проблемът си е твой.

не, споделяне на опит чрез използване на ума за комуникация. 

Мисле, че Александър добре го е казал. Удовете ни се нуждаят от покоя на ума, за да могат да работят, т.е. да живеем. 

Сподели това мнение

Ако не сте я разбрали, по-до-
бре –  защо?  Защото често разбраните неща се изопачават. Когато мислите, че сте разбрали
нещо, вие не сте го разбрали; когато мислите, че не сте го
разбрали,  тогава сте го разбрали.

Кога могат да се изопачат нещата ? Когато се изследват не в тяхната естествена среда . Коя е естествената среда за Божествената мисъл ?  Божествения свят. Във физическия свят можем само да схванем Божествената мисъл, в чувствения свят да я доловим, в мисловния свят да я проумеем, но само в Божествения свят да я разберем.  Само когато държим  съзнателна връзка с Божествения свят ние живеем в Реалността.  Ако между Божествената свят и нашето съзнание има прегради ще става пречупване на светлинните лъчи, идващи от този свят и ще се намерим заедно с Алис в страната на чудесата, взирайки се в стрелките, сочещи различни посоки.

http://www.youtube.com/watch?v=G303o8pJzls

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега