Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Творчество и креативност

Recommended Posts

Здравейте.

Виждам, че подробно сте дискутирали темата за креативността, но мен ме интересува креативността в предучилищна възраст, в какво се изразява /музика, изкуство, спорт/ няма значение, тъй като започвам да пиша дипломна работа и търся материали, но не съм добра в търсенето из интернет. Ще ви бъда благодарна ако ме насочите с линкове и идеи.

Поздрави!

Сподели това мнение

В книгата "Учителят за образованието" има ценни напътствия за спецификата и подходящи творчески занимания за всяка детска възраст. Успех!

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2486

Сподели това мнение

В какво се състои творческият принцип? В съгласуване на две противоположни мисли и желания. Това е ребус, който трябва да се реши правилно. Можете ли да турите дясната ръкавица на лявата си ръка и лявата ръкавица на дясната? Ако ги обърнете, може; ако не ги обърнете, не може.

Да го посрещнат

Изненада ме толкова точно, но съвсем неочаквано за мен определение на творческия принцип. Обаче като се замислих и започанх да се връщам към опитностите си - наистина е така.

Сподели това мнение

Според мен процесът на творчество изисква да обичаш сътворяваното! Когато го обичаш, цялата работа по учене, съчетаване на информация, различните нива на творческия процес, протичат автоматично! Откакто съм в когнитивната наука, творчеството ми просто поумря, заточено в левохемисферните посредствености. И ще бъда така още около година, което тежи. То е като да имаш крила, но да ти казват, че като нас, къртиците е нужно да копаеш. Да имаш очи, но да ти казват, че са излишни - защото в тъмата наистина е така... :) Всичко е за добро :3d_150:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега