Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Смятам, че картите изразяват твоето желание да бъдеш отново с някои от миналото ти. Така усетих аз картите заради Жреца на първа и Рицаря на втора. За мен тези две карти си ти и за това по-скоро смятам, че са твоя проекция от колкото да показват някакви събития, а 6 чаши е привързаността ти към миналото.

Линк към коментар
Share on other sites

Мое усещане. Плюс това аз не виждам друга личност в твоите карти освен тебе самата. Смятам, че си питала доста често този въпрос и Таро ти е дало своя отговор. Ти или не си го разбрала или си отказала да го приемеш защото не ти е харесал, като и двете взети заедно не ги изключвам като вариант.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Не, попитах само веднъж, по принцип сега повече ме вълнуват други въпроси и точно затова исках да сменя тематиката. Не че не ме интересува, но не е номер едно за момента. Но наистина залитам по миналото :)

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

".....а 6 чаши е привързаността ти към миналото" - на това казах ДА

Не те разбрах с кое си противореча. Всъщност важното е, че посоката е ясна.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Въпросът ми е: Какво ме очаква в любовен план? Излязоха:
Жрецът, Рицар чаши и 6 чаши

Тълкувам го като ново начало с човек от моето минало...

Така ли ви изглежда и на вас?
 

 

 

Любов или не, тези карти говорят за твоето душевно успокоение, за намиране на емоционален баланс, на удоволствие в нещо - временни или не. Аз бих казала, че това е твоята "вълна" към момента.

 

По тези карти едва ли ще се случи това, което мислиш, но няма и нужда - ти имаш други неща, които да те удовлетворят. Това би могла да бъде дори приятната комуникация с хората около теб. 

 

Уловила си някакво временно спокойствие :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се разведа ли до края на годината? - 6 жезли, Справедливостта, Колесницата

Заради Справедливостта и последващата я Колесница мисля, че ще има развод и нещата ще се развият бързо. Интересно, преди ми се падаше същата комбинация за взаимоотношения, само че вместо Справедливостта, излизаше Дявола.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се разведа ли до края на годината? - 6 жезли, Справедливостта, Колесницата

Заради Справедливостта и последващата я Колесница мисля, че ще има развод и нещата ще се развият бързо. Интересно, преди ми се падаше същата комбинация за взаимоотношения, само че вместо Справедливостта, излизаше Дявола.

 

А защо пропускаш 6 жезли, която, освен всичко друго е и първа карта?

За да е там, това нещо означава и то е отговорът ти, останалите две карти са следствие на сюжета, която си разиграла самата ти.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще се разведа ли до края на годината? - 6 жезли, Справедливостта, Колесницата

Заради Справедливостта и последващата я Колесница мисля, че ще има развод и нещата ще се развият бързо. Интересно, преди ми се падаше същата комбинация за взаимоотношения, само че вместо Справедливостта, излизаше Дявола.

 

А защо пропускаш 6 жезли, която, освен всичко друго е и първа карта?

За да е там, това нещо означава и то е отговорът ти, останалите две карти са следствие на сюжета, която си разиграла самата ти.

 

Нали 6 жезли се свързва и с комуникацията? Имахме един неприятен разговор, ако изобщо може да се нарече разговор и видях, че няма смисъл да се измъчваме взаимно с този брак, подобен на пародия. Аз съм Телец и търпях с години, но няма смисъл, нещата стават все по зле. Ако един човек не иска да признае проблемите пред себе си и сам да си помогне, никой не е в състояние.

Не можем да намерим общ език, липсва адекватна комуникация и мисля, че това показва в случая 6 жезли.

Линк към коментар
Share on other sites

     Таня,да кажа какво виждам аз по тройката    6 жезли, Справедливостта, Колесницата...За да се появи Справедливостта на 2-ра позиция...т.е. в сегашно време,значи има нещо,което в миналото не е било както трябва...или по-точно се явява за да отсъди нещата,които си творил в миналото си...да ти каже...ето-това направи...и,когато минеш през мен...ето,това ще постигнеш...такъв ще е резултатът ти.../виждам дори,че е сменила позицията на Дявола в предишни твои питания...,което  е да си яко зависим от това да си прав...чак ми напомня на Императора.../...6 жезли за мен е твоята позиция в миналото...и твоето поведение...Възможно ли е да си имала някакви лидерски позиции,които си загубила и в момента това да вреди на самочувствието ти...и да предизвиква огъня на жезлите в теб...страх от това да не си вече номер едно...дори ми хрумва,че може да е ревност?...Според мен Справедливостта е тук,за да те посъветва да внимаваш...,защото с Колесницата накрая да не преобърнеш колата и нещата вместо да се раздвижат да се забият.../дано това не е направил Дяволът с Колесницата от споменатото подреждане/...не забравяй за численият двойник на Колесницата...а именно Кулата...В комбинация с 6жезли не знам дали не показва твоето неуместно,но твърдо желание за контрол над всичко,винаги ти да си отгоре и да си победител...Тук Справедливостта е ,за да те накара да се замислиш за баланса...м/у егото ти...и манията за контрол над нещата...Дворцови карти няма и не знам дали картите са ти дали конкретен отговор на въпросът ти...аз поне такъв не видях,освен наличието на Справедливостта,която да указва водене на някакво дело... :hmmmmm:...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Цеци, благодаря за включването  :) !

Само да уточня, че проблемите при нас са от около 3, 4 години, не е импулсивно решението ми. Не мисля, че съм се държала лидерски, по-скоро Императора, за който говориш, обрисува мъжа ми. Винаги съм правила компромиси, но не мога да приема един мъж да се държи агресивно с жена си. Може би и това загатва 6 жезли - нараненото ми его, смачканото ми самочувствие.

Преди около седмица попитах, какво ме очаква в интимен план - 2 жезли, Кралица жезли, Любовниците. Попитах, с какво ще е свързано това решение, тази дилема по Любовниците - Слънцето, Рицар меча, Асо меча. Слънцето го свързвам с това, че имах добри очаквания, а и "събитието" се случи на рождения ден на детето. Рицар меча с Асо меча - изясняване на ситуацията с много гняв и агресия.

Линк към коментар
Share on other sites

 

liula-А защо пропускаш 6 жезли, която, освен всичко друго е и първа карта?

 

лиула,уместна забележка,и поучитена. поне за мен.което ме накара и да напиша и мнение по  подредбата.защо ми е уместна,защото аз също  не обърнах внимание на 6 жезли,и нямам обяснение,защо го направих.

освен че поради  естеството на въпроса-развод,съд,-виждайки справедливост и колесница ,бях готова да кажа: ще минават през съда,да ще водят дела.и няма да са само тези 6 мсеца...

за 6 жезли-моето мнение е,че или ще се случват нещата на въпреки  и няма да им е лесно,или са стинали до тук,защото някой сам си е шефа.всеки сам ,,живее'' общия им сем.живот.

в сучая май са двама,които карат една ''кола''-семейството,и понеже не може да продъжават така,ттрябва да разрешат проблема си.

което е сложно,защото единия е бил ''пас'' заради това ''мир да е'',а за мен е мъжа-е глава на семейство ,с поведение,нагаса, ''аз  каквото кажа''...обаче сега , жената иска промяна,гласност.

ето,имат си разместване на слоевете.може да  обвиняват в ''тиха вода-дълбока'' че е станала жената,което е гадното за нея...точно от тук,тези 6 жезли имат думата,всеки един от тях иска да е чут,но никой не иска да слуша.всеки иска да е на коня,никой да е в тълпата...

 

аз съм за подобни,тактични,недвусмисени - забележки,в темата на начинаещи е добре,да има корекции,помощ от Знаещите. как инъче ще отчетем сами кое пропускаме,грешим.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

...Съжалявам за нещата около теб Таня...израстнала съм в такова семейство и знам какъв ад е това...особено за децата...още продължавам да "бера плодовете" от онова време,колкото и да искам да не е така...За агресията,особено ако е придружена и от физическо насилие просто няма да говоря...знам,че при такова състояние бих направила мъжа до мен с една глава по-нисък от раз...:)...,но предпочитам въобще да не попадам в такава ситуация...Но все пак по картите ти...Средната позиция за мен указва самият човек в този момент..особено,ако са карти като Глупака,Мага или Дявола...Не си ли се замисляла понякога дали ти не провокираш това негово държание...само като идея...,за да разнищим комбинацията...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

...Съжалявам за нещата около теб Таня...израстнала съм в такова семейство и знам какъв ад е това...особено за децата...още продължавам да "бера плодовете" от онова време,колкото и да искам да не е така...За агресията,особено ако е придружена и от физическо насилие просто няма да говоря...знам,че при такова състояние бих направила мъжа до мен с една глава по-нисък от раз... :)...,но предпочитам въобще да не попадам в такава ситуация...Но все пак по картите ти...Средната позиция за мен указва самият човек в този момент..особено,ако са карти като Глупака,Мага или Дявола...Не си ли се замисляла понякога дали ти не провокираш това негово държание...само като идея...,за да разнищим комбинацията... :)...

Не знам, аз Справедливостта я разбирам - "избрала си си такъв мъж, сега си сърбай попарата". А колкото до неговата агресия, според мен е породена от безсилие и комплекси, но както бях писала, ако той отрича да има проблем, никой не може да му помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

liula-А защо пропускаш 6 жезли, която, освен всичко друго е и първа карта?

 

лиула,уместна забележка,и поучитена. поне за мен.което ме накара и да напиша и мнение по  подредбата.защо ми е уместна,защото аз също  не обърнах внимание на 6 жезли,и нямам обяснение,защо го направих.

освен че поради  естеството на въпроса-развод,съд,-виждайки справедливост и колесница ,бях готова да кажа: ще минават през съда,да ще водят дела.и няма да са само тези 6 мсеца...

за 6 жезли-моето мнение е,че или ще се случват нещата на въпреки  и няма да им е лесно,или са стинали до тук,защото някой сам си е шефа.всеки сам ,,живее'' общия им сем.живот.

в сучая май са двама,които карат една ''кола''-семейството,и понеже не може да продъжават така,ттрябва да разрешат проблема си.

което е сложно,защото единия е бил ''пас'' заради това ''мир да е'',а за мен е мъжа-е глава на семейство ,с поведение,нагаса, ''аз  каквото кажа''...обаче сега , жената иска промяна,гласност.

ето,имат си разместване на слоевете.може да  обвиняват в ''тиха вода-дълбока'' че е станала жената,което е гадното за нея...точно от тук,тези 6 жезли имат думата,всеки един от тях иска да е чут,но никой не иска да слуша.всеки иска да е на коня,никой да е в тълпата...

 

аз съм за подобни,тактични,недвусмисени - забележки,в темата на начинаещи е добре,да има корекции,помощ от Знаещите. как инъче ще отчетем сами кое пропускаме,грешим.

 

Меги, много точно си усетила ситуацията, все едно, че аз съм написала горното  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, дотук добре, но къде е Таро?

 

В подредбите на Таня, особено в предисторията, е ясно е какъв е проблемът. Той не е бил невидим. Визирам темите за Таро и здравето, както и от цялата атмосфера на нейните постове.

 

Би трябвало да правите една обща картина на ситуацията и на състоянието, които далеч не са за Таро, защото то нито може да бъде съдник тук, нито обяснение да даде (буквално визирам), освен това, което вече е факт.

 

Имаме злободневен проблем, който си зависи от самия участващ в него и Таро не е решение.

 

За да има развод, по която и да е комбинация, първата карта (първите карти), трябва да е/са най-малкото:

давам варианти:

9 меча, Ас меча обърнат,

обърнат Обесеният,

обърнат Светът,

обърната 6 жезли,

обърната 5 чаши,

Страшният съд, 8 меча с (или Крал меча) и трета Справедливостта,

обърната Кралица пентакли с обърната Императрица,

3 меча с Крал пентакли,

Смъртта с Ас пентакли,

Кулата с Ас пентакли,

4 жезли с обърната Колесница,

10 чаши с 10 меча,

10 пентакли с 10 меча,

10 жезли с 10 меча ....

 

В случая, това, въпреки, че е мислено от много време като вариант, няма да се случи, няма потенциал на този етап.

Въпреки конфликтите, то те не са на предела, спасението (в ситуацията на развод, раздяла и подобни) засега е невъзможно, освен ако самия човек не си даде криле да полети. Но аз поне решителност, каквато се изисква за подобно начинание, не виждам.

 

Ако в подредбите започнат да се появяват често мечове и то от дворцовите карти, най-вече кралят и кралицата, тогава ситуацията ще има друг привкус.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Днес е рожденият ми ден и реших да попитам картите какво ми предстои в личен план през предстоящата година. Паднаха се колесницата-глупакът-осмица чаши. Първите две е ясно, но бих искала да попитам за последната. Означава ли разочарования отново след първоначалния устрем или че ще намеря най-сетне силите да оставя в миналото  болезнена ситуация, предаделство и чувства? Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Днес е рожденият ми ден и реших да попитам картите какво ми предстои в личен план през предстоящата година. Паднаха се колесницата-глупакът-осмица чаши. Първите две е ясно, но бих искала да попитам за последната. Означава ли разочарования отново след първоначалния устрем или че ще намеря най-сетне силите да оставя в миналото  болезнена ситуация, предаделство и чувства? Благодаря!

 

Първо, честит рожден ден и бъди много усмихната, здраве и хубаво лято!

 

Сама знаеш, че да правиш прогнози за цяла година напред, е нелепо. Картите ти отразяват сегашното настроение, което не може и няма как да е критерий за след месец например.

Съветвам те да си прекараш един страхотен рожден ден, без изобщо да мислиш за любови, мъже и затова, че твоето щастие зависи от някого. Изобщо не е така, ако ти не си щастлива сама по себе си, всеки устрем би бил невъзможен. Поне това е моята философия за живота и смея да кажа, че съм ок.

 

Още веднъж, хубав празник и наздраве, днес не е ден за карти Таро, а за празник :3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря :)

Аз също съм ок сама със себе си и живота, но за радост на едни и нещастие за други, хората, както и останалите живи същества не сме създадени да живеем сами. И често това ми липсва. Нормално е.

 

А празнуването...то си е просто празнуване :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да ви споделя комбинацията,която изтеглих днес:

Какво да очаквам от отношенията с Х?

4Чаши,9чаши,7пентакъла.

1Вата карта означава умора и само като я видях и всичко ми се изясни, умора от себе си от света,от отговорностите с които ме натоварва той.Всичко става с много труд,търпение,пестеливост от моя страна(7 пентакъла).

но не разбирам кайва е ролята на самодоволството и удовлетворението тук 9 чаши?

По тази комбинация на Жул - според мен отношенията ви с Х. ще доведат до трансформация на недоволството към всичко, което те заобикаля, към задоволство. Но тази 7 пентакли накрая на мен лично не ми харесва, особено при въпроси за отношения; за мен тя не води до хепи енд, напротив, но нека и други се изкажат, че в тази област се чувствам несигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че картите изцяло изобразяват теб. 4 чаши е апатия, неудовлетвореност, досада, липса на отговорност. 9 чаши е обратното, изпитваш удоволствие, сбъднато желание и т.н. но тя в твоя случай не показва, че нещо което си искала ще се сбъдне. По-скоро няма баланс между 4 чаши и 9 чаши. Някъде се губиш ти в тях и 7 пентакли също подсказва за това. Не си много наясно със себе си. Ти самата не знаеш какво искаш. Има голяма доза егоизъм, които задоволяваш чрез някакви връзки. 

Така аз виждам картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...