Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

Втората е от тук:

При питането си "дали ще се получи нещо"...направо ме е страх да напиша въпроса, но не, не е от любовно естество :D , изтеглих същите карти, които се бяха паднали на въпрос онзи ден "от какво е умрял Х". Не знам какво да мисля - да не би първото да е било проекция?

 

Там комбинацията е 6 пентакли, 5 пентакли, 4 мечове.

 

 Извинявай, ако е удобно да те попитам, въпросът ти свързан ли е с пари?

 

 

 

Малко късно пиша, и вече едва гледам, но ето една комбинация - "от какво е умрял въпросният човек". Картите са:

4 чаши, 2 мечове, 7 пентакли

 

Споменатата не е моя :) Не е свързан с пари.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

6 пентакли, 5 пентакли, 4 меча 

 

Димитрина и тази комбинация показва същото. Очакване на "успеха, на наградата", изпитване на противоречиви чувства, като че ли страх да не се лишиш от познатото и сигурно старо или пък съмнения дали наистина ти е нужно това, което искаш. И отново е показан застоя, който е задълго.

Тук 6 пентакли с 5 пентакли ми напомнят на 4 чаши - човекът е получил това, което е искал, но този факт не го прави щастлив. Следва примирение и отдръпване в себе си по 4 меча.

 

Не е получил нищо, още го очаква.

 

Комбинацията твоя ли е? Останах с впечатлението, че и на теб са се паднали тези карти и няма развитие по конкретния въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос“Ще останем ли до края на годината в този апартамент?“-картите са-Асо мечове,Светът,Петица чаши.По  тези карти виждам депресия и страшно емоционално натоварване,което ще продължи и за в бъдеще.Асо мечове ми се вижда някак разпиляно в петица чаши и всъщност остава един сам Свят от който мърдане няма,т.е.положението си остава същото,развитие няма.Вие какво ще кажете?

Линк към коментар
Share on other sites

Правилно си си го разтълкувала. За депресии не знам, но има може би някакво униние - по 5 чаши. А може би има и други пречки, които да спират идеята (Ас меча) и плановете (Светът). И пречките май не са само от финансово естество.

Линк към коментар
Share on other sites

момичета,не откривам темата в която тези дни се обсъждаше  идеята за тест по таро.

затова в  нашата темичка за начинаещи ще споделя какво мисля че е добре,за същите които пишем тук.

ясно е че очакваме да ни оцени някой,този някой са всички ония имена,които са доказани във форума-респект към всички.

основното при  нас начинаещите е ,че сме очакващи,все очакваме нещо.било урок,похвала,критика-това е важно за нас.

мисля че оценка не може да се дава,но знам ,че Водещите Имена могат и знаят поне  в кои от пишещите в раздел начални има потенциал на човек в който проблясква таро.

лично ме е страх да участвам в подобен публичен тест,достъчно дращя грешки в темите...

 

***

аглая-периода за който питаш е важен за теб,по скоро този месец нещо става по тази тема.редпоаам по 5чаши,все пак ще се наложи да смениш виждането си,трябването да бъдеш там,вниманието ще го насочиш на друго място.то ще наложи промяната с апарамента.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

За огромно мое съжаление, вчера в София имаше трагичен инцидент, катастрофа, за която, предполагам знаят всички от вас.

 

Ако искате да проверите как вашето Таро работи и дали отразява реално действителността, то хвърлете карти за инцидента и направете анализ. Въпросите вие си ги измислете.

Темата е тежка, гранична и болезнена, отговорна. Но е дискусионна.

 

Осъзнавам, че много ще ме обвинят в "лешоядство", но Таро се учи от реалните неща в живота, не от въображаемите. И много неща се учат именно така. Тогава Таро говори и е ясно защо.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се включвам в този експеримент. Не го смятам за неетично. Всичко е част от живота.

Въпросът е: Какво се е случило на .. дата/час/място?

Глупакът, 8 чаши, Асо мечове

 

Мисля, че картите са буквални. Плътта по Глупакът, завършекът на нещо - живота или неосъзнатото съществуване, преходността като факт и осъзнаване по 8 чаши и Дамоклиевия меч, ситуацията излязла от контрол, форс-мажорните обстоятелства и близката/застрашаваща смърт по Асото мечове. 

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Femme, според мен , картите ти описват водача на таксито- безразсъден, безотговорен и доволно пиян....

 

Не знам, може и аз да греша, но не свързвам Глупака с плът.

Линк към коментар
Share on other sites

Femme, според мен , картите ти описват водача на таксито- безразсъден, безотговорен и доволно пиян....

 

Не знам, може и аз да греша, но не свързвам Глупака с плът.

 

Понеже съм още съвсем начинаеща, чета и прелиствам книгите. Там прочетох това тълкуване като едно от многото и то се свърза с нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос- как ще опишете инцидента  ?  Висшата жрица, Крал чаши , Светът.    В една от темите, не помня кой беше писал , че тази карта се появява когато някой е починал. Ето и при мен се появи.  Светът в случая е завръщане у дома,  завършване на живота.  Крал чаши - пияният шофьор.

 

 

Скоро  питах картите , също за инцидент  завършил със смърт.   Получих следната комбинация-4 меч, Кулата, Обесеният.  Мислите ли , че там където са Обесения +2 или 4ка мечове смъртта е много жестока?

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко съвета при подобни въпроси.

 

Винаги си представяйте вашата собствена смърт, говорейки за чуждата. Това е почти невъзможно, но все пак ...

 

Проблемът идва от това това,че ние говорим за имагинерни понятия, защото всяка една чужда смърт ни отклонява от представата за нея. Изкуството е да се отдели нашата идея за смъртта от реалната. От чуждата.

 

При катастрофи няма никаква философия, няма мигове на прощаване с живота, няма нищо. Има нахлуване на тежки предмети, има ... само шок и ужас.

 

Не виждам това у вашите карти, което ми говори, че няма съпреживяване. Съпреживяването няма нищо общо с емоционалността, говорим за емпатия, затова преди такива въпроси, е нужно да отделим нужното внимание върху душите на хората, отишли си по такъв начин, дори да преживеем техния ужас в последния им миг.

 

Книгите няма да помогнат никак.

Femme, обърни картите си и ще получиш отговора си, без 8-та чаши. Вече получи комбинация за Таро за напреднали.

Имаш отговор и то жесток в Ас меча обърната. Глупакът обърнат, 8 чаши, Ас меча обърнат.

 

При Juliianna - същото, но обърнат Крал чаши със Светът. Ти виждаш причинителя, а Femme - жертвата. Това е показателно и за вас самите. Защо виждате така нещата.

 

Както и от тази връзка, по посочените карти, освен анализ, може да се направи и анализ на вашите преживявания и сблъсъци със смъртта. Но, темата е огромна, затова трябва да се пише и разсъждава поне на 3 нива.

Линк към коментар
Share on other sites

Картите, които изтеглих за да опишат инцидента са - Страшният съд, Асо жезли, Кралица пентакли.

Страшният съд го приемам съвсем буквално.  Асо жезли може би показва бързината, с която се е случило всичко, а за Кралица пентакли - не знам, асоциирам я с майката - Земя.

Линк към коментар
Share on other sites

Картите, които изтеглих за да опишат инцидента са - Страшният съд, Асо жезли, Кралица пентакли.

Страшният съд го приемам съвсем буквално.  Асо жезли може би показва бързината, с която се е случило всичко, а за Кралица пентакли - не знам, асоциирам я с майката - Земя.

 

Досега, ти имаш най-точните карти.

Страшният съд - тук играе и малко по-различна роля, някои му казват Съдба - Ас жезли - уцелена е енергията вече, зачатието е обърнато ненавременно, Кралица пентакли - животът е отнет. В просто изречение.

Трябва да се обсъди може би в друга тема значението на този проклет обърнат Ас жезли, нищо, че при теб е прав. Но той се повтаря.

По своята същност се е обърнал сам срещу живота, но това е. Трябва да се говори за тези карти.

 

Когато обсъждате подобни въпроси, то не пишете в три или четири изречения, отдайте се на емоцията си. Само така Таро ще бъде разбираемо по отношение на самото себе си, единствено, когато се докосва до човешката болка, взима я със себе си и тя става нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер и от мен, ще се постарая да анализирам накратко подредбите си, понеже съм много изморена. Утре когато остане време и останалото.

 

Описание на инцидента - 7 жезли, Кулата, Справедливостта

Първите две карти показват щрихите преди и след. Животът, такъв, какъвто си тече (7 жезли), и болезненият му крах (Кулата). Справедливостта за мен идва да напомни, че има карма и извънчовешки закони в човешкия свят. И такава, която се създава. Животът изгаря.

 

Какво е било психическото състояние на шофьора - 4 мечове, 7 чаши, Слънцето

Тялото - тук, умът - някъде другаде. Този човек изобщо не е съзнавал в каква ситуация се намира и какво върши. Прикован в опиянението си до сляпост.

 

Могла ли е да бъде спасена жената (починалата) - Паж меча, 6 мечове, 8 жезли

Паж меча не знам как да го тълкувам, първо си помислих, че може би показва недоглеждане от страна на лекарите, въпреки усилията им. Но пък идеално кореспондира с информацията за клинична смърт (мечове - въздушна стихия). Нямало е шанс - краят настъпва твърде бързо и душата вече е отпътувала...

 

Ще се оправи ли детето - Крал чаши, Луната, Силата

Със Силата накрая, мисля че ще започне да се възстановява.

 

Ще довършвам утре.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

   ...Каква е била причината за инцидента?        Рицар чаши    8жезли   10чаши

    Тук ми се струва е указано пиянството на водача и бързината на шофирането...едва ли не еуфорното му състояние,в което го е докарало това състояние

    ...Какво всъщност се е случило?      Рицар меч   10меч   Глупак

    Струва ми се,че тук е показано буквално колко болка е нанесъл с неговото "нахлуване" и врязване в хората...Рицар меч и 10меч според мен е помитащата ситуация,а Глупакът може би сочи неговата безотговорност...Рицар чаши преминава в Рицар меч,а 8 жезли довежда до 10 меч...Не знам дали 10 чаши и Глупакът не показват смъртта на жената,ако се има предвид,че 10 чаши е и семейна карта...или "тръгване" от семейството и...

   ...Ще се възстанови ли детето?      4меч   10меч   Асо Пентакли

   По 4меч и 10 меч се вижда състоянието му...Трудно,болезнено,ще отнеме време, ще се оправи,но дали напълно?!...По 4 меч и Асо пентакли не знам дали ще е отново цяло...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Какво е било психическото състояние на шофьора - 4 мечове, 7 чаши, Слънцето

Само тук искам да добавя нещо. Според мен преди е бил на лечение от алкохолна зависимост или най-малко има такава. Не че пиша нещо ново, но така го усетих по тези карти.

 

 

Този човек изобщо не е съзнавал в каква ситуация се намира и какво върши. 

Абсолютно. Няма нито една така да го кажа ...отговорна карта. Лудите не излизат само в петък. 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

...Зададох още един въпрос"Какво трябва да се направи,за да се възстанови детето?...Крал Пентакли/об/   Отшелник  Рицар меч...Каквото и да се направи всичко ще е временно...светът за това дете вече няма да е същият...По комбинацията Крал пентакли/об/ и Отшелник това дете ми се вижда като живот м/у два свята...Това са много тежки карти за дете...не знам дори и възрастен как би ги понесъл...ужасна и нелепа трагедия...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че някъде във форума прочетох, че комбинации само от Големи аркани не означават нищо конкретно и затова няма смисъл да се тълкуват. Правилно ли съм разбрала?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че някъде във форума прочетох, че комбинации само от Големи аркани не означават нищо конкретно и затова няма смисъл да се тълкуват. Правилно ли съм разбрала?

 

Бе то много карти нямат смисъл да се тълкуват, но това е друга тема.

Наличието само на Големи Аркани за несъществени въпроси, мисля че няма нужда от коментар.

За важни въпроси, на които се падат само Големи Аркани, отново имаме няколко полета за разсъждения: човекът не осъзнава сериозността на положението, изобщо и по никакъв начин не разбира сложността на ситуацията и тя не достига до него, т.е. той не я осъзнава. И не я приема съответно. Другият вариант, че неговата колода Таро все още не работи на честотата на реалното битие.

 

Наличието само на ГА говори затова, че Аз-ът е потънал в архетипен свят. Все едно да тълкуваш сън само по това дали и какви цветове имаш. Не е ориентир.

 

Друго е, ако се паднат ключове и са осъзнати като такива, но това са комбинации, които не касаят човешкото битие и са несъотносими към зададения от теб въпрос. Като например Обърнат Маг, Висшата жрица, Луната.

Но бях длъжна да го спомена.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес една жена на Орлов мост подаряваше книгите си на преминаващите за автобусната спирка. Каква е причината да го прави? Как мислите? Задавайте и други въпроси. Още не съм подреждала карти, ще го направя по-късно, а вие се включете, ако искате сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже често от хората получих само плевели и камъни съм се чудила отмъщението до къде е позволено и позволено ли е изобщо? Връща ли ти се по някакви измислени или не закони? Няма значение ползваш ли Таро за целта или правиш план. 

Ще спомена само една изпаднала ми карта, Кралица меча. 

Патриархата срещу матриархата, да ама не! ;)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Днес една жена на Орлов мост подаряваше книгите си на преминаващите за автобусната спирка. Каква е причината да го прави? Как мислите? Задавайте и други въпроси. Още не съм подреждала карти, ще го направя по-късно, а вие се включете, ако искате сега.

Картите са 10 жезли, 6 чаши, 8 Силата

Виждам носталгията на жената, миналите загуби, нанесли й голяма болка, спомените и всичко това дошло от нещо, окачествено като катастрофа, жесток удар на съдбата по 6 чаши и 10 жезли. Но не мога да разтълкувам Силата тук....

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...