Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

Здравейте,намирам се в много трудна житейска ситуация,а и днешните карти които изтеглих ме хвърлиха в смут-Кулата,Асо чаши(обърната),Рицар чаши-по Кулата си мисля,че нещата въобще не вървят на добре,но асо чаши обърнато много ме обърква.Моля знаещите за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Въпросът ми възниква от това, че картите се тълкуват различно на различните места, на които се намират и които повечето хора тук знаят. Затова реших, че има някакви насоки някъде. Явно не. Благодаря.

 

От гледна точка на милиардите комбинации, това е невъзможно.

А и като вземем предвид и факта, че има значение за какво се пита, нещата съвсем стават невъзможни. Защото една комбинация за здраве, може да е същата и за друг проблем, но тълкуването да е различно, така че, бездната е жестока.

 

Чувствам се обнадеждена   :3d_077:    

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,намирам се в много трудна житейска ситуация,а и днешните карти които изтеглих ме хвърлиха в смут-Кулата,Асо чаши(обърната),Рицар чаши-по Кулата си мисля,че нещата въобще не вървят на добре,но асо чаши обърнато много ме обърква.Моля знаещите за помощ.

 

Здравей, излишно е да казвам, че се чувствам несигурна в това, което мисля, понеже също съм начинаеща, но ето от мен: Кулата показва вече започналия труден период/ситуация при теб, копчето е натиснато, макар и бомбата да е била със закъснител. В момента всякаш ти самата преливаш от емоции (направо се изливат те от обърната чаша), а това не ти позволява да се концентрираш в намирането на най-доброто решение. Рицарят се е качил на еднорог и не ходи по земята. Може би трябва да сложиш в ред мислите и чувствата си, даже да ги надмогнеш, и тогава ще можеш да направиш крачка към излизането от тази тази ситуация.  Успех :)

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,намирам се в много трудна житейска ситуация,а и днешните карти които изтеглих ме хвърлиха в смут-Кулата,Асо чаши(обърната),Рицар чаши-по Кулата си мисля,че нещата въобще не вървят на добре,но асо чаши обърнато много ме обърква.Моля знаещите за помощ.

 

Здравей! И аз не съм знаеща, но се уча и се надявам да съм ти от помощ. Картите и на мен не ми харесват, но кои сме ние, та да казваме кое е добро и кое - лошо? 

Това, което мисля, че виждам е че отношенията в семейството ти/с любимия ти се рушат. Чувстваш се необичана, отхвърлена, самотна, може би, болката ти е очевидна. Освен това във всичко това витае и неискреност, която ще стане съвсем явна.

Линк към коментар
Share on other sites

Не,не става въпрос за любовни отношения,а за чисто човешка житейска ситуация,в която няма замесени конкретни отношения.Тук Рицарят не играе ролята на човек(поне според мен),а по-скоро събитие или послание носещи нещо много емоционално,Кулата е внезапното освобождаване нанапрежението,на старите представи и възгледи въобще на всичко онова което сме мислели и чувствали до сега,тук обаче не мога да свържа Асо чаши обърната-мисля че това е отговорът на Таро....

Линк към коментар
Share on other sites

Не съдя за отношенията по Рицаря чаши. Той ме навежда на мисълта за неискреност, от друг човек или от теб или нещо от сорта на "дребния шрифт в договора". Емоциите е ясно, че са интензивни. Реших, че става въпрос за отношения заради Асо чаши обърната. Кулата също е ясна. 

Защо смяташ, че Рицарят чаши е индикатор за "събитие или послание носещи нещо много емоционално"?

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Имаме Кула, обърнат Ас чаши и Рицар чаши.

Как се подхожда при анализ на такива карти.

 

Първо, имаме на първо място Кулата (доста митологирана карта като значение), последвана от Ас чаши обърнат и Рицар чаши. Честно казано, в случая Ас чаши дали е обърнат или не е, няма никакво значение, защото Кулата е последвана от две карти от боя чаши. Кула с чаши не може да даде по никакъв начин адекватна на действителността, информация.

Още повече, че е преекспонирана от личността трактовка на някаква ситуация, отново това е отношението ( или внушението) на питащия спрямо проблема, който той си мисли, че има.

 

Като човек, който е гледал на много хора, смея да кажа, че тук реална драма няма и не съществува.

 

Енергията на Кулата е разпиляна в Ас чаши и в Рицар чаши. Понеже Аглая казва, че това не касае емоционални отношения, аз ще кажа, че е тъкмо напротив - отнася се точно до емоционалното израстване на човек и как той приема чуждите истини, които резонират и спрямо него. Т.е. как приема самия себе и дали изобщо се познава добре. Ала в очите на другите.

 

А някъде дълбоко, отвъд тази проблематика прозира неможенето да се приеме чуждото "не" и най-вече "не-то" на живота, който върви по други правила и често това не ни харесва.

 

Кулата с чаши, от тук драма не може да произлезе. Особено с Ас чаши и с Рицар чаши. Ако след Кулата следваха 5 чаши и обърнат Крал чаши, щеше да е различно.

А още по-различно щеше да е, ако първа беше не Кулата, а Умереността или обърната Императрица.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

аглая-проблема не е  с точно определен човек,а може би ти търсиш причини в него.мисля че на мястото където си ти сега ,там не си на мястото си,чужда си,това те обижда,неприемана си,и май-вече ти  не се примиряваш със себе си че си  сгрешила преди време ....липсва желание на близост,но пък има  понасяне.рицаря колкото и да го мислят за лъжлив,той все пак  поднася нещо  като тишина,в място,в което може да се  вирее,но всеки си  има място там,и не бива да си пречи с другия. как да ти кажа поздравят ли те,поздрави,но винаги с едно наум,поне сега е така...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

аз имам две комбинации . моя приятелка напусна мъжа си,мести се в провинцията с детето.

какво я кара да вземе това решение

9 жезли-2 чаши-рицар пентакли

 

?замислих се изведнъж,как  един въпрос  е наклонен изцяло в миналото,и очаквам отговор на минали събития,следващите три които изтеглих,пък са изцяло за нея и бъдеще развитие за нея?

- решението не е  било взето ей така,преминала през труден етап,за сега мисли че е намерила най-вярното решение,че е стигнала да  един баланс,който  може и да е липсвал,но рицар пентакли,освен че  показва,едно  забавяне на  резултата,който тя има в представите си,надеждите си, той ще я върне на зад.

 

какво и предстои

глупак-асо чаши-колело късмета

сега за сега нищо,ново начало,пусто начало.няма да я радва.колелото може да обърне нещата,да внесе цвят поне....

 

 

*обикновено не  гледам долни,горни карти на колода,но тук го направих.към първа комбинация  горе-крал меч.

   долу-кралица меч,паж меч

 

*втора комбинация-горе-крал чаши...долу-луна,7жезли

 

не зная  как се тълкуват  позициите-но ето какво  мился- първите са  вероятно три лица.или-загуба на позиции,или  малко стихващи вълнения около  заминаването,стъпката която взема. другите-дали няма да се яви нов мъж?

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос - Как ще се разият събитията около имота в който живеем  - до 2-3 мес.  - изтеглих следните три карти от таро на Тот

 Принц Жезли, 8 мечове, 9 пентакли.

 Те комбинациите безуспешно се блъскат в главата ми :3d_146: , ама четох на едно място че Принц жезли и 8 мечове , вещае скорошни неприятности,  препятствия , а също и че не трябва да ставам роб на емоциите.  Дано 9 пентакли да е добър изход от цялата ситуация.

 

Ще се радвам да чуя и други мнения.

Редактирано от Jullyanna
Линк към коментар
Share on other sites

аз имам две комбинации . моя приятелка напусна мъжа си,мести се в провинцията с детето.

 

какво я кара да вземе това решение

9 жезли-2 чаши-рицар пентакли

 

какво и предстои

глупак-асо чаши-колело късмета

 

 

9 жезли-2 чаши-рицар пентакли - буквално погледната, тази комбинация не говори ли за друг мъж? Изглежда не е виждала общи пътища с досегашния си партньор и се е взряла встрани. И другото, което ми хрумна - прави го на инат.

 

глупак-асо чаши-колело късмета - нищо и половина, макар че мен ме обърква самият въпрос, навява ми на проекция. Ала също така добавя още един нюанс в подкрепа на твърдението по-горе, че го е направила на инат. 

 

Посъветвай я да премисли, не е взела много рационално решение, нека поговори :) А пък ако не е толкова далечна приятелка, може да я попиташ защо е избрала това, хем да си сверим часовниците и ние :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пробвам още веднъж, дано да не дойде в повече посрамването :D

 

 

9 жезли-2 чаши-рицар пентакли

глупак-асо чаши-колело късмета

 

Ще започна отзад напред. Наредих си картите, да опитам да помисля по-добре. Нещо липсва в картината между Глупака и Колелото, но не знам какво може да е то. Ас чаши изглежда като своеобразна пропаст и сякаш най-подходяща позиция да бъде заета на трето място има карта, която може да "удари" спирачки. Възможно е преместване изобщо да не се състои, макар да изглежда необходимо.

А сега по първата пак. Сигурно пак ще е напразно тълкуване, но възможно ли е 9 жезли и 2 чаши да съдържат в себе си сянката на 5 чаши? Сякаш човекът, поел по този път, е нарамил торба с камъни, но не се отказва.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пробвам още веднъж, дано да не дойде в повече посрамването :D

 

 

9 жезли-2 чаши-рицар пентакли

глупак-асо чаши-колело късмета

 

А сега по първата пак. Сигурно пак ще е напразно тълкуване, но възможно ли е 9 жезли и 2 чаши да съдържат в себе си сянката на 5 чаши? Сякаш човекът, поел по този път, е нарамил торба с камъни, но не се отказва.

 

Намери своя отговор. Права си :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Диме,Лиуа багодаря ви.

Диме,подобно на теб(само че не усетих  5 чаши,може да не  умея да виждам  все още сенките),

но  аз пък рицар пентакли  го свързах с това бавно,тромаво вървене,да не кажа и лутане,взема решение,но  и не искане.

обаче си мисля че  има вариант за нея,да вземе позоция-провесен,но тя не   желае,няма  за кого да се жертва вече.

започвам да мисля,дали няма наистина мъж,в тайна.-било по 2 чаши,ило по някоя друга,както ти спомена,ии просто вижда нейния като  ''по-нисък клас'',и тя се огежда в страни.

на инат е -да,просто няма на къде да вървят,все са били по квартири,и нищо след 20 години зад гърба си като семейство.та,ината- нейно решение,няма да е при свекърва,а при мама-нещо такова има в действитеност.

но да се върна на  9ж и рицар пентакли-защо съм писала връща я на зад за картата,описано по дру начин - воденичен камък,който тегли на долу.може  дълго време да  е натоварен този рицар именно с тези  жезли(а защо не 10ж),да влачи пробема, да мисли че е добре(2ч),права си-като решение за нея е 5 чаши...9 жезли,а не 10ж-тя не се е отърсила,не е приеа за себе си решението,като важно,правилно,съгасувано с  половинката.

 

!!! Може да греша в разсъжденията си,но отново искам да подчертая важността на първа карта в подредбите-преди време Лиула ни насочи,върна да разгедаме именно първа карта в друга подредба. Тя дава много отговор,стига да е отдаден човек на  тълкуването,да е изцяо  във Внимание в таро...!!!

 

*Говорили сме,но тя е решена,вече от месец действа по преместването им с детето.Да видим,може пък мъжът да реши да  отиде ри тях(казвамго защото тя го спомена това,но това си е био негова работа?!)

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

 

На въпрос, ще си купя ли къща на село до месец, ми изпаднаха - 9 пентакли, Умереността, Асо пентакли. За първи път ми се случва да ми изпаднат 3 от ключовете в Таро ( не че съм наясно ), но го приех за добър знак. Мисля си, че ще има преход ( 9 пентакли ) към осъществяване ( Асо пентакли ). Може да не е в рамките на 1 месец, но ще се случи със сигурност. Умереността по средата мисля, че също указва преход, преминаване от едно състояние в друго.

 

Ключовете в Таро не работят на това ниво и за такива въпроси. В тази комбинация не са ключове, а просто карти.

 

Да дам обратна връзка по тези карти - купих си къща, но това не е просто покупка. Идеята за тази къща, за нейното реставриране и т.н. ме измъкна от тежкия емоционално период, в който бях изпаднала. Вдъхвайки живот на тази полуразрушена сграда, сякаш вдъхнах живот и на себе си  :) . Може би, затова се е появила Умереността...

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като сме започнали с 9....на въпрос"Дали да продължа образованието си в дадена област?"-картите бяха:Луната,9 жезли,9 пентакли.Някъде бях чела,че Луната също е кармична карта,а също че може да означава време на промяна или на проникване на материал от безсъзнателното в съзнанието,но тук нещо не я свързвам с останалити две карти и най-вече с 9 жезли.Моля момичетата за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се преместя ли да живея в .. до 1 година? - Обесеният, 9 меча, Умереността

Имаше дълъг период на безсилие и невъзможност за действие по Обесеният, който прерасна и в чувство за вина по 9 меча. Умереността, дали предвещава щастлив завършек на историята  :) ? Дали жизнените процеси, почти замрели при Обесеният, отново ще се съживят и ще започнат да протичат хармонично по Умереността? Представих си природата през зимата, която постепенно започва да се събужда за нов живот през пролетта  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

И аз свързвам с подобни състояния Умереността, макар че на мен ми се е падала много в процес на примирение (адаптиране) също, но то пак си е вид хармонизиране... Но пък за преместване не мога да си го представя, освен ако е преместване в по-скоро нов дом наблизо, някъде, където се чувстваш в "свои води", а не нов град, държава... Тази карта винаги ми е била една от най-трудните за разбиране, малко ми се е доближавала до Колелото понякога, затова и на "застой" ми клони.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще се преместя ли да живея в .. до 1 година? - Обесеният, 9 меча, Умереността

Имаше дълъг период на безсилие и невъзможност за действие по Обесеният, който прерасна и в чувство за вина по 9 меча. Умереността, дали предвещава щастлив завършек на историята  :) ? Дали жизнените процеси, почти замрели при Обесеният, отново ще се съживят и ще започнат да протичат хармонично по Умереността? Представих си природата през зимата, която постепенно започва да се събужда за нов живот през пролетта  :) .

 Всъщност в този случай картите не отговарят на въпроса ти.Според мен това е твоето състояние което се намираш в момента,като яло виждам един дълъг период на вътрешна агония.Отностно въпроса който си задала и двете карти,и Обесеният,и Умереност учат на търпение с баланс между духовното и реалното.Пак казвам-според мен.
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, благодаря ви за отговорите  :) !

Може би зададох прекалено дълъг срок, но знам, че за по-кратко няма как да се осъществи. Наистина се уча на търпение - нещата тъкмо потръгнат и се появява някаква пречка, която ме връща в изходна позиция. Надявам се поне периода на адаптация да протече по-леко и безболезнено - Обесеният преминава в Умереността.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще се преместя ли да живея в .. до 1 година? - Обесеният, 9 меча, Умереността

 

Както бе писано и по-горе, картите могат да дадат само косвен отговор. Цялата комбинация описва процесите на психично ниво, вътре в теб. Не ми приличат на проекция, в смисъла да не са адекватни на нищо. Умереността според мен бетонира състоянието, описано по Обесения и 9 меча. Трябва ти "разбалансираща" карта, може би такава от боя жезли. Това са само мои хрумвания де. Успех с начинанията.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като сме започнали с 9....на въпрос"Дали да продължа образованието си в дадена област?"-картите бяха:Луната,9 жезли,9 пентакли.Някъде бях чела,че Луната също е кармична карта,а също че може да означава време на промяна или на проникване на материал от безсъзнателното в съзнанието,но тук нещо не я свързвам с останалити две карти и най-вече с 9 жезли.Моля момичетата за помощ.

 

Явно не ви прави впечатление, че пишат и други хора ...

 

Та, за твоите карти: въпросът ти е излишен, много добре сама си знаеш отговора и тук ключовият въпрос е какво си пропуснала и дали можеш да си го наваксаш.

 

Едно уточнение, в Таро кармични карти няма и те са невъзможни.

Иначе, съветвам те да анализираш отново картите си, но като Таро карти, не само пречупени през твоята личност.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се преместя ли да живея в .. до 1 година? - Обесеният, 9 меча, Умереността

Имаше дълъг период на безсилие и невъзможност за действие по Обесеният, който прерасна и в чувство за вина по 9 меча. Умереността, дали предвещава щастлив завършек на историята  :) ? Дали жизнените процеси, почти замрели при Обесеният, отново ще се съживят и ще започнат да протичат хармонично по Умереността? Представих си природата през зимата, която постепенно започва да се събужда за нов живот през пролетта  :) .

 

 

Тук нямаме история, нямаме начало и нямаме край, няма нито нещастие, нито щастие - от статуквото на Обесеният отиваме в примирението на Умереността, или по скоро в проективността за нея - какво би било ако ..

Ако какво, питам и аз, след като това "ако" е невъзможно?

 

Различно тълкувам картите от преждеговорившите.

Обесеният не може да намери пристан в Умереността. Както и 9 меча не може да бъде никакъв пътеводител.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...