Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Здравей Лиула, благодаря за насочвашите ти въпроси. Търсих отговор на тях и стигнах до извода, че в момента това е проекция на моето желание.

През дълъг период от време на тази двойка картите са били 4чаши, 9мечове,10мечове, 5пентанли-пълен депресиращ комплект. Тази комбинация разглеждах като история: 3чаши - на първа ме затрудни, а Асо мечове - времето за действие идва, търпението е на изчерпване и го следва Рицарят с желанието си за нови взаимоотношения и хората започват по-добре да изразяват себе си.

След като си писала и за безжизнено Асо на средна позиция, съвсем се обезсмисля моя подход.

Редактирано от Ludmila
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Лиула, благодаря за насочвашите ти въпроси. Търсих отговор на тях и стигнах до извода, че в момента това е проекция на моето желание.

През дълъг период от време на тази двойка картите са били 4чаши, 9мечове,10мечове, 5пентанли-пълен депресиращ комплект. Тази комбинация разглеждах като история: 3чаши - на първа ме затрудни, а Асо мечове - времето за действие идва, търпението е на изчерпване и го следва Рицарят с желанието си за нови взаимоотношения и хората започват по-добре да изразяват себе си.

След като си писала и за безжизнено Асо на средна позиция, съвсем се обезсмисля моя подход.

 

Много добре. Едно от първите условия да се разбираме с картите си, е да отделяме кои комбинации са проективни и кои не са. Не е толкова трудно, особено с подобна комбинация на твоята: в случая 3 чаши няма никаква връзка с един Ас меча, дошъл сякаш от космоса. Самата поява на 3 чаши като първа карта говори за непрактичност на питането. Ас меча го потвърждава.

Нищо с нищо няма връзка, подобни комбинации изобщо не трябва да се тълкуват, няма никаква радикалност в тях, защото обектът на питането, все едно не съществува в реалността. Затова се съди по първата картата.

Сложи някоя друга на нейно място, но не от боя чаши и ще видиш огромната, сериозна разлика.

Изобщо, видиш ли чаша на първа позиция, за въпроси свързани с отношения, бягай далече. Като цяло, чашите са едни от най-несериозните карти за любовни гледания.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е възможно за тълкуване за следната комбинация на въпрос, който зададох на картите. Въпросът ми е: Ще срещна ли бъдещия си съпруг през 2013 г.?

 

Отговорът - в реда, в който се паднаха - Съдния ден, Смърт, Умереност, Колесницата

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е възможно за тълкуване за следната комбинация на въпрос, който зададох на картите. Въпросът ми е: Ще срещна ли бъдещия си съпруг през 2013 г.?

 

Отговорът - в реда, в който се паднаха - Съдния ден, Смърт, Умереност, Колесницата

 

А според теб ще го срещнеш ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Асоциация според разбиранията. За някои осъзнаването и отговорността са равни на деня на страшния съд ;) Имам предвид страхът когато настъпи :)))

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

 

Ако е възможно за тълкуване за следната комбинация на въпрос, който зададох на картите. Въпросът ми е: Ще срещна ли бъдещия си съпруг през 2013 г.?

 

Отговорът - в реда, в който се паднаха - Съдния ден, Смърт, Умереност, Колесницата

 

А според теб ще го срещнеш ли?

 

 

Ами не знам. Не съм специалист по таро, само мога да предполагам. Но в случая исках тълкуване на подреждането на Големите Аркани, защото бях чела, че когато са в комбинация те често имат различни тълкувания. По принцип винаги, когато ми се е падала Смърт е настъпвала промяна за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Ако е възможно за тълкуване за следната комбинация на въпрос, който зададох на картите. Въпросът ми е: Ще срещна ли бъдещия си съпруг през 2013 г.?

 

Отговорът - в реда, в който се паднаха - Съдния ден, Смърт, Умереност, Колесницата

 

А според теб ще го срещнеш ли?

 

 

Ами не знам. Не съм специалист по таро, само мога да предполагам. Но в случая исках тълкуване на подреждането на Големите Аркани, защото бях чела, че когато са в комбинация те често имат различни тълкувания. По принцип винаги, когато ми се е падала Смърт е настъпвала промяна за добро.

 

 

Ще отговоря аз.

 

Самият въпрос е крайно несериозен и несъстоятелен. Ако имаш интерес към този форум и четеш, бързо ще се ориентираш за какво говоря.

 

Много пъти сме казвали, че картите не обслужват личните ни интереси и не могат да ни бъдат патерица. Надявам се, че не си посегнала към Таро, за да задаваш такъв тип въпроси - това би било доста жалко, а и пилеене на време и други ресурси.

 

Картите няма да ти отговорят, поне не и по начин, който да ти хареса. Мисля, че опитът на всички ни е довел до този извод.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще се развие любовният живот на жена X през следващите 6 месеца, ако се раздели с мъж Y?

 

Папесата   4 Жезли   Влюбените    Отдолу: 5 Мечове

                   6Чаши       4 Пентакли

                                     8 Пентакли

                                     Крал Жезли

 

 

П.С. Картите в болд са базата, тези под тях допълват горните. Теглих, изпадаха и така. За мен са важни щом са излезли.

 

Моето тълкуване: Ще премине период "без мъже" - Папесата, в който е нужно да се обърне към себе си, да намери вътрешният си център и просто да остане в покой. 4 Жезли - ще срещне нова любов чрез свои познати или по интернет, по-вероятно някой, който познава (6 Чаши) отпреди. Също така - период на вглеждане в миналото. Последвано от Влюбените - ново начало и нова любов, свързана с изпитанието да се освободиш от собствените си окови и страхове (4 П), полагайки усилия, за което (8 П) и давайки началото на новата любов към мъж, според мен творец и стабилен партньор (така ми дойде) - Крал Жезли.

5 Мечове - По-скоро съвет към нея, да не изпада в озлобление към този мъж, да не тръгва да си отмъщава, за болката, която е изпитала с него.

 

 

 

Как ще се развие любовният живот на жена X (същата от горната подредба) през следващите 6 месеца, ако остане във връзка с мъж Y?

 

7 Жезли   7 Чаши   10 Мечове      Отдолу: 4 Мечове

 

Прииска ми се да извадя още 1 карта, просто ей така и се падна - 0 Глупакът

 

 

Моето тълкуване: 7 Жезли - ще остане с него, но с цената на борба, вътрешна борба, защото знае, че не е щастлива, но страха от самотата е по-силен. 7 Чаши - иска от мъжа повече, отколкото може да получи и остава разочарована. 10 Мечове - отказа да остане сама, поради страховете си, я поставя в ролята на жертва. Драма, трагичност на ситуацията, стигнато е дъното и вече няма накъде по-зле. Глупакът и 4 Мечове - от една страна ще е глупост да остане с него, от друга означава ново начало, ще се разделят, така или иначе, но ако остане с него още време това ще доведе до 10 Мечове и 4 Мечове - страшна умора, откъсване от света, за да се направи опит за възстановяване, обръщане навътре към себе си, за да се стигне до покой и умиротворение (правя връзка с Папесата от първата гледанка).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички  :-) едва миналата седмица видях, че форумът работи както преди, за което много се радвам.

От известно време не съм гледала, но вчера ме провокира една приятелка и реших да и гледам-за любов :D естествено.  Беше ходила при някаква гледачка на кафе, а аз много ги "обичам" тия врачки и гледачки и затова реших да си извадя картите.  Аз не съм в течение на тези отношения, но по нейните думи почти били стигнали до брак, но... Първата комбинация, която се падна е Сила+Луна+Смъртта, но да уточня, че картите ги разбъква самата тя, затова е и проективна. Моя грешка, че и дадох тестето и следващите въпроси ги задавах аз.

-Първият ми въпрос беше как мъжът вижда развитието на отношенията им и дадох срок 1 месец

 Картите са: Страшния съд, Крал меч, Крал чаши

 

-Втори въпрос-какви са чувствата му към нея

  Луна, 10меча, 3 меча

 

-Трети въпрос - Върху нея как ще се отразят тези отношения /пак в срок 1 месец/

  10чаши, 3меча, 9чаши

 

-Какво крие той от нея

  Крал жезли, Паж меч, 8 меча

 

-Женен ли е

Кралица чаши, Справедливост, Паж чаши

 

Още от пъравата комбинация се вижда, че отношенията отдавна са изчерпани, приключили и в момента са може би на някакво доизживяване, ако въобще и това го има. Брак има само в найните мечти /10 чаши/, а те са попарени от 3 меча, но ми се срува, че все още не го осъзнава до край и все пак се надява /9чаши/

По повод чувствата на мъжа  Луна,10меча,3меча мисля, че този човек ще направи и невъзможното, за да излезе от тази връзка. 10меча е борбата, а в случая тази борба е със самият него. Още нещо всичко тръгва от Луната-незнанието какво да направи, какво иска, какво чувства към нея с две думи объркана работа от самото начало всичко свършва с 3 меча. В тази комбинация  има и други неща за този човек, които за съжаление аз не виждам.

Какво крие от нея- Крал жезли, Паж меч, 8 меча и тука първото, което ми хрумна е,че е женен :D  или съжителства с друга жена, но според нея е разведен и няма друга, но аз не съм сигурна в това. Като се има предвид изненадите, които носи 8 меча е възможно скоро да разбере за нещо подобно.

Малко хаотично нахвърлях всичко, за което се извинявам, но съм на работа и бързам докато пиша. Ще се радвам да се включите, защото знам, че имам доста пропуски.  Друго нещо, което ми направи впечатление е, че във всички комбинации преобладават карти от боя чаши и мечове и то от най-тежките. Нито един пентакъл и само един Крал на жезлите, който е в "лоша" комбинация с Паж меч /поне според мен/.

Исках да ви кажа, че никога не трябва да вярвате на този, на когото гледате, защото в този случай се убедих, че в стремежа си да лъже себе си,тя опитваше да ме убеди, че пръстенът в кутийка, който е видяла гледачката на кафе е бил годежен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Направих си подредба за влюбени. Тя е следната:

 

7            2

 

6     1     3

 

5            4

 

Лявата колона се отнася за питащия, дясната за партныора.  Кралете и кралиците се тълкуват като хора в зависимост в коя колона попадат, рицарите и пажовете се тълкуват нормално. Ако в тегленето се падне карта, полът на която е противоположен на полът на колоната и позицията в която е, то да се тълкува като привързаност към друг човек. Това да не се приема като изневяра. Еднополовите карти да се тълкуват като добри приятели.

 

1 е ситуацията, в която се намирате в момента. Това може и да е мотивът, за който стават проблемите, ако има такива.

2 и 7 символизират какво мисли всеки един от партныорите за връзката. Символизират съзнанието.

6 и 3 описват вътрешния свят на партныорите. От какво се боите, за какво се надявате и какво иска всеки един от двамата за връзката.

5 и 4 показват как е добре да се държите с партныора без да го оскърбявате. Както и той/тя Вас.

 

Моля Ви да ми помогнете с тълкуването на подредбата. Паднаха ми се:

1 - Колелото на Съдбата

2 - 5 пентакли

3 - 3 мечове

4 - 9 мечове

5 - обърнат Крал Пентакли

6 - обърнат 2 пентакли

7 - Императорът

Линк към коментар
Share on other sites

В подфорум за начинаещи, в темата Таро и любовта 3, всеки си тълкува сам подредбата. А другите, ако искат, ще направят и те анализ. В противен случай, се пише в Таро за абсолютно начинаещи.

Разяснението, което си дала за значението на картите като позиции, е излишно. Това е подредба на Хайо Банцаф, която е указана още в първата тема за Таро и любовта.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се много за грешката! Търсих тази подредба само в тази тема, но не съобразих да видя и първата! Ако има начин бих си преместила написаното в темата за начинаещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се много за грешката! Търсих тази подредба само в тази тема, но не съобразих да видя и първата! Ако има начин бих си преместила написаното в темата за начинаещи.

 

Няма логика да търсиш подредбата точно тук, защото това е поредната тема за Таро и любовта, предните са затворени, защото са вече с много страници и са трудни за навигация от потребителите.

Конкретно с тази подредба за анализ на отношения започва съвсем първата тема, а именно Картите Таро и любовта. Там нагледно е показана цялата подредба и начина й на тълкуване, можеш да видиш.

 

Няма нужда да ти се мести мнението, защото целият подфорум е за начинаещи в Таро и мястото на въпроси, свързани с любовта, е тук.

 

Идеята е всеки да прави сам анализ на картите си, иначе няма да се научи никога, ако вечно разчита на чужда помощ. А и чуждата помощ, често е проективна, затова трябва да се внимава.

Успех!

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Направих си подредба за влюбени.

 

Моля Ви да ми помогнете с тълкуването на подредбата. Паднаха ми се:

1 - Колелото на Съдбата

2 - 5 пентакли

3 - 3 мечове

4 - 9 мечове

5 - обърнат Крал Пентакли

6 - обърнат 2 пентакли

7 - Императорът

 

Здравейте пак. След като мина известно време имах възможността да осмисля значението на картите по- добре.

Мисля че Колелото на съдбата показва, че връзката ни е постоянно редуване на конфликти и силно щастие в следващия момент. Изпадаме в двете крайности и това мисля, че е било винаги. Незнам дали означава и някаква причина, която е породила сегашния конфликт.

5 пентакли-  несигурност във връзката /дали е правилно да сме заедно или греши/; придаване на по- голямо значение на проблемите, отколкото би трябвало

3 мечове - огромна емоционална болка свързана с ревността на партныора; чувства се неразбран; страх от раздяла /незнам дали не значи изневяра?/

9 мечове - /тук го тълкувам как изглежда поведението на партныора отстрани/ наранява партныора, незнам дали не означава и че го мами? болката, която изпитва партныора е толкова голяма, че няма как да е по- зле

Обърнатият Крал Пентакли не мога да го разтълкувам въобще. Мисля, че въпреки, че всички кралици и крале се считат за хора, в случая това не означава човек, или то ако значи, това може би да е другият партныор? А и на тази позиция как би се разтълкувало присъствието на друг човек?

Обърната 2 Пентакли - абсолютна липса на вътрешен баланс и хармония. Страх, че не може да възстанови хармонията във връзката.

Императорът - силно желание за власт и опит за пълен контрол върху другия и въобще върху цялата връзка. До степен на вманиачаване може би.    

 

Надявам се ако някой има желание да ме поправи там където бъркам.

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

Публикувам един малко странен, поне за мен, отговор на въпрос, свързан с любовта:

"Какво очаква С. в любовен план до 6 месеца?"

6 чаши, Императорът, 7 чаши

 

Какво прави Императорът между тези две, така да ги нарека, "несериозни" карти?!

Дали картите не дават коментар на нещо друго - примерно, че С. не търси точно любов, а по-скоро сигурност, както и че желаният от С. брак (по Императорът) ще остане една илюзия?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Като че ли С. се вглежда в миналото с носталгия, а в настоящето иска повече, отколкото може да получи. При това го иска с настояване, агресивно, като малко дете, което тропа с крак и казва "искам!".. Понякога нещата, които си мислим, че са добри за нас и много желаем, не са и за добро - не ги получаваме. Според мен бракът ще остане илюзия. Любов в тези карти не виждам.

Линк към коментар
Share on other sites

...По тройката карти на Ди   6чаши   Императорът  7 чаши...По първите..6чаши и Император виждам  тежко минало на питащия...проблеми от страна на бащата...и Императора и 7 чаши мечтата за измъкване от тази ситуация...може би това всъщност е идеята за този брак...Както е писала и Невяна аз любов не виждам...някакси като следване на начертан план ми изглежда...един Император,заклещен от миналото  и бъдещето си...искайки да се справи сега...По 7 чаши всичко ще се размие,един мечтаещ  Император...липса на яснота за бъдещето,удавена в мечтателност...,скрити зад маската на една авторитарност,...да беше Жреца вместо Императора...Идва май Звездата и изстиване на чувствата...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, момичета :feel happy: Ставате все по-добри в тълкуването!

Както винаги - давам обратна информация. Няма обект на чувства засега, в момента се търси такъв просто :) и аз затова питам. Че на С. вече й се изчака чакането на подходящата "половинка".

Иначе по тези карти аз нямаше да видя това, което казва Сес, но е съвършено права - да, проблеми с бащата, но не в обичайния смисъл, а защото бащата е починал много рано, още в ученическите години на С. и може би винаги се е усещала липсата на такъв; липсата на опора, стабилност у дома (особено с болна майка, която, макар и доста години след бащата, в момента също не е вече жива - почина преди 2 години някъде може би). Та, момичето може би изпитва главно такава липса и съответно нужда, отколкото любовна. Явно затова картите са такива.

И да, може би действително не се задава на хоризонта търсения мъж. Или може би е добре все пак да конкретизирам това с допълнителен въпрос - как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

мъж около 40, с 1 брак,кратки връзки,1 дълга връзка, такава е хронологията на  мъжа със жените.

въпросът му е не кога ще намери  подходяща,а какво  на него не му достига зада  има  стабилна връзка със жена?

отшелник-звезда-справедливост

 

като да  е неумение да излезе от  провала на  предишните  дълги връзки,брака може би .

подценява ли се.

с този отшелник,който се вглежда в справедливостта на миналото му,което  го препраща в едно  време на пред ,хванал  звездата.замрял в  една поза,едно състояние,с една нагласа,че всичко трябва да му се случва по един и същи начин.

преднамерен ми се струва.

макар че е  търсещ любовта.

 

-понякога поглеждам карти под колодата и над нея...

долу- рицар чаши

покриваща-рицар жезли

 

- странстващ рицар- донкихот или санчо панса, това ми мина като асоциация от двата Рицаря  на кон ...също и ревнив човек мисля ,дали?

 

пак за него, причината която  го е развела с жена му?

асо жезли-10меча-кралица чаши

 

знам само че жена му ,му е изневерила.и е видял с очите си  , онова което не бива никой семеен да види,не да чуе .

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

...Ди,много се смях на уловката..."...така желаният от С брак..."...след като прочетох,че дамата дори няма връзка... :)...Не че е смешно,но за мен първият въпрос въобще не трябва да стои на дневен ред...след като обект за реализацията му въобще липсва...Странно ми е как някои хора гледат на брака като в клуб,който трябва на всяка цена да членуват,без да си дадат сметка дали са готови да платят членския внос...Такива въпроси с "евентуално"  до никъде не водят...Според мен трябва да изчисти нещата защо,каква е причината да няма връзка,след това да го осмисли... поеме отговорност и едни от следващите въпроси да е какво и дали може да направи нещо по въпроса...,а най-важният  е какво трябва да промени в себе си,за да го постигне...Е, ти ги знаеш де...... :3d_151:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

цеци-това с клуба и членския внос - няма на аванта и на вересия там... :)

 

охохох...питам за едни младежи , каква е любовта им

паж меч-рицар меч-кралица меч

 

ще се оженят ли,брак ще сключат ли,защото такива  думи се подхвърят в къщи

кула-асо жезли-смърт

 

хм,с паж меч ще кажа че са се запознали в нета,фейса.тези три карти мечове не ги виждам любовни,ъъъ по скоро романтични. но мисля намекват за нужда и желание на градивност,разстеж.

също мога да ги  свържа с другиия въпрос и да описват три лица-дете,мъж,жена,не знам дали е правилно така да ги навръзвам картите.

кулата -на първа с асото странно или не,ще кажа  момичето може и да забременее и да се оженят.смъртта на трета ми е по-отрицатената карта която ме рзколебава,ако  я гледам като положитена о имаме промяна,нов етап,също и сраст.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля по-опитните също да кажат мнение, но според мен любовта им е точно младежка и като ги гледам тия мечове - някак въздухарска, повърхностна, може би страстна - да, но.. По втората комбинация.. щом видя кулата и смъртта.. в мои комбинации никога не са сочили любовно развитие на дадени отношения, камо ли брак. Друго щеше да е, ако имаше Папата, например. Някакъв урок имат заедно, някаква промяна, която да ги прочисти и обнови, освободи, но брак - не.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз очаквах чаши,жезъл,но мечове и то фигурни карти. Интересно че са ,,подредени,, дали не показват онова младежко състояние в което ,,чашите,, са сянка на ,,мечовете,,...обсебени са от себеси...

Кулата,не ме плаши много,смъртта не я разбирам, когато съм питала за мен и тя е на 3 ,а аз очаквам положителен отговор,то е ,,не,няма да стане,,

Линк към коментар
Share on other sites

Правете ревизия на това какви карти като комбинации се падат, съотнесени към конкретния въпрос. И дали изобщо те имат пряка връзка с него. И преди е говорено, че Таро отговарят на други въпроси, не на зададените от питащия. Говоря за картите на Меги. Както и никога 3 Големи аркани не могат да дадат отговор на конкретен проблем в човешкото поведение.

 

За картите на Диана Илиева за жената, която искала да се омъжи, първо тя да види неженственото си поведение, това по Императорът. Няма как с такова капсулирано и непроменено поведение от години, да получи онова, което иска. Цялата конструкция на картите говори за един свръхраздут Анимус. И т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е: Какво ме очаква в любовен план? Излязоха:
Жрецът, Рицар чаши и 6 чаши

Тълкувам го като ново начало с човек от моето минало...

Така ли ви изглежда и на вас?
 
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...