Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.03.13 - 10.03.13)


Recommended Posts

04.03.13

 

Болгарин взял свои хороводные песни от плеска воды и поэтому они хороши. Болгарский ритм в музыке отличает болгарина, но сегодня в болгарской музыке больше украшений, чем требуется, и сама песня стала очень разодета.

 

Четвертые части тонов

 

 

Българинът е взел своите хороводни песни от плясъка на водата и затова са хубави. Българският ритъм в музиката отличава българина, но днес в българската музика има повече украшения, отколкото трябва, и самата песен става много натруфена.

 

Четвъртинките тонове

Линк към коментар
Share on other sites

05.03.13
 

Вот, столько лет уже говорю болгарам. Если бы говорил другим народам – к этому времени они стали бы святыми. Они говорят, что этот человек разрушил нашу веру. Но какую веру вы имеете? Если бы вы имели веру, то к этому времени от Болгарии что-то вышло бы, но вы не имеете веры. Да и история показывает, что вы люди, идущие без веры. Я хочу направить болгар на правильный путь и поэтому говорю: идите по болгарскому пути, определённому Богом! Не ходите по вашим путям, потому что ваша голова будет страдать.

 

Разумный домостроитель

 

 

Ето на, толкова години вече аз говоря на българите. Ако бях говорил на други народи, досега светии щяха да станат. Те казват, че този човек разсипа нашата вяра. Че каква вяра имате вие? Ако имахте вяра досега от България щеше да стане нещо, но вие нямате вяра. Та и историята показва, че сте хора, които вървят без вяра. Аз искам да туря българите в правия път и затова казвам: Вървете по българския път, който Бог е определил! Не ходете по вашите пътища, защото ще ви пати главата.

 

Разумният домостроител

Линк към коментар
Share on other sites

06.03.13
 

В мире существует один богоизбранный народ, но этот народ ни англичане, ни евреи, никто другой. Этот народ – всё человечество как нечто целое. Этот богоизбранный народ составлен из всех существ, из всех мыслящих существ. Потому что человек отличается именно своей мыслью. По этому я определяю человека. И одновременно говорю: Человек, исправляющий свои ошибки, – это человек. Тот, кто не исправляет свои ошибки – животное.

 

Разумный домостроитель

 

 

 Има един богоизбран народ в света, но този народ не е нито англичаните, нито евреите, нито кой и да е друг. Този народ е цялото човечество като нещо цяло. Този богоизбран народ е съставен от всички същества, от всички хора, които мислят. Защото човек се отличава именно по своята мисъл. По това аз определям човека. И същевременно казвам: Този човек, който изправя своите погрешки, той е човек. Който не изправя погрешките си, той е животно.

 

Разумният домостроител

 

Линк към коментар
Share on other sites

07.03.13
 

Но вам не надо терять уверенность и при самых больших существующих противоречиях. При самых больших противоречиях существуют и самые большие возможности. При самых больших страданиях существуют и самые большие благословения. Проследите всю историю и увидите, что все народы, которые возвышались и их считами великими, имели самые большие страдания.

 

Здравое учение

 

 

Та вие не трябва да се обезсърчавате и при най-големите противоречия, които съществуват. При най-големите противоречия съществуват и най-големите възможности. При най-големите страдания съществуват най-големите благословения. Проследете цялата история и ще видите, че всички онези народи, които са се дигали и слагали за велики, са имали най-големи страдания.

 

Здравото учение

Линк към коментар
Share on other sites

08.03.13

 

Каждый человек может быть сильным. Человек может быть всем, никто не может поставить ему преграду. И тогда люди спотыкаются сами, разделяясь на мужчин и женщин. Женщины говорят: мы – нежный пол, мы не сильны как мужчины. По моему мнению, женщины оперируют самой мощной силой в мире. – С Любовью. Ошибка в том, что женщины употребили Любовь более для своих выгод, чем для выгод своих ближних. Женщины более употребили Любовь для своего искушения. ...Женщина не должна ждать и искать Любовь от других. Она сама – источник, от неё Любви необходимо течь вовне.

 

Здравое учение

 

 

Всеки може да бъде силен човек. Всичко може да бъде човек, никой не може да му тури преграда. И тогава хората се спъват сами като се делят на мъже и жени. Жените казват: Ние сме от нежния пол, не сме силни като мъжете. Според мене, жените оперират с най-мощната сила в света. – С Любовта. Грешката е там, че жените са употребили Любовта повече за своите изгоди, отколкото за изгодите на своите ближни. Жените са употребили Любовта повече за своето изкушение. ...Жената няма какво да чака и да търси Любов от другите. Тя самата е извор, от нея трябва да тече Любовта навън.

 

Здравото учение

Линк към коментар
Share on other sites

09.03.13

 

Многие наши идеи, многие наши чувства разрушаются по единственной причине – Любовь женщин не имеет необходимых вибраций и теплоты, а Любовь мужчин должна быть холоднее. Когда я говорю о мужчине и женщине имею в виду внутреннего человека.

 

Здравое учение

 

 

Много от нашите идеи, много от нашите чувства се развалят по единствената причина, че Любовта на жените не е с такива трептения, с каквито трябва да бъде, не е с такава топлина, с каквато трябва да бъде, а (и) Любовта на мъжете не е с такава хладина, с каквато трябва да бъде. Като говоря за мъжа и за жената, аз имам предвид самия човек вътре в себе си.

 

Здравото учение

Линк към коментар
Share on other sites

10.03.13
 

Почему в мир пришло несчастье? Из-за недовольства Адама.

Адам, увидев пары животных, не обрадовался и сказал, что если Господь им дал, даст и ему. Но сказал себе: Господь мною пренебрегает, он должен был сначала дать мне, а потом – им. Вот где его мысль была слаба. Он подумал, что Господь позаботился о незначительных существах. Видишь ли – Он о них позаботился, а обо мне не позаботился. Мысль о том, что Господь им пренебрёг, ошибочна. Адаму необходимо было подумать: Если Бог дал животным подруг, Он мне даст кого-то получше. И все мы страдаем от этого недуга Адама. Думаем, что и нами пренебрегли.

 

Старое и новое

 

 

Защо дойде нещастието в света? Заради недоволството на Адама.

Адам като видя животните по две, не се зарадва, и каза, че щом Господ на тях е дал, че и на него ще даде. Но си каза: Господ ме пренебрегна, той трябваше първо на мене да даде, после на тях. Ето къде беше мисълта му слаба. Той си помисли, че Господ се е погрижил за дребните същества. Виж Той за тях се е погрижил, за мене не се е погрижил. Тази мисъл, че го е пренебрегнал Господ, е крива. Той трябваше да си помисли: Като дал на животните другарки, на мене ще даде нещо по-хубаво. И всички ние страдаме от този недъг на Адама. Мислим, че и ние сме пренебрегнати.

 

Старото и новото

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...