Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

...Като какво се проявява мотива ,личния им мотив да  ме  коментират,непрестанно.още повече ,че  са затънали до гуша в собствени несгоди,та избиват в злословие и завист.

колело на късмета-рицар чаши-папата об-Тук ми прилича на сбъркан морал...хора,които се правят на много морални...,дето влизат да се "пречистят" в неделя в църква,да измият с това правеното през изминалата седмица и да се подготвят за нови "творения" през следващата...Защо реагира така предпазливо,пасивно той:

паж мечове-влюбени-справедливост ...След справедливостта поисках да видя какво следва,като реакция,поведение,нещо видимо като изява:

измъкват се  8жезли об-9жезли об-10мечаоб-тук показва какво вече е следвало...освен,че има цифрова градация,картите ти са показали дословно твоята реакция по ситуацията...огъня от парещите емоции ,в който се е "калил" и резултата...обърнатите 10 меч,които както знаем обърнати усилват влиянието си...усещането ти,че си наранена и предадена...Но тя според мен ти дава някаква индикация,че е време за промяна...и да се замислиш дали борбата ти всъщност е  с външни врагове,а не е част от някакви твои вътрешни борби...още повече,че е след точно тези 2 карти жезли...

...Какво да направя аз за наше добро.идеята е кое ще ми е в помощ,полза

колело късмета об-асо пентакли об-8пентакли об-три обърнати  Тук ми идва наум,че също е показана ситуацията...Колелото об като последна карта ми е показвало много бързо развитие на нещо...почти мигновено...,но все ми се е струвало,че точно то ми е давало някакви насоки да го следвам...и да не се противя на събитията...Тук,на първа позиция може би е също нещо такова...като да не можеш да се противиш да направиш нещо по въпроса,нещата вече са факт...,но Асото Пентакли и то обърнато...Цялата комбинация ми прилича на ситуация,в която си изгубила почва под краката си...8 пентакли обърната е точно липса на постижения...незадоволени амбиции и недостижими цели...Може би е и съвет да се размислиш какво можеш да направиш...и дали изобщо имаш сили за това...Няма Крале и Кралици...един Паж,който прави цялата дандания... :)...Няма мечове,няма комуникация...един Паж,който знаем,че действа подмолно...на ниво клюки и сплетни...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

 

Диана Илиева-Проблемът е, че и ако решиш да действаш, просто ще се въвлечеш в интригата - ... сякаш човек не се занимава с нещо честно и почтено, ами точно обратно. А ако пък възприемем картата като съвет към теб, така да действаш ... хм, не знам, на мен не ми харесва, ти не знам как го възприемаш като съвет. Аз не виждам полезен ход в случая.

колело късмета об-асо пентакли об-8пентакли об- както самата казваш не е от скоро,от далече,от самото начало.Дали са вътрешни борби,ами да, мисля и Диана и Цеци го казват,именно защото не мога да  действам по тези три карти,виждам се сякаш да облека дрехите на  отсрещната страна,точно това е отговора-ставам като тях,влизам в интригата,а май яма полезност,дали ако отвърна бих получила спокойствие,равновесие,няма интлект у тях.(а мен ме е срам че пишаза това тук,но ми е проблем,който ми го създават,не го прав аз)

може би наистина нямам сили да влизам каквито и да е битки....

Искам да попитам в митологията кой персонаж,история мога да потърся за подобни  дилеми.да попаднеш на  място което не е твоето,сред хора които не са твоите,съвсем разумно да страниш от битки,и не от страх,от от преценка (може да е грешно преценен изход,на загуба) и ''краля ли е поддал на поданиците,или шута се мисли за крал....''

иска ми се да  прочета нещо подобно?

снощи мислех за тези три карти,обърнатите, с колелото на първа...защо са така,и понеже  още с появата усетих нещо  обърнато,си казах,ами ако ги погледна по този начин-8пентакли-асо пентаки-колело късмета- та ето как ги  усетих-и неправенето е правене,но е и неправене...хм-да правиш неправене?

 

Диана,Цеци-благодаря ви ,супер сте.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички,тепърва разучавам картите и чета доста от вашите коментари и особено съчетания когато са няколко карти и всяка се гледа според съседната карта това все още ми е трудно, :3d_133:  искам да попитам дали някой ще изкаже ли мнение по две подредби от по 3 карти са и двете.Първата е на въпрос как ще протече месец Август при Д. картите са колелото на съдбата,10 меча и Асо жезли.
А втората подредба е пак на същия въпрос как ще протече месеца но при мен и се паднаха Кралица Жезли,7 жезли и Асо мечове.
Не знам дали е правилно да се гледа за цял месец само с по три карти.И дали е правилно това което съм разтълкувала,за първата подредба,а то е че за сега нещата и плановете на Д.ще са в застои,може някакво предателство да получи от близък до него или да се провалят плановете които е замислил и да се почувства зле и сринат от провала.А за втората подредба нищо не ми говори може би ще се боря за нещо за някаква цел или мечта доста упорито.... Извинявам се ако изглеждат смешни тълкуванията ми,но съм съвсем начинаеща  :unsure:  Благодаря предварително ако някой коментира.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички,тепърва разучавам картите и чета доста от вашите коментари и особено съчетания когато са няколко карти и всяка се гледа според съседната карта това все още ми е трудно, :3d_133:  искам да попитам дали някой ще изкаже ли мнение по две подредби от по 3 карти са и двете.Първата е на въпрос как ще протече месец Август при Д. картите са колелото на съдбата,10 меча и Асо жезли.

А втората подредба е пак на същия въпрос как ще протече месеца но при мен и се паднаха Кралица Жезли,7 жезли и Асо мечове.

Не знам дали е правилно да се гледа за цял месец само с по три карти.И дали е правилно това което съм разтълкувала,за първата подредба,а то е че за сега нещата и плановете на Д.ще са в застои,може някакво предателство да получи от близък до него или да се провалят плановете които е замислил и да се почувства зле и сринат от провала.А за втората подредба нищо не ми говори може би ще се боря за нещо за някаква цел или мечта доста упорито.... Извинявам се ако изглеждат смешни тълкуванията ми,но съм съвсем начинаеща  :unsure:  Благодаря предварително ако някой коментира.

 

Нека да забравим думата "предателство", толкова е помпозна и толкова неадекватна, наистина книжките за Таро, са вредни.

Няма какво да кажа повече.

И още нещо, остави дневните карти, това не е Таро.

 

Използвай собствения си мозък за картите и не разчитай на книжки с обяснение, не сме деца.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Лиула 

Не знам защо реагира така остро,нали все от някъде трябва да се научи нещо,в началото предполагам че всеки е бил в моето положение.Какво има и в дневните карти аз мисля,че така се научават,и разбираш картата която си бил изтеглил с какво я свързваш след като е минал деня и дали тълкуването което си направил е излезнало правилно.Това е мое мнение,А и това не бяха дневни карти написах,че съм питала за месец Август.

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула 

Не знам защо реагира така остро,нали все от някъде трябва да се научи нещо,в началото предполагам че всеки е бил в моето положение.Какво има и в дневните карти аз мисля,че така се научават,и разбираш картата която си бил изтеглил с какво я свързваш след като е минал деня и дали тълкуването което си направил е излезнало правилно.Това е мое мнение,А и това не бяха дневни карти написах,че съм питала за месец Август.

 

Няма остра реакция. Нормална е.

Когато някой отива за пръв път в някой форум, където и да било, той очаква добро посрещане. Ти такова имаш, пиши на воля.

 

Ала има специфики и в този форум.

Дневни карти не се обсъждат, така не се учи Таро.

Друго правило, книжките за Таро бързо се изоставят, защото са неприложими към реалността.

Трето, обидени не може да има, нито засегнати, защото това е поведение за една различна възраст.

 

Първите опити в Таро са опити, те не са прогностики, нека това да уточним, няма как вчера да си взел карти и утре да мислиш, че ще имаш резултати, ето за това става дума.

Моята роля е да казвам, че лесно няма :)

Остава упорството на хората и вярата им, че могат.

 

На теб остава да докажеш, че Таро наистина ти е нужно. Все едно за какво.

Желая ти успех и добра работа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула,мисля ,че времето ще им покаже,и те сами ще отсеят,и уловят нужното за Таро.

но как да го знаят ,това за книжките за таро ,но все от някъде трябва да хванат пътя,щом търсят  ''вода'' са жадни.

какво правим ние като я получим.

кънтят ми в ушите думите на един мъж,писал тук,в таро,както и твоите думи за егоизма ни към таро.аз  усещам истината,и чуствам вашите думи.именно това ,начинаещия не долавя, ако няма сетива(за окултното,таро са само карти),и не усеща оная болка,за която се говори пак в таро,няма да разбере какво е то. аз съм начинаеща,аз усещам,но  не ми е дадено да говоря.може и да не съм получила достатъчно ''вода'',а може и да не я получа.

може би таро- е подготвило за всеки различно-едни  да тълкуват,други да предричат,за трети-нещо неземно.

мисля ,че от една комбинация с три карти-освен основното,като за начинаещи,може да се надгради едно тълкуване на нива,много нива,ти виждаш всички нива,друг 2,трети хич.

да се върна на думите на ****  запълваме дупки с таро,на кой му липсва нещо,реди карти таро.

е таро дава отговор,но какво правим,пита той?-и е прав.защо питаме,щом като не вземаме от дума?-защото сме егоисти....

за егоизма мисля, че за себе си знам отговора,знам за какво говори Ивета...просто таро си говори на негов език,разбирам го,но защо не мога да предам думите-защото са усещания....затова често  не разбират ивета. не четкам никой-просто видях у ивета и деяна мъдростта,както и познанията у димитрина,да не изреждам всички...а мъдростта е също така,да знаеш че знаещите имат товар,товара ги прави остри в изказванията,ние сме земни хора,таро е търпеливо,но и то реже...а може би и наказва.

остротата за единия е Истината предадена(поверена,споделена) от другия,той фактически скъсява пътя,но няма как да знаеш че е истина ако не минеш Пътя,а Пътя е Време. та така...който има очи и уши...

аз също злоупотребявам с таро.кой знае силна,слаба,разумна,глупава ли съм. но съм жадна за ''вода''.

Все още питам когато ме наранят,а защо е така?

защото не променям нищо,е защо тогава питам, за едно и също,щом питам за онова  нещо което ме обижда,наранява,унищожава-след като допускам сама да се повтаря и повтаря ....

та така,досрамяваме от  битовизма в който затънах,и го поствам под форма на  таро комбинации..

 

леле че писах,на кой му е нужно това,както и да е ,на мен ми е полезен форума...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

http://i4.helikon.bg/products/4217/15/154217/154217_b.jpg

 

препоръчвам книгата на кристин димитрова.

 

втория пост го пускам,за да избена  погрешно изтриване на  горната ''шльокавица'',бях искрена,колко съм прав в разсъжденята ,това не знам.... хубаво лято  ,момичета и момчета,.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Ще приключа ли с ремонта на къщата до 1 месец? - 4 жезли, Дяволът, 7 меча

Появата на Дявола ме изненада - дали 4 жезли с Дявола не значи новина, известие, което ще ме изненада неприятно и ще осуети плановете ми? При Дявола обикновено винаги има нещо скрито и неприятно, което идва като "гръм от ясно небе". Може би помощта, която очаквам от друг човек ( 7 меча), няма да бъде получена. Няма да се учудя, ако изскочи нещо непредвидено в последния момент.

Линк към коментар
Share on other sites

таня,мисля ще се справиш,но действително ще има нещо, което ще наложи вземане на нови решения. не се меси много  на майсторите,че да не избягат - :) ...

Линк към коментар
Share on other sites

таня,мисля ще се справиш,но действително ще има нещо, което ще наложи вземане на нови решения. не се меси много  на майсторите,че да не избягат - :) ...

7 меча да не се прояви буквално - каквото е изображението на картинката  :D .

Линк към коментар
Share on other sites

ще ми е интересна да я видя като изявена,в смисъл, обратната връзка за ремонта, по тази карта.

видях ,че в друг форум ,е излезнала пак  в питане за работа,но там е настъпило объркване вече ,на уж сигурно и обещано ,и търсят  разрешаване в полза на питащия....докато при теб ,има рамка-срок-4ж,дявол,който е колебание,съмнения,недоверие,промяна на  взето решение,мисля ,че 7 меча са твоя карта,твое решение...затова мисля, че ти ще  действаш като 7м.дали разсъждавам правилно,не знам?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да дам две комбинации по един и същ въпрос, но изтеглени в различно време. Касаят здраве и понеже това е тема, по която трябва да си убеден и категоричен, а в същото време се изисква особено знание за това, се надявам да ми помогнете да се ориентирам.

Въпросът ми е болен ли е Х от рак?

Паж чаши, Слънце, 10 жезли

 

Изтеглих втората комбинация поради факта, че у мен се породи съмнение, относно официалната диагноза. Картите са:

5 чаши, Смъртта, 7 пентакли

 

Какво мислите по тях?

Линк към коментар
Share on other sites

В темата Здравето и картите Таро беше публикувана преди известно време комбинация със Слънце...доколкото спомените ми са активни, това индикира проблем с панкреаса или стомаха, но не и рак. Разбира се, далеч съм от мисълта да твърдя това и за настоящите комбинации. 

Но като коментар за прехода, който забелязвам от първата във втората комбинация, възможно е това нещо да е било пренебрегнато или неправилно диагностицирано. Аз мисля, че основният процес е спрял, и има остатъчни прояви налице единствено. Или пък е преминало в нова "фаза".

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да дам две комбинации по един и същ въпрос, но изтеглени в различно време. Касаят здраве и понеже това е тема, по която трябва да си убеден и категоричен, а в същото време се изисква особено знание за това, се надявам да ми помогнете да се ориентирам.

Въпросът ми е болен ли е Х от рак?

Паж чаши, Слънце, 10 жезли

 

Изтеглих втората комбинация поради факта, че у мен се породи съмнение, относно официалната диагноза. Картите са:

5 чаши, Смъртта, 7 пентакли

 

Какво мислите по тях?

 

Тук историята е дълга, както и предисторията.

По картите, рак няма, освен пренасочване на проблема в друга посока, много хора си измислят болести-заместители на истинските проблеми, това им помага да екстраполират невъзможността нещо да се промени, и в същото време да имат, да изиграят мъченическа поза. А и така печелят повече публика.

 

В конкретния случай, човекът не може да има деца, да бъде баща, уточнявам. Това ясно се вижда по Паж чаши, Слънцето и 10 жезли, продукцията на "живи" сперматозоиди, е затруднена.

По вторите карти - те също отговарят на въпроса, но от дръг ъгъл, бременноста е невъзможна, състояла се е и се състои единствено в ... някой друг свят по 5 чаши и Смъртта, това особено се потвърждава от обърнатото време в конструкцията, което вместо да започва със 7 пентакли, завършва с нея.

 

П.С. Все пак, мисля, че е добре въпроси за здраве, да се избягват на този етап. Иначе картите са интересни като конструкции :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте,предстои да вадим третата сливица на малкия ми син,той е на 5г.Зададох въпроса -Какво ще се случи ако го оперираме?

Луната  Смърт  Паж пентакли    изпадна Асо пентакли

Моето тълкувание е че се притеснявам много,въобразявам си какви ли не неща,Луната може и да е упойката.Смъртта отначало много ме притесни,но аз я тълкувам като край на болестния му период,промяна,възраждане и възстановяване.Паж пентакли ......незнам как да го тълкувам.

Асото пентакли-тълкувам като реален резултат ще имаме след операцията,Положителна,силна карта. 

  

А ако не го оперираме?

Справедливост,3 жезли 9 жезли

Тук ми е по трудно.Справедливост-нещата са на кантар,3 жезли-нещата са напред във времето,може би ще трябва още време за да я израсте,9 жезли-трудности

Вие как ще тулкувате тези подредби?Особено първата че доста се притесних с тази Смърт?Предварително,благодаря момичета!

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, така няма да се разберем! Насоките продължават да не се четат. Задават се сложни въпроси на неработещи карти. Това е обяснено на много места във форума - няма как нови карти, купени днес, да ни дадат отговор. Особено във въпроси за здраве, за които се изисква и много собствен опит с картите! Това трябва, ако не може да се разбере, да се приеме като аксиома! 

ЧЕТЕТЕ http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=15132  !

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, така няма да се разберем! Насоките продължават да не се четат. Задават се сложни въпроси на неработещи карти. Това е обяснено на много места във форума - няма как нови карти, купени днес, да ни дадат отговор. Особено във въпроси за здраве, за които се изисква и много собствен опит с картите! Това трябва, ако не може да се разбере, да се приеме като аксиома! 

ЧЕТЕТЕ http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=15132  !

Не са ми много нови картите.Имам ги от 6-7 години.Вярно е че не съм се занимавала активно с тях.От месец някъде се занимавам почти всеки ден.Чета,тегля дневна карта,водя дневник и т.н.Знам че въпросите касаещи здраве изискват много опит.Какво бихте ме посъветвали в този случай?Да не питам,пък каквото стане?

Другият вариант е някоя от вас с повече опит да зададе въпроса ми.Ако може,разбира се,ако не,извинете ме.Доста съм притеснена като всяка майка и незнам правилно ли ще постъпим като го оперираме.Ако трябва име на детето или нещо друго,пишете ми на лични.Благодаря и извинете още веднъж.

Линк към коментар
Share on other sites

Мястото, където се обсъждат въпроси, свързани със здраве, болести и всичко, което се отнася до тази проблематика, е в Таро и Здраве във форум Таро за Среднонапреднали.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще бъде ли успешно едно начинание? Срокът да се разбере това, е 16 април.

Картите са много интересни като Таро компилация. Много въпроси могат да възникнат, на които може да се отговори конкретно, ако има кой да пита, разбира се и стига да се намери такъв.

 

Паж меча, Висшата жрица, Папата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде ли успешно едно начинание? Срокът да се разбере това, е 16 април.

Картите са много интересни като Таро компилация. Много въпроси могат да възникнат, на които може да се отговори конкретно, ако има кой да пита, разбира се и стига да се намери такъв.

 

Паж меча, Висшата жрица, Папата.

 

       Като комбинация според мен са важни Висшата Жрица и Папата, но Паж меча определя ситуацията и може би дори това как ще се развият събитията. Струва ми се, че по някакъв начин Паж меча и Висшата Жрица също са свързани, като обуславят негласността на начинанието. Паж меча представлява пречките, които съществуват от началото на ситуацията, може би дори нечия несигурност и колебания, и именно заради това Жрицата не разкрива изцяло намеренията си, а предпочита някои неща да останат тайна от другите, за да не навреди това на плавното протичане на начинанието. Висшата Жрица и Жрецът е красива комбинация, и според мен индикира положителен развой на събитията.

        Имам и доста неясноти: не съм сигурна върху коя от двете комбинации пада акцента-Паж меча и Жрицата, или Жрицата и Папата, както и дали пажът тук е реална личност или просто обстоятелствата около даденото събитие?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще бъде ли успешно едно начинание? Срокът да се разбере това, е 16 април.

Картите са много интересни като Таро компилация. Много въпроси могат да възникнат, на които може да се отговори конкретно, ако има кой да пита, разбира се и стига да се намери такъв.

 

Паж меча, Висшата жрица, Папата.

 

       Като комбинация според мен са важни Висшата Жрица и Папата, но Паж меча определя ситуацията и може би дори това как ще се развият събитията. Струва ми се, че по някакъв начин Паж меча и Висшата Жрица също са свързани, като обуславят негласността на начинанието. Паж меча представлява пречките, които съществуват от началото на ситуацията, може би дори нечия несигурност и колебания, и именно заради това Жрицата не разкрива изцяло намеренията си, а предпочита някои неща да останат тайна от другите, за да не навреди това на плавното протичане на начинанието. Висшата Жрица и Жрецът е красива комбинация, и според мен индикира положителен развой на събитията.

        Имам и доста неясноти: не съм сигурна върху коя от двете комбинации пада акцента-Паж меча и Жрицата, или Жрицата и Папата, както и дали пажът тук е реална личност или просто обстоятелствата около даденото събитие?

 

 

Неслучайно пуснах тук тази комбинация, която изобщо не е лесна, де факто.

Помисли за Паж меча просто като за предмет, за обект на Висшата Жрица и Папата.

Не е имало нито пречки, нито неясноти, нито колебания. Излез малко от обичайните представи за всичките тези 3 карти. Гледай на тях само като на Таро.

Висшата Жрица и Папата са едно - свещеният съюз, хиеросгамос.

Линк към коментар
Share on other sites

Пропуснах да ти благодаря за анализа, Gemini.

И да допълня, че често в наглед не толкова сложни комбинации, се крият други значения на картите. Подобни конструкции подлагат на изпитания нашите възможности за интерпретация на Таро изобщо.

Ето повод да погледнем на Паж меча с други очи, да избягаме от клишето и да видим у него една успешна, смела идея (но и свързаната с нея материализация, най-малкото като влагане на средства), която благодарение на голямата си цел по Жрицата и Папата, ще стане Крал меча. (Кралят е скрит зад булото, зад маските на двамата медиатори, каквито са Жрицата и Понтифекса).

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще получи ли дадена ситуация шанс за положително развитие, ще стане ли нещо факт?

 

Колелото на съдбата, Рицар жезли, 9 пентакли

 

За мен това е обнадеждаваща комбинация. Времето най-после е дошло, обстоятелствата са се променили и са престанали да бъдат пречка по Колелото на първа позиция. Това дава възможност на идеите и стопираният досега стремеж по Рицар жезли да се изявят по 9 пентакли, Тя след Рицар жезли е отворена врата към бъдещето и път към реализирането им.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще получи ли дадена ситуация шанс за положително развитие, ще стане ли нещо факт?

 

Колелото на съдбата, Рицар жезли, 9 пентакли

 

За мен това е обнадеждаваща комбинация. Времето най-после е дошло, обстоятелствата са се променили и са престанали да бъдат пречка по Колелото на първа позиция. Това дава възможност на идеите и стопираният досега стремеж по Рицар жезли да се изявят по 9 пентакли, Тя след Рицар жезли е отворена врата към бъдещето и път към реализирането им.

 

За съжаление, няма как да гадаем какво е било преди Колелото със 100% точност, освен да се предполага, че то, Колелото, най-накрая се е завъртяло в посоката на Слънцето и сега е изгряващия знак. И да се предположи, че преди просто не е било уместно да се случи, извън представите на човека за пречки, външни обстоятелства и вътрешни дефицити. Да не забравяме, че Колелото е надличностна карта и се движи по свои закони, където добро и зло, като понятия, не съществуват.

 

Ситуацията ще има добро развитие, само когато Рицарят трансформира енергията си по правилата на 9 пентакли - т.е. да не я приема за твърде висока цел, а за широко отворена врата, нищо, че на тоя етап, не прилича много на врата, а на розов балон :)

Много хубави карти, чудесни са за всяко едно начинание. Още повече, че зад конструкцията от Рицар жезли с 9 пентакли, прозира упоритостта на един Крал меча с 9 пентакли.

Няма да е никак лошо, ако човекът си самоподари онова, което иска. Лесно е. Колелото сега дава шанс. А 9 пентакли го обещава. Процесът на кипене по рицарят е добре да се задържи, за да не охладнее.

Улови мига!

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...