Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.03.13 - 31.03.13)


Recommended Posts

25.03.13

 

Всем необходимо призывать Бога всем своим сердцем, чтобы на каждого из нас изъявлялись Божественные благословения. Всем людям необходимы Божественные благословения, потому что блага – для всех, а не только для одного. Бог хочет чтобы всем людям доставались те большие блага, которые Он приготовил для них. Но, чтобы люди их приняли, им надо учиться. Поэтому проповедую: Любовь – единственный путь, которым мы можем добиться Божиих благ. Единственный путь, [идя] по которому можем стать культурными.

 

Сочтённые волосы

 

 

Всички трябва да призоваваме Бога с всичкото си сърце, за да се изяват Божествените благословения, на всеки един. Всички хора трябва да участват в Божествените благословения, защото благата са за всички, не само за един. Бог обича всички хора да участвуват в големите блага, които Той е приготвил. Но, за да участвуват, те трябва да се учат. Затова проповядвам: Любовта е единственият път, по който можем да се домогнем до Божиите блага. Единственият път, по който можем да станем културни.

Преброените косми

Линк към коментар
Share on other sites

26.03.13

 

Вам необходимо сознавать, что, придя на Землю, вы находитесь под опёкой, под руководством ваших братьев, уже прошедших по вашему пути. И сегодня они могут вами руководить. Эти братья называются старшими братьями человечества, предпринявшими определённые меры безопасности, с которыми его оберегают.

 

С каким телом

 

 

Вие трябва да съзнавате, че като сте дошли на земята, вие се намирате под опекунството, под ръководството на ваши братя, които са минали вече вашия път, и днес могат да ви ръководят. Тези братя се наричат старите братя на човечеството, които са турили известни предпазливи мерки, с които да го пазят.

С какво тяло

Линк към коментар
Share on other sites

27.03.13

 

Он допустил зло, чтобы вы могли думать. Он допустил добро, чтобы вы могли его приложить. Сейчас вы говорите: Нельзя ли без зла? В мире нет абсолютного зла. Единственное зло в мире – это человек. Единственное добро в мире – опять человек. Единственная Любовь сейчас – это человек. Единственная ненависть сейчас – опять человек. Единственная глупость – это человек. Единственная мудрость сейчас – опять человек. Скажите мне сейчас, что такое то, что существует вне человека? Может быть вы скажете, что вне человека существуют какие-то более низкие существа. Что и они – люди. Каких бы существ вы не возьмёте – более низких или более высоких по сравнению с человеком – они все люди. И ангела возьмите, и он – человек. И ангел думает как человек. Говорите, что человек – это думающее существо. Тогда и ангел думает, и архангел думает, и херувим думает, и серафим думает. Это – люди, не поддающиеся никаким слабостям.

 

Оставьте расти вместе то и другое

 

 

Той е допуснал злото, за да можете да мислите. Той е допуснал доброто, за да можете да го приложите. Сега вие казвате: Не може ли без зло? Абсолютно злото не съществува в света. Единственото зло, което съществува в света, това е човекът. Единственото добро, което съществува в света, това е пак човекът. Единствената Любов, която сега съществува, това е човекът. Единствената омраза, която сега съществува, това е пак човекът. Единствената глупост, която съществува, това е човекът. Единствената мъдрост, която сега съществува, това е пак човекът. Кажете ми сега, кое е онова, което съществува вън от човека? Ще кажете, може би, че вън от човека съществуват някакви по-низки същества. Че и те са хора. Каквито същества и да вземете – по-низки или по-високи от човека, те са все човекът. И ангел да вземете, и той е човек. И ангелът мисли, като човека. Казвате, че човек е същество, което мисли. Тогава и ангелът мисли, а и архангелът мисли, и херувимът мисли, и серафимът мисли. Това са човеци, които не се поддават на никакви слабости.

Оставете да растат наедно и двете

Линк към коментар
Share on other sites

28.03.13

 

Когда мы войдём в связь с Ангелами – это не для того, чтобы они нам сказали что надо делать, а для того, чтобы взять пример от их жизни, видеть, как они работают, чтобы и мы работали как они. У нас нет необходимости стремиться войти в прямую связь с Ангельской иерархией, но основное, прежде всего, в связи с Богом. И когда войдём в связь с Ним – тогда войдём в связь со всеми другими Существами и с Иерархией, потому что Бог Един, Он — Целое и содержит всё в Себе самом. Когда начнём служить Богу – тогда войдём в связь со всеми Существами, служащими Богу, потому что будем в гармонии с их деятельностью.

 

Остров блаженных

 

 

Когато влезем във връзка с Ангелите, това не е, за да ни кажат какво трябва да правим, а за да вземем пример от техния живот, да видим как те работят, за да работим и ние като тях. Ние не трябва да се стремим да влезем изрично във връзка с Ангелската йерархия, но главно предимно във връзка с Бога. И когато влезем във връзка с Него, тогава ще влезем във връзка с всички други Същества и с Йерархията, защото Бог е Един, Той е Цялото и съдържа всичко в Себе си. Когато почнем да служим на Бога, тогава ще влезем във връзка с всички Същества, които служат на Бога, защото ще бъдем в хармония с тяхната дейност.

Островът на блажените

Линк към коментар
Share on other sites

29.03.13

 

Вы ищете счастье во внешнем мире. Каждый из вас ищет такого человека, совершенного, с каким [можно] подружиться и быть счастливым. Это самое большое разочарование, переживаемое людьми. Они думают, что нашли или найдут такого человека и остаются разочарованными. Они не знают, что совершенный человек никогда не женится. У совершенной девушки нет необходимости выходить замуж. ...С совершенной девушкой можешь только дружить, но жениться на ней и сказать ей, что она твоя жена, твоя собственность – этого никогда не может быть.

 

Будьте как дети

 

 

Вие търсите щастието отвън. Всеки от вас търси такъв човек, съвършен, с когото да се сдружи и да бъде щастлив. Това е най-голямото разочарование, което хората преживяват. Те мислят, че са намерили или ще намерят такъв човек и остават разочаровани. Те не знаят, че съвършеният човек никога не се жени. Съвършената мома няма защо да се жени. ... С една съвършена мома можеш само да дружиш, но да се ожениш за нея и да ѝ кажеш, че тя е твоя жена, твоя собственост, това никога няма да бъде.

Бъдете като децата

Линк към коментар
Share on other sites

30.03.13

 

Добро и зло работают одновременно. Они работали ещё до Адама, потому что оккультные науки говорят, что перед тем, как согрешил первый человек, существовали другие согрешившие существа. Что являлось поводом для совершения греха – это другой вопрос, но говорится, что их поступки носили другой характер. Они [оккультные науки] говорят, что некоторые ангелы пали ещё до человека, но что такое падение? Что означает падший ангел? Это падение состоит в некотором изменении, произошедшем с их взглядами на создание мира. Это падение носит умственный характер, поэтому оно в их клетках, в их сердце и уме. Падение человека началось с питания.

 

Добрые вести

 

 

Доброто и злото функционират едновременно. Те функционират още преди Адама, защото окултните науки казват, че преди да е съгрешил първият човек, преди него са съществували други същества, които са съгрешили. Какъв е бил поводът да съгрешат, това е друг въпрос, но казва се, че техните постъпки са били от друг характер. Казват те, че някои ангели са паднали още преди човека, но какво нещо е падането? Какво нещо е паднал ангел? Това падане се дължи на някаква промяна, която е станала в техните възгледи за създаването на света. Това падане е от умствен характер, затова то е в техните клетки, в тяхното сърце и ум. Падането на човека е започнало с яденето.

Добри вести

Линк към коментар
Share on other sites

31.03.13

 

Если хочешь разрешить вопрос, связанный с идеей возвышенного характера, необходимо, непременно, понимать законы Северного полюса. Что представляет собой Cеверный полюс? Он представляет ту истину, с которой может работать человек. Что представляет собой Южный полюс? Он представляет добро в мире, где есть все условия, при которых ты можешь разрешить противоречия между добром и злом.

 

Организация

 

 

Ако искаш да разрешиш една идея от възвишен характер, непременно трябва да разбираш законите на северния полюс. Що представлява северния полюс? Той представлява онази истина, с която човек може да борави. Що представлява Южният полюс? Той представлява доброто в света, който има всичките условия, при които ти можеш да разрешиш противоречията за доброто и злото.

 

Организиране

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...