Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се стремите към сила и знание?


Ваня

Recommended Posts

за мен няма разлика каналът който използва Истината да дойде при мен

И бели коси, и расо и не знам колко учени титли някой да има,

ако говори неверни неща, заслужава по-малко внимание от

детето което изявява с малкия си речник и с хубавите си очи любовта, мъдростта и красотата на своята душа :wub:  :wub:

:thumbsup:

"Каналът който ползва Истината"

:thumbsup2:

Това е то, да!

Мъдрият се учи от всеки и всичко.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Наясно съм с .."обръщането на полюсите" при смяна на световете и за това няма да отговарям и да влизам в спор там където говорих чисто физично.

Това май се наричаше дуализъм.?

Каналът за Истината има значение от къде ще дойде.

В противен случай не сме съзнателни Човеци.

Линк към коментар
Share on other sites

А този "възрастен" който разчита да го учи едно дете ..... явно е забравил да си махне памперса ...!? Такъв да не учи , да ходи да си доучва по-добре .
Дали е ходил с памперс онзи, който ни завеща :

"Устами младенца глаголет Истина!"

:harhar:

А този "възрастен", който не може още да чуе и види Истината в детските думи и очи, явно още не му е дошло времето да си маха памперса ... :D

Такъв да не се опитва да поучава, а да се научи първо да укротява Егото си на "възрастен" и като настъпи благородната тишина в душата му, да чуе гласа на Детето в самия себе си. Това е Божественият глас. Е, тогава вече ще е готов да се учи от децата.

Децата виждат само красивото, но не и полезното.

:thumbsup2::thumbsup2:

Не може да се каже по-точно! Децата виждат и разбират Любовта, а Егото вижда само полезното, като го определя за такова по своята лична скала на ценностите.

Благодаря на децата, които ме научиха да виждам красивото във всичко около мен и ме "убедиха" в нищожността на понятието "полезно". :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, Донче, че си посещавала "курсове по стрелба"! :D:D:D

Уцели в десятката. /За кой ли път?/ :feel happy:

А от тук, като те "гледам" си изкусен стрелец!!! :thumbsup:

Справяш се отлично, дори ако се наложи да "вържат очите ти". :P

Съвременния - Вилхем Тел! :1eye:

Бравос! :thumbsup2:

:thumbsup:

Реално погледнато Истината не може да се скрие. Тя е като шамандура - колкото и да я потапят в дълбоките води на измамата, Истината винаги изплува! Неизбежно е. Лошо е, когато човек се намира в дълбочината на илюзията, дори и да мине Истината покрай него, той я мисли за голям въздушен мехур. За да я съзре и осъзнае, човека трябва да се издигне до повърхността. При издигането си, погледнал нагоре, той започва да прозира какво има на повърхността, но единствено там го осмисля.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не ме е блазнила идеята да стана владетел на света.

Най-малкото зщото трябва да се... "баршата много сополиви нослета".

Никак не е приятна алтернативата цяла Вечност да се бършат сополиви нослета.

Затова още не си с Владетеля, по точно, Владетелката

Защото нея не я е еня кой какво си мисли за нослета или памперси

Тя знае, може и обича и малките сополиви деца

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото пъти съм се извинявал, не съм съжалявал :thumbsup:

Нито ще ми е за последен път :)

Да видим

Какво оригинално твърдиние можеш да ми кажеш за

Бог като Великата, или Космическата Майка?

Линк към коментар
Share on other sites

Никой човек не може да каже нищо оригинално сам от себе си без божията подкрепа. Той е и господар и на Времето за проявление на оригиналноста си и на ръката чрез която ще я прояви.

Това си е Негово право и аз дори няма да направя опит да Му го изземвам . Защото си знам мястото като земен човек. Дано и ти си го знаеш спазвайки Законите Му - там ...онези .... десетте / в частта за ближния /, пронизващи Вселената със силата на Светия Дух ? Но това си е твое право, ние само обсъждаме, нали ?

Пък Бог взима крайните решения.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър отговор, :):feel happy: макар и не по същество.

Верен и истински, и ми харесва.

Заради истината която каза сега, моля те приеми моите извинения за

още не си с Владетеля [Светия Дух]

Владетелката ... необходима е още работа според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Но да отговоря най-сетне на въпроса, защо лично аз се стремя към знание и сила? Много просто, мечта още от детството ми - Доброто да победи над злото!

бих го изтълкувал , като желание да се играе на Бог - въздесъщ и имащ право да определя кое е Зло и Добро.

Просто ще кажа, че зле си го изтълкувал. Но не ми пречи, че не си ме разбрал. Благодаря на Донка за написаното, отпадна ми необходимостта да се обяснявам. Аз не определям кое е добро и кое добро. Пък и нали "Всяко зло - за добро"!

:D Хи-хи-хи, приятелче Оринави, не се стягай толкова, засмей се!

Добро е да се служи на Цялото и никому да не се вреди. Това не изключва и мене самата. :dancing yes:

Как да стане не зная, но не пречи да си мечтая. Не търсете от мене отговорите на такива сложни въпроси, не се и напъвам да ги дам.

Искам да ви кажа нещо за моята Кума Лиса. Кръстиха я така, понеже гъделичкаше брат си когато идваха родителите, да не разберат, че са се били, понеже като по-голяма винаги отнасяше боя, независимо кой е виновен. Иначе Кума Лиса си беше голяма "умница". Като направи някоя беля, отиваше и си казваше направо какви ги е свършила. Това беше толкова нелогично, че родителите зяпваха от учудване и забравяха да я накажат. Това е една Кума Лиса, която обича истината и лъже в много краен случай - примерно да спаси кожата - своята или на някой друг, от прекалено строго или несправедливо наказание. Истината в ръцете на "добрите" не е същото като истината в ръцете на "лошите". Ей, пак се вдетиних! :P

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да се вдетинява човек от време на време .

И аз го правя и то много често и то на дърти години. И една жна е хубаво да се прави от дреме на време на Кумичка Лисичка. То си е в кръвта на жените да са леко мазнички и лукавички. И когато това качество го няма в една жена , не ми е симпатична, защото каквода търси един мъж в напълно прозрачната жена!?

До тук ми изглеждаш напълно нормална Латина. Пък и там някъде отговарях на възрастен чоек , не на вдетинен танцьор търсещ ритъма на виенския валс , за да прозвочат малко танцувални акорди в лятната мараня пречеща на игривите лястовички да покажат уменията си .

Пък тооо... Силата си е баш в Истинското познание , накои философи му викат обективно познание, други истинско, трети неподправено и т.н.

Пък ако питаш за усмивките Латина, много ми липсват напоследък .... тук имаш право, определено тъгувам по тях... Навремето не ми слизаха от устата, сега само като се вдетиня като гледам "Том и Джери" . Този мушмурок направо ме убива с фантазията си като на малечко палечко. :D Малко същество с голяма фантазия и голяма жажда за живот . :D

Линк към коментар
Share on other sites

И аз, като едно дете, да ви питам - по-големите батковци и каки, защо в правописа е прието да си пише:

"вдетинен,

вдетиня се, - иш,

вдетиних, - ил,

вдетинявам се,

вдетиняване "

Не идва ли думата с корен - дете? :blink:

Браво на Латина /на Кума Лиса/ - за чистосърдечното откровение!

Страхотен Оринави!!! :1eye:

Драго ми е да чета за лястовичките и усмивките! :sorcerer:

Много мило стана!

Колко прекрасно красив е човек, когато остави Бог да се прояви чрез него , когато е в истинската си природа - в чистата природа на дете.

Напълно съвпада с това, което седи най-отдолу на мнението ми, като подпис.

Трябват повече такива деца в Портала.

Поклон!!!

Линк към коментар
Share on other sites

То си е в кръвта на жените да са леко мазнички и лукавички. И когато това качество го няма в една жена , не ми е симпатична, защото какво да търси един мъж в напълно прозрачната жена!?

Оринави, заблуждаваш се, ако си мислиш, че съществува подобно нещо на напълно прозрачна жена. Ще ти разкрия една тактика на някои лисички: Показва се открита и искрена в много отношения, докато предизвика у мъжа доверие, но крие най-големите си тайни. Тоест, тя само изглежда прозрачна за него. Ако той си помисли, че няма какво повече да открие в нея, много се е объркал. Пък и зависи от мъжа, докъде тя ще се заиграе с него и докъде ще го допусне. Уверявам те, че плъзгането по повърхността на една душа не е толкова вълнуващо като дълбокото й опознаване, но това не се дава просто ей така и ако го получиш, би могъл да си благодарен за споделянето, стига да не е твърде отрицателно.

И още нещо - не е възможно една жена да е напълно предвидима, понеже и тя сама не може да предвиди какво ще стори след малко. Такива ми ти работи.

"Жената е прекрасен инструмент и каква музика ще излезе, зависи кой свири на нея". Добрият изпълнител ще настрои инструмента и ще извади прекрасна музика. Иначе... сещате се сами.

Като жена се чувствам засегната от израза "леко мазнички и лукавички". Би могло да се каже: тактични, дипломатични, разсъдливи, изобретателни, гальовни... мога и още, но да не прекалявам.

Благодаря за съвета все пак, Оринави! Защото една друга лисича тактика е да се поддържа атмосфера на загадъчност и трудна достъпност.

Казват, че мъжът по природа е ловец и повече цени плячката, която е хванал по-трудно. Но има и такива мъже, които не обичат особено затрудненията в лова, дългите игрички просто ги уморяват и се отказват. Такъв мъж да го успокоиш и да му създадеш душевен комфорт е по-добре. Пък може после да си поиграем на други не по-малко интересни игрички...

Все пак, в едни сериозни отношения лично аз ценя доверието, искреността, лоялността, грижовността, приятелството, позитивността...

Каква беше темата?!

Защо се стремя към сила и знание? Ами отчасти да покажа на самозаблудили се мъже, че не са по-висши същества от жените по принцип. Какво да доказвам, само се огледайте в училищата, университетите, домовете, работата... Добре е да бъдем заедно, да работим в екип, тогава може да се постигнат наистина високи цели. :)

Линк към коментар
Share on other sites

"леко мазнички и лукавички"

и на мен ми замириса на Ориента от това

разни хора, разни идеали

Линк към коментар
Share on other sites

Латина,

Ти самата даде пример с Кумичката Лисичката. Във всяка една народна приказка Кума Лиса е представена така - "мазничка и лукавичка". Просто влезнах в примера ти. Нямал съм задни помисли. Целях да те увлека в разговор в твоя пример. Това пък да те засегна е било най-малко търсеното нещо.

Тълкуванието което си дала по-горе е почти много добро. Ако се изключи факта, че човек когато се занимава с Духовното, счита Душевното ( Душата) само за инструмент за проявление и едва ли би се подвел под външно ... скритата, дипломатична, стремяща се да предизвика доверие жена. И такъв мъж търсещ Духовното ще държи такава прикрита жена на разстояние / и не само нея, а всички жени/ от себе си, без да й дава дори шансове за реалии. Макар да се прави на заек хрупащ маркови и уж незабелязващ Кумичката с червеното кужухче. Точно там с крие силата на знанието. Този който се занимава с Духовност, ако се подведе и се хване и се предовери на една жена, означава , че няма Духсвност и досатъчно знание за да го направи сила..

Но да не бъркаме думите с делата, нали !? :)))

Мъжете могат да бъдат не по-малко прикрити ако искат.

Въпрос: От целия постинг, точно в този пасаж ли ти се спря погледа? Положителен поглед имаш- признавам....

Образно.... от целия чувал с хитрини, дипломатичноста ти , само това ли съзря за най-важно като олицетворяващо силата и знанието. Най-вероятно е написано от мене блудкаво- тогава го забрави, като неположетелен.

Не се чувствай задължена на отговор. Като заек хрупащ моркови- винаги съм нащрек и помня "случайни неща".

Днес е Преображение Господне.

Който уважава празника - Честит празник !

В Ориента не празнуват този светъл празник.

Там казват ОМ.

Линк към коментар
Share on other sites

Пълната прозрачност не е присъща за никоя природна личност. Нагоре ако погледнем става противоречие: прозрачността се увеличава правопропорционално на височината, обаче обаче правопропорционално на нея се увеличава и мъглата в погледа и възприемането...

Друга тема че, че ако на жените са присъщи мазничкото и лукавичкото, то задължително са им присъщи и обратните страни на съответните скали...

Друга тема пък стана: "Защо се стремите към сила и знание?"

Линк към коментар
Share on other sites

Оринави, благодаря ти за допълнението и бъди уверен, че чета внимателно. Аз и така изсипвам цял кош с думи, представяш ли си какво би станало, ако отреагирах на всичко?

Но да не бъркаме думите с делата, нали !? ))

Съгласна съм. Не всички шегички и разсъждения относно Кумичката се отнасят за мене. Дори съм прекалено глупава и открита. Прекалено се съобразявам с човека насреща, да не би да го подведа нещо. По-скоро себе си бих уязвила, отколкото него. Ще ти кажа и това, че не всеки мъж е способен да приеме Истинската жена, с Истинския живот. Болшинството предпочитат да им е уютно, вместо да бъдат опора, поне морална. Появят ли се трудности, подвиват опашки и беж да ги няма. А иначе на приказки са големи герои. Ако жената по някакви причини иска да задържи подобно мъжленце до себе си, трябва да му спестява много неща, за да не гледа отегчената му физиономия и опитите да се скрие. Самотата в случая често е по-достойното решение. А че има потайни мъже - как да не се съглася, живях с един такъв доста години. Предпочитам честни и открити хора. Не е задължително да си казват всичко, но да не ме баламосват. Когато човек скрие важни неща, засягащи и партньора му, подвеждайки го по този начин, това си е лъжа.

Пак се измъкнах от темата.

"Истината ще ни направи свободни!" Хич нямам желание да живея в лъжи, така се чувствам в капан. Така нищо истинско, повдигащо, трайно и дълбоко не може да се постигне.

Оринави, имам си слабости, прощавай! А примера с Кума Лиса го даде Таня, аз просто поех щафетата.

Благодаря за напомнянето за днешния голям празник! Преди малко бяхме с дъщеря ми в центъра, мина ми през ум, че може да е специален ден и да влезем в църквата, но жалко, че не последвах импулса. Е, може и така, оттук.

Честит празник на всички християни! С надежда за Истинско знание и Сила!

:feel happy::angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Е, ... аз съм от тези ...

предпочитат да им е уютно, вместо да бъдат опора, поне морална. Появят ли се трудности, подвиват опашки и беж да ги няма. А иначе на приказки са големи герои.

И не си засягам и обиждам от истината. Типичен мушмурок съм - на 100%

Линк към коментар
Share on other sites

Типичен мушмурок съм - на 100%

А къде са смешните намигащи, изплезени и ухилени човечета?

;):D:P:harhar::dancing yes::1eye:

Сега сериозно, замръзни усмивки! :blink:

Простено е, ако някой е болен и не може да работи. Има и друг вид работа - духовна. Някой може да принася полза и с молитвите си, с добрите си мисли, с духовната сила и знанията, които има. Особено важи за възрастните хора, народът приказки е разказвал за това...

:thumbsup2::D:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Пълната прозрачност не е присъща за никоя природна личност. Нагоре ако погледнем става противоречие: прозрачността се увеличава правопропорционално на височината, обаче обаче правопропорционално на нея се увеличава и мъглата в погледа и възприемането...

Мъгла?

Линк към коментар
Share on other sites

това уж противоречие го тълкувам така ...

Колкото езин човек има по- чист и бистър логлед във височина на Мирозданието и колкото по-близо е до Божествената Истина, толкова по.малко може да я обясни на хората и те го възприемат по-мъгливо.

Сиреч, колкото е по-голяма духовната посветата на човек, толкова е по-неразбран от общественото съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

това уж противоречие го тълкувам така ...

Колкото езин човек има по- чист и бистър логлед във височина на Мирозданието и колкото по-близо е до Божествената Истина, толкова по.малко може да я обясни на хората и те го възприемат по-мъгливо.

Сиреч, колкото е по-голяма духовната посветата на човек, толкова е по-неразбран от общественото съзнание.

Знаеш ли Оринави, според мен колкото един човек е по-близо до Божествената Истина, той не иска да обяснява на никого нищо, защото започва да разбира, че няма смисъл, че всеки сам трябва да я постигне. Защото хората възприемат само толкова, колкото са отворени за тази Мъдрост. И такъв човек, навлязъл навътре в Просветлението изобщо не би искал да бъде разбран от общественото съзнание. На него би му било достатъчно това, което е открил.

С поздрав - Дидче

А относно темата - Защо се стремите към сила и знание?

Мисля че е, защото не сме постигнали Истината. Когато някой я постигне, той не се стреми към нищо. Всичко само идва при него в точния момент и в достатъчно количество.

Линк към коментар
Share on other sites

" Щастието се обуславя от знание. Ако знае да превръща минусите в плюсове, човек може да бъде щастлив. Няма ли положителни, истински знания за живота, човек не може да бъде щастлив. Това не значи, че щастието е непостижимо. Като учи, като работи съзнателно върху себе си, като прилага, един ден човек ще придобие щастието, но днес, докато не го е придобил, целта и задачата в живота му трябва да бъде учението и придобиване на знание, а не придобиване на щастие. Щом е придобил знание, щастието само по себе си ще дойде."

Лекция от Учителя, държана на 01.11.1930г.

София - Изгрев

Стремежът към знание е стремеж към свобода. А нивото на постигнатото щастие се явява критерий за степента на освободеност. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...