Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

В повечето случаи когато Мага е на първа позиция силите са налице и те не липсват, тоест ти имаш възможност да се справиш сама със страданието си. Обаче след него следва 9 жезли, наранена си от минали събития и сега се пазиш....но от кого и какво? От това да хванеш здраво юздите може би. Сигурно не един път си опитвала и не си успявала.Смени подхода в такъв случаи. 10 жезли е тежка и натоварваща карта, но до като блокираш силата на Мага с 9 жезли няма да се отървеш от 10 жезли.Имам чувството, че те е страх да направиш каквото и да е действие и просто стоиш и чакаш в готовност нещо или някои да те нападне. Поне аз така виждам картите. Защо не попиташ какво можеш ти да направиш, за да се измъкнеш от тази ситуация или състояние което така те мъчи? Факта, че питаш какво ще стане е показателен, а не какво мога да направя, как да се преборя и т.н. 10 жезли показва и малко гняв заради външните събития през които ти се е наложило да преминеш.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да добавя още нещо. Според мен ти се съмняваш в собствените си сили и дори мисля, че си се примирила. Все едно в комбинацията 9 жезли и 10 жезли виждам човек които го нападат, а той търпи и си казва "Това ще мине. Ще го изтърпя". И после пак атака и ти пак "И това ще мине. Ще го изтърпя". Вдигни се. Мобилизирай се. Ти си ШЕФА!

Според мен 9 жезли никога не е била карта на действието, а просто защитна реакция.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос, ще си купя ли къща на село до месец, ми изпаднаха - 9 пентакли, Умереността, Асо пентакли. За първи път ми се случва да ми изпаднат 3 от ключовете в Таро ( не че съм наясно ), но го приех за добър знак. Мисля си, че ще има преход ( 9 пентакли ) към осъществяване ( Асо пентакли ). Може да не е в рамките на 1 месец, но ще се случи със сигурност. Умереността по средата мисля, че също указва преход, преминаване от едно състояние в друго.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос, ще си купя ли къща на село до месец, ми изпаднаха - 9 пентакли, Умереността, Асо пентакли. За първи път ми се случва да ми изпаднат 3 от ключовете в Таро ( не че съм наясно ), но го приех за добър знак. Мисля си, че ще има преход ( 9 пентакли ) към осъществяване ( Асо пентакли ). Може да не е в рамките на 1 месец, но ще се случи със сигурност. Умереността по средата мисля, че също указва преход, преминаване от едно състояние в друго.

 

Ключовете в Таро не работят на това ниво и за такива въпроси. В тази комбинация не са ключове, а просто карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко въпроса от една жена,изпаднала в  ситуация в която  не само тъпче на място,ами е на ясно че не стават нещата  по честния начин.

Заради взето решение тя е  в това положение:

   дявол-висша жрица-8жезли

 

Каква е грешката която е допуснала тя

   8 чаши-слънце-3 пентакли

 

Кой път да следва,за да подобри  ситуацията,да изчисти проблемите

   паж жезли-7чаши-паж чаши

 

Ще се стабилизирали положението около нея(пари,съквартиранти,работа,все нещата които я тревожат)

     3меча-сила-луна

 

Понеже е зад граница,зададе и въпрос- по-добре ли е за  нея(и заради семейното и състояние),да се прибере в българия

    6 меча-колесница-4 меча

 

*питането е от жена,извън България от няколко месеца,притеснена било от финансова страна,било от  семейно естество и т.н.

 

-била е съблазнена от предложение,и на бързо е взела решението за заминаване,това тя самата го казва.- това по дявол-висша жрица-8жезли-ако  жрицата е жена-да жена е  изпратила покана  на питащата.

-грешката-8 чаши освен заминаване,тя май не е  оставила  проблемите си в  БГ, а ги е взела със себе си-слънце-3пентакли

-умереност,май в момента е  намерила  някаква среда,която е  леко задоволителна-паж жезли-паж чаши. със 7 чаши-  намеренията, идеите,които имат шанс да се  реализират,може смело да помечтае. май осмисля и чисти кое е  фантазия,кое мечта,кое става  за  някаква основа. може би се надява отново на  помощ,ново известие,,заради пажовете.

 може да показва и желанието да се види с близките -паж ж-7чаши-паж чаши

значи , мога да я поуспокоя,че сега за сега, няма кой знае какви проблеми,извън тревожните мисли

-като решение за нея и сем-да се прибира ли?-имала е мислите,но сега е отложила решението за връщане, -6меча,колесница- 4меча- изчакване.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

...Привет ...и едни веселяшки комбинацийки от мен... :)...

     1.Как би ми се отразило по нататък,ако живея в тази къща?      1.8 меч    2.3 меч   3.Дявол       тази тройка ми е любима... :)

     2.Как,ако я напусна?                                                                         1.Глупак  2.3чаши  3.8чаши

     3.Как би ми се отразило покупката на друго жилище?                  1.8чаши   2.Колелото  3.9меч

     4.До 6мес. ще се преместя ли в друго жилище?                            1.Жрец    2.10меч    3.4пентакли

     5.Какво трябва да направя?                                                            1.9чаши   2.Паж жезли 3.Кралица меч

...Така,понеже си знам дереджето,ако искате коментирайте ситуацията...Знам,че е редно първо аз да го направя,но тъй като съм "вътре" в нещата,ще ги коментирам по-късно днес... :)...Хубав ден за всички... :3d_064:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Привет ...и едни веселяшки комбинацийки от мен... :)...

     1.Как би ми се отразило по нататък,ако живея в тази къща?      1.8 меч    2.3 меч   3.Дявол       тази тройка ми е любима... :)

     2.Как,ако я напусна?                                                                         1.Глупак  2.3чаши  3.8чаши

     3.Как би ми се отразило покупката на друго жилище?                  1.8чаши   2.Колелото  3.9меч

     4.До 6мес. ще се преместя ли в друго жилище?                            1.Жрец    2.10меч    3.4пентакли

     5.Какво трябва да направя?                                                            1.9чаши   2.Паж жезли 3.Кралица меч

...Така,понеже си знам дереджето,ако искате коментирайте ситуацията...Знам,че е редно първо аз да го направя,но тъй като съм "вътре" в нещата,ще ги коментирам по-късно днес... :)...Хубав ден за всички... :3d_064:

Здравей, по първата комбинация мисля, че към момента нямаш никакъв друг избор освен да останеш в тази къща. Пребиваването ти там те натоварва и тормози, но нямаш друга възможност поне за сега. Ще го изтърпиш това положение, въпреки че ти се иска да промениш нещата - това по Глупака и 3 чаши, но и ти самата си наясно, че за сега е невъзможно и скоро ще се примириш със статутквото си там - 8 чаши и 4 пентакли, колкото и да ти се иска да го промениш, каквито и усилия да хвърлиш /10 меча/ . Какво трябва да направиш, ами според мен Таро те съветва първо да се успокоиш /9чаши/ , да бъдеш смела и открита, както със себе си, така и с другия /те/  -Паж жезли и Кралица меча. Ти си знаеш.    Това мисля аз по твоите комбинации :)

Линк към коментар
Share on other sites

...  1.Как би ми се отразило по нататък,ако живея в тази къща?      1.8 меч    2.3 меч   3.Дявол       тази тройка ми е любима...  :)

     2.Как,ако я напусна?                                                                         1.Глупак  2.3чаши  3.8чаши

     3.Как би ми се отразило покупката на друго жилище?                  1.8чаши   2.Колелото  3.9меч

     4.До 6мес. ще се преместя ли в друго жилище?                            1.Жрец    2.10меч    3.4пентакли

     5.Какво трябва да направя?                                                            1.9чаши   2.Паж жезли 3.Кралица меч

 

   Да,ISSA...това,което си написала е вярно...Дори не знам дали имаше смисъл да редя други карти след първата тройка...А там е казано всичко...Нещата в тази ситуация са вързани на моряшки възел...параграф 22...каквото и да направя,все нещата няма да са както трябва...Още в началото се вижда основата в миналото...блокажа на 8 меч...Зад нея се изправя Справедливостта,а в комбинация с 3 меч,това е ситуацията,която те поставя в патова ситуация...нито е да си тръгнеш...нито да останеш...Компанията на Дявола допълва невъзможността да избирам...Наличието точно на тази 3 меч по средата ме разстрелва...и ме кара да се примиря...Този път съм победена от обстоятелствата...Затова е такава и втората подредба...чийто отговор е  "Задаваш глупави въпроси"...поради наличието на Глупакът на 1-ва позиция...Търсенето на решение и изход по 8 чаши няма да ме доведе до никъде...дори и да се реализира покупката,отново ще съм наникъде...Жрецът и 4пентакли прозира желанието ми да имам нещо мое...,но с 10меч се вижда,че това е невъзможно...Виждам градацията в чашите...,а и в мечовете...не знам дали това означава някакво развитие?!...Имам 4  Големи аркана...Дявол,Глупак,Колелото и Жрец...не знам дали те са някаква спасителна нишка,за която да се хвана...Кралицата меч накрая и тя дава някакви индикации,че нещата могат да се оправят и аз съм единственото решение за тях...Комбинацията с Паж пентакли обаче не ме обнадеждава...в основата с 9чаши пък...още по-зле...прилича ми на нещо,което съм се засилила да направя,но само толкова...нещо от сорта...хем ми се иска,пък хем не ми стиска...Това сигурно е и формулата,по която трябва да действам...да събера  идеята на Пажа в действието на Кралица меч...Преди малко имаше и допълнителни "екстри"...намерих на перваза м/у стъклата си 2 монети от по 1ст...една на лице,една на опако...сигурно е излишно да споменавам,че не съм ги сложила аз там...Зададох въпрос на картите..."Каква е целта на 2-те монети на прозореца?" и се подредиха...1.4жезли...2.Кралица жезли...3.4 чаши...и "Какъв е човекът,който ги е поставил?"...1.5жезли...2.2ж...3.Кралица чаши... :)...Както и да е...както се казва...живеем в интересни времена...и  турски сериали...Само да спомена,че това е фамилната къща,в която останах да живея след развода си...,а в нея е и майката на бившият ми съпруг.....Найс,а?... :3d_146:  :3d_146:  :3d_146:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

... :)...О,забравих да пиша по двойката 8меч и Дявол...и да попитам Ивета...Веднъж  попитах каква к-ия би сочила някаква странична намеса в живота ни...Помня комбинацията Справедливост и Дявол...Отговорът ти беше,че това е индикация,че някой нещо е направил с/у нас с такава цел,а не че този му акт ще има преки последствия...Тъй като аз съм уж от невярващите в това..., поглеждайки картите и следобедните събития/с монетите на прозореца/,интересно ми е би ли могло да се стигне до заключение,че има такава намеса от някой "доброжелател"...или картите показват,че човек сам се е омотал...и е попаднал в нещо като автомагия...,с която да се забива сам и да се вкарва в някакъв филм...?... :3d_077:...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Въпросче... :)...Какви ще са последиците за мен,ако направя нещо?   1.10жезли   2.Крал Жезли   3.Кралица Пентакли   Тук аз съм и Краля и Кралицата...и на двамата съм абсолютен фен... :)...Така...положението е любимата ми 10жезли/няма спасение от нея/...напрежение от създадена ситуация,но и поемане на отговорност...,а кой би се справил по-добре с товара на жезлите от самият Крал?...Харесва ми и знам,че съм аз...достатъчно свободолюбив и страстен...е,пали бързо,но тук ми харесва в компанията точно на тази Кралица...,а Кралица Пентакли е състоянието,в което ще се почувствам от направата на този акт...стабилна и заземена...показва ми,че точно това трябва да направя,за да съм ок...и въпреки 10 жезъла ще се почувствам доволна от добре свършената работа...За мен Крал Жезли и Кралица Пентакли е най-добрият "брак",ако касае нещо,което трябва да се направи...брака м/у идеята и нейната реализация...А какво е  вашето мнение,момичета? :3d_165:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

цеци-замислих се над ''последици'' и какво вмъкваш в думата като желан резултат,защото питаш за нещо в бъдеще евентуано сбъднато...това като усещане от картите и въпроса ти...

а как ги разтълкувах:-1.10жезли   2.Крал Жезли   3.Кралица Пентакли - очакваш задоволство,ще го имаш,анажираноста за теб е от значение,По принцип обичаш крайния резутат да е  както е замислен,ще бъде,но е добре да се работи в екип,дали  това за теб са  други хора,или ти самата трябва да  си ''кралЖ и кралицаП''?!

Линк към коментар
Share on other sites

...Да,Мег...аз съм и 2-та образа...и това често е указано в моите карти...В конкретната ситуация нещата вече са в миналото и са факт...Тук както пише Ивета в поредицата  Крал / Кралица аз съм си и коня и ездача...и решението и изпълнението си са мое дело...,както и поемането на отговорността от това...А иначе имам доста примери по въпроса...Ето нещо подобно,но тук вече касае състоянието ми...

   1.Как нещо влияе на физическото ми състояние?      1.Кралица Пентакли   2.Колелото   3.Кралица меч

   2.Как на финансовото ми?                                              1.Крал Пентакли        2.Господарка 3.Кралица меч

   Тук нещата са подобни...,но вече касаят състоянието ми ,преминала през ситуации...,а не развитие на ситуациите извън мен както е в горният случай...То това си беше направо за Дворцовите карти...,но тук започнахме дебата та...:)...Ако сме в грешка нека ни преместят... :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е ще ме съкратят ли от работа след ..../близко/ време?

 

Маг, 2 мечове, Крал чаши

 

Проблеми, трудности, предизвикателство да се издържи на някакво изпитание, но нещата са в застой, без развитие и съпътствани от тайни и машинации. Ако тълкуванията, които съм взела като пример са верните, то изритването ми от работа е в кърпа вързано. Но пък душата ми е някак спокойна за това.

 

Има и друг проблем. Тълкуванията на картите в различните източници се различават диаметрално. Просто незнам кое е вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е шансът X да си вземе днешния изпит?

 

5 Мечове   10 Жезли   7 Чаши   Отдолу: Крал Мечове

 

5 М - X е ядосан, че за темата, която е трябвало да разработи, почти няма информация и е засекретена, което му отнема всякакво предимство;

10 Ж - много труден изпит, с изисквания, които са непосилни; X смяташе, че изпита ще е лесен, но се оказва обратното;

7 Ч - донякъде показва това, че X не е отделил достатъчно време да се подготви, а от друга страна - осъзнаването на факта, че изпита е непосилен;

Крал Мечове ще осветли този факт и според мен X няма да успее да си вземе изпита.

 

 

Странното е, че гледам за трети път на тема изпити и като че ли никога не ми се дава ясен отговор дали ще бъде взет изпита, а по-скоро - как ще премине... Или пък как ще се чувства изпитания.

Линк към коментар
Share on other sites

...Според мен няма да го вземе...по 10жезли и 7чаши...не е положил нужните усилия затова и просто се е "размечтал" да мине м/у капките...като човек,който чака някой друг да реши проблема...в случая изпита му...

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е ще ме съкратят ли от работа след ..../близко/ време?

 

Маг, 2 мечове, Крал чаши

 

Проблеми, трудности, предизвикателство да се издържи на някакво изпитание, но нещата са в застой, без развитие и съпътствани от тайни и машинации. Ако тълкуванията, които съм взела като пример са верните, то изритването ми от работа е в кърпа вързано. Но пък душата ми е някак спокойна за това.

 

Има и друг проблем. Тълкуванията на картите в различните източници се различават диаметрално. Просто незнам кое е вярно.

За мен е обратно - няма да те съкратят, поне не в указания период.

2 мечове - да, това е труден баланс/равновесие, изпълнен с противоречия, но все пак е равновесие. Също и последната карта - ако беше Крал мечове, щеше да е друго, но с Крал чаши ... винаги излиза като защитник/застъпник, добър/благ човек ... Лошото е, че ти някак леко си загубила или губиш позиция там, където работиш, именно поради тези разногласия и противоречия, виж как Магът заради 2 мечове се трансформира в Крал чаши. В този ред на мисли разсъждавам, а ти прецени как е в действителност и моля за обратна информация. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Получих известие и давам обратна връзка - взел си е изпита, при това с 5. Прави ми впечатление, че средната карта, разделена на 2, за втори път ми дава оценката на изпита, за който е питано. Например вчера гледах за един друг изпит и пеше 4 жезли.. Оценката беше двойка :D Ще продължа да питам за всеки следващ изпит и ще видим дали има някаква закономерност :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, 5 меча с 10 жезли показва неговия хъс и амбиция. Може да му е трудно, но човека е максималист и полага усилия, напук на трудностите. Обаче с тази 7 чаши на 3-та позиция и аз си мислех, че няма да вземе изпита - на мен винаги ми е излизала при прекомерни очаквания, илюзии и самозаблуди.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Eeeeee,поздравленияяя!...Явно ключът е в мечовете и реализация на всяка цена и с всякакви средства...и 10жезли на средна позиция...тук може и времето да е обърнато някакси...с тази последна 7 чаши не можех изобщо да си помисля,че ще е  благоприятен изхода...благодаря за обратната връзка и браво на Х... :3d_097:...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е шансът X да си вземе днешния изпит?

 

5 Мечове   10 Жезли   7 Чаши   Отдолу: Крал Мечове

 

5 М - X е ядосан, че за темата, която е трябвало да разработи, почти няма информация и е засекретена, което му отнема всякакво предимство;

10 Ж - много труден изпит, с изисквания, които са непосилни; X смяташе, че изпита ще е лесен, но се оказва обратното;

7 Ч - донякъде показва това, че X не е отделил достатъчно време да се подготви, а от друга страна - осъзнаването на факта, че изпита е непосилен;

Крал Мечове ще осветли този факт и според мен X няма да успее да си вземе изпита.

 

 

Странното е, че гледам за трети път на тема изпити и като че ли никога не ми се дава ясен отговор дали ще бъде взет изпита, а по-скоро - как ще премине... Или пък как ще се чувства изпитания.

 

Първо исках да те попитам дали това е истинският въпрос, който си задала. 

Не мисля, че е коректно да се задават въпроси, на които очакваме да получим отговор "Да" или "Не". По принцип, но това ми се струва доста опростенческо, отговорът на въпроса ти е "Да". Има книги, в които пише, че при въпроси изискващи положителен или отрицателен отговор въпроси, липсата на обърнати карти означава 100% отговор "Да". Но когато видиш карти като тези, които си изтеглила, просто идват на ред други въпроси. Например: Как се чувства човекът от всичко това? Какво реално би получил при успех на този изпит? Колко устойчив е успехът му?

Ако е положил много усилия и наистина иска да се посвети на това, с което е свързан изпитът , може да получи неочаквана помощ /7 чаши/, но общо той се усеща изтерзан от удари под кръста /5 меча/, прекалени очаквания, които едва ли са се сбъднали /10 жезли/, увлечен е в заблуди и илюзии /7чаши/ и мисля, че този успех за него ще е "пирова победа" /5 меча/.

Свързан ли е с правото този изпит или с юристи?

Все пак аз съм само начинаещ и ще се радвам някой напреднал да коментира коментара ми.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

Въпросът е ще ме съкратят ли от работа след ..../близко/ време?

 

Маг, 2 мечове, Крал чаши

 

Проблеми, трудности, предизвикателство да се издържи на някакво изпитание, но нещата са в застой, без развитие и съпътствани от тайни и машинации. Ако тълкуванията, които съм взела като пример са верните, то изритването ми от работа е в кърпа вързано. Но пък душата ми е някак спокойна за това.

 

Има и друг проблем. Тълкуванията на картите в различните източници се различават диаметрално. Просто незнам кое е вярно.

За мен е обратно - няма да те съкратят, поне не в указания период.

2 мечове - да, това е труден баланс/равновесие, изпълнен с противоречия, но все пак е равновесие. Също и последната карта - ако беше Крал мечове, щеше да е друго, но с Крал чаши ... винаги излиза като защитник/застъпник, добър/благ човек ... Лошото е, че ти някак леко си загубила или губиш позиция там, където работиш, именно поради тези разногласия и противоречия, виж как Магът заради 2 мечове се трансформира в Крал чаши. В този ред на мисли разсъждавам, а ти прецени как е в действителност и моля за обратна информация. Успех!

 

Благодаря ти! Ще мине времето и ще видим какъв ще е резултатът и ще споделя, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Femme, това е истинският въпрос. Знам, че не е добре да се питат въпроси с отговор "да" и "не", точно за това съм питала - "какъв е шансът", а не - "ще си вземе ли изпита". Също така вярвам, че Таро винаги разказва истории. Без значение дали въпросът е с положителен/ отрицателен отговор или с отворен такъв. Дори понякога Таро ми отговаря за нещо много по-важно, а не за това, за което питам :) Толкова е интересно! Аз обичам приказки и Таро е моето местенце за приказни истории :)

Освен това - за момента ползвам САМО ПРАВИ карти, така че това, че са прави изобщо не значи, че отговорът е положителен.

Изпитът не е свързан с право. Момчето учи политология и трябваше да подготви информация относно ситуацията в Пакистан. 

 

Радвам се, че се учим всички тук един от друг, и че ви намерих :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...