Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро анализи. Как да разбираме по-добре картите.


Recommended Posts

 

 

Да напиша нещо по темата  :) . Замислих се, какви карти да избера за взаимоотношенията ми с Х. Спрях се на Обесеният, Кралица чаши и 8 меча. Взаимоотношенията ни са в застой от много дълго време и каквото и да опитвам удрям на камък. Изтеглих - 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши. Смятам, че добре съм се справила с избора на карти  :) . Явно е имало някакъв шанс за промяна в миналото, имало е възможност за избор по 2 жезли, но нищо не е направено и сега остава да се примиря и да си нося кръста по 5 пентакли, която подобно на Обесеният се свързва с дълъг период от време. Интересно е, че аз избрах Кралица чаши за мой сигнификатор, а изтеглих Крал чаши - пасивността и липсата на каквато и да било инициатива явно идва от отсрещната страна.

 

Ок, а какъв е изводът от сравнителния ти анализ между двете комбинации:

измислената от теб Обесеният, Кралица чаши и 8 меча

и отговора от реални карти 2 жезли, 5 пентакли и Крал чаши

 

Изводът е, че шанс за някаква промяна все пак е имало, но е пропуснат.  Другият извод е , че не аз съм пасивната и безволева Кралица чаши, а по-скоро това са качества проявявани от мъжа до мен.

 

 

Изводът е, че между твоите оценки и оценките на Таро има разлика.

Ти драматизираш, Таро - не.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Трети въпрос и с него спирам за днес  :) . Тук има припокриване с една от картите. Въпросът беше - ще успея ли да разбера Таро в дълбочина. Избрах 7 пентакли, Отшелникът и Светът, защото смятам, че ще е бавен процес, най-вероятно ще открия някои от отговорите вътре в мен. Изтеглих 5 жезли, Кралица чаши и Отшелникът. Явно първо трябва да се откажа от остарели схващания, нещо което ще е съпроводено с голяма вътрешна борба и противоречия по 5 жезли, преди да поема по пътя на Отшелника.

 

Картите, които ти си избрала - Отшелникът и Светът, имаме път навън, към света, което обаче е погрешния път.

Това, което Таро ти е отговорило - Кралица чаши и Отшелникът ясно показва, че пътят може да бъде само навътре - към себе си. Защото само, който познава себе си, може да познае и картите :)

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Трети въпрос и с него спирам за днес  :) . Тук има припокриване с една от картите. Въпросът беше - ще успея ли да разбера Таро в дълбочина. Избрах 7 пентакли, Отшелникът и Светът, защото смятам, че ще е бавен процес, най-вероятно ще открия някои от отговорите вътре в мен. Изтеглих 5 жезли, Кралица чаши и Отшелникът. Явно първо трябва да се откажа от остарели схващания, нещо което ще е съпроводено с голяма вътрешна борба и противоречия по 5 жезли, преди да поема по пътя на Отшелника.

 

Картите, които ти си избрала - Отшелникът и Светът, имаме път навън, към света, което обаче е погрешния път.

Това, което Таро ти е отговорило - Кралица чаши и Отшелникът ясно показва, че пътят може да бъде само навътре - към себе си. Защото само, който познава себе си, може да познае и картите :)

 

Благодаря, Лилуа  :) !

Интересна синхроничност - тъкмо се зачетох в "Човекът и неговите символи".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Мисля си, че ако на тази тема се обръщаше повече внимание, щеше да е по-добре за всички изучаващи картите.

Ако изучават Таро, де, а не го използват просто. Пък и не, че това е възможно :)

 

Ще се радвам да ви видя тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Извини ме Лиула, но понякога трудно те разбирам.  

 Изучаването и използването са като скачени съдове.  Как да използваш Таро като не си го изучил?  - Как да го изучиш като не го ползваш?

Линк към коментар
Share on other sites

Извини ме Лиула, но понякога трудно те разбирам.  

 Изучаването и използването са като скачени съдове.  Как да използваш Таро като не си го изучил?  - Как да го изучиш като не го ползваш?

 

Много просто, не можем да питаме картите само за себе си, за битието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес дъщеря ми има изпит. Попитах как ще протече той. Моето предположение е за Справедливост, Рицар чаши, 7 пентакли. Обаче това си е чисто предположение мое. Аз имам виждане за това как ще протече изпита и според това и предполагам картите. Незнам как да се предпазя от тази проективност. 

Реално изтеглените карти са 3 жезли, 9 жезли, 9 пентакли.

 

Предположих първата комбинация, защото имам съмнения, че не беше много сериозна в подготовката за него или се залъгваше, че работи съвестно и ще й се наложи да изтърпи последиците от това, т.е. ще я скъсат.

 

По втората - нещата сякаш вървят на добре, по-скоро се надява да препише (работа в екип :)) Определено се страхува и е мобилизирала силите си днес, като е готова ако не успее сега да опита отново (така или иначе ще й се наложи, ако не го вземе) 9 пентакли и трябвало да завърши нещата с успех, но не съм сигурна. Как бихте я тълкували? 

Двете 9-ки говорят ли тук за получаване на нещо (някакъв успех, в случая вземане на изпита)?

 

Засега знам само, че е изтеглила от двете една кофти тема и резултатите ще са ясни към 12 часа на обяд днес.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

3 жезли, 9 жезли, 9 пентакли

 

Наскоро бе писано, че две еднакви карти се автонихилират взаимно. Предполагам и този случай е такъв. Така че по 3 жезли - ще се справи задоволително.

Линк към коментар
Share on other sites

Скъсали са я. 

Разковничето в 9-ка пентакли ли е?

Не се разминават много моето предположение и реално изтеглените карти. Стига комбинацията, която аз избрах да означава, това което мисля. Така ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Скъсали са я. 

Разковничето в 9-ка пентакли ли е?

Не се разминават много моето предположение и реално изтеглените карти. Стига комбинацията, която аз избрах да означава, това което мисля. Така ли е?

 

Ами не, в тези комбинации няма разковниче, защото няма отговор: нито в измислената от теб за случая, нито в реалната. Защо е така обаче при теб, не знам.

Комбинациите дори не са и проективни. Просто има и такива неща в Таро, то не желае да даде отговор, капсулира се, затваря се, не желае да общува. И не дава никакви смислени отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Скъсали са я. 

Разковничето в 9-ка пентакли ли е?

Не се разминават много моето предположение и реално изтеглените карти. Стига комбинацията, която аз избрах да означава, това което мисля. Така ли е?

 

Ами не, в тези комбинации няма разковниче, защото няма отговор: нито в измислената от теб за случая, нито в реалната. Защо е така обаче при теб, не знам.

Комбинациите дори не са и проективни. Просто има и такива неща в Таро, то не желае да даде отговор, капсулира се, затваря се, не желае да общува. И не дава никакви смислени отговори.

 

Как мога да разбера, че случаят е такъв?

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Скъсали са я. 

Разковничето в 9-ка пентакли ли е?

Не се разминават много моето предположение и реално изтеглените карти. Стига комбинацията, която аз избрах да означава, това което мисля. Така ли е?

 

Ами не, в тези комбинации няма разковниче, защото няма отговор: нито в измислената от теб за случая, нито в реалната. Защо е така обаче при теб, не знам.

Комбинациите дори не са и проективни. Просто има и такива неща в Таро, то не желае да даде отговор, капсулира се, затваря се, не желае да общува. И не дава никакви смислени отговори.

 

Как мога да разбера, че случаят е такъв?

 

 

За конкретния случай, ти обясних.

Ако питаш по принцип, няма правило, но когато картите са неадекватни и не работят заедно в комбинация, то тогава и отговор е невъзможно да има. Въпрос на рутина е да се разбере, няма начин.

 

Самоцитирам се от темата Когато картите не дават отговор, дано да ти стане по-ясно.

Често, много често дори, картите просто не желаят да отговарят, независимо колко ни се иска да разберем. Това насилническо отношение към бъдещето е изключително егоистично. Напоследък си мисля, че за много малко неща трябва да знаем предварително, иначе влизаме в матрицата, колелото ни завърта и няма връщане назад.

Зависимост да се знае бъдещето - ето я новата болест, която още няма име, но е налице.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

...Ето при мен какво се получи при този експеримент...Дъщеря ми живее и учи  в чужбина с приятеля си...В последно време /около месец/я усещам малко отбягваща темата за него и вчера реших да попитам картите за това ...Моето виждане за нещата бяха Колелото,Звезда и 6 меч ,а изтеглените 10жезли  2жезли  Луна...Изтеглените карти като че са моите притеснения и страхове...това,че съм в неяснота по въпроса,отчитайки малкият ми избор да сторя каквото и да е,за да ми сподели...всъщност и притеснението ми от тази неизвестност по въпроса...И тъкмо си казах,че това си са мои емоции и страхове,прибирайки картите в кутията,видях,че там беше останала една...Кулата...никога за периода,с който се занимавам с картите не ми се е случвало да не извадя цялото тесте...Дали тази карта иска да ми каже нещо...за въпроса с дъщеря ми ли се отнася или за мен...знак,че всичките тези съмнения са безпочвени и ще разруша старите схеми на мислене...случайно ли е останала в кутията ...по мое невнимание ?!...Довечера ще разбера...мисля да я попитам -за дъщеря ми иде реч... :)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Скъсали са я. 

Разковничето в 9-ка пентакли ли е?

Не се разминават много моето предположение и реално изтеглените карти. Стига комбинацията, която аз избрах да означава, това което мисля. Така ли е?

 

Ами не, в тези комбинации няма разковниче, защото няма отговор: нито в измислената от теб за случая, нито в реалната. Защо е така обаче при теб, не знам.

Комбинациите дори не са и проективни. Просто има и такива неща в Таро, то не желае да даде отговор, капсулира се, затваря се, не желае да общува. И не дава никакви смислени отговори.

 

Как мога да разбера, че случаят е такъв?

 

 

За конкретния случай, ти обясних.

Ако питаш по принцип, няма правило, но когато картите са неадекватни и не работят заедно в комбинация, то тогава и отговор е невъзможно да има. Въпрос на рутина е да се разбере, няма начин.

 

Самоцитирам се от темата Когато картите не дават отговор, дано да ти стане по-ясно.

Често, много често дори, картите просто не желаят да отговарят, независимо колко ни се иска да разберем. Това насилническо отношение към бъдещето е изключително егоистично. Напоследък си мисля, че за много малко неща трябва да знаем предварително, иначе влизаме в матрицата, колелото ни завърта и няма връщане назад.

Зависимост да се знае бъдещето - ето я новата болест, която още няма име, но е налице.

 

Имам предположение защо картите не ми отговарят и то е, защото аз знаех отговора. Всъщност, като се замисля, нямах нужда от тях. Посегнах от любопитство как ще ми отговори Таро...

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Днес дъщеря ми има изпит. Попитах как ще протече той. Моето предположение е за Справедливост, Рицар чаши, 7 пентакли. Обаче това си е чисто предположение мое. Аз имам виждане за това как ще протече изпита и според това и предполагам картите. Незнам как да се предпазя от тази проективност. 

Реално изтеглените карти са 3 жезли, 9 жезли, 9 пентакли.

 

Предположих първата комбинация, защото имам съмнения, че не беше много сериозна в подготовката за него или се залъгваше, че работи съвестно и ще й се наложи да изтърпи последиците от това, т.е. ще я скъсат.

 

По втората - нещата сякаш вървят на добре, по-скоро се надява да препише (работа в екип :)) Определено се страхува и е мобилизирала силите си днес, като е готова ако не успее сега да опита отново (така или иначе ще й се наложи, ако не го вземе) 9 пентакли и трябвало да завърши нещата с успех, но не съм сигурна. Как бихте я тълкували? 

Двете 9-ки говорят ли тук за получаване на нещо (някакъв успех, в случая вземане на изпита)?

 

Засега знам само, че е изтеглила от двете една кофти тема и резултатите ще са ясни към 12 часа на обяд днес.

 

Аз ще отговоря извън темата, просто конкретно по картите.

 

9 пентакли, спрягана за велико щастие, често пъти е сигнал за блокаж, както е отбелязала и Лиула. 9 жезли на втора пък няма никакъв живот в себе си, специално в областта на изпитите. С 3 жезли на първа, подготовката е била в съвсем начален етап и не е достигнала до никакво реално покритие. Извън тия практически насоки, картите реално не дават отговор, както и сама си забелязала. 

 

Просто като допълнение ще ви дам реални, тоест непроективни и така нататък карти за изпит, който е протекъл и има резултат. Картите са 10 пентакли, 6 пентакли, Паж пентакли. Тук всичко е съвсем буквално и неслучайно всички карти са пентакли - тук вече няма жезли, защото този етап на подготовка е минал, т.е. тази комбинация е показ на знанието, не добиването му, не емоциите покрай изпита, просто реален резултат от реални усилия.

 

Това беше малко лирическо отклонение :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Интересна тема, която със сигурност ще е от помощ на всеки начинаещ.

 

Днес минах по моста "Чавдар", ако си спомняте, преди време там имаше самоубийство. Опитах се да си представя как се е чувствал човека точно преди да го извърши. Какви са били последните му мисли. Изхождайки от факта, че действията изглеждат импулсивни, предположих, че е бил на прага на силите си, притиснат от обстоятелства - вътрешни и външни, а четейки статии и коментари в пресата, може би една от основните причини е финансов проблем.

 

Картите, които избрах сама са: 5 пентакли, 5 чаши и 9 меча + Дявол (Заради импулсивността. Тук бих сложила и Глупака).

Картите, които изтеглих са: Паж пентакли, Смъртта, Крал жезли.

 

По моите карти е ясно - недоимък, разочарование, песимизъм, тежест, тъмнина. Депресия. Моментът, в който последната капка "смисъл" се е изпарила под жаркото, непрощаващо Слънце. Това обаче май усетих аз! Картите, които изтеглих, показват един друг аспект на нещата. Нямам претенции, че правилно разчитам изтеглената комбинация от карти, но като цяло от нея повече личи освобождение. Тук имаме личността, взела крайното решение, има и Голям Аркан - Смъртта, казващ край на всичко - и хубаво, и лошо. Нещата повече няма и не трябва да бъдат същите. Кралят жезли май е готов да приеме такова предизвикателство, без да му мисли много. А доколкото Паж пентакли е всяко ново действие, то може би самоубийството дори не е било обмисляно. Ако е било, то това е клечката кибрит. Идеите са се превъплатили в материя.

 

Сравнителният анализ:

Аз - 5 пентакли, 5 чаши и 9 меча + Дявол = почувствал се е смачкан

Таро - Паж пентакли, Смъртта, Крал жезли = почувствал се е освободен, правилно или не.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте!

Не е тук точното място, където да пиша това, тъй като няма да присъстват комбинации, ала темата е смислово идентична. Емпиричните достижения в другите теми са достатъчни като пример.

След  достатъчен брой опити за тълкуване на Таро отговори, стигнах до определен извод, който поне за мен самата е валиден - и има висок процент потвърждаемост. Когато гледаме на карти, несъмнено идва моментът да се прави анализ, дали наум или под формата на записки, без значение. И обикновено процесът е с различна продължителност, особено ако се отнася до отговори, които трябва да се поднесат на "трето лице" - ако приемем, че гледащият и Таро образуват основната кореспонденция, основната нишка. Често се обмислят дълго и се обсъждат варианти, които да се впишат в пъзела, за да има логическа завършеност. И това е така, имам предвид, че логиката е процесът на построяване и извличане на смисъла от "видяното" :) Но, има и друг момент, на който според мен трябва да се обръща внимание. Когато се започне с тълкувателните опити, хубаво е да се има предвид първото нещо, което се появява в ума, т.е. най-първата мисъл, която ни хрумва. Дали ще си я запишете или не, всеки преценява, но наистина се оказва след обратна връзка (потвърждение или опровержение на хипотезата), че в тези първи проблясъци се намират и правилните отговори. В повечето случаи се оказва, че е така. 

Дали защото умът е в известна степен "освободен" за кратък период от странични помисли и отхвърляне на хипотези? Какъв е вашият опит с процеса на Таро анализи и има ли обичай, който да спазвате?

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...