Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страхова невроза


Guest stanislav82

Recommended Posts

Здравейте! От доста години получавам атаки отвреме навреме без да има някаква особена причина за това. Получавам сърцебиене и притеснение в продължение на десетина минути. Не потърсих помощ основно от страх от лекари. В последната седмица обаче проблема се задълбочи. Мой близък влезе в болница и аз се притесних заради него. Получих сърцебиене и качих кръвно. Кръвното го свалих но остана някакъв страх да излизам навън за да не ми стане пак лошо. Взех си почивка от работа за да се възстановя но вместо това ми се струва че проблема се задълбочи. Искам да отида на преглед но изпитвам страх да изляза. През повечето време съм в леглото и нямам апетит. Понеже не се двиза се чувствам слаб. Опитвам се да се стегна но не мога. Като си почивам ми е добре но стане ли въпрос за излизане или ходене на лекар ми става лошо. Взех си сироп Неуропан (мента, глог и валериан). Действа ми успокояващо но не достатъчни за да изляза. Дайте ми съвет как да се справя с проблема или поне от къде да започна. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Най-доброто, което можеш да направиш е да станеш от леглото и да започнеш да излизаш навън въпреки страха си. Започни с 10-15 минути и увеличавай всеки ден. Когато стигнеш до 1 час започни да тичаш или започни спорт, който ти допада. Ако не започнеш да излизаш само ще влошиш нещата още повече - най-малкото ще започне да ти става лошо дори и в леглото. Апетитът ще си дойде от самосебе си когато започнеш да спортуваш. Важно е също така да спреш да се страхуваш от сърцебиенето. Тук във форума е обсъждано защо няма нищо страшно във това, а дори напротив. Когато решиш да посетиш лекар - отиди при психолог, не си губи времето по невролози и психиатри. Ако искаш ще ти дам координати на човека, който ме "избави" от това състояние" на лични, НО само ако и когато си готов.

Желая ти успех и знай, че всичко е в теб, просто ти трябва мотиваия и смелост!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...