Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.01.13 - 03.02.13)


Recommended Posts

28.01.13

 

В будущем будет существовать школа питания человека. Например, в понедельник человеку необходимо употреблять такие продукты, которые развивают его воображение. Во вторник необходимо питаться пищей, развивающей энергию.

 

Плод сторичный

 

 

За в бъдеще ще има школа за храненето на човека. Например в понеделник, човек трябва да употребява такива храни, които да развиват неговото въображение. Във вторник трябва да се храни с храни, които развиват енергия.

 

Плод стократен

Линк към коментар
Share on other sites

29.01.13

 

Питание связано с симпатической нервной системой, с чувствами человека. Вообще, питание относится не к физическому миру, но к одному более высшему миру по отношению к нему. Простые движения относятся к физическому миру. Питание, однако, относится к одной более высокой культуре. Для того, чтобы знать, как питаться, человеку необходимо быть в более высокой культуре.

 

Оставьте расти вместе то и другое

 

 

Яденето е свързано със симпатичната нервна система, с чувствата на човека. Изобщо, яденето не спада към физическия свят, но към един по-висш свят от него. Простите движения спадат към физическия свят. Яденето, обаче, спада към една по-висша култура. За да знае как да се храни, човек трябва да е от една по-висша култура.

 

Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

30.01.13

 

Пища человека полностью определяется его мыслями и чувствами. Какие его мысли и чувства, такой будет и его пища. Следовательно, вы не можете изменить свою пищу, если не измените мысли и чувства. Не только по форме, но по существу. Если не измените свои мысли и чувства, вы не можете изменить и свою пищу. Если не можете изменить свою пищу, вы не можете изменить и свою жизнь.

 

Оставьте расти вместе то и другое

 

 

Храната на човека напълно се определя от неговите мисли и чувства. Каквито са неговите мисли и чувства, такава ще бъде и неговата храна. Следователно, вие не можете да измените храната си, ако не измените вашите мисли и чувства. Не само по форма, но съществено. Ако не измените мислите и чувствата си, вие не можете да измените и храната си. Щом не можете да измените храната си, вие не можете да измените и своя живот.

 

Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

31.01.13

 

Не имея возможности создать нечто более великое по сравнению с собой, бабочка сносит яйца, из которых вылупливаются маленькие червячки, которые после станут гусеницами. Червячки бабочки не похожи на неё, но и она не похожа на них. Однако гусеница не может подняться в развитии выше бабочки. Это показывает, что эволюция бабочек остановилась. Единственное существо, эволюция которого не остановлена – это человек. Все другие живые существа, животные, остановлены в своей эволюции, в своём росте, они отстали. Каждый человек, который останавливается в своей эволюции, остаётся в незавершённой форме и вращается, как в магическом круге. Говорю: Чтобы не превратится в такие колеса, вам обязательно необходимо хорошо питаться. У животных нет хорошего питания. Одни бабочки и пчёлы до какой-то степени питаются хорошо. Но и они ведут неестественную жизнь.

 

Оставьте расти вместе то и другое

 

 

Като не може да създаде нещо по-велико от себе си, пеперудата снася яйца, от които се излюпват малки червейчета, които после стават гъсеници. Червейчетата на пеперудата не мязат на нея, но и тя не мяза на тях. Обаче, по-високо от пеперуда тя не може да отиде. Това показва, че еволюцията на пеперудите е спряна. Единственото същество, на което еволюцията не е спряна, това е човекът. Всички други живи същества, животни, са спрени в своята еволюция, в своя растеж, те са останали назад. Всеки човек, който се спре в своята еволюция, той остава в една незавършена форма и се върти като в един омагьосан кръг. Казвам: За да не се обърнете на такива колелета, вие непременно трябва да се храните добре. Животните нямат добра храна. Едва пеперудите и пчелите донякъде се хранят добре. Но и те водят неестествен живот.

 

Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

01.02.13

 

Поскольку в пьянстве нет необходимости оно принесло вред. Пьяный становится чувствительным к низшим духам и они им овладевают.

 

Счастье, многократное и непрерывное

 

 

Пиянството е допринесло вреда, понеже не е било на място. Пияният става чувствителен към низшите духове и те го обсебват.


Щастието, многократно и непреривно

 

Линк към коментар
Share on other sites

02.02.13

 

Болезни, возможно, имеют внешние причины: простуду, неправильный режим питания, влажное жилище, заражение микробами и пр., но самыми важными являются психические причины. Психические причины являются основными, поскольку делают человека предрасположенным к той или иной болезни; тогда её вызывает небольшая внешняя причина.

 

Психические причины болезней

 

 

Възможно е болестите да имат външни причини: простуда, неправилен режим на хранене, влажно жилище, заразяване с микроби и пр., но най-важни са психичните причини. Основните причини са психични, понеже правят човека предразположен към тази или онази болест и тогава малка външна причина докарва болестта.

 

Психични причини за болестите

Линк към коментар
Share on other sites

03.02.13

 

В питании присутствует нечто духовное и оно не только чисто физический процесс. Пища – это материализованные мысли стоящих более высоко Существ, и эти мысли трансформируются в нас, когда мы едим плоды и овощи. Хорошо человеку питаться с приятным чувством и благодарить Бога. Начните делать опыты в питании не только для приобретения здоровья, но и для улучшения чувств и мыслей, центральной и симпатической нервной системы.

 

Психическое влияние пищи

 

 

В яденето има нещо духовно и то не е само чисто физически процес. Храните са материализирани мисли на Същества, които стоят по-високо от нас, и тези мисли се трансформират у нас, когато ядем плодове и зеленчуци. Хубаво е човек да яде с приятно чувство и да благодари на Бога. Започнете да правите опити в храненето не само за придобиване на здраве, но и за подобряване на чувствата и на мислите, на главната и симпатичната нервна система.

 

Психично влияние на храната

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...