Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.02.13 - 10.02.13)


Recommended Posts

04.02.13

 

Читайте Исайю и увидите, что такое пост: метод создания нового человека. Когда постишься, создай в себе нового человека – благородного и доброго. Ты сильно ненавидишь человека; постись один день и в этот день простишь его. Если постишься каждую неделю по одному дню, то за пятьдесят две недели простишь пятьдесят два человека от сердца.

 

Житная диета и пост

 

 

Четете Исаия и ще видите какво нещо е пост: метод за създаване на нов човек. Когато постиш, създай в себе си нов човек – благороден и добър. Ти силно мразиш един човек; пости един ден и през този ден ще му простиш. Ако постиш всяка седмица по един ден, то за петдесет и две седмици ще простиш на петдесет и двама души от сърце.

 

Житна диета и пост

Линк към коментар
Share on other sites

05.02.13


Если человек знает как поститься – с одним днём поста может выполнить работу, а если не знает – и с сорокадневным постом не может перемениться.

 

Житная диета и пост

 

 

Ако човек знае как да пости, с един ден пост може да свърши работа, а ако не знае как да пости, и с четиридесет дни пост не може да се промени.

 

Житна диета и пост

 

Линк към коментар
Share on other sites

06.02.13


Я говорю об одном мире, где свет является пищей для людей. Современным людям необходимо питаться светом. Мы все питаемся светом, но только очень сгущённым – необходимо немного его разрядить. Всё является конденсированным светом – в плодах, в растениях.

 

Большая радость

 

 

Аз говоря за един свят, дето светлината е храна за хората. Съвременните хора трябва да се храним със светлина. Няма по-хубава храна от светлината. Ние всички се храним със светлина, само че е много сгъстена, трябва малко да я разредим. Всичко е кондензирана светлина, в плодовете, в растенията.

 

Голямата радост

Линк към коментар
Share on other sites

07.02.13

 

Вегетарианство – это начало духовной жизни. Оно является и началом воспитания, потому что духовная жизнь исключает насилие. Никто не может быть духовным, если он не вегетарианец.

 

Поскольку вибрации млекопитающих более низки по сравнению с человеком, то он, когда питается ими, спотыкается и не может развиваться. Мясная пища проникнута вибрациями животных страстей, а растительная пища в этом отношении чиста. Человеку необходимо питаться чистой пищей, чтобы иметь послушные ему клетки.

 

Вегетарианство

 

 

Началото на духовния живот е вегетарианството. То е начало и на възпитанието, защото духовният живот изключва насилието. Никой не би могъл да бъде духовен, ако не е вегетарианец.

 

Понеже трептенията на бозайниците са по-низши от тези на човека, затова той се спъва, когато ги яде, и не може да се развива. Месната храна е проникната от трептения на животински страсти, а в това отношение растителната храна е чиста. Човек трябва да се храни с чиста храна, за да имат клетките му послушание.

 

Вегетарианството

Линк към коментар
Share on other sites

08.02.13

 

Для правильного питания в физическом мире необходимо, чтобы у человека были хорошо устроенные мозговая [центральная] и симпатическая нервные системы, или, научно говоря, они должны находиться в музыкальной гармонии. Только при этом человек может правильно питаться. В оккультном смысле питание является процессом внутреннего согласия. Чтобы пользоваться благами принимаемой пищи человеку необходимо иметь к ней Любовь. Если к определённой пище Любви нет, то человек не может ей пользоваться. Такая пища вносит самые сильные яды [в организм человека].

 

Если вы не едите

 

 

За да яде човек правилно на физическия свят, неговата мозъчна и неговата симпатична нервна система трябва да са добре устроени, или научно казано, те трябва да се намират в музикална хармония. Само при това положение човек може да яде правилно. В окултен смисъл яденето е един процес на вътрешно съгласие. Човек трябва да има Любов към храната, която яде, за да се ползува от нея. Щом няма Любов към известна храна, той не може да се ползува от нея. Такава храна внася най-големите отрови.

 

Ако не ядете

Линк към коментар
Share on other sites

09.02.13

 

Чтобы стать помягче болгарин ест больше хлеба. Некоторые другие народы едят мясо – на завтрак, на обед и на ужин – и добиваются грубой активности в более низкой области. Пройдёт достаточно [много] времени, пока человек отучится употреблять мясную пищу. Но что станет с ним, если он съел 100 кур? – Он испытает их состояние – именно в тот момент, когда их режут. Сто раз это повторится, а это ужасное дело. И, в конце концов, люди станут вегетарианцами, потому что отучатся [от употребления мяса] внутренним путем.

 

Вегетарианство

 

 

Българинът яде повече хляб, за да стане по-мек. Някои други народи ядат месо – на закуска, на обяд и на вечеря – и добиват една груба активност в по-низша област. Ще мине доста време, докато човек се отучи да употребява месна храна. Но какво ще стане с него, ако е изял сто кокошки? – Ще го турят и в стоте, тъкмо когато ги колят, и ще изпитва състоянието им. Сто пъти ще се повтори, а това е страшна работа. И в края на краищата хората ще станат вегетарианци, защото по вътрешен път ще се отучат.

 

Вегетарианството

Линк към коментар
Share on other sites

10.02.13


Вот что я понимаю под словом  естественная пища. Естественная пища для всякого организма – пища, имеющая те же вибрации, что и сам организм. Любая пища, не имеющая такие вибрации, какие имеет ваш организм, не для вас, не употребляйте её – ничего более! Эта пища вредна для вас. Гигиеничная пища – это та пища, имеющая ту же величину вибраций, что и ваш организм. Она несёт ту же жизнь, какая скрывается и в вашем организме. Когда воспримете эту пищу, она продолжит вашу жизнь. Это я считаю самой простой пищей, самой простой формой естественной пищи.


Мы не должны есть много бобов. Мы не должны есть много чечевицы. Однообразная пища всегда калечит человека. Каких бы взглядов вы не придерживались, вам необходимо принимать разнообразную пищу. Не смущайтесь относительно того, что необходимо есть. Углубитесь в себя и увидите какая пища необходима для каждого конкретного употребления. Вам даётся метод необходимого питания. Существует внутреннее чувство в человеке, которое всегда ему шепчет как необходимо питаться.

 

Не заботьтесь о своей жизни


 

Ето какво разбирам аз под думата естествена храна. Естествена храна за всеки организъм е онази, която има същите трептения, както и самият организъм. Всяка храна, която няма същите трептения, каквито има вашият организъм, не я яжте, тя не е за вас – нищо повече! Тази храна е вредна за вас. Хигиенична храна е тази, която има същия размер трептения, каквито има и вашият организъм. Тя носи същия живот, какъвто се крие и във вашия организъм. Като възприемете тази храна, тя ще продължи живота ви. Това считам аз, най-простата храна, най-простата форма естествена храна.


Ние не сме задължени да ядем много боб. Нито сме задължени да ядем много леща. Всякога еднообразната храна осакатява човека. При каквито възгледи и да сте, вие трябва да приемате разнообразна храна. Не се смущавайте какво трябва да ядете. Вглъбете се в себе си и ще видите за всеки даден случай каква храна трябва да употребите. Ще ви се даде един метод как трябва да се храните. Има едно вътрешно чувство в човека, което всякога му (про)шепва с какво трябва да се храни.


Недейте се грижи за живота си

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...