Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.03.13 - 24.03.13)


Recommended Posts

18.03.13

 

Прежде всего необходимо разрешиться вопросам между мужчинами и женщинами. Женщина никогда не выходит замуж за мужчину, которого не любит. Мужчина никогда не женится на женщине, которую не любит. Ребёнок никогда не рождается у матери, которая не любит; или мать не рождает ребёнка, которого не любит; она рождает ребёнка, которого любит. Всему в мире необходимо происходить по любви. Это требует природа.

 

Молодой сын

 

 

Най-първо въпросите между мъже и жени трябва да се разрешат. Жена никога да се не жени за един мъж, когото не обича. Мъж никога да се не жени за жена, която не обича. Дете никога да се не ражда от една майка, която не обича; или майка да не ражда дете, което не обича; тя да роди дете, което обича. Всичко в света трябва да стане по любов. Това изисква природата.

 

Младият син

Линк към коментар
Share on other sites

19.03.13

 

Вы возмущаетесь болезнями. Болезнь – это метод. Если бы в мире не было болезней, если бы не было страданий, то люди были бы очень жестокими, твёрдыми. Твёрдыми как алмаз. Вы не можете пройти без страданий. Благодаря этим страданиям между людьми образуются определённые связи. ...И в своих страданиях человек может быть счастлив. Несчастье в жизни происходит от внутреннего непонимания этого.

 

По образу и подобию

 

 

Вие се възмущавате от болестите. Болестта е един метод. Ако болести в света нямаше, ако страдания нямаше, хората щяха да бъдат крайно жестоки, твърди. Твърди като диамант. Вие не може да влезете между тях. Благодарение на тия страдания, между хората се образуват известни връзки. ...Човек може да бъде щастлив и в своите страдания. Нещастието в живота произтича от онова вътрешно неразбиране.

 

По образ и подобие

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

20.03.13

 

Тысячи лет тому назад человек был великим, но этот великий человек начал уменьшаться, уменьшаться и дошёл до одного большого уменьшения и превратился в микроскопическое существо, начавшее двигаться вверх, так как не было больше возможности спускаться вниз. Это называют эволюция – [человек] начал эволюционировать. Люди говорят, что человек произошёл от низшей жизни. Нет. Наша жизнь произошла от высшей жизни. Высшая восстановилась из низшего. Высшее, когда уменьшилось, стало низшим. Низшее, когда поднялось, стало высшим.

 

Большая радость

 

 

Преди хиляди години човек е бил нещо велико сам по себе си, но този великият човек, започнал да се смалява, смалява и дошъл до едно голямо смаляване и се превърнал в едно микроскопическо същество, че като нямало накъде надолу да слиза, започнал да се движи нагоре. Туй го наричат еволюция, започнал да еволюира. Хората казват, че той произлязал от низш живот. Не. Нашият живот е произлязъл от висшия живот. Висшият се е възстановил от низшия. Висшето като се смалявало, станало низше. Низшето, като се въздигнало, станало висше.

 

Голямата радост

Линк към коментар
Share on other sites

21.03.13

 

Когда-то – до современной музыки, тысячи лет назад – у посвящённых была оркестровая и хоровая музыка, которую люди услышат в будущем. Сегодня музыка на очень высоком уровне, и поскольку человечество проходит через большие страдания, эта музыка поможет ему пройти через них более легко. Когда пройдут эти испытания – придёт хорошая музыка.

Идут музыкальные гении!

 

Выше четырех октав

 

 

Някога, преди днешната музика, преди хиляди години, посветените са имали оркестрова и хорова музика, която хората тепърва ще чуят. Днес музиката е много напреднала, понеже човечеството минава през най-големи страдания, та да може да ги мине по-леко. Минат ли тези изпитания, ще дойде хубавата музика.

Музикалните гении идват!

 

От четири октави нагоре

Линк към коментар
Share on other sites

22.03.13

 

Давайте будем петь каждое утро песню «Жизнь – красива». При её исполнении думаем о красоте, о Высших существах. И, думая о вложенной в песню идее, одновременно созерцаем определённые образы и живо представляем их себе. Так поднимемся до тех высших чувств, до Космической Любви, представляющей высшее сознание или сверхсознание. Тогда начинаем отдавать и присутствующие поднимаются в своём сознании до высшей области и от нас уже исходит сила, захватывающая всех слушателей.

 

Песня "Жизнь красива"

 

 

Нека да пеем всяка сутрин песента „Красив е животът“. При пеенето ѝ да мислим за красотата, за Висшите същества. И като мислим върху идеята, вложена в песента, същевременно да съзерцаваме известни образи и да си ги представим живо. Така да се издигнем до онези висши чувства, до Космичната Любов, която представлява едно състояние на висше съзнание или свръхсъзнание. Тогава почваме да даваме и присъстващите се издигат в съзнанието си до висша област и от нас вече излиза сила, която изпълва всички слушатели.

 

Песента „Красив е животът”

Линк към коментар
Share on other sites

23.03.13

 

Что в человеческой жизни является самой высокой горной вершиной? Сейчас оставим ученика в школе, он находит себе дело. Самая высокая вершина в человеческой жизни – его личные чувства. Поднявшись на эту высокую вершину, человек будет иметь широкий простор. Но эта вершина является причиной всех несчастий. Не все несчастья, но большая их часть, исходят от этой вершины. Там, если ты не осторожен, можешь упасть и искалечить ноги. Существуют глубокие снега, идут проливные дожди, происходят большие бури. Поэтому для поднимающихся на вершину наступают большие трудности. И находящимся в подножии этой вершины следует быть вдалеке. Даже у подножия этой вершины существует опасность. Поэтому человеку необходимо понимать законы своих личных чувств.

 

Возможности и условия ума и сердца

 

 

Кой е най-високия планински връх в човешкия живот? Сега ще оставим ученика в школата, той си намери работа. Най-високия връх в човешкия живот, това са неговите лични чувства. Той като се качи на този висок връх, ще има един широк простор. Но този връх е причина за всички нещастия, не всички, но повечето неща произтичат от този връх. Там, ако не си внимателен, може да паднеш и да си изкълчиш крака. Има дебели снегове, стават големи пороища, големи бури. Та, които се качват на върха, някои идат в големи мъчнотии. И които са в подножието на този връх трябва да бъдат далече. Даже при подножието на този връх е опасно. Та човек трябва да разбира законите на своите лични чувства.
 

 Възможности и условия на ума и сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

24.03.13

 

Один из самых трудных вопросов – самовоспитание. Это очень сложный вопрос. Природа – это разумная фирма. Я рассказывал об одном человеке, ему никак не везло. Говорю: "Ты встал на ложный путь». Объяснил ему. Он говорит: «Не везёт». – Я сказал, что природа – самая знаменитая фирма. Она любит честных чиновников, работающих для неё. А она заботится о них. Она, если ты ей служишь, исправит твои дела. Поскольку до настоящего времени ты думал только о своих делах, т.е. работал для себя, тебе не везёт. Работая для природы, тебе уже везёт. Если природа найдёт, что работаешь больше для себя, чем для неё, выгоняет. Эта идея, которой необходимо запасть в вашу душу. Не то, о чем думают люди. В сущности человеку необходимо знать, служит ли он Богу.

 

Старая и новая болгарская песня

 

 

Един от най-трудните въпроси е самовъзпитанието. Той е много труден въпрос. Природата е разумна фирма. Аз разправях на едного, не му върви. Казвам: „Хванал си кривия път.“ На него му обяснявах по този начин. Казва: „Не ми върви.“ – Рекох, че природата е най-знаменитата фирма. Тя обича честни чиновници, които работят за нея. Пък тя се грижи заради тях. Тя, ако служиш, ще ти се оправят работите. Понеже досега само за своите работи си мислил, като речеш да работиш за себе си, разваля. Като работиш заради нея, започва да ти върви. Като намери, че работиш повече за себе си, отколкото за нея, хайде навън. Туй е идеята, която трябва да залегне във вас. Не какво мислят хората. Всъщност човек трябва да знае, служи ли на Бога.

 

Стара и нова българска песен

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...