Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сериозен проблем със фобия-халитофобия


Recommended Posts

Здравейте.Имам сериозен проблем или поне според мен проблема вече отива на психично ниво и ми трябва сериозен отговор от специалист психотерапевт,а не от потребители във форума.Както виждате моя проблем е свързан със лош дъх,който е хроничен.Незнам от колко години е-може би доста.За съжаление при мен може да идва отвсякъде.Нормално е един човек,който има такъв проблем-тъй като много хора ги е срам-да почне да чете в интернет какви могат да са причините и след това е според мен ходенето по мъките- при лекари специалисти.Първо се тръгна при стоматолог-в моя случай смених зъболекаря със парадонтолог,защото преди няколко години изживях много агресивна парадонтоза-няма да казвам какво преживях тогава,но бях в уникална депресия.Имах пулпит и чистене на зъбен камък,както и един съвет,който много ми помогна-ползване на интердентални четки,тъй като имам големи междузъбни пространства и конец за зъби не помага-пих и антибиотик,тъй като излезнаха доста патогенни бактерии като количество.Като цяло наистина имаше подобрение най-вероятно,защото и се вманиачих в хигиента на зъбите и венците.За съжаление обаче дъха си остана може и малко лош да е бил,но просто виждах как колегите на работа си търкаха носа,дори единия колега ми каза когато един човек има миризма и половин час след това пак се усеща тази миризма какво правим.И аз почнах да се сривам.Направих си цялостни изследвания-излезнаха само левкоцити извън нормата.Според лекарката ми е някаква инфекция-защото изведнъж почнах да забелязвам всякакви симптоми-дисбактериоза,киселини,за 2години имам отслбване с 19кг,носа ми си тече зимно време,гърлото си ми се възплаява когато си иска,от дишането ми излиза някакво свистене.Влезнах в болница-гастроентерологично отделение-оттам си излезнах с диагноза хроничен гастродуоденит-рефлукс езофагит 1-ва степен-предписа ми се диета и лекарства,само,че от тях се влоших-не са били за мен,ходих на друг гастроентеролог-смениха се лекарствата-като казах,че имам лош дъх и налеп на езика-лекаря,каза че не е от храната-изписа ми и флажил-от него хванах гъбички на езика и почнах да повръщам.Спрях лекарствата.Отидох на хомеопат-жената ми каза,че е имала същия проблем-че парадонтозата е причинена от стрептококова или стафилококова инфекция-предписа ми хомеопатия на боарон,силен антиоксидант,пробиотик застомашно-чревна флора и да се избягват алкохол,сладко,млечни продукти-заради гъбичките.Ходих и при фитотерапевт,който лекува с билки и ми каза,че проблема идва от стомаха.Незнам вече къде е истината,но преди 10 дена бях пак зле носа ми течеше,влиза мив  гърлото,а от гърлото като кашлям излизат храчки и ме  болят гърдите.На рентген на бял дроб излезна базален емфизем-отново антибиотик,таблетки за кашлица и капки за нос-оотнова дъха ми се влоши и се въртя в един порочен кръг,не смея да се приближа до колегите-работата ми е свързана и с компютър-гледам да седя най-малко до него,шото не мога да седя до колегата,като видя,че някой си търка носа си мисля,че е от мен,а и според мен си идва от мени просто се псхирам,последната лекарка каза,че съм хипохондрик-и само за болести говоря- и незнам дали има оправия моето положение-вчера хапнах сладко и сам си усетих гадната миризма,в някакви моменти на задната част на езика ми е кисело,вкиснато-най-вероятно заради гъбичките.И просто усещм как почвам да си провалям живота,на работа нагрубих колежката,която се отнася с мен най-добре,нямам желание за работа заради този проблем,макар,че повечето колеги са снизходителни към мен,само единия много ме психира,защото той не харесва миризми.Аз вече предпочитам да съм си в нас и неусетно усещам,че съм се затворил в себе си и рядко виждам приятелите си,които са много готини хора.Смятате ли,че психотерапията би ми помогнала и да ми дадете някакви насоки-само да кажа,че дъвките не ми помагат,водите за уста имат много краткотрайно действие и незнам какво да правя вече-много съм се психирал и наистина ми се превръща във фобия това нещо-могат да го разберат само хората,които са имали проблема,защото като чета в интернет с това нещо няма оправяне.Надявам се наистина на сериозен отговор.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

От това което разбирам, винаги когато сте отивали при лекар са откривани инфекции.Това ме кара да мисля, че трябва да се обърне внимание на имунната система.Според мен е хубаво да се консултираш с имунолог. Ако си  от София ти препоръчвам  доц. Р. Русев-

 http://malinov-clinic.com/%D0%B4-%D1%80-%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%B2/.

 

Познавам го лично и знам,че си разбира от работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Благодаря за отговора.Общо взето наистина това,което ми се е случило наистина е засегнало имунната система и се опитвах на своя глава да я засиля с имуностимуланти,пробиотици- нямаше кой знае какъв резултат.За съжаление не съм от София и едва ли ще имам време да посетя човека,който ми препоръчахте,знаете дали все пак може чрез интернет да ми направи някаква консултация.Благодаря отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

 

Видях, че в сайт има имейла му. Пиши му.Той е много зает, но може и да ти отговори. Ако не ти пише до десет дни, ще ти дам пощата на друг имунолог.

 

Хубава вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Цялостно обновление е нужно.

Засилване на имунната система, повече движение, престой и физическа работа сред природата, вегетарианска , максимално прясна храна, много вода - чиста изворна, йога или упражненията на Петър Дънов

 

и задължително - работа с психо-емоционалното състояние.

Прочети темата за Психо-емоционалното състояние и болестите. В раздел Здраве. Книгата на Луиз Хей ще намериш в spiralata.net.

 

Има ли черти от характера ти и области от живота ти ,които искаш да промениш?

 

Желателно е също да споделиш поне от кой край на България си и какви възможности имаш за пътуване, ако се наложи да се правят консулти със специалисти. От това ще стане ясно и кои природни дадености  в близост би могъл да ползваш.

 

Защо да е възможно да си закупиш антибиотици за 100 - 300 лева, а не да пътуваш? Старите нагласи поставят граници.

 

Моята област са Праничната психотерапия и Енергийното лечение с прана. Мога и само да ти давам съвети, ако разполагаш със силна воля.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей spasemaind, пиша само, защото познавам човек с подобен проблем, който установи, че проблема е в т.н. скрит синузит, при него ги няма обичайното главоболие, температура и стандартните признаци, но има тези, които изброяваш:

 постоянен секрет, кашлица, възпалено гърло, инфекции, гъбички и съответно рязко падане на имунната система, те  са сходни или идентични с признаците на синузита.

След като реши проблема със синузита и проблема с дъха се оправи. Секретите, които изтичат в гърлото има голяма вероятност да са гнойни, които са носители на лоша и по - специфична миризма. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Много ви благодаря за отговорите.Като цяло може би малко съм преувеличил нещата,но така или иначе проблема си стои.Истината е,че имам огромна мотивация да си оправя проблема.Имам подкрепата на приятелите си-това ми дава още повече сила.Промених и начина си на хранене и съм доволен от това нещо.Didi-ts аз лично не съм много убеден,че проблема ми е скрит синузит-секретите ми не са постоянни,просто имам много хронични неща,които зимата си се обострят-за съжаление и тази зима не можах да се опазя-може би защото за малко спрях имуностимулантите,просто защото не са и много евтини-нещата,които ме притесняват чесно казано са първо,че всичките ми лигавици са оточни,това,което беше бял налеп на езика в основата(поне сега виждам гъбички) там е усещането за гаден вкус и дишането ми-при много свеж въздух се задъхвам и излиза някакво свистене-мисля,че проблема е в някои от тези неща.Креми Стоилова бих се радвал ако има някакъв начин да комуникираме през интернет на първо време-трябва ми възможно повече информация,за да знам как да действам нататък.Знам,че оправянето няма да е лесно,просто на моменти,когато правиш някакви огромни усилия,за да оправиш нещата и резултатите  не са тези,които си очаквал-малко те сломява.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз намерих отговора най-накрая! Пастата за зъби на доктор Харолд Катц направо ме спаси!!! Повече от 15 години търсих отговори на своите въпроси при различни лекари. Всички казваха, че съм здрава и ме препращаха към психоаналитик, който просто взимаше парите от мен и ме убеждаваше, че си измислям. Напуснах университета, когато бях на 20 години заради този проблем - всички говореха зад гърба ми, че мириша така, сякаш някой е умрял. Толкова сълзи съм пролила! Благодарение на тези пасти най-накрая се върнах към пълноценен живот. Най-накрая чувам комплименти, че имам хубав парфюм. ползвам пастата и съм щастлива че се върнах към пълноценен живот. Напишете в google Харолд Кац California Breath. За доктора Харолд Кац може да прочетете тук: http://zonavitabg.com/info.php?articles&articles_id=12

Ако имате въпроси, напишете, ще отгороря със удоволствие, познавам този проблем и какво значи това много добре: elenauniversity@mail.ru

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...