Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 3


Recommended Posts

Здравейте, :)

 

предлагам за тълкуване следната комбинация: Висша жрица - 4 жезли - Колелото на съдбата

 

Отговаря на въпроса: Ще се съберем ли с бившия ми приятел?

 

Правя тълкуването с ясната мисъл, че гледам сама за себе си и е много вероятно това да оказва влияние върху подредбата на картите, но все пак...

 

Като цяло за мен комбинацията казва - тази работа няма да я бъде, всичко се върти и накрая пак ще се окажа в изходна позиция. Дори и да се съберем би било за кратко, пък и не знам колко е за хубаво.

 

Висшата жрица на първа позиция все едно ми казва дълбоко в себе си ти вече знаеш отговора, послушай интиуцията си. Има неща, които не са се проявили реално, но ги има и те се усещат в отношенията. Няма разговори, потайност. 

4 жезли - кратка радост, малко празненство. Радвай се тук и сега, защото утре вече няма да е така. Самите ние все едно ще знаем, че е за кратко тази радост, това събиране.

Колелото на съдбата - "каквото мишките мислят котката го разваля". Да не се правят планове, да не се опияняваме в радостта, защото всичко ще се обърне на 180 градуса, за да ни доведе отново до началото. Раздялата е неизбежна, нямаме си доверие, тайни. Различни престави за това как трябва да върви връзката.

 

Ще се радвам ако и вие ми помогнете с тълкуването. :)

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, ти си умно момиче,но влагаш твърде много енергия в излишни неща.

Попитай картите си следното - какво аз, Киара (...) изпитвам към еди кой си (името му). Какво искам и какво очаквам? Мисля ли, смятам ли тоя човек за толкова важен в моя свят?

 

Попитай се сама, убедена съм, ще бъдеш изненадана от отговорите.

 

Междудругото, има и други теми в Таро, където можеш да пишеш. Картите Таро за отношения са несъстоятелни спрямо науката за Таро, но всеки си има път :)

Та, задай си тия въпроси и пиши пак, сподели, без да се притесняваш как ще звучиш, мисля, че твърде много се притесняваш и прекалено мислиш преди да пишеш. Бъди по-смела!

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах за определена ситуация, нищо ново под небето, но... Какво е отношението на даден човек към 3 обекта.

 

Първо - отношение към децата - 6 пентакли, Паж чаши, 5 чаши.

Второ - отношение към майката на децата - Кралица чаши, 8 чаши, 7 чаши.

 

Чаши :D

 

Като цяло чашите контролират емоционалния облик на полето на комуникацията или липсата на такава. Според мен, от прехода на 6 пентакли към Паж чаши и прочие, има пропуск, неусвояване на нещо, или може би липса на логическо осъзнаване на човека в ролята му на родител. Ентусиазмът потъва в неудовлетворението на 5 чаши. Градацията и в двете комбинации са хлъзва надолу към отказ от реално възприятие. Нещата не стигат до мечове, ако се базирам само на тези двете комбинации по-горе. 

Възможно е отношението към въпросната жена да е превърнало обидата (8 чаши) в последваща компенсация (7 чаши). 

Липсва емоционална зрялост.

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах за определена ситуация, нищо ново под небето, но... Какво е отношението на даден човек към 3 обекта.

 

Първо - отношение към децата - 6 пентакли, Паж чаши, 5 чаши.

Второ - отношение към майката на децата - Кралица чаши, 8 чаши, 7 чаши.

 

Чаши :D

 

Като цяло чашите контролират емоционалния облик на полето на комуникацията или липсата на такава. Според мен, от прехода на 6 пентакли към Паж чаши и прочие, има пропуск, неусвояване на нещо, или може би липса на логическо осъзнаване на човека в ролята му на родител. Ентусиазмът потъва в неудовлетворението на 5 чаши. Градацията и в двете комбинации са хлъзва надолу към отказ от реално възприятие. Нещата не стигат до мечове, ако се базирам само на тези двете комбинации по-горе. 

Възможно е отношението към въпросната жена да е превърнало обидата (8 чаши) в последваща компенсация (7 чаши). 

Липсва емоционална зрялост.

Здравей,

По първата комбинация ми изниква фразата - "от играчка - плачка"  :) . Първоначално децата са били като подарък от съдбата, източник на радост по 6 пентакли, но после навярно отговорността е дошла в повече и е започнала да натежава. Въпросният мъж, според мен е незрял, емоционално лабилен и трудно понася отговорности. Паж чаши с 5 чаши - самият той ми прилича на неудовлетворено, натъжено дете.

Втората комбинация не бих тълкувала, поради наличието на карти само от боя чаши. Така или иначе, тя допълва първата като значение и според мен описва самия мъж, не майката на децата му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Зададох следния въпрос: Какво е отношението на Х към това да се съберем отново?

 

Изтеглих: 4 жезли - Магьосникът - Колелото на съдбата

 

Моето виждане на тази комбинация е, че съдбата на връзката е в неговите ръце. Комбинацията на Мага с Колелото, все едно казва аз владея ситуацията, от мен зависи какво ще се случи. Иска и мисли да опита отново, само тези 4 жезли ме объркват. Вчера питах таро това, което съм публикувала в пост #176 и там отново присъстваха 4 жезли и колелото на съдбата в подредбата на картите. Това сигурно трябва да му говори нещо, но не мога да разбера какво точно. По принцип не обичам Колелото на съдбата в подредбите си, защото винаги когато ми излезе го тълкувам все едно всичко се обръща с галавата надолу. Само, че в случая, тъй като вече нещата са се обърнали, може би идва да покаже, че колелото се задвижва и най - сетне съдбата става "приятел" на отношенията ни и ще съдейства за реализирането им. Това, обаче, ще стане бавно и изходът отново не е сигурен. 

 

 

П.С. Лиула, много съм ти благодарна за напътствията, които ми даваш във форума и тарото!!!  :3d_041:

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Зададох следния въпрос: Какво е отношението на Х към това да се съберем отново?

 

Изтеглих: 4 жезли - Магьосникът - Колелото на съдбата

 

Моето виждане на тази комбинация е, че съдбата на връзката е в неговите ръце. Комбинацията на Мага с Колелото, все едно казва аз владея ситуацията, от мен зависи какво ще се случи. Иска и мисли да опита отново, само тези 4 жезли ме объркват. Вчера питах таро това, което съм публикувала в пост #176 и там отново присъстваха 4 жезли и колелото на съдбата в подредбата на картите. Това сигурно трябва да му говори нещо, но не мога да разбера какво точно. По принцип не обичам Колелото на съдбата в подредбите си, защото винаги когато ми излезе го тълкувам все едно всичко се обръща с галавата надолу. Само, че в случая, тъй като вече нещата са се обърнали, може би идва да покаже, че колелото се задвижва и най - сетне съдбата става "приятел" на отношенията ни и ще съдейства за реализирането им. Това, обаче, ще стане бавно и изходът отново не е сигурен.

П.С. Лиула, много съм ти благодарна за напътствията, които ми даваш във форума и тарото!!!  :3d_041:

 

Здравей Киара! 

 

Това, което показват картите ти е едно хармоничното общуване, по 4 жезли, което е отишло в миналото, но е останало като нереализирана мечта, като копнеж за още. Приятно, зареждащо общуване с човек, който знае какво иска и е точно на мястото си. Но няма как да има развитие, т.е. възобновяване на тези отношения в този момент. Външни пречки, без намеса на други хора, независещи от никого обстоятелства ще осуетят това. Колелото на съдбата на последна позиция стопира всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, ако се вгледаш в картите, неглижирайки въпроса си, ще видиш различни неща, най-малкото няма да видиш конкретен човек,

Защо се повтаря 4 жезли ли - ами защото е мечтана среща, мечтана да се случи изненадващо, но и малко условно. Визирам твоите мисли, които казват - този път може да е различно и както трябва - Магът.

Колелото говори за обърнато време в конструкцията, но и за още нещо - надяваш се да има компенсация за миналото време и сега да е по-добре, сега да бъде всичко в точното време на точното място, пък и точно това означават двете карти от Големите Аркани - Магът и Колелото на Съдбата.

 

За съжаление, това няма отношение към въпроса ти, Таро отговаря на друг въпрос, то просто очертава силуета на ситуацията сега. Това не са проективни карти, не. Това са визионерски карти.

За съжаление, не мога да кажа нищо, което би зарадвало сърцето ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Маги, Лиула, за съжаление няма как да не се съглася в Вас. Наистина подредбата разтълкувана по този начин показва как аз виждам нещата и какво на мен ми се иска, а не какво ще се случи. Боравенето с таро съвсем не е лесно, заради това пък е доста интресно да се учиш. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам две комбинации, свързани с взаимоотношения.

Как мъжа възприема жената, какво е неговото отношение към нея - Луната, 8 меча, 4 жезли.

Как ще се развият техните взаимоотношения - 2 пентакли, 2 жезли, Влюбените

 

Първата комбинация мисля, че отразява изцяло жената и нейните страхове. Тук липсва категорична позиция от страна на мъжа, много неща остават недоизказани, хлъзгави (Луната ), което провокира и напрежението, невъзможността за действие и страховете по 8 меча. 4 жезли ми изглежда по-скоро като желание за разговор, изясняване, но не съм много убедена, дали ще се състои.

 

По втората комбинация също липсва категоричност, според мен. По 2 пентакли съдя, че става въпрос за лека, неангажираща комуникация, флирт. Самите взаимоотношения не са стабилни, на приливи и отливи са, но по 2 жезли с Влюбените навярно ще трябва да се вземе решение, дали да прераснат в нещо по-сериозно или да се прекратят.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Как мъжа възприема жената, какво е неговото отношение към нея - Луната, 8 меча, 4 жезли.

Как ще се развият техните взаимоотношения - 2 пентакли, 2 жезли, Влюбените

 

По първата комбинация има много неясни неща по Луната и 8 меча. Недоизказани истини, дори може и да е заблуждение на единия от двамата.

8 меча мисля, че тече като процес сега. Неочаквани скрити неща ще излязат.

Според мен мъжа възприема жената по-скоро само за приятна компания, разговори, комуникация /4 жезли/.

 

По втората комбинация мисля, че има предпоставки да се развият заради 2-те, обаче Влюбените ме карат да си мисля, че ще са поставени пред избор.

Необвързани ли са и двамата, или единия все още е обвързан емоционално с друг човек?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

Как мъжа възприема жената, какво е неговото отношение към нея - Луната, 8 меча, 4 жезли.

Как ще се развият техните взаимоотношения - 2 пентакли, 2 жезли, Влюбените

 

По първата комбинация има много неясни неща по Луната и 8 меча. Недоизказани истини, дори може и да е заблуждение на единия от двамата.

8 меча мисля, че тече като процес сега. Неочаквани скрити неща ще излязат.

Според мен мъжа възприема жената по-скоро само за приятна компания, разговори, комуникация /4 жезли/.

 

По втората комбинация мисля, че има предпоставки да се развият заради 2-те, обаче Влюбените ме карат да си мисля, че ще са поставени пред избор.

Необвързани ли са и двамата, или единия все още е обвързан емоционално с друг човек?

 

Благодаря за коментара.

Мъжът, доколкото знам наскоро се е разделил с бившата си приятелка, но дали все още има някакви чувства към нея - не знам. Сега си мисля, че сигурно затова излиза Луната - самият той не е наясно с емоциите си и със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Здравейте,

 

Как мъжа възприема жената, какво е неговото отношение към нея - Луната, 8 меча, 4 жезли.

Как ще се развият техните взаимоотношения - 2 пентакли, 2 жезли, Влюбените

 

По първата комбинация има много неясни неща по Луната и 8 меча. Недоизказани истини, дори може и да е заблуждение на единия от двамата.

8 меча мисля, че тече като процес сега. Неочаквани скрити неща ще излязат.

Според мен мъжа възприема жената по-скоро само за приятна компания, разговори, комуникация /4 жезли/.

 

По втората комбинация мисля, че има предпоставки да се развият заради 2-те, обаче Влюбените ме карат да си мисля, че ще са поставени пред избор.

Необвързани ли са и двамата, или единия все още е обвързан емоционално с друг човек?

 

Благодаря за коментара.

Мъжът, доколкото знам наскоро се е разделил с бившата си приятелка, но дали все още има някакви чувства към нея - не знам. Сега си мисля, че сигурно затова излиза Луната - самият той не е наясно с емоциите си и със себе си.

 

Мисля, че за това излиза 2 пентакли тука, за да покаже промяната на ситуацията от една връзка евентуално в друга и търсенето на пътищата за преодоляването на първата /2 жезли/.

Но не мисля, че тeзи отношения ще прерастнат в нещо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще коментирам само първата комбинация.

Луната, 8 меча, 4 жезли

 

Мисля, че много разсъждавате. Това е болестно състояние - Луна и 8 меча, и то от женска страна. 4 жезли само потвърждава факта, че това се повтаря и то в уж непринудена страна. Но, да. Просто е факт. Друго разсъждения няма по тия карти.

 

Не е лошо етапите на сънуването да отминат и да дойдат етапите на събуждането.

Че в зародиша си Луна и 8 меча говорят за фамилна предразположеност към психически заболявания :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще коментирам само първата комбинация.

Луната, 8 меча, 4 жезли

 

Мисля, че много разсъждавате. Това е болестно състояние - Луна и 8 меча, и то от женска страна. 4 жезли само потвърждава факта, че това се повтаря и то в уж непринудена страна. Но, да. Просто е факт. Друго разсъждения няма по тия карти.

 

Не е лошо етапите на сънуването да отминат и да дойдат етапите на събуждането.

Че в зародиша си Луна и 8 меча говорят за фамилна предразположеност към психически заболявания :)

Луна - психика, 8 меча - блокаж, заболяване. Те картите били буквални.

Спомням си и комбинацията - Обесен с 8 меча. Явно до тежки, големи аркани 8 меча засилва негативната си изява.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! :)

 

Предлагам за тълкуване слената комбинация: 2 меча - асо чаши - звездата

 

Отговаря на въпроса: Има ли друга жена в живота на Х?

 

Имам чувството, че тази комбинация изобщо не отговаря на поставения въпрос, а по- скоро описва моментното състояние на Х. Говори ми за лъжлив баланс и спокойствие. Нещата не са такива каквито изглеждат. Копнеж към нещо трудно осъществимо, преливане на пълно в празно. Всичко се случва във вътрешния свят на въпросния човек, зад привидното спокойствие се крие вътрешна борба. Трябва да се вземе решение, но времето за него не е настъпило още.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! :)

 

Предлагам за тълкуване слената комбинация: 2 меча - асо чаши - звездата

 

Отговаря на въпроса: Има ли друга жена в живота на Х?

 

Имам чувството, че тази комбинация изобщо не отговаря на поставения въпрос, а по- скоро описва моментното състояние на Х. Говори ми за лъжлив баланс и спокойствие. Нещата не са такива каквито изглеждат. Копнеж към нещо трудно осъществимо, преливане на пълно в празно. Всичко се случва във вътрешния свят на въпросния човек, зад привидното спокойствие се крие вътрешна борба. Трябва да се вземе решение, но времето за него не е настъпило още.

Здравей, Киара  :) !

Правилно си разбрала, че картите не отговарят на въпроса, но според мен, те не описват моментното състояние на Х., а по-скоро на питащата  :) . Тук има отказ да се види истината, нежелание фактите да се приемат такива, каквито са по 2 меча. Вероятно и комуникацията е нарушена. Другите карти - Асо чаши със Звездата са като копнеж и пожелание нещата да се получат, като потъване в красиви спомени. Аз Х. не го виждам отразен в тези карти, но може и да греша.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! :)

 

Предлагам за тълкуване слената комбинация: 2 меча - асо чаши - звездата

 

Отговаря на въпроса: Има ли друга жена в живота на Х?

 

Имам чувството, че тази комбинация изобщо не отговаря на поставения въпрос, а по- скоро описва моментното състояние на Х. Говори ми за лъжлив баланс и спокойствие. Нещата не са такива каквито изглеждат. Копнеж към нещо трудно осъществимо, преливане на пълно в празно. Всичко се случва във вътрешния свят на въпросния човек, зад привидното спокойствие се крие вътрешна борба. Трябва да се вземе решение, но времето за него не е настъпило още.

 

Здравей! Много си любопитна за този Х :D 

2 меча са твоите съмнения, другото показва, че ти изобщо не си наясно с реалната ситуация на нещата - като щраус, заровил главичката си в пясъка. Искаш да видиш нещо, което не съществува. Ас чаши и Звездата за мен показва, че е време да прекратиш въпроси от този род, защото освен горепосоченото, картите не показват изобщо някаква интересна информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета  :) !

Отдавна не си бях гледала за взаимоотношения, че там Таро ме е шамаросвало най-лошо, но ми предстои хубав повод и не се сдържах.

 

Какво е отношението на Р. към мен, как ме възприема? - Кралица меча, 3 меча, Глупакът

Какво е отношението на Р. към връзката ни, как ги вижда той нещата? - Крал пентакли, Слънцето, Кралица пентакли

Ще има ли някаква промяна, как ще се развият взаимоотношенията ни до месец? - 6 меча, 5 жезли, Рицар пентакли

 

Първата комбинация смятам, че отразява изцяло мен, тук не е показано отношението на отсрещната страна. Не съм напълно сигурна, дали 3 меча е атрибутивна на кралицата, по-скоро се явява преграда / отрязва пътя за осъществяване към Глупака. Има порив / желание за нещо ново, вълнуващо, различно, което поне на този етап няма как да се състои.

 

Втората комбинация е такава идилия, че чак ми се видя подозрителна  :3d_146: . Според мен е добре, че кралят и кралицата са от една боя и се допълват. Смятам, че Р. възприема връзката ни като стабилна, лошото на пентаклите е, че са мудни, няма гъвкавост. Направи ми впечатление и разминаването между Кралица меча с 3 меча от първата комбинация и Кралица пентакли със Слънцето от 2-рата. Или Р. няма ясен поглед върху ситуацията, или аз съм склонна да драматизирам.

 

По третата комбинация мисля, че предстои промяна, ( и трите карти са преходни, активни ). Притеснява ме малко 5 жезли като едни хаотични стремежи, неизяснена позиция, но в случая, може би дава тласък на иначе мудния Рицар пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня, аз все още съм много нова в тарото, но ще се опитам да направя някакъв анализ на първата ти подредба  :)

 

Само преди това, искам да уточним нещо. Преди време говорих с една позната, която се оказа, че също има интерс към тарото, та тя ми каза и аз от тогава така правя, че винаги, когато се итегли три меча, както е в твоя случай, да се теглят още три карти за нея, за да се обясни тази, карта. Не знам по- опитнте от мен какво ще кажат по въпроса, но аз винаги когато изтегля три меча, тегля още три карти за нея. 

 

Та сега по същество:

 

"Какво е отношението на Р. към мен, как ме възприема? - Кралица меча, 3 меча, Глупакът"
 

За мен в тази комбинация Р изобщо го няма. Това си ти, с товара на предните си разочарования и страхът да не би сърцето ти да бъде разбито отново. Не искаш да се довериш на интуицията си. Може би е време да загърбиш миналото и да поемеш отговорност за собствените си чувства и мисли. Нищо, че не знаеш до къде ще те отведат новите отношения в живота ти, време е да позволиш те да се случат. Така аз виждам тази подредба. Но според мен е хубаво да си обясниш трите меча, така ще "видиш" нещата малко по- ясно.

 

Другите комбинации няма да коментирам, много са ми неясни.  

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Предлагам за обсъждане следната комбинация: Императрицата - 8 жезли - рицар на жезлите

 

Отговаря на въпоса: Каква е нагласата на Х(мъж) към това да си възстанови отношенията с У?

 

Императрицата на първа позиция ми говори за любяща жена, нарастване на любовта, себеотдаване. Малко ми е странно да се падне в тази подредба, защото все пак въпросът е за мъж, но... може би иска да ми каже, че в миналото жената е обичала и давала повече за тези отношения. От друга страна, обаче, императрицата + 8 жезли ми показва сексуално влечение, нуждата да бъдат заедно, ама заедно по- скоро сексуално, не емоционално. Изведнъж на мъжа му е дошъл нов акъл и той ще предприеме ново пътуване (рицар жезли) към подновяване на отношенията. Не знам, обаче, колко трайно ще е това. 8 жезли + рицар жезли ми говори за внезапно заминаване, а може би внезапно появяване чрез обаждане, съобщение, а знам ли може би и да се появи на вратата...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Предлагам за обсъждане следната комбинация: Императрицата - 8 жезли - рицар на жезлите

 

Отговаря на въпоса: Каква е нагласата на Х(мъж) към това да си възстанови отношенията с У?

 

 

Не се вживявай в буквални тълкувания на подредбите :) 

Аз не виждам никакви отношения между хора тук. Безлични са ми трите карти като цяло, и отиват от едната крайност в другата. По-скоро е имало очакване от страна на жената нещо да се случи, птицата да възкръсне от пепелта. Възможно е жената да е отправяла някакви въпроси (дори като съобщения), да е поставила часто от своите "карти" на масата, но безрезултатно. 

Има огромен напън, но с това се свършват страстите и мъченията. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Предлагам за обсъждане следната комбинация: Императрицата - 8 жезли - рицар на жезлите

 

Отговаря на въпоса: Каква е нагласата на Х(мъж) към това да си възстанови отношенията с У?

 

Императрицата на първа позиция ми говори за любяща жена, нарастване на любовта, себеотдаване. Малко ми е странно да се падне в тази подредба, защото все пак въпросът е за мъж, но... може би иска да ми каже, че в миналото жената е обичала и давала повече за тези отношения. От друга страна, обаче, императрицата + 8 жезли ми показва сексуално влечение, нуждата да бъдат заедно, ама заедно по- скоро сексуално, не емоционално. Изведнъж на мъжа му е дошъл нов акъл и той ще предприеме ново пътуване (рицар жезли) към подновяване на отношенията. Не знам, обаче, колко трайно ще е това. 8 жезли + рицар жезли ми говори за внезапно заминаване, а може би внезапно появяване чрез обаждане, съобщение, а знам ли може би и да се появи на вратата...

 

Твърде много обяснения за проста ситуация. Това е добре да се преодолява навреме.

С първа карта Императрица, нещата са обречени. Защото обслужват дълбоко лични интереси. А при такива условия, няма любов. Да, безусловна любов няма, но и пък да е твърде условна, пак не струва.

Императрицата винаги упоменава кога сме сбъркали спрямо една ситуация и сме се помислили за ВАЖНИ. Втората карта разбива на пух и прах тази представа. Третата пък я изгаря - убива я - тя умира, защото е нетрайна.

 

Не бих писала тук, ако това не се повтаряше и не се повтаряше, едно и също. Не зная какво хората виждат у Таро, аз виждам друго. И бих искала никой да няма илюзии за никого и за нищо и не знам защо Таро се явява такъв щанд с илюзии.

Тъпо.

 

Говорели сме преди, ако искате любов, трябва да виждате често мечове, не други бои. И най-вече Големи Аркани, като Страшният Съд, най-малкото защото любовта променя представите и се явява нормален терапевт на живота, защото ни изправя пред нови изисквания. И, всяка карта на промяната, може да говори за нея.

Само не и картите на статуквото, каквито са една Императрица, един Император, да не говорим за лигавщината на 2 чаши и подобни, упоменати за любовни карти. Нелепо е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какви са чувствата на мистър някой към баща му, който обаче не е измежду живите вече - Папата, Звездата, 5 пентакли

Какви са били отношенията им приживе - Крал жезли, Ас пентакли, Колелото на съдбата.

 

В първия ред мога да видя буквален прочит на затишието в тези отношения, заради смъртта на бащата. Отглас от този далечен и отминал момент е Папата със Звездата, отделно и (според мен) разкаянието за загубеното време, в което са могли да имат и по-близки отношения - 5 пентакли. 5 пентакли е и болката, която остава в душата, блед белег.  От Крал жезли и Ас пентакли може да се долови "пространството" на което Ас-ът слага граници, рамкира го като топос на разминаването, на копнежа да се съедини съдбата или пътят (Колелото) с личното време на Краля. Т.е. човешкото време се разминава с предопределения път (каквото и да значи предопределеност). В резултат е естествено да имаме 5 пентакли и имагинерната светлина на една Звезда.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Връщам се към две карти, които преди бях коментирала, даже се отнасят за същия човек. Става дума за Крал чаши, 4 пентакли, 2 чаши. Тази четворка пентакли формира безприкословна зона и непробиваема стена около въпросната персона. Няма изненади, те не могат да се случат. Предвидено е ясно какво желае егото и дали вижда други хора изобщо около себе си. Изобщо, дали има израстване на себеусещането - понеже Крал чаши според мен зафиксира дадено състояние в определен етап от неговото оформяне, но оставя нещата неосъзнавани. Състоянието е перманентно - 2 чаши. Може даже да се получава нещо като "рецидив", при определени обстоятелства.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Благодаря на всички писали досега в тази тема. Затварям я като неважна и несъщностна за изучаването на Таро. Било, каквото беше досега - имА време да се разберат основните постановки за контрадикциите между картите и нашите емоционални очаквания.

Следва надграждане на стереотипите. Затова и затварям тази тема. 

 

Моля никой повече да не ползва този форум за лични въпроси от гледна точка на емоционални, сиреч любовни въпроси, това не е в дневния ред на Таро анализа.

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...