Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Здравейте!

 

Наскоро ми подариха  колодата на А.Е. Уейт и започнах да проявявам интерес към картите Таро, а също така да се опитвам да си гледам с тях. За съжаление съм абслютно начинаеща и все още не успявам да изтълкувам напълно смисъла на картите и да разбера цялостното им послание.

Подредих картите си по начина, определен като любовното гадание по Hajo Banzhaf с седем карти. По средата се поставя сигнификатор, след това се нареждат две колонки с по три карти от двете страни. Картите, които ми се паднаха са:

7- Асо чаши                                                                           2. Звездата

                    

6. Колесницата                            1-  Петица пентакли    3. Двойка чаши

5. Влюбените                                                                      4. Тройка жезли

 

Не съм напълно сигурна, но мисля, че предвещава оптимизъм за евентуалната връзка. Пробвах и класическата подредба с три карти и ми се паднаха Колелото на съдбата, Десет мечове и Страшният съд, които в контраст с предишното гледане внесоха съмнение в мен за развитието на нещата. Бих се радвала на малко помощ и много ме извинете за моето невежество, ако не съм разтълкувала правилно нещата. Уча се все още и бих се радвала на всякаква помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

любовното гадание по Hajo Banzhaf с седем карти. По средата се поставя сигнификатор, след това се нареждат две колонки с по три карти от двете страни. Картите, които ми се паднаха са:

7- Асо чаши                                                                           2. Звездата

                    

6. Колесницата                            1-  Петица пентакли    3. Двойка чаши

5. Влюбените                                                                      4. Тройка жезли

 

Не съм напълно сигурна, но мисля, че предвещава оптимизъм за евентуалната връзка. Пробвах и класическата подредба с три карти и ми се паднаха Колелото на съдбата, Десет мечове и Страшният съд

 

Изключително лесно е да се изкушиш да гадаеш с подредби, надвишаващи бройката от три карти. Въпросът ти е за Таро и отношения, първо да започнем с това. Но ще ти дам насоки (бележка - субективни, мои, ти си правиш изводи сама). 

Картите ти все още не са на работното ниво, което се очаква да имат, за да предават правилно информацията. Това също трябва да се знае, и макар че всеки упорства като магаре на мост, просто няма къде да се бяга - това е неоспорим факт! Всеки си носи последствията. Освен това са вплетени страхове у тези карти. 

Ниски карти, гарнирани със Звездата, са просто вятър и мъгла :) В най-лекия случай. Ако питаш мен проблемите ти са другаде, не е решение да ги побеждаваш в любовни връзки. Успех и другия път чети внимателно преди да постваш мнение.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите са навсякъде, просто се започва от някъде все пак, за да се успее да се реши всичко малко по малко. Исках да започна с разрешаването на нещата, ама края не му се вижда. Не успях да разбера напълно насoките, но благодаря Ви, че ми дадохте щрихите, по които да се ориентирам. Или общо взето с тези ниски карти всичко е до кривата круша. Извинявам се за невнимателното си отношение и пожелавам лека вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите са навсякъде, просто се започва от някъде все пак, за да се успее да се реши всичко малко по малко. Исках да започна с разрешаването на нещата, ама края не му се вижда. Не успях да разбера напълно насoките, но благодаря Ви, че ми дадохте щрихите, по които да се ориентирам. Или общо взето с тези ниски карти всичко е до кривата круша. Извинявам се за невнимателното си отношение и пожелавам лека вечер :)

 

Здравей jane doe! :) Интересен никнейм.

Всеки има проблеми и иска да узнае тяхното бъдещо развитие, но ти дай на себе си и картите си време да заработите заедно. Започни само с подредби от по три карти. Прави опити с различни въпроси и не ги смятай още в началото за предвиждане. По-скоро събирай наблюдения и прави своите изводи. И така малко по малко, ще разбереш кога картите ти вече работят. 

Успех!

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, ще пусна една комбинация, която ми беше много интересно и лесно да проследя, защото развитието по въпроса се състоя в рамките на един ден. Мисля, че може да бъде полезна за по-сложни въпроси и сериозни въпроси от посочения:

 

След спор и във връзка с него, въпросът е "Как ще се развият отношенията, как ще постъпи Х?

Крал Пентакли, Сила, Паж Жезли

 

Кралят много точно описва личността на Х, авторитарна, трудно склоняема, его-ориентирана, инат. Няма как да очакваме от този крал лесно да преглътне собствените си възгледи и да "отстъпи". Дори и да има такава възможност, следващата карта, а именно Силата, показва колко усилия се влагат и от двете страни да отстояват позициите си, макар и с цена. Убедени са в правотата си и ще тропат с юмрук по масата, докато не им се угоди. Липсва намерение за компромис. Липсва и вътрешна хармония. Резултатът е "затоплящ" отношенията разговор, избягване на основния проблем, с цел примирие. Струва ми се, че тук картите, освен че показват кривата по развоя на конкретните събития, извеждат на светло и основните аспекти - личностни и ситуационни, които са и основни двигатели в тези отношениня, както и база за тяхното доработване. Другото, което си помислих е, че в комбинацията всъщност излизат и двамата учстващи - "тежкият" крал срещу подскачащият и палещ се, но по-склонен към преговори паж. Замислих се и каква би била разликата, ако в средата картата беше друг голям аркан. Ще се радвам да видя и вашето мнение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ще пусна една комбинация, която ми беше много интересно и лесно да проследя, защото развитието по въпроса се състоя в рамките на един ден. Мисля, че може да бъде полезна за по-сложни въпроси и сериозни въпроси от посочения:

 

След спор и във връзка с него, въпросът е "Как ще се развият отношенията, как ще постъпи Х?

Крал Пентакли, Сила, Паж Жезли

 

 

Без много да се задълбавам в анализа, ще напиша следното:

Този човек не знам на какъв крал се прави, но изобщо не може да устои на никакъв натиск, дори е лесноманипулируем. И а е станало напечено, а е сменил плочата, казано най-елементарно.

Преходът от краля към пажа е показателен, само и само да избегне задълбочаване. От другата страна, за да е влязъл в ролята на Крал пентакли, говори, че напоследък е бил притискан към изясняване, нещото, което той НЕ ПОНАСЯ.

 

В известен смисъл, той е един комичен образ, а инатът му е инфантилен.

 

Проблемът не е в средната карта, а в Пажа като последна карта, защото той е реално неговото проявление.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

След спор и във връзка с него, въпросът е "Как ще се развият отношенията, как ще постъпи Х?

Крал Пентакли, Сила, Паж Жезли

 

Ще ми се да добавя някои щрихи, като например Крал Пентакли на първа позиция. Това че кралят е там показва желанието на мъжа да изглежда непоклатим и безкомпромисен, но всъщност това си остава само желание, маска, поза.

А присъствието на Силата говори за трудната комуникация, нежеланието или невъзможността за ползотворен диалог, като в същото време сочи и компромисът, който се налага да се направи, за да продължи общуването, но неудовлетворителен компромис.

Всъщност, дали точно трудната комуникация не е основният проблем между двамата души?                             

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! :)

 

Предлагам за обсъждане следната комбинация:

 

Светът - 6 пентакли - Зведата

 

Питането е: Има ли бъдеще връзката на Х и У?

 

Здравей! 

Започни с твоето тълкуване. 

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз нищо не съм тълкувала, защото ми е много объркана тази комбинация. И на моята приятелка още нищо не съм казала...

 

На пръв поглед изглежда като хубава, положителна комбинация. Все едно след дълго скитане и лутане цикълът се затваря и хората най - накрая са се намерили и аха да постигнат представата си за хармонични отношения и любов, обаче.... ако се вгледаш по- внимателно е точно напротив.

 

Светът ми е много неясен в тази подредба и то на първа позиция, хем завършек, хем в началото...

Измъчени ми се вижда тези отношения. Всеки си е поставил някакви нереални представи и очаква твърде много от другия, заради това каквото и да получава в тази връзка му се струва малко. Много са далеч още от хармония и разбирателство и не знам дали изобщо ще стигнат до тях. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Киара.

Принципно тълкуването ти е адекватно на концепцията на комбинацията.

 

Аз ще допълня някои детайли: това е класическа проективна конструкция и то главно заради третата карта Звездата. Ако след 6 пентакли, бе Папата, ситуацията щеше да има неочаквано добро развитие, защото можеше да овеществи усилията на хората или на човека, все едно, генерирани от Светът.

 

Звездата е всичко друго, но не и ситуационна карта, тя по-скоро ни връща в спомена и в пожелателно състояние да мечтаем, без да имаме реални индикации за това.

 

Мисля, че много ще ти бъде полезна темата Истина и Проекции в Таро.

Проекциите, особено във въпроси за любовни отношения са широко разпространени, поради ясни факти - хората нямат желание да бъдат наясно или не искат да знаят истината за себе си и за отношенията си.

Но Таро идва и разсейва мъглите :)

 

П.С. Радвам се, че се включваш и в този форум за Таро.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Лиула! :)

 

Ще изчакам малко момичето да се поиспокои и пак ще наредя карти, защото явно сегашното редене отразява по- скоро страховете и, отколкото истината. Прочетох мненията в темата, линк, за която си качила в предното си мнение и това все повече ме убеждава, че не трябва да редя карти за себе си. 

 

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпросът е, как ще се развият отношенията между двама души - Магът, Светът, 7 пентакли.

Ако Светът беше на трета позиция, бих предположила, че става въпрос за финализиране или поне преминаване на връзката в нов етап. Тук смятам, че е упоменат само питащия и Магът със Светът указват период на съзряване и израстване на личността. 7 пентакли е като отдръпване от ситуацията, за да може да се направи една равносметка - как се чувства въпросният човек в тази връзка и дали тези взаимоотношения си заслужават.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Въпросът е, как ще се развият отношенията между двама души - Магът, Светът, 7 пентакли.

Ако Светът беше на трета позиция, бих предположила, че става въпрос за финализиране или поне преминаване на връзката в нов етап. Тук смятам, че е упоменат само питащия и Магът със Светът указват период на съзряване и израстване на личността. 7 пентакли е като отдръпване от ситуацията, за да може да се направи една равносметка - как се чувства въпросният човек в тази връзка и дали тези взаимоотношения си заслужават.

 

По тези карти човекът вижда само себе си, няма друг. Иска и търси признание. Върху това не виждам как може да се градят отношения. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Ако другите са наши отражения, то какво говорят за нас отношенията ни с тях? Ето комбинации за отношения на един и същ човек с други трима. Какви са връзките/отношенията, отразени от картите? Кое е общото и за какво говори всяка една от комбинациите? Виждате ли някаква определена тенденция или не?

 

Паж пентакли, Крал жезли, Паж жезли

Паж чаши, Паж жезли, Звезда

Отшелник, 2 меч, 9 чаши

 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Ако другите са наши отражения, то какво говорят за нас отношенията ни с тях? Ето комбинации за отношения на един и същ човек с други трима. Какви са връзките/отношенията, отразени от картите? Кое е общото и за какво говори всяка една от комбинациите? Виждате ли някаква определена тенденция или не?

 

Паж пентакли, Крал жезли, Паж жезли

Паж чаши, Паж жезли, Звезда

Отшелник, 2 меч, 9 чаши

 

 

Наличието на толкова пажове ми говори за една инфантилна нагласа по отношение на връзките с другите. Чрез взаимоотношенията си човекът опознава себе си и търси своята идентичност. Тук не виждам "другите" в тези отношения, а само питащия. Изключение може би прави само първата комбинация.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Ако другите са наши отражения, то какво говорят за нас отношенията ни с тях? Ето комбинации за отношения на един и същ човек с други трима. Какви са връзките/отношенията, отразени от картите? Кое е общото и за какво говори всяка една от комбинациите? Виждате ли някаква определена тенденция или не?

 

Паж пентакли, Крал жезли, Паж жезли

Паж чаши, Паж жезли, Звезда

Отшелник, 2 меч, 9 чаши

 

 

Наличието на толкова пажове ми говори за една инфантилна нагласа по отношение на връзките с другите. Чрез взаимоотношенията си човекът опознава себе си и търси своята идентичност. Тук не виждам "другите" в тези отношения, а само питащия. Изключение може би прави само първата комбинация.

 

 

 

Бих добавила, че картите отразяват не само нагласите на питащия към тези взаимоотношения, а и начинът, по който той бива възприеман от другите - вятърничева работа. Също така ми се струва, че човекът е наясно с това. Като тенденция вждам влизане в тези отношения "с едно на ум", но все пак и с някаква надежда и ентусиазъм. Следва пришпорване - комуникацията е тотално лишена от взаимно разбиране. Накрая идват размиването на тези отношения и пускането им "по течението". Такива отношения този питащ най-вероятно поддържа и със самия себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

Ако другите са наши отражения, то какво говорят за нас отношенията ни с тях? Ето комбинации за отношения на един и същ човек с други трима. Какви са връзките/отношенията, отразени от картите? Кое е общото и за какво говори всяка една от комбинациите? Виждате ли някаква определена тенденция или не?

 

Паж пентакли, Крал жезли, Паж жезли

Паж чаши, Паж жезли, Звезда

Отшелник, 2 меч, 9 чаши

 

 

Наличието на толкова пажове ми говори за една инфантилна нагласа по отношение на връзките с другите. Чрез взаимоотношенията си човекът опознава себе си и търси своята идентичност. Тук не виждам "другите" в тези отношения, а само питащия. Изключение може би прави само първата комбинация.

 

 

 

Бих добавила, че картите отразяват не само нагласите на питащия към тези взаимоотношения, а и начинът, по който той бива възприеман от другите - вятърничева работа. Също така ми се струва, че човекът е наясно с това. Като тенденция вждам влизане в тези отношения "с едно на ум", но все пак и с някаква надежда и ентусиазъм. Следва пришпорване - комуникацията е тотално лишена от взаимно разбиране. Накрая идват размиването на тези отношения и пускането им "по течението". Такива отношения този питащ най-вероятно поддържа и със самия себе си.

 

 

Говоренето на посоки не звучи сериозно. Дайте обосновка, конкретни карти, по които правите своите изводи? 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Нова съм във форума и начинаеща в Таро :) Много ми харесва форума и начина на споделяне в него!

Желая за споделя мои хвърляния и да попитам какво мислите за тях. На въпросът - Какво означавам аз за мъж Х? се паднаха -  Светът - Глупакът - 2 жезли (об.). Хвърлихме карти на моя приятелка на същия въпрос - Жрецът - Крал Мечове - Смърт.  Не сме сигурни как да ги тълкуваме, тъй като и двете опознаваме тарото от скоро. Мислим ги от няколко дни и не достигаме до някакви изводи. Вие какво мислите? Ще се радваме да споделите мнение :)

Редактирано от Vaaya
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

 

Ако другите са наши отражения, то какво говорят за нас отношенията ни с тях? Ето комбинации за отношения на един и същ човек с други трима. Какви са връзките/отношенията, отразени от картите? Кое е общото и за какво говори всяка една от комбинациите? Виждате ли някаква определена тенденция или не?

 

Паж пентакли, Крал жезли, Паж жезли

Паж чаши, Паж жезли, Звезда

Отшелник, 2 меч, 9 чаши

 

 

Наличието на толкова пажове ми говори за една инфантилна нагласа по отношение на връзките с другите. Чрез взаимоотношенията си човекът опознава себе си и търси своята идентичност. Тук не виждам "другите" в тези отношения, а само питащия. Изключение може би прави само първата комбинация.

 

 

 

Бих добавила, че картите отразяват не само нагласите на питащия към тези взаимоотношения, а и начинът, по който той бива възприеман от другите - вятърничева работа. Също така ми се струва, че човекът е наясно с това. Като тенденция вждам влизане в тези отношения "с едно на ум", но все пак и с някаква надежда и ентусиазъм. Следва пришпорване - комуникацията е тотално лишена от взаимно разбиране. Накрая идват размиването на тези отношения и пускането им "по течението". Такива отношения този питащ най-вероятно поддържа и със самия себе си.

 

 

Говоренето на посоки не звучи сериозно. Дайте обосновка, конкретни карти, по които правите своите изводи? 

 

Какви отношения може да има по Отшелника, 2 меча, 9 чаши? Това е бягство и неприемане на действителността, ( Отшелникът с 2 меча ). По 9 чаши остава единствено маската на задоволство, зад която се прикрива огромно неудовлетворение. Освен това тук има и проблемна комуникация - пак по Отшелника с 2 меча. "Другият" изобщо не е представен.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, но дори и лицемерното отношение, е отношение.

Картите са ясни - касае за интригантче, което се опитва да манипулира, само че няма достатъчно интелектуални устои да го прави умно, а повтаря едни и същи грешки. Трендът се запазва, а интрижките лъсват и то яко. Дори бих казала, че предизвиква смях.

 

Какъв е проблемът - не трябва да се дразнят питащите. Всичко ще отшуми с времето. Селските номера все имат край.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Нова съм във форума и начинаеща в Таро :) Много ми харесва форума и начина на споделяне в него!

Желая за споделя мои хвърляния и да попитам какво мислите за тях. На въпросът - Какво означавам аз за мъж Х? се паднаха -  Светът - Глупакът - 2 жезли (об.). Хвърлихме карти на моя приятелка на същия въпрос - Жрецът - Крал Мечове - Смърт.  Не сме сигурни как да ги тълкуваме, тъй като и двете опознаваме тарото от скоро. Мислим ги от няколко дни и не достигаме до някакви изводи. Вие какво мислите? Ще се радваме да споделите мнение :)

 

Здравей, Vaaya, в този форум има правила, моля прочетете ги с твоята приятелка :)

Важно за участие във форум „Таро за начинаещи”
Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, но дори и лицемерното отношение, е отношение.

Картите са ясни - касае за интригантче, което се опитва да манипулира, само че няма достатъчно интелектуални устои да го прави умно, а повтаря едни и същи грешки. Трендът се запазва, а интрижките лъсват и то яко. Дори бих казала, че предизвиква смях.

 

Какъв е проблемът - не трябва да се дразнят питащите. Всичко ще отшуми с времето. Селските номера все имат край.

 

Човекът е като на снимка. Нищо друго не мога да кажа.

 

По повод селските номера - добра вметка! И да, те намират своя край в неблагодатна среда.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...