Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Всичко си има време..."


Recommended Posts

Често, когато разгръщам Библията, отварям на "Книга на ЕКЛИСИАСТА или ПРОПОВЕДНИКА". Сред задъханото ми ежедневие, което препуска в толкова много посоки, че хем ми спира дъха от бързане, хем стоя на едно място, намирам опора: "1. Всичко си има време, време има за всяка работа под небето:

2. време да се родиш и време да умреш; време да садиш и време да оскубеш насаденото;

3. време да убиваш, и време да лекуваш;време да събаряш и време да съграждаш;

4. време да плачеш и време да се смееш; време да тъгуваш и време да играеш;

5.време да разхвърляш камъни и време да събираш камъни; време да прегръщаш и време да избягваш прегръдки;

6. време да търсиш и време да губиш; време да къташ и време да пилееш;

7.време да раздираш и време да съшиваш;време да мълчиш и време да говориш;

8. време да обичаш и време да мразиш; време за война и време за мир."

За какво е време сега? А за вас лично?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз, достатъчно време ли изгубих за да намеря Него?

Време? Какво е време?Време във вечноста!!! Време!? :blink:

Знам, че бих искал да живея, сякаш е време последно! Да търся Него! Няма време! Време!?? Какво време само, а? За мен е времето на времената!!!

Време?

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

ЗОВЪТ НА РОЗЕНКРОЙЦЕРСКОТО БРАТСТВО

или обръщение на Братството на високо почитаемия Орден

на Розата и Кръста

Към всички владетели, съсловия и учени на Европа.

Ние, братята от Братството на Розата и Кръста, отправяме към всички, които четат този наш Зов с християнско разбиране, нашия поздрав , любов и молитва.

След като през последните дни единствено мъдрия и милостив Бог изсипа толкова щедро своята Милост и доброта над човешкият род, за да може познанието по отношение неговия Син и на природата все повече да се разпространява, ние с право можем да се похвалим с едно щастливо време. Защото той не само ни изяви и позволи да открием половината от непознатия и скрит свят и ни показа много прекрасни, невиждани досега дела и създания на природата, но издигна също и много просветлени и надарени с духовно благородство хора, които възвърнаха правата на отчасти замърсените, несъвършени изкуства, за да може човекът най-после да познае и разбере своето благородство и прелест, защо е наречен микрокосмос и доколко неговото изкуство се разпростира в природата.

17 век - Йохан Валентин Андре.
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::feel happy::thumbsup2: , да много си права Багира :), така е всичко си има мястото в нашия живот и всичко си е разпределено по - равно , само , че ние не винаги успяваме да ги виждаме нещата .

Времето е толкова определящо наистина за живота ни тук / :D на Земята / .

Този кръговрат от сезони / сеитба , беритба , и т. н. /

Ако всички бяхме господари на времето , а не то на нас , както е в момента , помислете , колко щеше да е забавно . Разходки до бъдеще и минало ,попадане в разни други криви измерения , ниши на времето и т. н.

Понякога , когато чета книга , рисувам картина , пиша или нещо от този род освобождаващо от мисли , имам чувството , че попадам в безвремието , вечността на всяка една секунда прекарана в щастие и покой ,човек се чувства като " Господар на времето " :)

:angel: Полет над времето и адекватност вътре в него на всички пожелавам !

Да правим нещата в живота си с време , както се казва . :king::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Ние [телата]сме във времето и времето е в  нас." Левски

Духът не е. Оттук идва възможността "да му стъпи на гушата" :)

Свободни да се озовем!

Линк към коментар
Share on other sites

Св. Василий Велики - из " Беседа за това, че Бог не е виновен за злото "

Тъй Иоан говори: “Приближи се Царството небесно” (Мат. 3:2), и Господ навсякъде проповядва “Евангелието на Царството” (Мат. 4:23) и отнапред възгласяват ангелите: “Слава във висините Богу, и на земята мир” (Лук. 2:14), и радостните заради влизането на нашия Господ в Иерусалим възклицават: “Мир на небето и слава във висините!” (Лук. 19:38). Изобщо хиляди са победните гласове, свидетелстващи за окончателното поваляне на врага; затова, за да не остава никаква борба и никакъв подвиг във висините, никой не се противи и не ни отклонява от блажения живот, но спокойно можем да вървим напред, за да се наслаждаваме вечно на дървото на живота, да се приобщим към което ни пречеше отначало коварството на змията, защото “Бог постави Херувим и пламенен меч... за да пазят пътя към дървото на живота” (Бит. 3:24). Като завършим този път безпрепятствено, да влезем в благодатта на Иисус Христос, нашия Господ, Комуто слава и владичество навеки! Амин!

повече: източник

Линк към коментар
Share on other sites

МАГДАЛИНА

Суетнята празнична не спира.

Но далеч от всичко съм дошла

и с ведро в ръце измивам с миро

твоите пречисти ходила.

Търся аз сандалите къде са

опипом, не виждам от сълзи.

Пред очите ми виси завеса -

моите разпуснати коси.

Сложих върху скута си нозете

и в сълзи окъпах ги, Христе,

и гердан от бисер ги оплете,

като в кърпа в къдрите са те.

Бъдещето виждам най - подробно,

сякаш си го спрял самият ти.

Да предсказвам вече съм способна,

че Сибила в мен се въплъти.

Тежката завеса в храма душен

ще се съдере след някой ден

и земята с тътен ще се люшне,

може би от жалост и към мен.

Докато конвоят се разтуря,

ще се разредят околовръст.

Ще се мъчи като смерч при буря

в свода да се вдигне твоят кръст.

Просната пред святото разпятие,

ще замра със сгърчено лице.

Колко само ще дариш с обятие -

своите разпънати ръце.

За кого е тая мъка свята,

тая мощ и тия далнини?

Колко са душите, съществата?

И реки, села и планини?

Но такава пустота пред мене

ще разтвори кръстът полетял,

че ще дораста до възкресение

в тоя страшно кратък интервал.

Борис Пастернак

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Гледам развитието на разсъжденията в тема "Думите". Радвам се с тъга на последния постинг на Венци № 135 (майче?).Какво да се прави?!? За всичко си има време! Има и време за съзряване, не идва, когато на нас ни се иска, а когато дойде! Иска си човешкият плод деветте месеца, иска си детето, което ще тръгва на училище 7-те години, и възможността да излезеш от розовите пелени на любовната омая на този свят също си иска своето време... Не става по- рано, отколкото може, и това си е! И да ни се казва, и да не ни се казва, и да знаем, и да не знаем, и да боли, не и да не боли, и да недоумяваме, или да ни е ясно- това си е! Нека искриците от Божественото семе, посято във всеки от нас да осветяват пътя на всички търсещи, та да не пропуснат Времето! Пък който- когато...

Мир и Светлина!

Линк към коментар
Share on other sites

:)

За какво е време сега? А за вас лично?

За Жертва + Жетва !

Верен + Истинен + Чист + Благ всякога бъди и Бог на Любовта ще изпълни душата ти с всички благини.

Верен в Любовта +Истинен в Мъдростта +Чист в Истината + Благ в Правдата.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"1. Всичко си има време, време има за всяка работа под небето:

2. време да се родиш и време да умреш; време да садиш и време да оскубеш насаденото;

3. време да убиваш, и време да лекуваш;време да събаряш и време да съграждаш;

4. време да плачеш и време да се смееш; време да тъгуваш и време да играеш;

5.време да разхвърляш камъни и време да събираш камъни; време да прегръщаш и време да избягваш прегръдки;

6. време да търсиш и време да губиш; време да къташ и време да пилееш;

7.време да раздираш и време да съшиваш;време да мълчиш и време да говориш;

8. време да обичаш и време да мразиш; време за война и време за мир."

За какво е време сега? А за вас лично?

Време ми е да садя и поливам неуморно каквото и както умея - други да се радват, а аз на тях,че се радват. :D

Време ми е да живея - Бог ще реши кога да си отида оттук - дотогава ще обичам и служа на този свят.

Време ми е да лекувам с любов, както съм се научила от собствените си болки и да помагам на малките да се учат да съграждат живота си и себе си сами.

Време ми е да се смея и играя на воля... :D Разбрах, че това е най-сериозното и важно изкуство в този свят. :D

Кога да мълча и кога да говоря - Господ ми казва... :D

За обичта ВИНАГИ е време. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей + Прости + Усещане :yinyang: че просто не си в ритъма на Времето, а в ритъма на Илюзията :sleeping:нищо не пиши, просто пооомисли + замълчи+Истината за Себе си усети + Истинта задържи + оплодотвори :sleeping: въх, какви ги написах ... кой ли ги сътвори :angel: не съм аз + правилно ме разбери :sleeping::angel: аоум

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Сладки песни пее Светът на човека (бил някога Човек) : "Виж, колко съм прекрасен! Виж, колко си божествен!" Дали не е време за пробуждане?

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

За мен времето е много разтегливо понятие .

Като кълбо ластик тръгнало да се разтяга във всички посоки . Времето ми прилича по - скоро на окръжност , а не на права . Затворено пространствено измерение - време . Хоп попадаме във него , хоп излизаме от него . Стотици , милиони пъти сме по - бързи от времето , бъдете сигурни в това . Мисълта , човешката мисъл е безкрайно по -бърза от времето .

Времето е създадено за нас , за да можем да преживяваме нещата на забавен каданс . Без време не бихме могли да " изживяваме " .

В човешкия живот , времето е толкова важно , колкото и незначително .

Има два вида хора , казват мъдреците : такива , които живеят така все едно са безсмъртни , неизчерпаеми и независещи по никакъв начин от времето и обратното , хора , които така живеят живота си , така че едва ли не във всеки един момент те са планирали собствената си смърт , всяко нещо е на мястото си , не дължат на никого нищо . Готови са да напуснат света , всеки един момент . Често сме чували думите :

"животът трябва да се живее така ,все едно това е последния ти ден на тази земя ". И други и други мисли , които ще наблегнат на краткия като миг живот и безценното време на щастие , което ни е дадено , за да го изживем . Но за мен и нещастните мигове , са ценни и миговете на размисъл , и дългите мигове на очакването и кратките мигове на приготовлението за нещо си , и миговете на несъгласие и миговете на борба и отстояване и миговете на подкрепа и миговете на победа и миговете на свобода . Или светът такъв , какъвто е с безкрайните си възможности на изживяване, на опитност от страна на човешкия дух и пълната свобода на преживяване ми харесва много повече отколкото този свят с безкрайните сентенции , нищо незначещи , ако аз самата не избера да присъстват в моя живот . Ние сме уникални и неповторими в своя живот , човешкото съзнание е неповторимо и непредвидимо в избора си за живот .

Може ли времето да окаже влияние , виждала съм и двете неща , как времето е променило из основи даден човек и обратното , как времето едва е докоснало друг , все едно никак не му се е искало да се движи , просто е спряло .

Времето само е начАЛОТО И КРАЯ НА ФИЛМА , КОЙТО СИ ПУСКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ КАТО СЕ РОДИМ , И В КОЙТО УЧАСТВАМЕ ДО СЕТНИЯ СИ ЧАС .

Иначе времето , няма нищо общо със съзнанието ни , което е основен разпределител на времето , съзнанието взима всички важни решения за живота си . Нашето съзнание е автор на всичкото това време прекарано на планетата Земя . И ние сами съзнателно решаваме :

Време е да направя това и това във живота си .

Врме е да престана да правя това и това в живота си .

Време е да променя това и това в живота си .

Така , че ние всъщност сме по някакъв косвен начин господари на времето .

То не ни управлява по никакъв начин .

Материята , която всички доскоро бихме се съгласили всички , е изцяло подвластна на времето .

Да, ама не , материята е субстанция от съзнание , субстанция , бит информация , и камъка е малко съзнание и тревата може да " мисли " в този смисъл . Съзнани- ето избира как да разполага с времето , а не времето със съзнанието . Времето е може би като гравитацията , много слаба сила придържаща ни към земята , ние "виждаме " земята и живота си на нея, по точно определен начин , благодарение на времето , което разгръща пред очите ни дългият филм на битие , в който участваме . Но всъщност ние сме всичко това , наблюдателят в кинозалата , главното действащо лице и режисьора едновременно , ние сме винаги във времето , но и винаги с единия крак вън от него , сами решаваме как да влезем в него , по какъв начин да го използваме . :sorcerer::v:<_<

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Затворено пространствено измерение - време . Хоп попадаме във него , хоп излизаме от него . Стотици , милиони пъти сме по - бързи от времето , бъдете сигурни в това . Мисълта , човешката мисъл е безкрайно по -бърза от времето .

Времето е създадено за нас , за да можем да преживяваме нещата на забавен каданс . Без време не бихме могли да " изживяваме " .

В човешкия живот , времето е толкова важно , колкото и незначително .

Има два вида хора , казват мъдреците : такива , които живеят така все едно са безсмъртни , неизчерпаеми и независещи по никакъв начин от времето и обратното , хора , които така живеят живота си , така че едва ли не във всеки един момент те са планирали собствената си смърт , всяко нещо е на мястото си , не дължат на никого нищо

:thumbsup:

Мисълта е много по-бърза от времето. За това съм абсолютно съгласна. Тя излиза от времето, не му се подчинява. :thumbsup:

Чрез нея ние творим, помагаме на Бога /с добрата мисъл, разбира се/

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Всички явления са циклични по характера на своето проявление. Благоприятните условия за настъпването на едно явление се заменят със период на намалени възможности. Различни цикли, с различна дължина и значение непрекъснато се застъпват и припокриват. Един цикъл може да е във възход, друг да е в падение; може и двата цикъла да са в запад или и двата да са във възход. На базата на познанието за състояние на влияещите върху даден резултат цикли, може да се избере и най-благоприятният период за постигането му. Когато условията са неблагоприятни, по-добре е да се изчака и да се извърши съответната подготовка в очакване на благоприятния момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...