Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се стремите към сила и знание?


Ваня

Recommended Posts

Донче,

Любовта ни прави силни, това го усещаме от опит.

А от друга страна знаем, че Бог е Този, който ни дава силата.

Това доказва, че Бог е Любов! :)

Когато имаме повече любов в себе си и разрешаваме въпросите с любов,

се усещаме "пораснали", или малко по-възвисени,

защото сме по-близко до Бога :)

Вендор,

особени картинки си сложил в профила си.

Би ли ни разяснил какво означават? Техния смисъл?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Когато имаме повече любов в себе си и разрешаваме въпросите с любов,

се усещаме "пораснали", или малко по-възвисени,

защото сме по-близко до Бога :)

Вендор,

особени картинки си сложил в профила си.

Би ли ни разяснил какво означават? Техния смисъл?

От височината дали ще чуеш "разясненията"? Пък и мястото им не е в тая тема. :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

dina_qnevaq

а ти пък защо си кисела?:))

или някъде те настъпих?

Аватарите на Вендор са ми ясни,

но да те питам тогава, като не е за тази тема - "вампирите" за тази тема ли са и за този клуб ли са?

Мисля, че не подхождат на "beinsadouno"

Линк към коментар
Share on other sites

dina_qnevaq

Аватарите на Вендор са ми ясни,

но да те питам тогава, като не е за тази тема - "вампирите" за тази тема ли са и за този клуб ли са?

Мисля, че не подхождат на "beinsadouno"

Повярвай, моите аватари не може да са ти ясни никога.

А относно вампирите, ако ги имаше първа щеше да разбереш, въпрос на знание и духовна сила са те.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо не се радваш, Ваня, нещо кисело ли ти е? Послушай музиката, която препоръчваш.

Адвокат и на дявола ще стана, ако продължаваш да ми нападаш приятелите. Дано съм достатъчно ясна за теб, че ми се доспа вече.

Лека нощ, мила! И да не сънуваш вампири, а сладки и красиви неща!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Мила Силвия, в твоя тон има нападение и злоба.

Не се радвам на хора без любов,

тръгнали по "духовни" пътища,

които ще се окажат тъмни дебри,

и измъкването ще ви е трудно.

Защото, нали знаете, че без любов си "кимвал, що звънка"

т.е. куха лейка,

без любов "нищо не сте"

..а да сте виждали вампир с любов?

Всъщност, развам се, че темата получи такъв обрат. Защото точно това исках да покажа преди години, когато пусках тази тема:

че има хора, които се стремят към знание и сила само за лична облага, както и я получават за сметка на другите, подобно на вампири.

...и да ви предупредя, че духовния път има 2 страни - тъмна и светла. ...и човек трябва да е нащрек къде върви

Не случайно реакцията на въпроса ми беше такава,

защото тъмнината не може да понася светлината,

както и светлината също от своя страна веднага разпръсква тъмнината.

Признака, по който се различават двата пътя, (външно само привидно духовни)

е наличието или липсата на любов.

Това всеки трябва да го провери за себе си.

Честно и искрено със себе си и да разкрие собствените си дълбоки мотиви.

Защото Любовта е също и любов към Истината и Правдата.

...а тъмната страна на пътя всъщност води в една бездна,

вампиризма като учение или идеология всъщност какво е?

те са ученици на дявола (под това разбирайте "тъмнината")

Съжалявам, ако някой ще се засегне от това, което написах,

но да имаш добър тон не значи, че не трябва да говориш истината.

и да я отстояваш

Редактирано от Ваня
Линк към коментар
Share on other sites

Защо трябва да изсипвате нещица, които няма да можете да си съберете после? А ще искате...

Добрият тон е лесно да се пази, но добрите намерения и отношения...

По повод двата пътя - едва ли има два различни стремежа към сила и знание, понеже при чистотата няма стремежи, а просто... чистота. Някои я наричат святост. Добре е да си видим местата на които седим сега...

Извинявам се на себе си, че написах поста. И въпреки, че считам, че някои имат нужда от него, вероятно те няма да го счетат. Нито моят мотив беше чист - имаше стремеж.

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта ни прави силни, това го усещаме от опит.

А от друга страна знаем, че Бог е Този, който ни дава силата.

Това доказва, че Бог е Любов! :)

Когато имаме повече любов в себе си и разрешаваме въпросите с любов,

се усещаме "пораснали", или малко по-възвисени,

защото сме по-близко до Бога :)

:thumbsup: :thumbsup:

Ваня! Тези думи според мен показват, че твоето място е в този клуб, както и моето и на всички други, които споделяме Учението на Учителя, чието име е и име на този сайт.

За хората," които се стремят към знание и сила само за лична облага, както и я получават за сметка на другите", както много точно ги определяш - да има ги... Но мисля, че и те са част от Любовта и Божията Воля. Те ни показват другата страна на знанието и силата, а това е просветление... Те са лекарството за "другите", които са склонни да им дават облагите и така да стимулират стремежа им.... Вампирът съществува само там, където намира кой да му дава доброволно... Той може да заблуди само човека, на когото му харесва да бъде заблуждаван, който изпитва болка от истината...

Въобще, всяко нещо в нашия свят - и светлината и тъмнината са Божия Промисъл и проява на Любовта. Това е и за мен просветлението - да се научим да виждаме Любовта и в нападението и в спокойната радост, и в стремежите, и в чистотата...

Линк към коментар
Share on other sites

Донка,

току що прочетох беседта "Желаният мир" и там се казват подобни неща на твоите думи.

Например, че тъмата е нужна, за да могат звездите да светят на небосвода; че на фона на злото изпъкват и се изграждат добродетелите.

За себеусъвършенстване трябва да използваме "личната" си сила и знание, което не е никак дори "лично" наше...

Има много други интересни неща в беседата, но жалко, че я няма в интернет-вариант, а сега нямам време да препиша някои откъси, където Учителят говори за силата на любовта и за просветляащото знание.

Но за тези неща трябва да се говори, а не да се мълчи, както някои предлагат.

Както виждате не споменавам никой лично,

аватарите бяха само повод да поговоря за тези неща.

Аз по принцип не обичам да споменавам или одумвам хора, както често се прави в клубовете,

нито да изтъквам себе си, описвайки свой личен опит.

Говоря по-общо, от принципно гледище.

Както и не обичам личните подмятания,

което не значи че няма дарлеагирам, когато са насочени към мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето неща са казани отдавна и преповторени тук. Силата и знанието са необходими в тоя свят, но ако са крайна цел и оръжие за уязвяване... И знаете ли, забелязвам, че като остана по- до късно - гледам да ми се случва по-рядко - през малките часове като че ли тия настроения преобладават. Не твърдя, че това е основният фактор, но хората, които пишат главно денем или по "нормално" време вечерта, някак си са по-уравновесени. Може би защото нощта не е за демонстриране на сила и знание, а за почивка... Или за молитва/медитация. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Контрола не е нужен, опознай се, приеми се такава каквато си.

Живота също няма нужда да се владее, той се развива от самосебе си, иманно в умението да не му се противопоставяме е най-голямата ни сила.

Но все пак трябва да се мисли.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Много хубаво звучи.Значи нашата цел е да се оставим на живота да ни завърти в ритъма си,а ние просто да си се наслаждаваме без да се напрягаме.

Целувки :3d_024:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-напред темата е поставена неправилно. Ако почна да изказвам на глас дългите си разсъждения, ще се стигне до това, че даже е поставена някак си ултимативно.

Когато се захванах с това знание за духовното не съм имал никакво намерение да трупам сила и знание. Това дойде в последствие след масова атака от "доброжелатели" с цел самозащита. Така беше в зората на демокрацията, то и сега не е кой знае по-различно.

Има ли такъв здравомислещ който може да обвини когото и да е било, че има инстинкт за самосъхранение и използва придобитото знание и породената от него сила, дошли след много трудни и нежелани опитности.

Ако се намери такъв ...съвсем случайно, честно ви казвам сред животните ще бъда по-щастлив. Сред тях я няма омотаващата измама на неистинските и лъжливи думи.

Права е Ваня.

Енергийния вампиризъм се нуждае от беззащитни "овце". Беззащитните "овце" имат право да не се страхуват само от Пастира си, но ако е "вегетарианец" - това е абсолютно условие. Само такъв Пастир милее за "овцете" си.

Другият пастир си ги отглежда "овцете" точно за заколение. На такъв пастир- като втория / месоядния/ му е нужно безкрайно повтаряне ...."любов...любов...любов...обич...обич... " точно като при хипнозата за приспиване на вниманието.

А Истинският Пастир обича "овцете" си и ги "събужда" от време на време с рязък и не особенно културен и нетих тон на приказване, но без да унижава достойнството им.

И за да няма спекулации... пак, от овцете съм, но от онези събудените. Моят Пастир не ми дава да заспивам и съм доста уморен вече..... та дано събудя някая заспала овца, та да си почина и аз малко покрай нея като станем 2-3-4-5 -6... може и повече.

Там е Истинската Сила на знанието според мене. Така разсъждавам вътре в себе си - макар да не е особенно здравословно това.....гласното разсъждение, ама .... това са подробности.

Вие сте доста умни, поне имате такива претенции. Аз съм прост човечец, но определено не съм мазохист и помня като слон кой ми е причинявал болка за да се кефи. Паметта и средство за еволюция.

Ваня с тебе съм.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че темата е поставена ултимативно. Има различни мнения. Може и да не е формулирана добре, но това не означава, че не провокира говорене и рефлексия.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ултимативна е и още как.

"Защо се стремите към сила и знание" - ами ако има хора които не се стремят??????

Аз например -- нищо не искам ...нито знание, нито сила ....категорично, това от крайно нежелана опитност го знам на 100 %. И силата и знанието Бог си ги раздава по негово желание.

Имах рядкото нещастие Бог да ми го каже чрез най-различни начини - опитности, че силата и знанието ...Бог дал и Бог взел.

Така, че не се стремя - така е формулирана темата.

Ти Мона само за това ли се хвана? Това ли намери като най-ценно в драсканиците ми?

Така да е........ нали съм си овца.... ще блея докато Дедо ми кажи "стига толкова".

Линк към коментар
Share on other sites

Хората, които не се стремят, няма и да четат темата.

Аз не съм се хванала за нищо, а уточних какво смятам аз. Всеки е свободен да мисли (с или без Пастир) както си иска и както си може.

Понеже защитаваш Ваня, би трябвало да си видял, че темата е и нейна, нали така?

Линк към коментар
Share on other sites

"Защо се стремите към сила и знание" - ами ако има хора които не се стремят??????

Всеки се стреми към това! Съзнателно или не, но се стреми. Едни в търсене на горното се стремят към пари, власт и кариера. Други към духовно познание и просветление. Само онези, които са вече просветлени, осъзнавайки своята пълнота нямат вече никакви стремежи. Който е станал господар на Вселената само той няма към какво да се стреми. Останалите имаме, природата на душата е да бъде в пълнота, но тъй като още не е проявила тази пълнота, се стреми осъзнато или неосъзнато към нея. В крайна сметка ако не се стремиш към сила и знание, поне е сигурно че се стремиш към любов. Ако и към любов не се стремиш, не ти вярвам на твърденията.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...