Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Творчество и креативност


Иво

Recommended Posts

Здравейте.

Виждам, че подробно сте дискутирали темата за креативността, но мен ме интересува креативността в предучилищна възраст, в какво се изразява /музика, изкуство, спорт/ няма значение, тъй като започвам да пиша дипломна работа и търся материали, но не съм добра в търсенето из интернет. Ще ви бъда благодарна ако ме насочите с линкове и идеи.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В книгата "Учителят за образованието" има ценни напътствия за спецификата и подходящи творчески занимания за всяка детска възраст. Успех!

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2486

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

В какво се състои творческият принцип? В съгласуване на две противоположни мисли и желания. Това е ребус, който трябва да се реши правилно. Можете ли да турите дясната ръкавица на лявата си ръка и лявата ръкавица на дясната? Ако ги обърнете, може; ако не ги обърнете, не може.

Да го посрещнат

Изненада ме толкова точно, но съвсем неочаквано за мен определение на творческия принцип. Обаче като се замислих и започанх да се връщам към опитностите си - наистина е така.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Според мен процесът на творчество изисква да обичаш сътворяваното! Когато го обичаш, цялата работа по учене, съчетаване на информация, различните нива на творческия процес, протичат автоматично! Откакто съм в когнитивната наука, творчеството ми просто поумря, заточено в левохемисферните посредствености. И ще бъда така още около година, което тежи. То е като да имаш крила, но да ти казват, че като нас, къртиците е нужно да копаеш. Да имаш очи, но да ти казват, че са излишни - защото в тъмата наистина е така... :) Всичко е за добро :3d_150:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...