Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро анализи. Как да разбираме по-добре картите.


Recommended Posts

На всички е известен процеса по работа с Таро: има ситуация, която изисква своите отговори, задава се конкретния въпрос или въпроси, картите се цепят, и … имаме отговор.

Често това обаче не е достатъчно, особено, когато се падат карти, чието значение се губи и остава неразбираемо за питащия.

 

Затова предлагам друг тип работа с Таро, която много добре ще развие усета към картите и най-вече адекватността на събитията спрямо картите.

Често картите са проективни, което се дължи на нереални очаквания към живота, но и на свръхценните мисли, които всеки носи. Дължи се и на незнанието към науката за Таро, нежеланието да се чете повече и още повече; причините са много.

В подобни ситуации нишката на означаемо и означимо сериозно се къса.

 

Идеален опит ще бъде работата отзад напред; вместо да се очакват готови отговори от картите, всеки, според ситуацията (дали ще е здравословна, междуличностна и т.н.) да прогнозира и да „види“ кои карти, кои комбинации от карти биха били подходящи за неговия сюжет. Но и да се аргументира защо той има предвид точно тези комбинации от карти, а не други.

 

След това може да попита вече Таро, да зададе въпроса и да направи сравнение между онова, което сам е определил като карти и картите след въпрос към тях. И съответно пак да направи анализ.

 

Това буквално ще развие много добър нюх за картите, ще създаде връзка между картите и "собственика" им, ще доведе до перфектно познаване на природата им и най-вече ще оголи пропуските в познанието за картите. Стига да бъде честен към себе си и към Таро.

А когато знаеш точно къде грешиш, знаеш и как да си помогнеш.

 

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Привет,Лиула...!...Странно,но сутринта минах точно през това...Имах усещането за "широко отворени очи" и взимайки картите,за да подредя 3-те карти за деня имах чувството,че аз "написах" подредбата с усещането си...просто ги "издиктувах" и знаех кои ще са картите...,особено силно беше за появата на Мага:...Маг+Кралица пентакли+Жрица...Между другото  радвам се,че има човек,който да ни напътства...отново... :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Привет,Лиула...!...Странно,но сутринта минах точно през това...Имах усещането за "широко отворени очи" и взимайки картите,за да подредя 3-те карти за деня имах чувството,че аз "написах" подредбата с усещането си...просто ги "издиктувах" и знаех кои ще са картите...,особено силно беше за появата на Мага:...Маг+Кралица пентакли+Жрица...Между другото  радвам се,че има човек,който да ни напътства...отново... :3d_047:

 

Извини ме, но ти още ли подреждаш карти за деня? И то по три?

Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Това е моят начин да им кажа "здравей"...и ми харесва...Понякога дори нямам въпроси към тях с дни...,но този "ритуал" си остана...

 

Можеш просто да им кажеш здравей, без да ги натоварваш. 

Линк към коментар
Share on other sites

...

 

Идеален опит ще бъде работата отзад напред; вместо да се очакват готови отговори от картите, всеки, според ситуацията (дали ще е здравословна, междуличностна и т.н.) да прогнозира и да „види“ кои карти, кои комбинации от карти биха били подходящи за неговия сюжет. Но и да се аргументира защо той има предвид точно тези комбинации от карти, а не други.

 

След това може да попита вече Таро, да зададе въпроса и да направи сравнение между онова, което сам е определил като карти и картите след въпрос към тях. И съответно пак да направи анализ.

 

Това буквално ще развие много добър нюх за картите, ще създаде връзка между картите и "собственика" им, ще доведе до перфектно познаване на природата им и най-вече ще оголи пропуските в познанието за картите. Стига да бъде честен към себе си и към Таро.

А когато знаеш точно къде грешиш, знаеш и как да си помогнеш.

...

А, това е много хитро и не ми е хрумвало. Благодаря, ще опитам, звучи ми много добре, като тактика!

Сега, възможно е да имаме силно неточни очаквания за развитие на ситуацията, но и това ще се изясни във времето.

 

Освен всичко друго, този метод ще доведе и до едно развитие на себепознанието и светоусещането, което всъщност е и целта на духовното развитие, за което така много говорим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Моля те, направи демонстрация! Мисля, че това ще помогне.

 

Не мисля, че има необходимост от демонстрации. Обяснено е добре кое как се прави.

Би трябвало за всеки, който изучава картите, подобни опити да са предизвикателство по пътя към изучаването им.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

След като молят за демонстрация, значи не всичко им е станало ясно от обяснението

 

Ти ли молиш, щото не се сещам да съм те виждала в Таро?

 

Моля да се избягват подобни изказвания, преценила съм, че няма нужда.

Линк към коментар
Share on other sites

И какво като не си ме виждала в Таро? Може да не пиша, но чета и се интересувам от Таро

А ти като модератор, моля бъди по-благосклонна към пишещите в темите ти

и си принизи малко самочувствието..смирението е добра черта, която често се обсъжда тук в този форум

Линк към коментар
Share on other sites

И какво като не си ме виждала в Таро? Може да не пиша, но чета и се интересувам от Таро

А ти като модератор, моля бъди по-благосклонна към пишещите в темите ти

и си принизи малко самочувствието..смирението е добра черта, която често се обсъжда тук в този форум

 

Не ми давай съвети как да организирам работата по форума.

Благодаря.

 

Темата е друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз нямам нужда от демонстрация, методът е ясен, просто нямам време да направя опит и споделя тук. Надявам се, скоро да успея все пак :)

 

Иначе подкрепям mvm - мекота и насърчение са по-ползотворни при всяко обучение. Много хора след едно "срязване" млъкват задълго и ... наистина не се появяват в Таро, макар че се интересуват и ползват картите от доста време. Нещо повече, на някои им е достатъчно да видят тук нечие чуждо "срязване" и вече изгубват кураж да пишат и да се включват. Хората са различни - не е нужно всички да са еднакво "хард"; моите наблюдения са, че тези, по-чувствителните, често са по-интуитивни и възприемчиви ...

Линк към коментар
Share on other sites

Нали няма да се обясняваме до безкрай, все пак това е форум за Таро.

 

Ако някой има претенции да пише в темата Насоки за форум Таро.

 

Надявам се с това, личната драма да приключи, поне тук в тази тема, която е изключително важна за опознаването на картите, а не да си мерим чувствителността.

Моля.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма драма, не си мерим чувствителността. Просто някои я имаме, а някои я нямаме. Ние с mvm  сме от вторите :) , обаче не всички са като нас.

С това приключвам и обещавам следващият пост да бъде конструктивен, защото наистина методът, който предлагаш много ми допадна!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудна идея, само дето обикновено питам за неща, които не знам как ще се развият...а така трябва да знам предварително отговорът.

 

нооо, например, нека опиша днешната среща с другото си семейство - 

8 Жезъла, 4 Жезъла и Кулата или 10 Меча. Така, защо ги слагам!? Всичко се случваше на тъгъдък, бързо, децата се въртяха като вихрушка около нас, събитието беше празнично събиране, а накрая всички издивяха докато счупиха очилата на бабата и изведнъж се възцари смирение и осъзнаване... изобщо на целия ден...Кулата си я позволявам, защото е все пак ежедневен въпрос и не е толкова силна.

 

Такааа, а картите, които изтеглих са - 

Умереност, 5 Меча и Рицар Чаши

Липсата на баланс, наранява други хора? А Рицаря показва приповдигнатото настроение...

Май, по-важно е състоянието, а не самите действия. 

 

Има и още нещо обаче, когато мислиш за определени карти или състояния, то те често ти се представят...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Снощи реших да попитам Таро, какво е значението на една карта от Големите Аркани. Изтеглих 3 меча, Магыосникът, 10 чаши. Ако искате, споделете какво мислите за тази комбинация, аз после ще напиша, за коя карта попитах.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи реших да попитам Таро, какво е значението на една карта от Големите Аркани. Изтеглих 3 меча, Магыосникът, 10 чаши. Ако искате, споделете какво мислите за тази комбинация, аз после ще напиша, за коя карта попитах.

 

Таня, условието е различно:

 

 

Често картите са проективни, което се дължи на нереални очаквания към живота, но и на свръхценните мисли, които всеки носи. Дължи се и на незнанието към науката за Таро, нежеланието да се чете повече и още повече; причините са много.

В подобни ситуации нишката на означаемо и означимо сериозно се къса.

 

Идеален опит ще бъде работата отзад напред; вместо да се очакват готови отговори от картите, всеки, според ситуацията (дали ще е здравословна, междуличностна и т.н.) да прогнозира и да „види“ кои карти, кои комбинации от карти биха били подходящи за неговия сюжет. Но и да се аргументира защо той има предвид точно тези комбинации от карти, а не други.

 

След това може да попита вече Таро, да зададе въпроса и да направи сравнение между онова, което сам е определил като карти и картите след въпрос към тях. И съответно пак да направи анализ.

 

 

 

Не гадаем по Таро за Таро. Темата е далеч по-практична.

Имаш ситуация, предполагаш какви карти отговарят на тази същата ситуация, след това питаш самото таро за същата тази ситуация, после правиш сравнителен анализ между това, което ти си видяла във въображението си и отговора на самите карти.

 

А ако искаш, можеш да направиш отделна тема с подобна тематика и задачи, като това, което си написала по-горе.

Линк към коментар
Share on other sites

Да напиша нещо по темата  :) . Замислих се, какви карти да избера за взаимоотношенията ми с Х. Спрях се на Обесеният, Кралица чаши и 8 меча. Взаимоотношенията ни са в застой от много дълго време и каквото и да опитвам удрям на камък. Изтеглих - 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши. Смятам, че добре съм се справила с избора на карти  :) . Явно е имало някакъв шанс за промяна в миналото, имало е възможност за избор по 2 жезли, но нищо не е направено и сега остава да се примиря и да си нося кръста по 5 пентакли, която подобно на Обесеният се свързва с дълъг период от време. Интересно е, че аз избрах Кралица чаши за мой сигнификатор, а изтеглих Крал чаши - пасивността и липсата на каквато и да било инициатива явно идва от отсрещната страна.

Линк към коментар
Share on other sites

Да напиша нещо по темата  :) . Замислих се, какви карти да избера за взаимоотношенията ми с Х. Спрях се на Обесеният, Кралица чаши и 8 меча. Взаимоотношенията ни са в застой от много дълго време и каквото и да опитвам удрям на камък. Изтеглих - 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши. Смятам, че добре съм се справила с избора на карти  :) . Явно е имало някакъв шанс за промяна в миналото, имало е възможност за избор по 2 жезли, но нищо не е направено и сега остава да се примиря и да си нося кръста по 5 пентакли, която подобно на Обесеният се свързва с дълъг период от време. Интересно е, че аз избрах Кралица чаши за мой сигнификатор, а изтеглих Крал чаши - пасивността и липсата на каквато и да било инициатива явно идва от отсрещната страна.

 

Ок, а какъв е изводът от сравнителния ти анализ между двете комбинации:

измислената от теб Обесеният, Кралица чаши и 8 меча

и отговора от реални карти 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши

Линк към коментар
Share on other sites

И още един въпрос  :) . Обичам ли все още Р.? Избрах 6 чаши, Кралица жезли и Дяволът. Чувства и отношения от миналото, обсебващи, на моменти направо маниакални. Изтеглих 3 меча, Асо чаши и Асо пентакли. Явно си въобразявам и се самозалъгвам, че съм преодоляла раздялата. Интересни са ми двете аса, не мога да ги разтълкувам.

Трети въпрос и с него спирам за днес  :) . Тук има припокриване с една от картите. Въпросът беше - ще успея ли да разбера Таро в дълбочина. Избрах 7 пентакли, Отшелникът и Светът, защото смятам, че ще е бавен процес, най-вероятно ще открия някои от отговорите вътре в мен. Изтеглих 5 жезли, Кралица чаши и Отшелникът. Явно първо трябва да се откажа от остарели схващания, нещо което ще е съпроводено с голяма вътрешна борба и противоречия по 5 жезли, преди да поема по пътя на Отшелника.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

 

Да напиша нещо по темата  :) . Замислих се, какви карти да избера за взаимоотношенията ми с Х. Спрях се на Обесеният, Кралица чаши и 8 меча. Взаимоотношенията ни са в застой от много дълго време и каквото и да опитвам удрям на камък. Изтеглих - 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши. Смятам, че добре съм се справила с избора на карти  :) . Явно е имало някакъв шанс за промяна в миналото, имало е възможност за избор по 2 жезли, но нищо не е направено и сега остава да се примиря и да си нося кръста по 5 пентакли, която подобно на Обесеният се свързва с дълъг период от време. Интересно е, че аз избрах Кралица чаши за мой сигнификатор, а изтеглих Крал чаши - пасивността и липсата на каквато и да било инициатива явно идва от отсрещната страна.

 

Ок, а какъв е изводът от сравнителния ти анализ между двете комбинации:

измислената от теб Обесеният, Кралица чаши и 8 меча

и отговора от реални карти 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши

 

Изводът е, че шанс за някаква промяна все пак е имало, но е пропуснат.  Другият извод е , че не аз съм пасивната и безволева Кралица чаши, а по-скоро това са качества проявявани от мъжа до мен.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...