Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

 

Тъй като сме започнали с 9....на въпрос"Дали да продължа образованието си в дадена област?"-картите бяха:Луната,9 жезли,9 пентакли.Някъде бях чела,че Луната също е кармична карта,а също че може да означава време на промяна или на проникване на материал от безсъзнателното в съзнанието,но тук нещо не я свързвам с останалити две карти и най-вече с 9 жезли.Моля момичетата за помощ.

 

Явно не ви прави впечатление, че пишат и други хора ...

 

Та, за твоите карти: въпросът ти е излишен, много добре сама си знаеш отговора и тук ключовият въпрос е какво си пропуснала и дали можеш да си го наваксаш.

 

Едно уточнение, в Таро кармични карти няма и те са невъзможни.

Иначе, съветвам те да анализираш отново картите си, но като Таро карти, не само пречупени през твоята личност.

 В случая за пропуск не мога да говоря,нещата са съвсем в зародиш.Луната с 9 пентакли я свързам с едно личностно израстване,но като все още неосъзнато,9 жезли е моста,предизвикателството по което трябва да се премине.Мисля че 9 пентакли като завършваща карта допринася за реализация на целите,но по 9 жезли,че всичко зависи от мен -тук искам да попитам струпването на две деветки означава ли нещо?Благодаря за отделеното внимание.
Линк към коментар
Share on other sites

димитрина- Рицар жезли се превръща в Крал мечове по-скоро за да разсече оковите на собственото си безсилие

лиула- и Крал меча е просто повик за коренна промяна. Рицар жезли крие зад себе си конкретна ситуация, огнена ситуация, която е отключила важният въпрос - кога ще се променя и дали има смисъл да бъда нещо различно, имам ли сили за това. Дълбоко психологически карти. Те са като едно самолечение на

  душата,

преди няколко дни изтеглих комбинация от дворцови карти,където имаше  рицар жезли-крал меч.

може ли да говорим за  нещо като закономерност  между двете карти,в тяхната поява в този ред.

 

в случая става дума за жена.майка при това,а ние жените,майките и под вола теле може да търсим,и даже може и да поставим.

при тази жена аз често затъвам в тълкуванията си на картите ,защото винаги опирам до това-до колко е искрена със събеседника си,намеренията си за пред  хората,има ли  скрита цел,твърде мнима съм към нея(ето че и аз си имам теле ,нали съм жена).просто не мога да съм обективна.

паж жезли-рицар жезли-крал меч

 

лиула-

Първата стъпка - какви са стихиите (боите в картите), кои се повтарят и къде се повтарят.

Втора стъпка - повторяемост, близост на първите, на вторите и третите карти.

Трета стъпка - какви са Дворцовите карти, от коя боя, бои са, има ли градация, това отново съобразено с местата им в комбинациите.

Четвърта стъпка - в тези комбинации за колко човека става дума: за един, за двама, за повече или за нито един.

Пета стъпка - обобщение на всичко досега.

-тук искам да благодаря на лиула за тези стъпки.

 

намесени са трима човека.

двамата  с боя жезли са тези около които се въртеше питането.

рицарят е жената,пажа по-малък мъж от нея,който е и в  по-слаба позиция,тя е с по-силна енергия,и мощ над него.а кой знае може да се чувства заплашена от него.

нейния крал меч-може да е и третия човек,пред който тя се изповядва,и намира действителен съмишленик.

какво очаква тя от краля,и какво от пажа-ако става дума за други лица?

съди другия-пажа?

искрена ли е пред тримата?

тези енергии на жезлите тя ги влага в краля,при условие че рицаря търси трон,на който да  седне.обаче краля може да е и третия човек.

тя  реагира-огнено,енергично,и търси решение , казани думи,където намеренията се крият зад тях.обмислено действа,не импулсивно,може би иска нещо да се случи,да промени,но не иска тя да го извършва,сякаш подтиква другите да работят по нейните намерения.това го мисля защото има три дворцови карти,където обаче няма дама,ако беше на трета позиция,може би щеше да прояви някакво разбиране към цялата ситуация ,но тук иска да  надвие нещо,да се пребори с нещо,да победи,но само като ръководи,в тоя случай тя става  краля на меча.

една кралица меч-би изглеждало всичко като разни приказки,но с краля има намерения,желания...

колебания имам много в тълкуването си.по тези три карти в комбинация само от дворцови.теглих ги за жена,но ситуацията засяга трима човека. жената,споделя пред мъж,непоносимостта си  към  млад мъж(зет си).лично ме провокира факта че няма край това нейно дуднене,каква е целта не знам,може би оправдава дъщеря си , в някакъв бъдещ проект  за тях двете...но  това са  сценарии на моята фантазия....

 

 

*пуснах тук моята комбинация,с подходящи цитати,които ме впечатлиха.цитатите са от различни от тази тема,мойте карти  са  дворцови,но тълкувам като  начинаеща.

 

хубав ден

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Я, много интересно! Изненада ме! Мечовете /мисълта, идеята/ не могат да бъдат продължени с жезли /огън, порив, инициативност/. Може би има логика. Огънят изгаря бързо, ако няма какво да го поддържа. Т.е. ако не  продължи в пентакли, може би

 

Не видях тема за Таро и стихиите, затова пиша тук, като цитирам мнение от темата "Таро и времето".

По принцип огънят и земята са несъвместими стихии, т.е. не са в симбиоза, не се поддържат една друга. В този смисъл не смятам, че огънят може да се поддържа от земята, напротив, и няма как огънят да преминава в земя. Огънят се поддържа от въздуха и се осъществява чрез него. Или в таро зависимостта е друга?

Линк към коментар
Share on other sites

Два пъти, при различни въпроси за една жена, ми излиза следната комбинация - Обесеният, Слънцето, 8 меча. 

Четох в темата за архетипите в Таро, че Обесеният представлява "Митът за пещерата", а Слънцето - "Светлината". Сякаш тази жена отказва да прогледне за истината, скована е от страхове и въпреки трудностите, отказва да напусне собствения си затвор. Предпочита да е в ролята на жертва, мъченица, но не и да предприеме някакви действия, за да промени ситуацията. 

Лиула споменава, че често 8 меча е отглас на Кулата - дали в конкретната комбинация, това дава надежда за промяна, за излизане,( макар и чрез криза ) от състоянието на Обесения?

Линк към коментар
Share on other sites

Единият въпрос беше, дали въпросната жена ще си продаде наследствения имот до 1 месец ( преди време бях направила подредба Келтски Кръст за същия въпрос ). След около седмица попитах, какво е отношението й към мен ( досега винаги сме се разбирали, но една сутрин изпадна в криза заради нещо, което дори не я касае и останах изумена ).

Линк към коментар
Share on other sites

Два пъти, при различни въпроси за една жена, ми излиза следната комбинация - Обесеният, Слънцето, 8 меча

Четох в темата за архетипите в Таро, че Обесеният представлява "Митът за пещерата", а Слънцето - "Светлината". Сякаш тази жена отказва да прогледне за истината, скована е от страхове и въпреки трудностите, отказва да напусне собствения си затвор. Предпочита да е в ролята на жертва, мъченица, но не и да предприеме някакви действия, за да промени ситуацията. 

Лиула споменава, че често 8 меча е отглас на Кулата - дали в конкретната комбинация, това дава надежда за промяна, за излизане,( макар и чрез криза ) от състоянието на Обесения?

 

Картите далеч не дават отговор на това, което си задала. Според мен. За да излезе два пъти това, явно намекът е друг. Нещо я мъчи като че ли, и както си писала ти, отказва да прогледне... Вероятно е на психическа основа, някаква лабилност. Обесен и 8 мечове май не е много приятна комбинация. Слънцето прилича по-скоро на проектирано спокойствие в бурята. Къде е спасението?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също смятам, че картите преди всичко отразяват психическото състояние на жената. Може би има своите страхове, които трудно контролира. Затова си била свидетел и на избухването й, което съм сигурна, че няма нищо общо с теб, т.е. не е насочено срещу теб. Обесеният с 8 меча ми говори за много мъчителни емоции, изживявани в самота, много въпроси, терзания и самообвинения. Слънцето стои като притиснато, измъчено между тях със своята надежда за повече светлина в живота му.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

А според мен жената си има сериозни психични отклонения. Това заради Обесен и 8 меча. Още повече, че споделяш в мнение по-горе за нейно избухване, ей така от нищото. Не е случайно това. Заради Слънцето си мисля, че ще има скоро светлина относно проблема й. 

 

Това е мое предположение. Може и да греша.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

А според мен жената си има сериозни психични отклонения. Това заради Обесен и 8 меча. Още повече, че споделяш в мнение по-горе за нейно избухване, ей така от нищото. Не е случайно това. Заради Слънцето си мисля, че ще има скоро светлина относно проблема й. 

 

Това е мое предположение. Може и да греша.

И аз така си помислих, но реших, че не съм обективна, предвид случилото се.

Линк към коментар
Share on other sites

Странно е, че при толкова повтаряне във времето за тази комбинация от Обесен с 8 меча, все още има съмнения относно психическото битие на някого, то е направо диагноза. И се оказва и, че е константна - поне една добра новина в света на Таро, едно нещо да се  повтаря поне при 99% от случаите, а това за картите са си направо 1000% :)

 

Деяна е права. Когато усещате, че сте прави, не се колебайте, колкото и да се съмнявате.

Линк към коментар
Share on other sites

Тая пуста неувереност. Все се страхувам да не подведа хората, нали се сещате. 

И още нещо си мисля. Тая жена преди може и да се е лекувала. Може да е на хапчета. Изобщо ако има някаква история на психично заболяване е съвсем възможно просто ти да не знаеш за него, но други да са наясно с това. Съвсем не изключвам да е било укривано, но Слънцето хвърля светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам да се е лекувала преди, но хората не дават гласност на тези неща. Забелязвам, че от няколко години се усамотява, рядко излиза, беше изпаднала в лека депресия, но не предполагах, че проблемът е сериозен. Държи се адекватно, но не обича да се среща с други хора - изолирала се е от света.

 

Сега видях поста на Лиула - жената е около 60 годишна.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Лиула, визираш ли някое конкретно психично заболяване?

 

Да, параноидна шизофрения поне в 60% от случаите, отключва се в по-зряла възраст.

 

Ооо, сериозна диагноза. Аз го изтълкувах по-скоро като депресия съчетана със страхова невроза или тревожност. Във всеки случай мечовете са обърнати навътре.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Да се допълня, за да съм по-ясна.

Първият ми сблъсък с това заболяване и с тази комбинация беше в началото на заниманията ми с Таро, това беше преди 100 години :) Нейни близки ме помолиха да й гледам и то постфактум, след като се беше вече самоубила, това е част от историята на някои болни, други се насочват към външни обекти.

От тогава досега, това се повтаря във времето, в различни нюанси, но се повтаря. Просто запомнете тази двойка карти, все едно на каква позиция са, винаги си имайте едно наум.

Линк към коментар
Share on other sites

При питането си "дали ще се получи нещо"...направо ме е страх да напиша въпроса, но не, не е от любовно естество :D , изтеглих същите карти, които се бяха паднали на въпрос онзи ден "от какво е умрял Х". Не знам какво да мисля - да не би първото да е било проекция?

Пак - 4 чаши, 2 мечове, 7 пентакли

Вие какво мислите, има ли шанс резултатът да е положителен?

7 пентакли ми се виждат доста двойнствени, но все пак пентакли...

Линк към коментар
Share on other sites

При питането си "дали ще се получи нещо"..

4 чаши, 2 мечове, 7 пентакли

Вие какво мислите, има ли шанс резултатът да е положителен?

7 пентакли ми се виждат доста двойнствени, но все пак пентакли...

Това нещо за което питаш досега не се е получавало. И мисля, че то ще продължава още така.

А конкретно 7 пентакли е хубава карта, но в тоя случай по скоро затвърждава първите две карти.

Трябва още неща да се случат, че да се получи това за което питаш. Нещо друго пък ме навежда на мисълта, че има колебания между няколко неща, дори няма сигурност, че това за което питаш е искано нещо и изобщо е възможно да се случи. Ако касае човек конкретно си мисля, че той сам си слага спирачки.

Може би след време трябва да питаш пак.

Линк към коментар
Share on other sites

При питането си "дали ще се получи нещо"...направо ме е страх да напиша въпроса, но не, не е от любовно естество :D , изтеглих същите карти, които се бяха паднали на въпрос онзи ден "от какво е умрял Х". Не знам какво да мисля - да не би първото да е било проекция?

Пак - 4 чаши, 2 мечове, 7 пентакли

Вие какво мислите, има ли шанс резултатът да е положителен?

7 пентакли ми се виждат доста двойнствени, но все пак пентакли...

Това, което виждам аз, е че те гложди съмнение /ако става въпрос за теб/  дали това, което искаш ще стане и почти си готова да се откажеш. Като че ли има известен гняв в теб. Но чакането е необходимо, за да узреят нещата. Трябва ти търпение. Ще се получи, но когато е готово да се прояви.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, 5 пентакли, 4 меча 

 

Димитрина и тази комбинация показва същото. Очакване на "успеха, на наградата", изпитване на противоречиви чувства, като че ли страх да не се лишиш от познатото и сигурно старо или пък съмнения дали наистина ти е нужно това, което искаш. И отново е показан застоя, който е задълго.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, 5 пентакли, 4 меча 

 

Димитрина и тази комбинация показва същото. Очакване на "успеха, на наградата", изпитване на противоречиви чувства, като че ли страх да не се лишиш от познатото и сигурно старо или пък съмнения дали наистина ти е нужно това, което искаш. И отново е показан застоя, който е задълго.

Тук 6 пентакли с 5 пентакли ми напомнят на 4 чаши - човекът е получил това, което е искал, но този факт не го прави щастлив. Следва примирение и отдръпване в себе си по 4 меча.

Линк към коментар
Share on other sites

 

6 пентакли, 5 пентакли, 4 меча 

 

Димитрина и тази комбинация показва същото. Очакване на "успеха, на наградата", изпитване на противоречиви чувства, като че ли страх да не се лишиш от познатото и сигурно старо или пък съмнения дали наистина ти е нужно това, което искаш. И отново е показан застоя, който е задълго.

Тук 6 пентакли с 5 пентакли ми напомнят на 4 чаши - човекът е получил това, което е искал, но този факт не го прави щастлив. Следва примирение и отдръпване в себе си по 4 меча.

 

Не е получил нищо, още го очаква.

Линк към коментар
Share on other sites

 

При питането си "дали ще се получи нещо"...направо ме е страх да напиша въпроса, но не, не е от любовно естество :D , изтеглих същите карти, които се бяха паднали на въпрос онзи ден "от какво е умрял Х". Не знам какво да мисля - да не би първото да е било проекция?

Пак - 4 чаши, 2 мечове, 7 пентакли

Вие какво мислите, има ли шанс резултатът да е положителен?

7 пентакли ми се виждат доста двойнствени, но все пак пентакли...

Това, което виждам аз, е че те гложди съмнение /ако става въпрос за теб/  дали това, което искаш ще стане и почти си готова да се откажеш. Като че ли има известен гняв в теб. Но чакането е необходимо, за да узреят нещата. Трябва ти търпение. Ще се получи, но когато е готово да се прояви.

 

 

И аз не знам какво има в мен  :3d_124:  Усещам само, че са много и смесени чувства. Ако съдя по тях – може би има наклонност към отказване, но умът пее друга песен. Образно казано, логиката ми дърпа въжето на едната страна, а поривите/емоциите – на друга... Затова ми е трудно да уравновеся махалото. 

То и търпение не остана...времето за случване отдавна трябваше да си е заминало, ако не се случи в близкото настояще, просто не знам какво ме чака :) Затова не знам какъв точно е смисълът в тези карти.

 

пп: А втората комбинация откъде е? Тази, с която сравняваше.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Втората е от тук:

При питането си "дали ще се получи нещо"...направо ме е страх да напиша въпроса, но не, не е от любовно естество :D , изтеглих същите карти, които се бяха паднали на въпрос онзи ден "от какво е умрял Х". Не знам какво да мисля - да не би първото да е било проекция?

 

Там комбинацията е 6 пентакли, 5 пентакли, 4 мечове.

 

 Извинявай, ако е удобно да те попитам, въпросът ти свързан ли е с пари?

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...