Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

 

Днес една жена на Орлов мост подаряваше книгите си на преминаващите за автобусната спирка. Каква е причината да го прави? Как мислите? Задавайте и други въпроси. Още не съм подреждала карти, ще го направя по-късно, а вие се включете, ако искате сега.

Картите са 10 жезли, 6 чаши, 8 Силата

Виждам носталгията на жената, миналите загуби, нанесли й голяма болка, спомените и всичко това дошло от нещо, окачествено като катастрофа, жесток удар на съдбата по 6 чаши и 10 жезли. Но не мога да разтълкувам Силата тук....

8 Силата като силата да преодолеем всичко, което животът ни поднася и да търсим път нататък, по който можем да вървим. Скалата, която ни препречва пътя, за да открием, че има и друг и той е възможен.

Линк към коментар
Share on other sites

  Искам да споделя една комбинация, която ми се падна на въпрос дали нещо ще се случи до един месец- 

Крал Меча, 9 Пентакли, Обесеният. Сякаш Обесеният притиска другите карти. Крал меча с 9 пентакли ми се паднаха в Келтски кръст и по-късно осъзнах силата им.Видях и усетих красивата страна на 9 Пентакли, предшествана от дейсвията на Крал Меча. Тук Обесеният ми се струва не на място. Дали Обесеният има силата да спре решителния крал или пък картите дават отговор в чисто житейски аспект? 

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен "нещото" няма да се състои. И понеже споменаваш, че ти е идвала комбинацията от Крал мечове и 9 пентакли преди в КК, това го разбирам като нещо тематично свързано с "нещото" от келтския кръст, за което си търсила отговор. Тук има отлагане, стопиране. Нещо не достига и моментът застива.

Линк към коментар
Share on other sites

  Искам да споделя една комбинация, която ми се падна на въпрос дали нещо ще се случи до един месец- 

Крал Меча, 9 Пентакли, Обесеният. Сякаш Обесеният притиска другите карти. Крал меча с 9 пентакли ми се паднаха в Келтски кръст и по-късно осъзнах силата им.Видях и усетих красивата страна на 9 Пентакли, предшествана от дейсвията на Крал Меча. Тук Обесеният ми се струва не на място. Дали Обесеният има силата да спре решителния крал или пък картите дават отговор в чисто житейски аспект? 

За мен в случая 9 пентакли така да се каже "бетонира" и двете карти - и Краля, и Обесения. Отговорът - не, няма да се случи, дори не само до месец, ами най-вероятно и до по-късно. Ако искаш питай след известно време пак, но след повечко време. Картите показват, че 'нещото' е било планирано/задвижено от някой, някой мъж и определено не лично от теб (по Крал мечове), но няма шанс да се случи (Обесения). Причина не се дава, ако искаш (ако има смисъл) може да зададеш поясняваш въпрос за причините.

Линк към коментар
Share on other sites

Давам две комбинации за лека нощ, вие какво мислите за тях?

Въпросите не са конвенционални.

 

Силата, Глупака, 5 жезли  :whistling:

7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

 

Не са тематично свързани, макар че засягат едно нещо. 

Линк към коментар
Share on other sites

Давам две комбинации за лека нощ, вие какво мислите за тях?

Въпросите не са конвенционални.

 

Силата, Глупака, 5 жезли  :whistling:

7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

 

Не са тематично свързани, макар че засягат едно нещо. 

По първата комбинация - Глупакът си е повярвал, че може, въпреки спънките и трудностите и ще се бори, за да осъществи намеренията си  :) .

Втората - малко ми изглежда като бягане от отговорност по 7 меча и потъване в мечти и задоволство. Някой мечтае, без да полага особени усилия мечтите му да се осъществят.

Линк към коментар
Share on other sites

обърнато слънце...

по първата комбинация- близко с мението на таня съм.

само ще добавя ,че вероятно е имало загуба  на нещо,и сега е на поправителен изпит,иска да върне загубата,или да навакса изпуснатото...

и затова мисля действа по този  начин-скрития,може да е загуби и доверие,приятел заради грешката си.преди всичко, пак си мисля този човек,има  вяра у себе си,виждам един нарцис,който се плаши да бъде творец на щастието си ,с другите...-7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

Линк към коментар
Share on other sites

Силата, Глупака, 5 жезли

7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

 

Въпросите ми бяха за Таро. Личи си, че първият е несъстоятелен - какъвто въпросът, такъв и отговорът. В лицето на Глупака.

Вторият още не съм го разнищвала подробно. Мисля, че отразява някакъв вид сенки. А той беше: "Що за същности са Пазителите". 

Чашите препращат ли към това, което някои наричат астрал?

Знам, че е малко нелогичен тоя въпрос, то и по-горе отбелязах, че засяга неконвенционални неща :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Силата, Глупака, 5 жезли

7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

 

Въпросите ми бяха за Таро. Личи си, че първият е несъстоятелен - какъвто въпросът, такъв и отговорът. В лицето на Глупака.

Вторият още не съм го разнищвала подробно. Мисля, че отразява някакъв вид сенки. А той беше: "Що за същности са Пазителите". 

Чашите препращат ли към това, което някои наричат астрал?

Знам, че е малко нелогичен тоя въпрос, то и по-горе отбелязах, че засяга неконвенционални неща :)

 

Ето защо е добре да пиша последна или изобщо да не пиша.

 

Картите ти бяха ясни за какво са и то само заради една уникална комбинация: обърнато Слънце и 9 чаши.

За напреднали е, ако искаш там си развий тезата. И потърси отговора.

 

П.С. Няма такава тема в Таро за напреднали, специална имам предвид, (въпреки, че са споменавани тук-таме Пазителите), но не пречи да пише в комбинации за напреднали. Не е направена по очевидни причини, но никога не пречи да се почне :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се на Таро за свръхнахалството си, обаче просто нямаше как :D Започнах една серия от въпроси за скорошен изпит, даже не успях да довърша за всичките, изморих се. Направи ми впечатление, че често се повтарят 7 мечове, 4 жезли обърната (най-често на последна позиция), 3 мечове, 4 чаши, Колелото обърнато на последна, това в общи линии :) Най-голямо впечатление ми направи Влюбените, Светът, Крал мечове, според мен дава положителен отговор. Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

 Избор, който обръща всичко. Дали е за добро не знам. Светът- може така да се преобърне, че свят да ти се завие. Тук обаче според мен отговорът е по- скоро позитивен и няма общо с другите карти-3 мечове, 4чаши. Може би те отразяват твоето състояне в момента-отегчение, страх. Какво ще направи Крал меча-нека и другите да кажат.

Линк към коментар
Share on other sites

3 мечове, 4 чаши, Колелото обърнато на последна, това в общи линии :) Най-голямо впечатление ми направи Влюбените, Светът, Крал мечове, според мен дава положителен отговор. Вие какво мислите?

 

 

Привет :)

 

Аз не искам да давам отговор "да" или "не", защото честно казано не успях да стигна до решение, но реших да споделя по някой карти какво мисля. Та вижда ми се от моментите, в които Таро показва колко много може да зависи от човека. Колелото се слави като карта, чието действие не може да бъде повлияно от питащите, но Крал Меча тук май е в състояние да обърне тези предстви. Влюбените пък ми идват по-скоро като колебание, а не като избор (освен ако не е избор "да се явя" ли), а с тези 3 меча и 4 чаши преди това... или няма достатъчно увереност и мотивация, или като цяло не са големи очакванията на питащия. Ако Кралят беше на втора позиция, може би щях да съм по-склонна да кажа "да", защото щеше да е ясно, че той вече мисли и действа като такъв. В крайна сметка с достатъчно усилия всичко е възможно :) Успех! =)

 

п.п. Ако може да попитам, има ли някакво разочарование от този предмет/специалност или нежелание да се занимаваш с него. (преди време като си редих карти за моето учене, ми се падаха подобни в келтски кръст и то точно в моменти, в които изобщо не вярвах, че ще се справя и само като се замислях за унивеститата ми настръхваше косата)

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

какво е онова което доведе до голям скандал между  две лица.

3 пентакли-императрицата-паж пентакли об.

 

мисля дали  намеса имат трети лица,които са  сложили масло в огъня.

внасяне на  ''огъня'' го отчитам по  императрицата.

пажа обърнат-злословие,клюки...

 

 

как ще се развие отношението на Г.Г. към Т.Б. след станалата кавга

кралица чаши-асо пентакли-кралица пентакли об.

---отново измяна,нечестност,следване на интереси,сякаш се засилва това  усещане.не мисля че Г.Г иска да  има добри отношения-заради асо и кралица пентакли,както и 3п- може би да става дума за работа,бизнес,пари. знам че са работили заедно известно време.

 

 

след като отшуми всичко,как  Т.Б ще гледа на Г.Г

провесен-5 меча об. - 3 жезли об.

твърде лично-заради провесения.а 5м об+3ж об-само засилват усещането му за обида.невъзможност да разреши проблема.по 3 жезли об-все пак  има шанс,да  отмине отрицателните  емоции,които го владеят,но може и да не съумее да се  ''изчисти пред  Г.Г,макара че аз не знам у кой е причината.)

 

какво е най-добре за тях сега ,заради събитията които се случиха и предизвикаха

справедливост-паж на чаши об - 9 жезли

времето.ако устоят на времето и 9жезли ще се разгърне като  осмисляне,не като компромис. и когато пажа  се появи поне като кралица чаши и при Т.Б....друго не ми идва на идея по паж чаши об...

всъщност много пажове-някак детинско излиза всичко....

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам кои какво чувства и как ще се развият нещата, но по Императрицата, Паж пентакли обърнат, Кралица Пентакли обърната и Паж Чаши обърнат виждам една истерия на единия, но няма да се изненадам ако и двамата  се държат по този начин. При всичките карти няма нормална комуникация между тях. Няма зрялост, няма стабилност. Особено с 5 меча обърнат, това е страшна ревност и гняв. Големи глупости могат да се сътворят когато си до такава степен истеричен. А това Справедливост с Паж Чаши направо е върха. :) Причината не е трети човек, нито клюки или сплетни. Ти спомена, че става въпрос за двама мъже, а няма нито един крал. Само Кралици, та ... държат се като истерички. Видиш ли Паж чаши особено обърнат имай едно на ум. Това е винаги много несериозна ситуация и поведение

И така. Това е мнението ми за картите ти.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

 

При всичките карти няма нормална комуникация между тях. Няма зрялост, няма стабилност. Особено с 5 меча обърнат, това е страшна ревност и гняв.

те сякаш се надцакват,прецакват....някак не им утива,но като се замисля-това са си те.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна , благодаря.

Да, тези мъжаги,сътвориха голям скандал,от доста време имаше индикации ,че ще Го Бъде

Всъщност,ако бях теглила само с прави карти,как биха се подредили,в моя случай.

четейки Деяна,осъзнавам ,че обърнатите карти и комбинациите с другите(голям или малък аркан) са много точни(никога не съм подлагала на съмнение Таро).

Линк към коментар
Share on other sites

Силата, Глупака, 5 жезли

7 мечове, Слънцето обърнато, 9 чаши

 

Въпросите ми бяха за Таро. Личи си, че първият е несъстоятелен - какъвто въпросът, такъв и отговорът. В лицето на Глупака.

Вторият още не съм го разнищвала подробно. Мисля, че отразява някакъв вид сенки. А той беше: "Що за същности са Пазителите". 

Чашите препращат ли към това, което някои наричат астрал?

Знам, че е малко нелогичен тоя въпрос, то и по-горе отбелязах, че засяга неконвенционални неща :)

 

Дали Таро не ти отговаря какво са за теб Пазителите? Как ти ги виждаш или как ти се показват на теб. Имам някакво такова усещане за тези карти и този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

За последен път коментирам тези карти, моля вече да не се коментират, ако искате вие си теглете и си тълкувайте, с моите – приключих, поне на публично ниво. :)

И така, разгледах образите на Таро на Уейт. Единствената фраза, която ми идва на ум – разбирай, за да ти бъде дадено. Нещо такова.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Радвам се, че ви открих! Форумът е много интересен и полезен, поздравявам Ви. Казвам се Йоана и от скоро имам карти Таро на Уейт и се уча, чета и се опитвам да тълкувам. Ще се радвам да ми помагате и съветвате, ако е удобно за Вас! Дано да не е проблем, че пиша в тази тема ;) ако е така се извинявам   :3d_151:  :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

За последен път коментирам тези карти, моля вече да не се коментират, ако искате вие си теглете и си тълкувайте, с моите – приключих, поне на публично ниво. :)

И така, разгледах образите на Таро на Уейт. Единствената фраза, която ми идва на ум – разбирай, за да ти бъде дадено. Нещо такова.

Естествено, че теглих мои карти. Тогава възникна това мое усещане за твоите. 

Не смятам да коментирам. Това е просто напомняне. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Радвам се, че ви открих! Форумът е много интересен и полезен, поздравявам Ви. Казвам се Йоана и от скоро имам карти Таро на Уейт и се уча, чета и се опитвам да тълкувам. Ще се радвам да ми помагате и съветвате, ако е удобно за Вас! Дано да не е проблем, че пиша в тази тема ;) ако е така се извинявам   :3d_151:  :3d_064:

 

 

Welcome to the Jungle! :)

Линк към коментар
Share on other sites

от два дни съм силно засегната от коментар по мой адрес.опитвам се да не  ''паля'',но не се получава. дано не повлияя на картите.

някак  некрасиво, е от  малолетно девойче,да слушам коментар за личния ми живот,семейство,при условие че  нито аз нито тя делим нещо.проблема идва от  нейните роднини,но думите ме заболяха,които тя е казала.

така аз  споделих чутото,с моя  мъж,реакция никаква,очаквах поне коментар,но се въздържа да коментира поведението,думите, на  тинейджърката,майка и и бабата-защото са намесени тези три жени..(още преди да започна да  разбърквам колодата ,ми изпадна  3 чаши)..голям битовизъм,за срамотиите е вече...

единственото което той каза,че този който ми е предал нейните думи,е интригант.

да,да,но не е така,''доносника''ми е много близък човек.

 

като какво се проявява мотива ,личния им мотив да  ме  коментират,непрестанно.още повече ,че  са затънали до гуша в собствени несгоди,та избиват в злословие и завист.

колело на късмета-рицар чаши-папата об

дали е точно това което описах ,завист ,ниво материалност,-как да кажа,жени които не желаят моя мъж да се грижи за  мен и детето ни,не искат да има ред,но като че ли,са  предпазливи,рицаря бавно върви,към обърнатия папа.дори си мисля че този папа обърнат,сякаш  натиснат да бъде такъв,като че ли не се позволява да се изправи.този рицар,ако  показва , моя мъж,значи той е със затворени очи,уста,и ръце.този рицар,не може да бъде папа,глава на семейството,може би за това....

 

кой знае,може би късмета им си го връща ,нещо с което са я закъсали на друго ниво,и тъпчат яко,но не виждам да се изчистят.те творят карма

дано се опазя аз.може би е добре,че мъжът ми не реагира,по типичния за него буен нрав.

можеше да се  скара и с ''доносника''

но в подобни ситуации,към тези дами, често съм виждала за него - мудната, умереност,така да ме дразнеше това нарочно -затишие.

 

-защо реагира така предпазливо,пасивно той:

паж мечове-влюбени-справедливост

може би защото  го е чул,като нечии думи,предадени от някой на някой..може би защото е от девойче(паж меч,в колодата на кристин димитрова-принцеса меч).на границата на  решение е(влюбени) справедливост- хм,май  ще има проява,кога,някога?!

 

след справедливостта поисках да видя какво следва,като реакция,поведение,нещо видимо като изява:

измъкват се  8жезли об-9жезли об-10мечаоб

тегля:7чаши-4чаши-император

 

трябва да кажа че  в рядки случаи,в питания засягащи пак подобен тип конфикти,с същите лица,освен умереност,за мъжа са излизали-на трета позиция 7 чаши.

тук са вече на първа...

и все пак императора е обърнат....навярно следствие и е под влияние на 4 чаши,и влюбените....

 

какво да направя аз за наше добро.идеята е кое ще ми е в помощ,полза

колело късмета об-асо пентакли об-8пентакли об

три обърнати,като  имаме повтарящо се колело късмета,усещане за две крайности,два свята,нещо като не на място има,не на време...знам,ли..като че ли комбинацията не е правилно  погледната,обърната...май не бива нищо да правя...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

"защо реагира така предпазливо,пасивно той: паж мечове-влюбени-справедливост" - може би самият той се опитва още да отсее истина от неистина, мъжете, съм забелязала, че доста по-прагматично реагират в подобни (толкова женски) ситуации и понякога даже ги омаловажават. Прилича ми малко на ситуация, в която ти "светва крушката". В първия момент се зачудих да не би да е гузен, но ако имаше например 9 меча след пажа... С тези Големи Арани после по-скоро ще има нужда или направо ще има доизясняване, но след 8жезли об-9жезли об-10мечаоб, 7чаши-4чаши-император... той май въобще не желае да се занимава с подобни проблеми и да се доразбират нещата.

 

"като какво се проявява мотива ,личния им мотив да  ме  коментират,непрестанно.още повече ,че  са затънали до гуша в собствени несгоди,та избиват в злословие и завист - колело на късмета-рицар чаши-папата об" - ще напиша това, което на мен ми се стори, че виждам като нямам претенции, че правилно се водя - съгласна съм с теб, и на мен ми прилича на завист, която не е много от скоро и то точно заради отношенията ви в емоционален план. (това заради точно този рицар)

 

Дано скоро се отървеш от този проблем, гадни са тия плетни и сплетни, но повечето народ май само на това е способен :/

Линк към коментар
Share on other sites

Мег, мъжът ти се чувства раздвоен според мен, налага му се да избира между две страни, а той не иска да вземе страна. Освен това интригите никак не го кефят. Иска да постъпи справедливо, но му е трудно да избере. По следващата комбинация - няма и да вземе страна в бъдеще, а това, че е в такава ситуация (на невъзможен избор имам предвид) и то не отскоро, силно го огорчава. Тези 7 чаши, които си забелязала да се повтарят, казват същото - напразно се надяваш, иска ти се той да реагира, но няма да го направи.

Хм, по тези карти за мен ти до сега нищо не си предприела по въпроса (може би си чакала именно съпруга да се задейства - това вече е мое предположение, във връзка с контекста на въпросите). Проблемът е, че и ако решиш да действаш, просто ще се въвлечеш в интригата - нямам много опит с обърнати карти, но тези 8 пентакли обърнати изглеждат така, сякаш човек не се занимава с нещо честно и почтено, ами точно обратно. А ако пък възприемем картата като съвет към теб, така да действаш ... хм, не знам, на мен не ми харесва, ти не знам как го възприемаш като съвет. Аз не виждам полезен ход в случая.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, привет :) Днес изтеглих дневна карта за себе си - Паж Мечове, като цепих на Паж Жезли. Като се има предвид, че съм начинаеща доста се обърках, защото по отделно двете карти са коренно различни естествено. Паж жезли е може да се тълкува, като ново начинание, вести, а за Паж меч интригантство и някакви скрити разговори зад гърба, естествено според информацията за картите. Прочетох също, че двете карти заедно означават, нова любов . Как бихте коментирали Вие?  :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...